• Program profilaktyczny Spinacz

      27.05.2024

      W dniu 23.05.2024 r. w sali kina Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu odbyło się spotkanie w ramach programu profilaktycznego Spinacz. Program ten skierowany był dla uczniów klas siódmych. Uczniowie wzięli udział w prelekcji i warsztatach trwających ponad trzy godziny. Spotkanie miało na celu uświadomienie młodzieży czym może skutkować nadmierne korzystanie z Internetu czy gier komputerowych. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w proponowanych zajęciach i ćwiczeniach.W szkole również tego samego dnia odbyło się spotkanie z radą pedagogiczną oraz rodzicami / opiekunami uczniów klas siódmych. Wszystkim, którzy przybyli na spotkanie serdecznie dziękuję 🩷

      Maja Białkowska-Gąsiorek.

     • Przyjaźń zamiast przemocy - Happening

      27.05.2024

      Dnia 21 maja 2024 r. odbył się uroczysty happening kończący projekt  "Przyjaźń zamiast przemocy"  Z uwagi na brak miejsca przy naszej szkole spowodowanego budową sali gimnastycznej to Nasi uczniowie udali się do Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wągrowcu.  Tam wykonali szereg zadań, bawiąc się przy tym wspaniałe 

      Klasy piąte oraz trzecie krótko wraz z wychowawcami  podsumowali projekt śpiewając piosenkę o przyjaźni oraz prezentując plakaty promujące koleżeństwo, tolerancję i akceptację drugiego człowieka 🩷

      Serdecznie dziękuję za przygotowanie i zaangażowanie w projekekt uczniom klas piątych i trzecich oraz ich wychowawcom:

       Pani Monice Serwatce,

       Panu Wiesławowi Koteckiemu,

       Panu Łukaszowi Osieckiemu,

       Pani Annie Drzewieckiej-Matuszak

       Pani Marioli Rakocy,

       Pani Paulinie Torzewskiej,

      Z pozdrowieniami Maja Białkowska-Gąsiorek 

     • IX Powiatowy Konkurs Matematyczny

      27.05.2024

      25 maja br. w Zespole Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku odbył się IX Powiatowy Konkurs Matematyczny. W konkursie brało udział 140 uczniów ze szkół powiatu wągrowieckiego. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów w kategoriach

      Klasy 4 - Maja Wojtalewicz, Maciej Wojdanowicz

      klasy 5 - Piotr Przybysz, Laura Przysiek

      klasy 6 - Aleksandra Śmigielska

      klasy 7 - Jan Zborowski, Igor Wagner

      klasy 8 - Michał Dulęba, Jakub Rzepkowski

      W klasach 4 Maciej Wojdanowicz zdobył I miejsce, a Maja Wojtalewicz III miejsce,

      W klasach 7 Igor Wagner miał III miejsce, podobnie jak Michał Dulemba z klasy 8

      Gratulujemy zaciekłej walki i osiągnięcia bardzo dobrych wyników.

      Zespół nauczycieli matematyki.

     • Konkurs online z okazji Dnia Matki

      26.05.2024

      Z okazji Dnia Matki uczniowie klasy 2b przygotowali wyjątkowy konkurs online dla swoich Mam. Podczas zajęć każdy z uczniów najpierw ustnie opisał swoją mamę, a następnie napisał o niej krótką pracę pisemną, nie podając jej imienia. Każda praca została starannie ozdobiona przez autora. Prace otrzymały losowe numery nadane przez wychowawczynię, które nie odpowiadały numerom z dziennika. Zadaniem Mam było odnalezienie pracy swojego dziecka i wpisanie numeru tej pracy w komentarzu na facebooku. W tym konkursie liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i wzajemna radość.

      Barbara Tyrakowska

     • Projekt "Aktywni z Dwójką"

      24.05.2024

      W ramach realizacji projektu "Aktywni z Dwójką" uczniowie klasy 3a ì 3b wraz z nauczycielami udali się na wystawę prac malarskich do MDK w Wagrowcu, gdzie oglądali dzieła artystów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W drodze powrotnej miło spędziliśmy czas w Parku 600-lecia. Ten dzień upłynął nam pod hasłem aktywności kulturalnej i fizycznej. Zachęcamy do różnorodnych form aktywności, bo warto działać, poznawać i rozwijać swoje pasje.

      Realizacja: Maria Rakocy, Magdalena Kalkstein i Paulina Torzewska. 

     • Konkurs powiatowy - Kleks 2024

      19.05.2024

      18 maja br. odbył się w Wągrowcu XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski ,,KLEKS 2024 ". Wśród reprezentantów naszej szkoły; Bodus Gabriela (1a), Aleksandra Michalska (2b), Cherniaieva Varvara (3a), uczennica klasy 2b – Marianna Durecka otrzymała wyróżnienie! Mariannie serdecznie gratulujemy, a pozostałym Uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za godne reprezentowanie naszej SP2.

      Barbara Tyrakowska

     • "Wiosna w poezji"

      19.05.2024

      W Szkole Podstawowej nr 1 w Wągrowcu odbył się II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Wiosna w poezji", adresowany dla uczniów klas 1-3.

      Nasza szkoła też miała swoją reprezentację. W kategorii klas drugich I miejsce zajęła Aleksandra Michalska z klasy 2b. II miejsce zdobył Wojciech Tęcza z klasy 2b. Pięknie recytowali również Anna Szuberska z kl. 1a, Franciszek Kierzek z kl. 1c oraz Julia Torzewska z kl. 3b. Laureatom  serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za popularyzowanie literatury dziecięcej i wspaniałe występy na scenie. Brawa dla Was. 

      Ewa Kantorska

     • W świetlicy o bezpieczeństwie

      17.05.2024

      W minionych dniach p. Patrycja Stachowiak i p. Błażej Filipiak podczas zajęć świetlicowych przypominali dzieciom o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Dzieci tworzyły makietę miasta, auta z papieru oraz ludziki z plasteliny. Zwieńczeniem  było obejrzenie filmu z „Edukredki” o zasadach bezpiecznego poruszania się na ulicy.

    • Trzymamy za Was kciuki
     • Trzymamy za Was kciuki

      14.05.2024

      Dziś ważny dzień dla naszych ósmoklasistów.

      Trzymamy kciuki za wyniki waszego pierwszego,

      tak ważnego egzaminu.

      Pamiętajcie, przez osiem lat zdobyliście

      wiele przydatnych umiejętności.

      Wykorzystajcie to dobrze i sukces murowany!

     • V POWIATOWY KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

      12.05.2024

      10 maja odbył się V POWIATOWY KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ w Łeknie. Poziom występów było bardzo wysoki. Uczniowie zaprezentowali swoje walory wokalne oraz wrażliwość artystyczną. Poprzez śpiew pieśni patriotycznych młodzi artyści wyrazili miłość do naszej Ojczyzny. Naszą szkołę reprezentowały: Nikola Klar z klasy 7a i Milena Grabarkiewicz z klasy 8a. Serdecznie gratuluję uczennicom występu, odwagi i talentu wokalnego. Nikola piosenką „ Jest takie miejsce” wyśpiewała sobie 3 miejsce w kategorii klas 7-8.

      Pozdrawiam śpiewająco zawsze dumna i szczęśliwa, Monika Serwatka

     • Spotkanie w ramach projektu "Przyjaźń zamiast przemocy"

      06.05.2024

      Dnia 9 kwietnia 2024 r. odbyło się spotkanie z rodzicami/opiekunami uczniów klas 5. Spotkanie dotyczyło realizacji projektu profilaktycznego skierowanego właśnie do tej grupy uczniów pt. " Przyjaźń zamiast przemocy." Zaproszenia dla rodziców wykonali sami uczniowie - za co szczególnie im dziękuję , a rodzicom/opiekunom dziękuję za wykazanie się zainteresowaniem i szacunkiem w stosunku do swoich dzieci korzystając z ich zaproszenia. Podczas spotkania przekazano informacje dotyczące realizowanego podczas drugiego półrocza projektu, ale także podjęto tematykę cuberprzemocy czy też korzystania z telefonów komórkowych przez dzieci i młodzież. Opiekunowie uczniów mogli także obejrzeć galerię prac wykonanych przez nich dotyczące tematyki związanej z przemocą. 

      Maja Białkowska-Gąsiorek.

     • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      30.04.2024

      Dzisiaj w naszej szkole odbyła się akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja. Już od rana rozbrzmiewały pieśni patriotyczne. Uczniowie przygotowali scenkę historyczną, w której błazen ostatnich Jagiellonów przewidział powolny upadek Polski. Bogini Sprawiedliwości i Stańczyk pragnęli temu zapobiec Nic nie dały jednak reformy Stanisława Augusta Poniatowskiego, który nie mógł wyzwolić się spod jarzma zaborców- Rosji, Austrii i Prus . Uczniowie w sposób humorystyczny przedstawili kłótnie różnych stronnictw politycznych podczas tworzenia Konstytucji. Spory i waśnie zażegnał dopiero marszałek Stanisław Małachowski. Widzowie z zaciekawieniem oglądali żywą lekcję historii, którą zapewne zapamiętają.

      Akademie przygotowali uczniowie starszych klas pod kierunkiem Pani Moniki Serwatki i Małgorzaty Smarzyk. O dekorację zadbała Pani Ania Ciszewska. Poczet sztandarowy wystawiła Pani Romana Mucha.

     • 4a i 4c na wycieczce w Bydgoszczy

      30.04.2024

      18 kwietnia klasy 4a oraz 4c wybrały się na wycieczkę do Bydgoszczy. Uczniowie najpierw odwiedzili zoo, następnie udali się do Parku Dinozaurów. Uczestniczyli również w warsztatach w Muzeum Mydła i Historii Brudu oraz zwiedzili miasto. Pełni wrażeń wrócili do domu.

      Izabela Lisiak

      Małgorzata Nowak

      Agnieszka MAciejewska

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
   • Szkoła: 603-313-284 Świetlica: 603-313-298
   • ul. Krótka 4 62-100 Wągrowiec Poland
   • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
  • Logowanie