• Kartka dla Chorego

      23.12.2023

      "Celem naszych czynów powinno być czynienie dobra"

                                                                                         Platon

       

      Pomaganie jest bardzo proste. Przynosi radość zarówno tym, którym się pomaga, jak i samym pomagającym. A najdrobniejszy gest ma sens, bo zmienia czyjś świat, otwiera serce na naszych chorych, umierających...

      Już po raz kolejny uczniowie klas I, II i III naszej szkoły przygotowali kartki z życzeniami dla pacjentów Szpitala Powiatowego i Hospicjum Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu.

      Udział w tej akcji - "KARTKA DLA CHOREGO" ma uwrażliwić dzieci na potrzeby ludzi chorych i cierpiących oraz zachęcić je do pełnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia.

       Koordynatorzy akcji:

      Anna Drzewiecka - Matuszak

      Paulina Torzewska

      Barbara Tyrakowska

    • WESOŁYCH ŚWIĄT
     • WESOŁYCH ŚWIĄT

      21.12.2023

      Obecnym i byłym pracownikom Szkoły, Rodzicom i Uczniom 

      życzymy

      zdrowych, spokojnych i radosnych  Świąt Bożego Narodzenia, 

      odpoczynku od codziennego zabiegania,

      chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami

      oraz wielu szczęśliwych chwil,

      sukcesów i wszelkiej pomyślności

      w nadchodzącym

      Nowym Roku

       

     • Szkolne Jasełka

      21.12.2023

      21 grudnia 2023 r. spotkaliśmy się w naszej szkole na corocznych Jasełkach Bożonarodzeniowych. W tym roku były to współczesne „Jasełka dworcowe”. Wzruszające przedstawienie ukazało wieczór wigilijny na dworcu kolejowym, zachowania pasażerów świątecznych pociągów /trzech Króli, króla Heroda wraz ze swą świtą, Świętej Rodziny, pastuszka wraz z pomocnikami/ oraz bezdomnych, którzy zaczęli na nowo odkrywać sens swojego życia. Serdecznie dziękujemy aktorom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia dzisiejszego występu. Radzie Rodziców dziękujemy za „słodkie zakończenie” dzisiejszych Jasełek. 

      Katarzyna Kulczyńska
      ks. Krzysztof Kępiński
      Wojciech Kapczyński


       

     • Gniezno sakralnie i teatralnie

      21.12.2023

      Uczniowie klas 3a, 3b i 3c we wtorek zawitali do pierwszej stolicy Polski, czyli Gniezna. Zobaczyli Katedrę Gnieźnieńską oraz pomnik pierwszego króla Polski, a następnie spacerowali po tutejszej starówce, słuchając przy okazji opowieści o pozostałych koronowanych w Gnieźnie władcach. Następnie udali się do Teatru im. A. Fredry na spektakl pt. Opowieść wigilijna. Przedstawienie wywarło na widzach niezapomniane wrażenia, które przeżywali jeszcze wracając do domu.

      Anna Drzewiecka-Matuszak

      Maria Rakocy

      Paulina Torzewska

     • Wyniki konkursu językowego "Kartka na Boże Narodzenie'

      21.12.2023

      Zwycięzcami konkursu językowego Kartka na Boże Narodzenie w formacie XXL zostały następujące osoby:

      - w kategorii język niemiecki kl. 4-8

      1 miejsce zajęła Marzena Przesławska kl. 8a

      2 miejsce zajęła Emilia Duda kl. 4c

      3 miejsce zajęła Anna Sokół kl. 8a

       

      - w kategorii język angielski kl. 1-3

      1 miejsce zajęła Antonina Buras kl. 1c

      2 miejsce zajęła Natalia Narożyńska kl. 3b

      3 miejsce zajął Bartek Kulczyński kl. 3a

       

      - w kategorii język angielski kl. 4-6

      1 miejsce zajęła Zofia Walewska kl. 4a

      2 miejsce zajął Kacper Kołsut kl. 4c

      3 miejsce zajęła Nadia Szyńska kl. 6d

       

      - w kategorii język angielski kl. 7-8

      1 miejsce zajęła Julia Zaliznyak kl. 7b

      2 miejsce zajęła Anna Sokół kl. 8a

      3 miejsce zajął Ignacy Gąsiorek kl. 7d

       

      Zwycięzcom gratulujemy!!!

      Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie pięknych nagród dla zwycięzców konkursu.

      Konkurs zorganizowały: Małgorzata Nowak, Lena Pol-Pachowicz, Magdalena Szweda i Dorota Krygier-Bubacz

     • Korespondencja w języku angielskim

      21.12.2023

      W listopadzie i grudniu bieżącego roku uczniowie klasy 2b i 4b prowadzili korespondencję w języku angielskim z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Wągrowcu. Dzieci miały możliwość wymienienia się informacjami dotyczącymi ich wieku, zainteresowań, rodziny przy okazji ćwicząc pisanie listów w języku angielskim. Uczniowie również w języku angielskim  złożyli sobie życzenia na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

      Opiekunami były Lena Pol-Pachowicz oraz Dorota Krygier-Bubacz.

     • Długopis 3D – pomysł na ciekawe zajęcia!

      21.12.2023

      Podczas zajęć kształtujących kreatywność uczniowie klasy 2b wykorzystali długopisy 3D, które szkoła mogła pozyskać w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.

      Dzieci wykonały ozdoby świąteczne, używając różnych kolorów filamentów.

      Pracowały nad własnymi projektami jak również przy pomocy gotowych szablonów.

      Były bardzo zainteresowane i zaangażowane, gdyż praca z urządzeniem wymaga koncentracji, cierpliwości, rozwija umiejętności manualne, a ponadto wyzwala pozytywne emocje, które wspomagają proces uczenia się.

      Długopis 3D to naprawdę ciekawy wynalazek, który nie tylko zmienia rysunki w przestrzenne obiekty, ale i daje uczniom poczucie sprawstwa.

      Barbara Tyrakowska

     • Kartki świąteczne

      18.12.2023

      Radości nie było końca gdy uczniowie naszej szkoły otrzymali od swoich rówieśników ze Szkoły Podstawowej nr 1 kartki świąteczne i życzenia. To odpowiedź na wysłane do nich wcześniej pocztówki z pozdrowieniami.

      Magdalena Szweda 

     • 2b w Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu na spotkaniu nauki z zabawą

      18.12.2023

      2b w Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu na spotkaniu nauki z zabawą. Dzieci jak to dzieci — są niezwykle ciekawskie i nawet najbardziej banalne rzeczy stają się dla nich wielką eskapadą po nową wiedzę. Na całe szczęście, istnieją miejsca, które potrafią pobudzać wyobraźnię oraz kreatywność w niestandardowy i dotąd nieznany im sposób.Takim miejscem dla uczniów klasy 2b stało się w piątek pierwsze w Wielkopolsce centrum nauk - Laboratorium Wyobraźni położone w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym.Warsztaty, w których uczestniczyli drugoklasiści, zostały zaprojektowane w taki sposób, aby oprócz walorów edukacyjnych, widoczny był także aspekt samodzielnego doświadczania oraz kształtowania pozytywnego wizerunku naukowca.W mgnieniu oka uczestnicy przenieśli się w niezwykły świat nauki i stali się prawdziwymi naukowcami oraz stworzyli przy użyciu długopisów 3D niepowtarzalne ozdoby choinkowe, a także poznali tajniki drukarek 3D!Wizyta w Laboratorium Wyobraźni pozwoliła im na zdobycie wiedzy, zrozumienie otaczających zjawisk i pobudzenie ciekawości świata.Było kolorowo, wybuchowo i magicznie! 

      Barbara Tyrakowska

     • Wycieczka do Poznania

      18.12.2023

      Dnia 15 grudnia 2023 r. uczniowie klas 7a, 7c oraz 8b wzięli udział w wycieczce do Poznania. Młodzież zwiedziła Wydział Matematyki i Informatyki UAM oraz uczestniczyła w warsztatach „W magicznym świecie origami” przeprowadzonych przez członków koła naukowego StuDMat. Uczniowie zwiedzili również Muzeum Komputerów i zapoznali się z historią ich powstawania. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Szyfrów Enigma. Za pośrednictwem multimedialnej, interaktywnej ekspozycji uczniowie mieli okazję pozna historię złamania szyfrów maszyny Enigma. Wszyscy uczestnicy mogli spróbować swoich sił w sztuce szyfrowania.

      Anna Ciszewska

      Kornelia Jurga-Wełniak

      Romana Mucha

     • Międzynarodowy Dzień Wolonteriusza

      15.12.2023

      5 grudnia obchodzony jest dzień wolontariusza, z tej okazji opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizował spotkanie integracyjne połączone z akcją charytatywną. Wolontariusze pod bacznym okiem p. Kingi Przybysz i p. Ani Ciszewskiej wykonywali kartki świąteczne, które zostaną wysłane do emerytowanych nauczycieli oraz instytucji i urzędów, z którymi współpracuje nasza szkoła. Miłym akcentem i jednocześnie podziękowaniem dla wolontariuszy za ich działalność, był pyszny tort z logo Szkolnego Koła Wolontariatu, za który dziękujemy p. Patrycji Stachowiak. 

      Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu - Błażej Filipiak

     • Warsztaty artystyczne kl.3b

      15.12.2023

      W czwartek 14 grudnia klasa 3b brała udział w artystycznych warsztatach z udziałem rodziców. Podczas zajęć integracyjnych panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie przy wsparciu swoich rodziców malowali bożonarodzeniowe żłóbki z gipsu. Powstały prawdziwe dzieła sztuki, które uczniowie zabrali ze sobą do domów. Na najbliższy kiermasz nasza klasa przekaże żłóbki do własnoręcznego malowania. Dzieci również zaprezentowały się muzycznie śpiewając świąteczne piosenki. Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom. 

      Organizatorzy: Paulina Torzewska, Barbara Balcerzak

     • Warsztaty świąteczne kl.5a

      15.12.2023

      Dnia 12 grudnia klasa 5a uczestniczyła w warsztatach świątecznych, które prowadziła Pani Wiesława Gruchała. Uczniowie wykonywali ozdoby gwiazdkowe. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i aktywni  Zajęcia przebiegły w miłej, przedświątecznej atmosferze, przy dźwiękach piosenek zimowych.

      Monika Serwatka 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
   • Szkoła: 603-313-284
    Świetlica: 603-313-298
   • ul. Krótka 4
    62-100 Wągrowiec
    Poland
   • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
  • Logowanie