Elwira  

W tym roku Dzień Bepiecznego Internetu przypada na 6 lutego. Jest to już 14. edycja DBI w Polsce. Tegoroczne hasło brzmi: "Tworzymy kulturę szacunku w sieci".

Przeczytaj!...

Zastanów się zanim udostępnisz

Pomoc telefoniczna i online - Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 oraz Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci 800 100 100.

W ramach tych dwóch projektów udzielana jest pomoc młodym internautom, rodzicom i profesjonalistom w przypadkach zagrożeń związanych z korzystaniem z internetu. Telefony prowadzone są przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundację Dzieci Niczyje).

 

Więcej informacji: www.116111.pl oraz www.800100100.pl

 

Dyżurnet.pl – punkt kontaktowy, tzw. hotline, do którego można anonimowo zgłaszać przypadki występowania w Internecie treści zabronionych prawem takich, jak pornografia dziecięca, pedofilia, treści o charakterze rasistowskim i ksenofobicznym. Projekt realizowany przez NASK. Więcej informacji: www.dyzurnet.pl

Czytaj więcej:
 
Elwira  

24.10.2017 roku w szkole obchodziliśmy Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cytrowego. Gościem specjalnym była Pani Elżbieta Węgrzynowicz, która spotkała się z uczniami klas 4-7. Zajęcia prowadzone były w sali gimnastycznej oraz w klasie. Uczniowie dyskutowali o bezpieczeństwie w Sieci oraz zostali pouczeni, jak wykorzystywać bezpiecznie komunikatory internetowe i jak reagować na internetowych trolli. W kolejnym etapie realizowania projektu Bezpieczeństwa Cyfrowego będą zajęcia z udziałem rodziców. Całość projektu na terenie szkoły koordynuje Pan Robert Wójtych. Już dzisiaj zachęcamuy do odwiedzania portalu internetowego cyfrowobezpieczni.pl 20171024 113534

Czytaj więcej:
 
poprz.12nast.