• Pomoc potrzebującym

      31.03.2022

      W dniach od 2 do 25 marca 2022r. uczniowie naszej szkoły włączyli się w wielkopostną pomoc potrzebującym. Dzieci wspomogły wągrowiecką noclegownię działającą przy parafii świętego Wojciecha. Zebrały podstawowe środki higieniczne: mydła, żele pod prysznic, pasty do zębów, maszynki i pianki do golenia, dezodoranty, chusteczki higieniczne. Zebrane środki przekazane zostały potrzebującym. Za okazaną pomoc dziękujemy!!!

       

      Wojciech Kapczyński

     • Sukces Marii Meik

      28.03.2022

      21 marca 2022r. na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu,  odbył się najwyższy  etap Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. Uczennica naszej szkoły, Maria Meik z klasy VIII B jako jedyna z powiatu zakwalifikowała  się do tego etapu. 25 marca 2022r. ogłoszono wyniki konkursu. Maria została laureatką!

      Dzięki temu uczennica uzyskała preferencyjne punkty do każdego wymarzonego liceum. Bardzo cieszymy się z ogromnego sukcesu Marysi i życzymy  wspaniałych sukcesów w wybranym liceum.

     • Konkurs wiedzy o życiu Św. Patryka

      27.03.2022

      Dnia 17 marca odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o życiu Św. Patryka – patrona Irlandii. Wzięło w nim udział 21 uczestników, którzy walczyli o najlepsze lokaty. Jury w składzie: p. Milena Kapczyńska i p. Magdalena Szweda przyznało pierwsze miejsce i dwa drugie miejsca oraz dwa wyróżnienia. Laureatami zostali: I miejsce – Klaudia Wawrzyniak, kl. 5d, II miejsce ex aequo – Wiktor Donal, kl. 5d   i Lena Brzykcy, kl. 7a, wyróżnienia otrzymali: Martyna Ślósarczyk, kl. 5d i Błażej Paszkiewicz, kl. 5b. Uczniowie klas 1-3 walczyli  też o najlepsze miejsce w konkursie na najbardziej kreatywny strój w Dniu Św. Patryka. Najlepsze stroje zaprezentowali: I miejsce – Łucja Kubisz, II miejsce – Laura Garcia-Książkiewicz, II miejsce – Natalia Narożyńska, wyróżnienia otrzymali: Bartosz Kulczyńsk i  Antoni Wójciak. Rozdanie nagród odbyło się 24 marca.

      Gratulujemy laureatom!                                                   

     • Podziękowania

      25.03.2022

      Dziękując Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób są zaangażowani w materialną i duchową pomoc dla mieszkańców Ukrainy, również okazaną Mieszkańcom niedalekiego Rościnna. Za gesty życzliwej, bezinteresownej dobroci - Szkolne Pogotowie Modlitewne zapewnia, że codzienną Zdrowaśką pamięta o wszystkich Ludziach i sprawach... Trwa to zaledwie 47 sekund, a daje jakże nam wszystkim potrzebny pokój serca...

      Dziękuję i zapraszam do modlitwy - S Teresa

     • Pomoc dla uchodźców z Ukrainy

      20.03.2022

      Szczęść Boże. Drodzy Państwo wiem, że wszyscy pomagają jak i gdzie się da… z ogromną wrażliwością i delikatnością, bo nikt nie chciałby się znaleźć w sytuacji Mieszkańców Ukrainy. W naszym mieście też znaleźli schronienie i Im jak możemy pomagamy. W niedalekim Rościnnie, Pałacu, który służył jako dom rekolekcyjny dziś mieszkają 64 osoby w tym 39 dzieci z całej Ukrainy. Wiele potrzeb już mają zapewnionych, ale takie codzienne (dla nas zwyczajne) potrzeby jeszcze mają. W piątek byliśmy kolejny raz w Rościnnie, Ci Państwo są bardzo wdzięczni za wszystko co otrzymują ze łzami w oczach dziękują, uśmiechają się zawstydzeni... Z wywiadu od opiekunów wiemy co tak na teraz byłoby potrzebne ... ujęłam to w plakacie... Zapraszam, kto może jeszcze się podzielić… od wtorku do czwartku – pojemnik duży w holu wejściowym Szkoły, będzie temu służył. Przybory szkolne i żywność również mile widziane. Polecajmy się wzajemnie Dobremu Bogu przez wstawiennictwo św. Józefa Opiekuna Rodzin. Z Dziećmi i Pracownikami już działamy w „Szkolnym Pogotowiu Modlitewnym” dziennie jedną „Zdrowaśką…” otaczamy Ludzi i sprawy… Dziękuję Wszystkim Ludziom dobrej woli. S Teresa

     • Dzień Świętego Patryka

      20.03.2022

      17 marca obchodzono w naszej szkole Dzień Świętego Patryka- patrona Irlandii.Uczniowie w tym dniu przyszli do szkoły ubrani w kolorze zielonym.Ogromne brawa za niezwykłe zaangażowanie zarówno dzieci,wychowawców jak i rodziców :)

      W klasach 1-3 zostały przeprowadzone lekcje nawiązujące do osoby św. Patryka i sposobu obchodzenia tego  święta w innych krajach.

     • Szkolne Pogotowie Modlitewne

      14.03.2022

      Zapraszamy do włączenia się w Szkolne Pogotowie Modlitewne

       Codziennie - sala 45 godz. 11.30 TYLKO  2  MINUTY !!!!

      Człowiek z natury jest dobry…

      Okazujemy tak pięknie wiele gestów solidarności, dobroci, pomocy, zaradzania potrzebom materialnym – ale w każdym człowieku jest jeszcze sfera duchowa

      By ją wspierać zapraszamy do Szkolnego Pogotowia Modlitewnego

      Jedna „Zdrowaśka…” w intencji pokoju, ale też wielu naszych bliskich, sióstr i braci czeka na taką pomoc.
      Oni są obok nas… pomagajmy sobie…

      Zapraszamy katecheci

     • "KOBIETY - KOBIETOM"

      08.03.2022

      Nasza szkoła włączyła się w akcję "KOBIETY - KOBIETOM", z inicjatywy Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Mieścisku.Akcja miała na celu podkreślenie heroizmu Ukrainek, które chwyciły swoje dzieci pod ramię, przytulone do swych serc uciekają do bezpiecznych miejsc. To te kobiety zamieniły swoje torebki na karabiny i walczą o Wolną Ojczyznę dla swych dzieci i wnuków, narażając swoje życie.Dlatego właśnie dzisiaj z okazji Dnia Kobiet odśpiewaliśmy piękną, symboliczną piosenkę zespołu HEY - "MOJA I TWOJA NADZIEJA".

     • XV Powiatowy Turniej Recytatorski „Między Wierszami”

      07.03.2022

      W sobotę 5 marca w trybie online odbył się XV Powiatowy Turniej Recytatorski „Między Wierszami”, do którego zgłosiło się sześćdziesięciu uczestników - uczniów szkół podstawowych (z klas siódmych i ósmych) oraz ponadpodstawowych. Naszą szkołę w kategorii poezji śpiewanej reprezentowała NADIA WENZEL z kl. 8b, która zdobyła WYRÓŻNIENIE!!! Dla Nadii był to już jeden z ostatnich konkursów wokalnych w murach naszej „dwójki’, dlatego życzymy naszej wyjątkowej wokalistce samych sukcesów muzycznych w przyszłości. Zapraszamy do wysłuchania piosenki Ireny Jarockiej „Wymyśliłam Cię” w wykonaniu Nadii

     • Europejski Konkurs Statystyczny

      02.03.2022

      Zespół uczniów z naszej szkoły w składzie: Amelia Hermańska (8c), Patrycja Kurant (8c) oraz Wojciech Włodarczyk (8c) zdobył maksymalną liczbę punktów  w pierwszym etapie Europejskiego Konkursu Statystycznego.  Zadaniem uczniów było rozwiązanie trzech testów dotyczących:

      - zrozumienia podstawowych pojęć statystycznych i podstaw rachunku prawdopodobieństwa,

      -wyszukiwania oficjalnych danych statystycznych i wyników badań publikowanych przez GUS oraz Eurostat,

      - interpretacji tekstu analitycznego  w języku angielskim zawartego w publikacji „ Demography of Europe”.

      Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
    • Szkoła: 603-313-284
     Świetlica: 603-313-298
    • ul. Krótka 4
     62-100 Wągrowiec
     Poland
    • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
   • Logowanie