Liga Zadaniowa

Ruszyła Liga Zadaniowa z matematyki dla uczniów klas IV, V, VI i VII naszej szkoły. Na Wasze odpowiedzi czekają:nauczyciele matematyki. Wszystkich uczniów serdecznie zachęcamy do podjęcia tego wyzwania, a na najbardziej wytrwałych czekają atrakcyjne nagrody.

Poniżej umieszczane będą  propozycje dotyczące Ligi Zadaniowej. Spróbujcie swoich sił.

Czytaj więcej:
 

Zaproszenie

Zapraszamy wszystkich uczniów klas 4-7 do wzięcia udziału w konkursie na najpiekniejsze dzieło wykonane techniką origami.

Regulamin konkursu

Jak działają banki?  Ekonomia w praktyce.
Dnia 5 lutego klasy szóste uczestniczyły w nietypowych lekcjach matematyki. Uczniowie wcielili się w pracowników banku i odgrywali scenki obsługi klientów. Porównując oferty banku dotyczące różnych form oszczędzania mogli w praktyce wykorzystać nabyte wcześniej umiejętności matematyczne oraz pogłębić wiedzę z zakresu edukacji ekonomicznej. Uczniowie poznali między innymi takie pojęcia ekonomiczne jak: oszczędzanie, lokata, konto oszczędnościowe, oprocentowanie, odsetki, przelew, karta płatnicza. Lekcja była wspaniałą okazją do utrwalenia umiejętności obliczeń procentowych. Galeria

9a

 

 

Na warsztatach „Matematyczne origami” uczniowie pogłębiają wiedzę matematyczną, rozwijają swoje zainteresowania, doskonalą sprawność manualną oraz pobudzają wyobraźnię.  W grudniu i w styczniu na zajęciach dzieci wykonały: kulę złożoną z sześciokątów, dwunastościan foremny zbudowany z modułu trójkątnego, sześcian z modułów sonobe  oraz plecione serduszko dla babci i dziadka. Galeria

6

 

Wyniki matematycznego konkursu Olimpiady Wiedzy Archimedes Matematyka-Plus

Konkurs  Olimpiada Wiedzy Archimedes Matematyka-Plus popularnie zwany „Oxfordem” odbył się w naszej szkole dnia 6 listopada 2017 roku. Wzięło w nim udział 76 uczniów klas od III-VII. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie klas szóstych 22 osoby. Klasy trzecie reprezentowało 14 uczniów, czwarte 16, piąte 15,a siódme 9 uczniów.
Wyniki konkursu, które otrzymaliśmy na początku stycznia potwierdziły bardzo dobre przygotowanie naszych uczniów do tego konkursu. Dwadzieścioro pięcioro z nich uzyskało tytuł laureata.
Najlepszym wynikiem może poszczycić się troje uczniów klas trzecich, którzy uzyskali 96 punktów na 100 możliwych otrzymując w ten sposób tytuł laureata I stopnia.
Są to: Michalina Lubawa z klasy 3e, Oliwier Szlanga z klasy 3a oraz Igor Wójtowicz  z klasy 3b.

Laureatami II stopnia zostali:
Wojciech Hallas z klasy 4f,  Maria Meik z klasy 4b oraz Wiktoria Pawlak z 5a.
Tytuł laureata III stopnia otrzymali:
Patryk Ewertowski z 3a, Nikodem Bodus z 3e, Amelia Hermańska  i Wojciech Włodarczyk z klasy 4c, Agnieszka Sokalska z 5b oraz Jakub Goliński  z 5a.
Laureaci IV stopnia to:
Franciszek Jaroszewski z 3d, Lena Pawlicka z 4f, Mikołaj Włodarzek z 5d, Kacper Wróblewski z 5b oraz  Patrycja Konieczna z 6a.
Tytuł laureata V stopnia otrzymali:
Maja Kubiak i Jakub Kaźmierczak z 3b, Dawid Wojciechowski z 4d, Krzysztof Michalak z 4b, Wiktoria Wędzińska z 4a, Natalia Szpis z 5a, Aleksandra Szyjka z 5d oraz Bruno Piotrowski z 6a.
Gratulujemy uczniom tak wspaniałych wyników  i życzymy  sukcesów w innych konkursach. Gratulujemy również nauczycielom, których uczniowie zostali laureatami.
Są to: Kornelia Jurga, Maria Kozdęba, Izabela Lisiak, Agnieszka Maciejewska, Małgorzata Moch, Sylwia Modzelewska oraz Elena Nowicka. Galeria

DSCN0431

 

 Matematyczne origami

Składanie papieru można traktować zarówno jako rozrywkę, jak i formę kreatywnej nauki.Od września uczniowie naszej szkoły uczestniczą w warsztatach „Matematyczne origami”.  Podczas zajęć dzieci powtarzają pojęcia związane z geometrią, poznają różnorodne bryły oraz ich własności, uczą się czytać instrukcje składania modułów. Origami pozwala pobudzić wyobraźnię i  odkryć świat matematyki w zupełnie innym wymiarze.W tym roku szkolnym na zajęciachdzieci stworzyły: kulę złożoną z gwiazdek, flexagon, smoka, rybkę oraz motyla modułowego. Galeria

9

 

Matematyczna e-konferencja
Dnia 20 listopada grupa uczniów z klas szóstych  wraz z uczniami z Prywatnej Szkoły Podstawowej EUREKA z Poznania uczestniczyła w trzeciej matematycznej e-konferencji „Matematyka wokół nas”. Poprzez komunikator Skype uczniowie z naszej szkoły omówili zagadnienie „Matematyka w przyrodzie”. Zastanawiali się, czy pszczoły znają się na geometrii, czy w ogrodzie można poszukać pięciokąty foremne, czy prognoza pogody ma jakiś związek z matematyką. Mówili między innymi o symetrii w przyrodzie oraz liczydle górskim. Natomiast uczniowie z  Poznania poruszyli temat „Matematyka na wycieczce”. Na zakończenie dzieci w grupach rozwiązywały zagadki logiczne, które  wzajemnie sobie zadawały. Mimo naukowego charakteru wirtualne spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Kolejną e-konferencję z tego cyklu zaplanowano na miesiąc luty. Galeria

1

 

Uczniowska Konferencja Matematyczna

W piątek, 17 listopada grupa uczniów w składzie: Blanka Macioszek, Weronika Szpis, Kacper Kamiński, Filip Nowicki oraz Oskar Zawadzki wzięła udział w Pierwszej Uczniowskiej Konferencji Matematycznej, która odbyła się na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. Wydarzenie to zostało objęte Honorowym Patronatem przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Uczniowie uczestniczyli w kilku interesujących wykładach:

- Kilka twierdzeń, które mogą zadziwić,

- Tajemnice liczb pierwszych,

- Czy do matematyki należy dojrzeć,

- Czwarty wymiar.

Wiele emocji wzbudził wykład Krótka historia nieskończoności.

Dla uczniów przygotowano również trzy rodzaje warsztatów. Nasza reprezentacja uczestniczyła w zajęciach z robotyki. Zwieńczeniem warsztatów był konkurs. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła grupa, w skład której wchodzili między innymi Blanka Macioszek i Filip Nowicki. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe.

Wszyscy uczestnicy wyjazdu wrócili pełni wrażeń oraz zapału do pogłębiania matematycznych umiejętności. Galeria

1


Nowy rok szkolny KOŁO MATEMATYCZNE przywitało z radością i zapałem!
Udowodnili to uczniowie klas: IV a, IV b, IV d oraz IV g.
Na dodatkowych zajęciach, uczniowie mieli okazję doświadczyć, że zwykłe kartki w kratkę można zmienić w prawdziwe cuda!
Oczywiście chętnych nigdy zbyt wiele, dlatego zapraszamy kolejnych uczniów z wyżej wymienionych klas do udziału w kółku matematycznym. Sylwia Modzelewska. Galeria

 


 

Zaproszenie do konkursów

Październik uznawany jest za miesiąc oszczędzania.

Z tej okazji w naszej szkole ogłoszone zostały dwa konkursy:
- dla klas 1-3 na plakat „Oszczędzam i spełniam swoje marzenia”,
- dla klas 4-7 na rymowankę o oszczędzaniu.
Poniżej dostępne są szczegółowe regulaminy konkursów.

Prace należy składać do 20.10.2017 r. u opiekuna SKO – pani Kornelii Jurga.

Regulamin na rymowankę o oszczędzaniu

Regulamin konkursu na plakat

sko

 

Szkolny konkurs plastyczny SKO rozstrzygnięty!

„Oszczędzam i spełniam swoje marzenia” to hasło przewodnie szkolnego konkursu na plakat promujący oszczędzanie.  Do rywalizacji konkursowej zostali zaproszeni uczniowie klas 1-3. Udział w konkursie wzięło 36 uczniów.
Laureatami zostali:
I miejsce – Agata Smykowska kl. 3a
II miejsce -  Amelia Majchrzak kl. 3g i Amelia Piątek kl. 3g
III miejsce – Klara Głos kl. 2a, Magdalena Łakomiec kl. 1a i Cyprian Kaźmierczak kl. 1a
Wyróżnienie – Gustaw Matuszak kl. 1a  i Emilia Serdyniecka kl. 3b
Wszystkim serdecznie gratulujemy! Galeria

20171108 104136

 

Konkurs na rymowankę w oszczędzaniu rozstrzygnięty!!!

Konkurs na rymowankę o oszczędzaniu rozstrzygnięty!
Pod koniec października rozstrzygnięto konkurs na rymowankę o oszczędzaniu, a w poniedziałek 6 listopada nagrodzono autorów najciekawszych prac. Udział w konkursie wzięło  23 uczniów klas 4-7. Wszyscy uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i dużym zaangażowaniem.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Oliwia Piechnik kl. 7c
II miejsce – Kornelia Friska kl. 4d i  Amelia Hermańska kl. 4c
III miejsce – Ksenia Burzyńska kl. 5d i Adrianna Grabicka kl. 7c
Wyróżnienie – Wiktoria Skiba kl. 4d i Dominika Krenc kl. 4b
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Galeria

1

 

 

 

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
W piątek 28 września 2017 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W VII edycji akcji wzięły udział szkoły z 32 państw, z różnych zakątków świata. Nasza szkoła to jedna z 3715 szkół polskich.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, której celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki.
W tygodniu poprzedzającym wydarzenie, na lekcjach matematyki, uczniowie klas 4-7 w przyjemny sposób powtarzali  tabliczkę mnożenia. Natomiast w piątek przeszli egzamin z jej znajomości. Wszyscy, którzy bezbłędnie wykonali zadania otrzymali ordery „Ekspert Tabliczki Mnożenia” i imienne certyfikaty.
Ekspertom serdecznie gratulujemy! Galeria

 Uniwersytet Szczeciński zorganizował Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Matematyka w obiektywie". Konkurs, organizowany cyklicznie od roku 2010, ma na celu połączenie świata kultury wizualnej z nauką, popularyzowanie i rozwijanie wiedzy oraz kultury matematycznej, przełamanie barier przed matematyką.
Tematyka: matematyka w przyrodzie martwej i ożywionej, geografii, architekturze, sztuce. Zobaczcie jakie prace wykonali nasi uczniowie. Serdecznie gratulujemy pomysłów!
https://www.facebook.com/DwojkaWagrowiec/photos/?tab=album&album_id=627349784093668

  

Czytaj więcej:
 

Podkategorie