• Impreza integracyjna kl.2b

      09.10.2023

      Dzięki uprzejmości Urzędu Gminy Wągrowiec oraz Pani sołtys Beaty Marciniuk uczniowie klasy 2b wspólnie z rodzicami i wychowawczynią Barbarą Tyrakowską spotkali się ponownie na imprezie integracyjnej w Centrum Edukacji Ekologicznej w Kobylcu.

      W ramach tego niezwykłego wydarzenia zorganizowali Fashion Show, które miało na celu nie tylko dostarczenie mnóstwa zabawy, ale także podniesienie świadomości na temat segregowania odpadów i promowania recyklingu. 

      Wspaniale było zobaczyć naszych drugoklasistów błyszczących na wybiegu, prezentujących ubrania stworzone z materiałów pochodzących z recyklingu. To prawdziwa lekcja, jak można tworzyć coś pięknego, dbając jednocześnie o naszą planetę. 

      Dzięki inicjatywie Pana Sławka rodzice również mieli do wykonania wymagające sprytu i szybkiego myślenia – zadania, co zostało uwiecznione na poniższych zdjęciach.

      Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział i wspierali nas w tym wyjątkowym wydarzeniu. Wasza obecność sprawiła, że to spotkanie było jeszcze bardziej wyjątkowe!

     • Kółko języka norweskiego

      08.10.2023

      W naszej szkole działa kółko języka norweskiego. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w środy. Zainteresowani tym skandynawskim językiem chętnie przychodzą na lekcje i uczestniczą w różnorodnych aktywnościach mających na celu nie tylko naukę tego języka ale także poznawanie obyczajów norweskich i rozbudzanie zainteresowań uczestników. Kółko cieszy się dużym zainteresowaniem. Zapraszamy chętnych!

     • Dzień Chłopca w SP2

      01.10.2023

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dnia Chłopca w SP2, która została przygotowana z użyciem sprzętu z programu "Laboratoria Przyszłości".

      Dzień Chłopca w 4c

      Klasa 2b

      Z okazji Dnia Chłopca uczniowie klasy 2b wzięli udział w miłej klasowej imprezie! To była inicjatywa 7 dziewczynek i wychowawczyni, które przygotowały mnóstwo atrakcji dla 14 chłopców.Wszystko zaczęło się od serdecznych życzeń i wymiany prezentów, które rozświetliły twarze chłopców uśmiechem. Jednak największą niespodzianką były przepięknie wykonane przez dziewczynki laurki, pełne ciepłych słów i wyjątkowych życzeń.Atmosfera była naprawdę magiczna, a wspólne tańce tylko ją wzmocniły. Uwieńczeniem tego święta była klasowa wyprawa do kina na pełen wzruszeń film pt. O psie, który jeździł koleją".Te niezapomniane chwile na pewno na długo pozostaną w pamięci.

     • Dzień bez samochodu

      23.09.2023

       W piątek 22 września 2023r. klasa 6d wraz z opiekunkami: mgr Ewą Maćkowiak i mgr Małgorzatą Smarzyk uczestniczyła w rajdzie rowerowym  zorganizowanym z okazji obchodów  " Dnia bez samochodu". Uczniowie wraz z burmistrzem pod eskortą policji  przejechali ulicami Wągrowca na rynek miejski gdzie brali udział w różnych konkursach. Wszyscy bawili się wspaniale, w miłej atmosferze.

     • Nowe książki w bibliotece!

      22.09.2023

      Książki  zakupione w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA już do dyspozycji uczniów naszej szkoły.

      Biblioteka wzbogaciła się o 306 pozycji. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zakupione zostały opowiadania detektywistyczne, powieści fantasy, opowiadania przygodowe, a także powieści dla nieco starszej młodzieży. Uzupełnienie zostały również lektury, wzbogacony księgozbioru historyczny, ale pisany językiem zrozumiałym dla współczesnego młodego czytelnika. 

      Nie zapomniałyśmy też o naszych uczniach z Ukrainy kupując książki dwujęzyczne.

      Dlatego zapraszamy Was serdecznie w progi biblioteki szkolnej, bo jak powiedział znany pisarz Umberto Eco:  "Kto czyta żyje podwójnie"

     • Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności

      17.09.2023

      Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day) obchodzimy 15 września. Dlatego też, stylizacja stroju w kropki towarzyszyła dziś uczniom jak i pracownikom naszej szkoły.

      W święto kreatywności skupiliśmy się na rozwoju swoich talentów, pasji. Tego dnia nauczyciele angażowali uczniów w zajęcia, które pomogą im odkryć mocne strony i dadzą im odwagę, by powiedzieć o tym światu.

      Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu zorganizowali akcję czytania książki, od której wszystko się zaczęło, czyli The Dot autorstwa Reynolds Peter H. Starsi uczniowie zabrali młodszych kolegów z klas 1-3 w świat Vashti. Była to okazja nie tylko do integracji, ale również do rozmowy o tym, czym są talenty. 

      Przy dźwiękach audycji Radia Top, bawiliśmy się wybornie. Mieliśmy również okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w specjalnie przygotowanej na tą okazję ramce.

      Relację z uroczystości wykonywał nasz uczniowski reporter Franek Pyrzyński z użyciem sprzętu z programu Laboratoria Przyszłości.

      Serdeczne dziękujemy Panu Piotrowi Misiakowi za szybkąi efektowną obróbkę fotografii, a Paniom z Biblioteki Szkolnej za współpracę w zorganizowaniu akcji Starsi czytają młodszym.

       

     • Wystawa o rodzinie Ulmów

      13.09.2023

      Wrzesień to nie tylko miesiąc, w którym rozpoczynamy nowy rok szkolny, ale także czas, gdy wspominamy ofiary okrucieństwa II wojny światowej. Szkolne Koło Wolontariatu przygotowało wystawę o rodzinie Ulmów z Markowej, która została zamordowana podczas okupacji niemieckiej w 1944 roku. Ta polska rodzina, poniosła ofiarę swojego życia za pomoc okazaną Żydom, którzy schronienie znaleźli w domu Ulmów. Przy okazji można również poznać historię Żydów, którzy mieszkali w Wągrowcu. Zachęcamy do lektury i fotorelacji na holu pierwszego piętra naszej szkoły.

       

     • Fragmenty "Nad Niemnem" czytane nad Wełną

      09.09.2023

      Jak co roku we wrześniu Miejska Biblioteka Publiczna w Wągrowcu  przyłączyła się do Narodowego Czytania. Lekturą wybraną przez Prezydenta w tegorocznej edycji było "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej stąd miejscem czytania był Księży Kacerek blisko rzeki.

      Szkołę podstawową nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich reprezentowały: Pola Szymańska, Michalina Pietrowska oraz Julianna Przesławska z kl. 7a, Klaudia Wawrzyniak, Roksana Widzińska z kl. 7d, Joanna Przesławska, Marzena Przesławska, Klara Głos oraz Milena Grabarkiewicz z kl. 8a.

      Byłyście fantastyczne!! Dziękuję za włączenie się w akcję.

      Joanna Kramer - Neumann

       

     • Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

      07.09.2023

      Minęły wakacje, pozostały piękne wspomnienia. Z pokładami energii i siły wróciliśmy do nauki i pracy. Ten niezwykle ważny dla całej społeczności szkolnej dzień rozpoczęliśmy akademią,  którą swoją obecnością zaszczycił Burmistrz miasta Wągrowca Pan Jarosław Berendt.  Życzył uczniom wytrwałości w dążeniu do celu, rozwijania pasji i zainteresowań oraz odkrywania nowych talentów. Pani wicedyrektor serdecznie powitała uczniów klas pierwszych, którzy dopiero zaczynają fascynującą przygodę z nauką. Wspomniała, że rozpoczęcie edukacji to jeden z najważniejszych momentów w życiu dziecka .W tej ważnej, doniosłej chwili rola wychowawcy jest istotna. To właśnie nauczyciel poprowadzi ucznia przez labirynty wiedzy. Po oficjalnych powitaniach rozpoczęła się krótka część artystyczna przygotowana przez uczniów klas szóstych, którzy entuzjastyczne powitali nowy rok szkolny przecinając symboliczną wstęgę. W przedstawieniu ukazali wyjątkowość naszej szkoły, która jest przyjaznym i bezpiecznym miejscem oraz ich drugim domem.

                                                                                              Małgorzata Smarzyk

      Relacja z uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 w Szkole Podstawowej nr 2 w Wągrowcu została przygotowana z użyciem sprzętu z programu "Laboratora Przyszłości".

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

     • Wyprawka szkolna klasa I

      07.08.2023

      Wyprawka szkolna klasa I -  rok szkolny 2023/2024

      - zeszyty 16-kartkowe w kratkę -2 sztuki,

      - zeszyty 16-kartkowe w linie (z czerwoną linią) bez marginesów – 2 sztuki,

      - zeszyt do religii,

      Piórnik:

      - ołówki 2-3 sztuki,

      - długopis lub pióro,

      -  nożyczki,

      - klej w sztyfcie,

      - temperówka,

      - gumka,

      - kredki ołówkowe,

      - linijka,

      - patyczki do liczenia,

      Przybory plastyczne:

      - blok rysunkowy biały A4- 1 sztuka,

      - blok rysunkowy kolorowy A4 -1 sztuka,

      - blok techniczny biały A4-1 sztuka,

      - blok techniczny A4 kolorowy -1 sztuka,

      - zeszyt papierów kolorowych- 1 sztuka,

      - kredki świecowe, pastele olejne,

      - plastelina (duże opakowanie),

      - farby plakatowe,

      - farby akwarelowe,

      - pędzelki różnej grubości 2-3 szt.,

      - kubek do wody,

      - klej magik,

      - teczka z gumką ,

       Strój gimnastyczny w woreczku:

       - bawełniana, sportowa koszulka z krótkim rękawem,

      - spodenki

      - obuwie sportowe (biała podeszwa),

      Wszystkie elementy wyprawki  oraz ćwiczenia, które dziecko otrzyma w szkole należy podpisać imieniem i nazwiskiem dziecka.

      Pozostałe informacje zostaną przekazane na spotkaniu z rodzicami klas pierwszych.

     • Imieniny Wągrowca 2023 r.

      25.07.2023

      23 lipca w parafii farnej została odprawiona msza święta w intencji wągrowczan. Nabożeństwo  sprawowano z okazji imienin patrona miasta- świętego Jakuba. Uświetnił je śpiew Wągrowieckiego Chóru Kameralnego oraz licznie zebrane poczty sztandarowe, wśród których znalazł się, niesiony z dumą, sztandar Szkoły Podstawowej nr 2.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
   • Szkoła: 603-313-284 Świetlica: 603-313-298
   • ul. Krótka 4 62-100 Wągrowiec Poland
   • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
  • Logowanie