• Pożegnanie uczniów klas ósmych
     • Pożegnanie uczniów klas ósmych

      26.06.2022

      W piątek, 24 czerwca 2022 r. pożegnaliśmy uczniów klas ósmych. Na uroczystości gościliśmy zastepcę Burmistrza Miasta Wagrowca pana Remigiusza Priebe oraz kierownika Wydziału Oświaty dr Romana Pawłowskiego. Wszystkim absolwentom życzymy słusznych wyborów, ciekawych znajomości, realizacji wszystkich planów i spełnienia marzeń.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

     • Życzenia

      24.06.2022

      W załączniku prezentujemy życzenia, które z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022 przysłali Posłanka na Sejm RP Pani Maria Małgorzata Janyska i Burmistrz Miasta Wągrowca Pan Jarosław Berendt.

      Załącznik:

      zyczenia(1).pdf

     • Trzecioklasiści naszej szkoły w gronie laureatów

      22.06.2022

      27 kwietnia 2022 r. odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Matematyczny - „Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus. Matematyka Plus”, w którym udział wzięło 23 uczniów z klas trzecich.  Zadaniem trzecioklasistów było, w ciągu 45 minut, rozwiązać test, składający się z 25 zadań.

      Miło nam poinformować, że dwudziestu uczniów naszej szkoły uzyskało tytuł laureata. Pięcioro z nich rozwiązało test bezbłędnie, uzyskując tytuł laureata I stopnia z wyróżnieniem.

      KLASA 3a

      Laureat III stopnia ogólnopolskiego konkursu Olimpiada Wiedzy Archimedes.Plus Matematyka.Plus :

      1. Lena Zarzeczna

      Laureat IV stopnia:

      1. Zuzanna Broda

      2. Patryk Nowakowski

      3. Laura Przysiek

       

      KLASA 3b

      Laureat I stopnia z wyróżnieniem ogólnopolskiego konkursu Olimpiada Wiedzy Archimedes.Plus Matematyka.Plus

       1. Jan Chołody

      Laureaci II stopnia

      1. Zuzanna Juszczyk

      2. Dawid Kołsut

      Laureaci V stopnia

      1. Joanna Braun

      2. Franciszek Hope

       

      KLASA 3c

      Laureaci I stopnia z wyróżnieniem ogólnopolskiego konkursu Olimpiada Wiedzy Archimedes.Plus Matematyka.Plus:

      1. Filip Koczorowski

      2. Amelia Łuczak

      3. Mateusz Pawlak

      4. Oskar Szwed

      Laureaci I stopnia:

      1. Aleksander Lewandowski

      2. Piotr Przybysz

      Laureaci II stopnia:

      1. Nikodem Janiszewski

      2. Dawid Korowajski

      3. Magdalena Maciejewska

      4. Alan Piotrowicz

      Laureat III stopnia:

      1. Jan Grajewski

      Wszystkim ZWYCIĘZCOM serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na niwie matematycznej!

      Uczniów do konkursu przygotowały panie: Maria Kozdęba, Lucyna Maciejewska-Naumczyk i Barbara Tyrakowska.

     • Ikony Matki Bożej Częstochowskiej - uczniowie klas 1-3

      17.06.2022

      W pierwsze dni wakacji w parafiach Wągrowca odbędą się rekolekcje. Każda parafia wg swojego planu. Do fary zapraszamy w niedzielę na nauki podczas wszystkich Mszy św. Od pon do środy 27-29 czerwca o godz. 10.00 Uczniowie klas od 1 do 7 wszyscy jesteście zaproszeni na rekolekcyjne spotkania.

      W szkole klasy 1-3 zaprosiły Matkę Bożą Częstochowską do siebie, do swoich domów. Wykonały piękne ikony, które już znalazły specjalne miejsce w w domowych zaciszach dziecięcego pokoju. Dziękuje za zaangażowanie, wsparcie Rady Rodziców oraz pięknie wykonane prace i kredkami i farbami.

     • Lednica 2022

      17.06.2022

      W tym roku podczas spotkania młodych na Polach Lednickich znalazła się spora grupa reprezentująca naszą Szkołę - pracownicy, młodzież, dzieci i ich rodzice oraz zaprzyjaźniona rodzina Ukraińska... Hasło "Na krańce świata" otworzyło nasze serca na spotkanie i wybór Jezusa. Konferencje, tańce i Eucharystia to jest to co nas zachwyciło... Zapraszamy Cię już 3 czerwca w przyszłym roku, jedź z nami... spotkasz  żywy, radosny, otwarty Kościół...i odnajdziesz swoje miejsce w Nim.

     • Zakręcona klasa roku

      08.06.2022

      8 czerwca opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu podsumował całoroczną akcję charytatywną zbiórki plastikowych nakrętek. I miejsce i tytuł 'Zakręconej klasy roku" zdobyła klasa 4d. Na podium znalazły się jeszcze klasa 3c oraz 3b. W tabeli przedstawiono zestawienie liczby kilogramów zebranych nakrętek przez odpowiednie klasy. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy.

    • Festyn szkolny
     • Festyn szkolny

      07.06.2022

      W piątek 3 czerwca 2022r. odbył się w naszej szkole festyn  zorganizowany przez Radę Rodziców z okazji Dnia Dziecka. Odbyły się między innymi pokazy taneczne z warsztatami, pokazy magii oraz rowerowe miasteczko z pokazem kaskaderskim. W godzinach popołudniowych odbyła się dyskoteka dla uczniów klas 6 - 8.  Dla wszystkich klas Rada Rodziców przygotowała: watę cukrowa, ciasteczka, popcorn, wodę  i arbuzy.

    • XVIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Cystersach
     • XVIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Cystersach

      03.06.2022

                                

         Już po raz kolejny w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Cystersach,   zorganizowany przy współpracy z Muzeum Regionalnym w Wągrowcu..  W tym roku był dla nas szczególnie ważny, gdyż po raz pierwszy uzyskał rangę kuratoryjną. Wzięli  w nim udział reprezentanci sześciu szkół miasta i powiatu. Pani dyrektor Kinga Babicz przywitała gości oraz przybyłe reprezentacje. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. Najpierw wszyscy uczestnicy przystąpili do pisania testu, który składał się z pytań otwartych i zamkniętych dotyczących historii zakonu cysterskiego i jego wpływu
      na kształtowanie obrazu ziemi łeknieńsko - wągrowieckiej. Do kolejnego etapu przeszli
      uczniowie z największą ilością punktów zdobytych w teście. Zwycięzców wyłoniło jury po długiej rywalizacji ustnej, w składzie: Pan Marcin Moeglich, Panie Wiesława Gruchała, Natalia Byczyńska, Hanna Pękala, Zofia Zawol i Maria Martyńska.  Mimo bardzo trudnej tematyki, konkurs cieszy się  zainteresowaniem, sprzyja pogłębianiu wiedzy o dorobku cystersów na przestrzeni dziejów, ich misji cywilizacyjnej, ukazuje pozytywne wzorce do naśladowania i stwarza możliwość rywalizacji wśród szkół. Laureaci zostali uhonorowani cennymi nagrodami ufundowanymi przez Burmistrza miasta Wągrowca, Starostę  powiatu, Wójta gminy, Muzeum Regionalne, Towarzystwo Ziemi Pałuckiej i Radę Rodziców, która zadbała również o słodki poczęstunek. Konkurs odbył się w ciekawej scenerii pałuckiej i  w miłej atmosferze. O organizację konkursu zadbały Panie: Anna Ciszewska, Romana Mucha, Małgorzata Smarzyk     i Monika Serwatka.

      Wyniki XVIII  Powiatowego Konkursu Wiedzy o Cystersach

         Kategoria: klasy VII - VIII

         I miejsce - Jakub CyranekSP 4 Wągrowiec Ucznia przygotował - Dariusz Bąk

         II miejsce - Amelia Hermańska SP 2 Wągrowiec Uczennicę przygotowała - Małgorzata Smarzyk

         III miejsce - Jagoda Marmurowicz SP Łekno Uczennicę przygotowała - Justyna Graszek


        Kategoria: klasy IV – VI

       I miejsce - Maksymilian Sadłowski SP2 Wągrowiec Ucznia przygotowała Małgorzata Smarzyk


       II miejsce - Michał Dulęba SP2 Wągrowiec Ucznia przygotowała Małgorzata Smarzyk


       III miejsce - Maja Piątek SP Łekno Uczennicę Przygotowała Justynana Graszek


      List gratulacyjny z Kuratorium Oświaty w Poznaniu:    • Szachowe potyczki
     • Szachowe potyczki

      02.06.2022

      We wtorek 31 maja 2022r. odbył się w naszej szkole II Powiatowy Turniej Szachowy „Szach – mat z Dwójką”

      Wzięło w nim udział 26 zawodników z 6 szkół powiatu wągrowieckiego. Miłośnicy tej królewskiej gry reprezentowali  szkoły z Wapna, Gołańczy, Skoków, Mieściska oraz Szkoły Podstawowej  im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu. Nie zabrakło również reprezentantów Szkoły Podstawowej nr 2.

      Turniej odbył się w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród uczniów klas I-IV zwyciężył Kacper Kilarski  z Mieściska, II miejsce zajęła jego siostra Anna Kilarska. Na trzecim stopniu podium  stanął Wiktor Stróżewski  ze Szkoły Podstawowej im. M.Konopnickiej z Wągrowca. Tuż za podium sklasyfikowana została uczennica naszej szkoły Ola Śmigielska.
      Wśród uczniów klas V-VIII zwyciężył Wiktor Urban z Wapna, który zdobył 6,5 punktu na 7 możliwych do uzyskania. II miejsce zajął Grzegorz Pytliński ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej z Wągrowca. Na III stopniu podium stanęła zawodniczka ze Skoków – Anastazja Balcer.

      Wyróżnieni uczniowie otrzymali puchary oraz nagrody ufundowane przez Wicestarostę Powiatu Wągrowieckiego pana Michała Piechockiego – znanego wszystkim miłośnika szachów oraz Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Wągrowcu. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy.

      Turniej zorganizowany został przez panią Izabelę Lisiak, która była sędzią głównym zawodów oraz pana Roberta Wójtycha.  O oprawę artystyczną zadbała pani Anna Ciszewska.

    • Dzisiaj Dzień Dziecka
     • Dzisiaj Dzień Dziecka

      01.06.2022

      "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"                                                                                                     

                                                      Janusz Korczak

       

      Z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam

      samych sukcesów,

      rozwijania swoich talentów i pasji,

      beztroskiej zabawy i żeby uśmiech

      zawsze gościł na Waszych twarzach.

       

     • Wolontariat na gali w MDK

      01.06.2022

      30 maja przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem p.Błażejem Filipiakiem uczestniczyli w uroczystej gali podsumowującej działalność punktu Bistrostacja, w którym zbierano i rozdzielano dary dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Szkolny Wolontariat angażował się w zbiórkę darów, ale także dostarczenie darów do punktów Bistrostacja, OSiR, ale również rodzin tymczasowo zamieszkujących w Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie. Wolontariusze zawsze chętnie organizowali się i ogłaszali kolejne zbiórki w radio TOP.

      Wszystkim, którzy zaangażowali się w tą pomoc jeszcze raz dziękujemy.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
    • Szkoła: 603-313-284 Świetlica: 603-313-298
    • ul. Krótka 4 62-100 Wągrowiec Poland
    • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
   • Logowanie