Elwira  

10 lutego ODBYŁ SIĘ XIII POWIATOWY KONKURS WOKALISTÓW „GRAJ MUZYKA!  2018”.
WŚRÓD WIELU  UCZESTNIKÓW NIE ZABRAKŁO UCZNIÓW  NASZEJ SZKOŁY.
W kategorii klas 4-6 wystąpili: Daniel Pisarek, Martyna Jędruch, Natalia Szpis i Łukasz Malak. Laureatami zostali uczniowie z wyjątkowymi głosami: I miejsce wyśpiewał Daniel Pisarek z kl. 4c piosenką Marka Grechuty „Nie dokazuj”. 3 miejsce zajął Łukasz Malak z klasy 6b, który zaprezentował piosenkę zespołu Pectus pt. „Barcelona”. Wyróżnienie zdobyła Martyna Jędruch z klasy 4g, która wystąpiła z piosenką Anny Wyszkoni „Czy ten pan i pani”.
W kategorii klas 7 i gimnazjum zaprezentowali swój kunszt wokalny Weronika Szpis i Jakub Pisarek z klasy 7a.
SERDECZNIE GRATULUJĘ WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ZA ICH ODWAGĘ, MUZYKALNOŚĆ, WRAŻLIWOŚĆ MUZYCZNĄ I WALORY  WOKALNE!!! Galeria

DZIĘKUJĘ PRZYBYŁYM RODZICOM ZA WSPARCIE I SŁOWA WDZIĘCZNOŚCI! Monika Serwatka.

Kategorię klas młodszych reprezentowały dziewczynki z klasy 1a Nikola Klar, Pola Szymańska i Ewa Łukaszewska przygotowywane przez panią Ewę Kantorską. Dziękujemy im za zaangażowanie. Galeria

20180210 141019

 

 

Czytaj więcej:
 
Elwira  

Czas karnawałowy za nami.
Mijający tydzień przyniósł uczniom wiele atrakcji. Wtorek był dniem walentynkowym a po południu młodzież z klas III - VII uczestniczyła w szkolnej dyskotece. W środę, 07.02.2018 r. uczniowie klas I- II bawili się na karnawałowym balu. Wszystkim towarzyszyła wspaniała atmosfera i dopisywał humor.

Czytaj więcej:
 
Elwira  

27 stycznia 2018 roku uczniowie naszej szkoły przedstawili swój artystyczny program dla wszystkich obecnych w Kinie MDK z okazji Dnia Babci i Dziadka Seniorów. Uczniowie zaprezentowali zarówno swoje uzdolnienia taneczne, wokalne oraz muzyczne. Zaproszeni w tym dniu Bbbcie i Dziadkowie mogli zobaczyć swoje wnuczki wnuków na artystycznej scenie. Wszystkim Babciom o Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia długich lat życia w zdrowiu i radości.

Czytaj więcej:
 
Elwira  

Z okazji 99. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 30.01.2018 roku w Dziennym Domu Seniora odbyła się Wieczornica Powstańcza, która należy do ostatnich wągrowieckich uroczystości upamiętniających wybuch Powstania Wielkopolskiego. Uczniowie naszej szkoły przygotowali na tę uroczystość montaż słowno - muzyczny przy współpracy pani dyrektor Kingi Babicz, dbającej o oprawę słowną oraz pań Moniki Serwatki i Hanny Korbal, dbających o oprawę muzyczną. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w wieczornicy.

Czytaj więcej:
 
Elwira  

Dnia 12 stycznia w piątek w Szkole Podstawowej nr 1  odbyło się IV WĄGROWIECKIE KOLĘDOWANIE. Na koncercie nie zabrakło również naszego szkolnego zespołu „TEMPO 2” pod kierownictwem pani Moniki Serwatki, który wykonał dwie piosenki świąteczne „Bukiet od aniołków” i „To nasze święta”. NASZE ANIOŁKI pokazały się  jak zawsze z jak najlepszej strony. Rodzicom młodych artystów bardzo serdecznie dziękuję pomoc i  zaangażowanie! Galeria

fot2

Czytaj więcej:
 

Podkategorie

  • świetlica

    Igłą malowane

    W tm roku szkolnym w świetlicy zaczęło działać kółko hafciarskie. Dzieci uczą się tradycyjnego haftu pałuckiego, takiego, jakim dawniej mieszkańcy naszego regionu zdobili ubrania i serwetki do dekoracji mieszkań. Dzieci tradycyjnymi motywami ozdabiały przedmioty, których mogą używać na co dzień - torebi, piórniki, poduszki, porfele i inne.
    Na fotografiach możecie zobaczyć dzieci przy pracy oraz gotowe efekty ich działań - przedmioty wyhaftowane i takie, na których zdobienia zostały namalowane. Piękny jest także bukiet kwiatów na kłosach - takimi bukietami dawniej ozdabiano mieszkania.
    Wykonane przez dzieci prace zostaną przedstawione na konkursie Sztuka Ludowa Pałuk.