Dwójkomania
Elwira  

Uczniowie uczą się języka niemieckiego wykorzystując ciekawe gry edukacyjne. Jest to również świetna forma powtórki. Galeria

IMG 1011

 

 

Uczniowie uczący się w naszej szkole języka niemieckiego mogą wypożyczyć w bibliotece ciekawe książki napisane po niemiecku  wzbogacając swoje słownictwo, a to, o czym przeczytali opowiadają na lekcjach.

IMG 0938

Uczniowie z klas 6 i 7 sprawdzają swoje umiejętności z języka w konkursie „Mistrz czasownika” Galeria

IMG 0912

Uczniowie klas 5-7 przygotowują prezentacje, które przedstawiają na lekcji.

IMG 0891

 

Grupa 1 z klasy 7c przygotowała na lekcję niemieckiego i zaprezentowała po niemiecku drzewo genealogiczne swojej rodziny.

 IMG 0867

 


 

Dwójkomania

W szkole działa radio Dwójkomania. Nadawane jest już od kilku lat. W każdą środę na dużej przerwie uczniowie słuchają piosenek angielskich, niemieckich, są to propozycje od uczniów i wychowawców.
Nagrania przygotowuje Wojtek Wojciński z 6 c.

 


 

Kącik Młodego Germanisty

W pracowni językowej 42 funkcjonuje już od wielu lat " Kącik Młodego Germanisty". Uczniowie samodzielnie wykonują projekty w j. niemieckim związane z tematyką lekcyjną , prezentują je na lekcji , a potem zawieszane są na gazetce.. Od poniedziałku uczniowie będą mogli też skorzystać z literatury niemieckiej( bajki, opowiadania  itp.) , które są darem od zaprzyjaźnionych szkół.

 

 

Czytaj więcej:
 


 

facebook