Szkolandia

Nasza szkoła wzięła udział w VII już edycji „Szkolandii" – turniej sportowy dla dzieci organizowany co roku w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu. Nasza szkoła zajęła w tym roku II miejsce :) Reprezentantów klas I, II i III przygotował Pan Dariusz Śmigielski.
Serdecznie gratulujemy! Galeria


 

Zawody pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Wągrowca

Dnia 07.06.2017 roku odbyły się zawody pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Wągrowca. Naszą szkołę dumnie reprezentowało 26 uczniów z klas 2-6. Zdobyliśmy mnóstwo medali w różnych kategoriach a sztafeta w składzie: Wojciech Łukaszek, Wojtek Wojciński, Ewa Krysztofiak, Igor Szymański zdobyła upragniony Puchar. Gratulacje dla wszystkich pływaków którzy pierwszy raz brali udział w zawodach. Skład pływaków: Julianna Zink, Jagoda Szymczyk, Wiktoria Błotna, Magdalena Grabicka, Nikola Mendel, Antonina Krenc, Oliwier Bartkowiak, Zofia Dominikowska, Oliwia Wichłacz, Eryk Spychalski, Eliza Raczyńska, Julia Muszyńska, Wiktoria Krawczak ,Oliwia Alamenczak, Sara Marcinkowska, Joanna Dalke, Julia Kruś, Wojtek Wojciński, Karol Nowak, Anna Głow, Blanka Macioszek, Kamila Friska, Ada Grabicka, Wojciech Łukaszek, Igor Szymański. Opiekunami grupy byli: Dariusz Śmigielski, Magdalena Szymańska. Galeria

fot1

 

Mistrzostwa Powiatu Wągrowieckiego w Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców

Dnia 26 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wągrowieckiego w Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Marianna Kołacka, Barbara Jasińska,Oliwia Baszkiewicz, Jagoda Mazurek, Anna Głów, Weronika Kadłubowicz - zdobywając IV miejsce. Najlepszą zawodniczką w rywalizacji indywidualnej została: Weronika Kadłubowicz zdobywac 307 pkt.    Opiekę  nad drużyną sprawowała mgr Ewa Maćkowiak.

Drużynę chłopców w składzie: Alex Łosiński, Michał Kocoń, Igor Szymański, Hubert Chomko, Mateusz Dominikowski, Oskar Zawadzki zdobyła I miejsce. W rywalizacji indywidualnej II miejsce zdobył Alex Łosiński wynikiem - 227 pkt. Chłopcy wezmą udział w zawodach Rejonu Pilskiego 16 maja. Opiekę nad drużyną sprawuje mgr Zbigniew Maćkowiak. Galeria

20170427 122811

 


XVIII Igrzyska Rejonu Pilskiego SZS „WIELKOPOLSKA” W Piłce Siatkowej Dziewcząt 2016/2017

Igrzyska w Piłce Siatkowej Dziewcząt rejonu pilskiego odbyły się 25 marca br. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile. W turnieju uczestniczyło 6 drużyn, mistrzów powiatów i wicemistrz z powiatu pilskiego. Zespoły podzielone zostały na dwie grupy, w grupach po 3 drużyny. Następnie odbyły się półfinałowe spotkania i mecze o miejsca.   
Za zajęte miejsca zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy.

- tabela turnieju:

1. SP 2 Piła - awans do wojewódzkich zawodów
2. SP 2 Trzcianka
3. SP 12 Piła
4. SP 2 Wągrowiec
5. ZS Szamocin
6. SP 1 Złotów
Skład zespołu SP 2 Wągrowiec:
Wiktoria  Szymczak, Weronika Kadłubowicz, Adrianna Grabicka, Klaudia Przybylska, Oliwia  Baszkiewicz, Amelia Gawenda, Nina Piechowiak, Martyna Tyl, Katarzyna Rychlewska, Julia  Zeman. Opiekunem naszej drużyny była pani mgr Ewa Maćkowiak Galeria

20170325 122516

 


Gala Głosu Wągrowieckiego

2 kwietnia w sali Kina MDK odbyła się Gala Głosu Wągrowieckiego. Podczas gali wręczono doroczne nagrody mieszkańcom naszego powiatu. Uczeń naszej szkoły Igor Szymański z kl. 6 a wygrał plebiscyt w kategorii Nadzieja Sportu 2016. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Galeria

 

fot2

 

 

XVIII IGRZYSKA REJONU PILSKIEGO SZS „WIELKOPOLSKA”
W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

KOMUNIKAT KOŃCOWY

Zawody odbyły się 28 lutego 2017 roku na hali OSiR w Wągrowcu. Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wągrowcu. Uczestniczyło 5 drużyn: SP2 Trzcianka, SP 4 Piła, SP Gołańcz, SP 1 Złotów, SP 2 Wągrowiec.
Na zakończenie turnieju Dyrektor SP Nr 2 w Wągrowcu – p. mgr Kinga Babicz wręczyła drużynom za zajęte miejsca puchary.

A oto wyniki turnieju:

SP 2 Trzcianka –SP 4 Piła 9:8
SP 2 Trzcianka –SP Gołańcz 6:9
SP 2 Trzcianka – SP 1 Złotów 7:2
SP 2 Trzcianka – SP 2 Wągrowiec 2:12
SP 4 Piła – SP Gołańcz 5:3
SP 4 Piła – SP 1 Złotów 3:5
SP 4 Piła – SP 2 Wągrowiec 4:7
SP Gołańcz- SP 1 Złotów 3:4
SP Gołańcz – SP 2 Wągrowiec 4:9
SP 1 Złotów – SP 2 Wągrowiec 5:11

Tabela:

1.SP 2 Wągrowiec 8 pkt.  38:15 +23
2. SP 2 Trzcianka 4 pkt. 24:31   -7
3. SP 1 Złotów    4 pkt.  16:24  -8
4. SP 4 Piła      2 pkt.  20:24  -4
5. SP Gołańcz     2 pkt.  19:24  -5

Drużyna SP 2 Wągrowiec pod opieką p. Zbigniewa Maćkowiaka reprezentować będzie nasz Rejon w Finałach Wielkopolski, które odbędą się 11-12.04.2017. w Wągrowcu.

Skład drużyny:
Hubert Chomko, Amadeusz Dąbrowicz, Jarosław Kaniewski, Tymoteusz Kozłowski, Mikołaj Krenc, Alex  Łosiński, Przemysław Purulak, Jakub  Ratajczak, Rafał Szmania, Oskar Popadowski, Marcin Wesołowski, Igor Szymański, Oskar Zawadzki. Galeria

 

IMG 5388

 

 


"Nasze  Złotka”
W środę 1.03.17 r. w Damasławku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wągrowieckiego w piłkę siatkową dziewcząt i chłopców. Drużyna dziewcząt naszej szkoły pod opieką pani Ewy Maćkowiak zajęła I miejsce, a tym samym wywalczyła awans do Mistrzostw Rejonu Pilskiego, który odbędzie się w sobotę 25.03.17 r. w Pile.
Skład dziewcząt SP 2:
Wiktoria Szymczak, Weronika Kadłubowicz, Adrianna Grabicka, Klaudia Przybylska, Oliwia Baszkiewicz, Amelia Gawenda, Nina Piechowiak, Martyna Tyl, Katarzyna Rychlewska, Julia Zeman.  
Wyniki dziewcząt:
Wągrowiec – Damasławek 1 : 2
Wągrowiec – Żelice 2 : 0
Wągrowiec – Skoki  2 : 0
Damasławek – Żelice 2 : 0
Damasławek – Skoki 1 : 2
Żelice – Skoki 0 : 2

Drużyna chłopców naszej szkoły pod opieką pana Zbigniewa Maćkowiaka zajęła  
III miejsce w powiecie.

Skład chłopców SP2:
Amadeusz Dąbrowicz, Marcin Wesołowski, Hubert Chomko, Rafał Szmania, Mikołaj Krenc, Tymoteusz Kozłowski, Jarosław Kaniewski, Igor Szymański. Galeria

20170301 122951

 

 

 

Uczniowie oraz nauczyciel naszej szkoły są nominowani do plebiscytu NADZIEJA SPORTU oraz TRENER ROKU.
W plebiscycie sportowym organizowanym przez Głos Wągrowiecki nominowanym w kategorii NADZIEJA SPORTU jest Igor Busz - Akademia Piłkarska Calcio Wagrowiec. Karol Nowak, Igor Szymański oraz w kategorii TRENER ROKU: mgr Robert Wójtych.
Żeby wspomóc ich głosami należy wysłać sms-a. Można również wypełnić i wysłać kupon, który znajduje się na stronie 31 w prasie Głosu Wągrowieckiego.

Smsa (koszt smsa 2,49 zł) wysyłamy na NA NUMER 72601
Igor Busz 3b treść: GWN.1
Karol Nowak 5c treść: GWN.7
Igor Szymański 6a treść: GWN.11

Robert Wójtych treść: GWT.19

 

 


Dziewczynki z 5b i 5d rozpoczęły weekend śpiewająco, tanecznie i baaaaaardzo aktywnie. Galeria

17101158 1440081849396364 739847549 o

 


Pan Robert Wójtych, podobnie jak inni nauczyciele zajęć wychowania fizycznego, wybrał się z uczniami na lodowisko. Tym razem opiekował się klasą 4a. Galeria