• Gniezno sakralnie i teatralnie

      21.12.2023

      Uczniowie klas 3a, 3b i 3c we wtorek zawitali do pierwszej stolicy Polski, czyli Gniezna. Zobaczyli Katedrę Gnieźnieńską oraz pomnik pierwszego króla Polski, a następnie spacerowali po tutejszej starówce, słuchając przy okazji opowieści o pozostałych koronowanych w Gnieźnie władcach. Następnie udali się do Teatru im. A. Fredry na spektakl pt. Opowieść wigilijna. Przedstawienie wywarło na widzach niezapomniane wrażenia, które przeżywali jeszcze wracając do domu.

      Anna Drzewiecka-Matuszak

      Maria Rakocy

      Paulina Torzewska

     • Wyniki konkursu językowego "Kartka na Boże Narodzenie'

      21.12.2023

      Zwycięzcami konkursu językowego Kartka na Boże Narodzenie w formacie XXL zostały następujące osoby:

      - w kategorii język niemiecki kl. 4-8

      1 miejsce zajęła Marzena Przesławska kl. 8a

      2 miejsce zajęła Emilia Duda kl. 4c

      3 miejsce zajęła Anna Sokół kl. 8a

       

      - w kategorii język angielski kl. 1-3

      1 miejsce zajęła Antonina Buras kl. 1c

      2 miejsce zajęła Natalia Narożyńska kl. 3b

      3 miejsce zajął Bartek Kulczyński kl. 3a

       

      - w kategorii język angielski kl. 4-6

      1 miejsce zajęła Zofia Walewska kl. 4a

      2 miejsce zajął Kacper Kołsut kl. 4c

      3 miejsce zajęła Nadia Szyńska kl. 6d

       

      - w kategorii język angielski kl. 7-8

      1 miejsce zajęła Julia Zaliznyak kl. 7b

      2 miejsce zajęła Anna Sokół kl. 8a

      3 miejsce zajął Ignacy Gąsiorek kl. 7d

       

      Zwycięzcom gratulujemy!!!

      Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie pięknych nagród dla zwycięzców konkursu.

      Konkurs zorganizowały: Małgorzata Nowak, Lena Pol-Pachowicz, Magdalena Szweda i Dorota Krygier-Bubacz

     • Korespondencja w języku angielskim

      21.12.2023

      W listopadzie i grudniu bieżącego roku uczniowie klasy 2b i 4b prowadzili korespondencję w języku angielskim z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Wągrowcu. Dzieci miały możliwość wymienienia się informacjami dotyczącymi ich wieku, zainteresowań, rodziny przy okazji ćwicząc pisanie listów w języku angielskim. Uczniowie również w języku angielskim  złożyli sobie życzenia na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

      Opiekunami były Lena Pol-Pachowicz oraz Dorota Krygier-Bubacz.

     • Długopis 3D – pomysł na ciekawe zajęcia!

      21.12.2023

      Podczas zajęć kształtujących kreatywność uczniowie klasy 2b wykorzystali długopisy 3D, które szkoła mogła pozyskać w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.

      Dzieci wykonały ozdoby świąteczne, używając różnych kolorów filamentów.

      Pracowały nad własnymi projektami jak również przy pomocy gotowych szablonów.

      Były bardzo zainteresowane i zaangażowane, gdyż praca z urządzeniem wymaga koncentracji, cierpliwości, rozwija umiejętności manualne, a ponadto wyzwala pozytywne emocje, które wspomagają proces uczenia się.

      Długopis 3D to naprawdę ciekawy wynalazek, który nie tylko zmienia rysunki w przestrzenne obiekty, ale i daje uczniom poczucie sprawstwa.

      Barbara Tyrakowska

     • Kartki świąteczne

      18.12.2023

      Radości nie było końca gdy uczniowie naszej szkoły otrzymali od swoich rówieśników ze Szkoły Podstawowej nr 1 kartki świąteczne i życzenia. To odpowiedź na wysłane do nich wcześniej pocztówki z pozdrowieniami.

      Magdalena Szweda 

     • 2b w Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu na spotkaniu nauki z zabawą

      18.12.2023

      2b w Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu na spotkaniu nauki z zabawą. Dzieci jak to dzieci — są niezwykle ciekawskie i nawet najbardziej banalne rzeczy stają się dla nich wielką eskapadą po nową wiedzę. Na całe szczęście, istnieją miejsca, które potrafią pobudzać wyobraźnię oraz kreatywność w niestandardowy i dotąd nieznany im sposób.Takim miejscem dla uczniów klasy 2b stało się w piątek pierwsze w Wielkopolsce centrum nauk - Laboratorium Wyobraźni położone w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym.Warsztaty, w których uczestniczyli drugoklasiści, zostały zaprojektowane w taki sposób, aby oprócz walorów edukacyjnych, widoczny był także aspekt samodzielnego doświadczania oraz kształtowania pozytywnego wizerunku naukowca.W mgnieniu oka uczestnicy przenieśli się w niezwykły świat nauki i stali się prawdziwymi naukowcami oraz stworzyli przy użyciu długopisów 3D niepowtarzalne ozdoby choinkowe, a także poznali tajniki drukarek 3D!Wizyta w Laboratorium Wyobraźni pozwoliła im na zdobycie wiedzy, zrozumienie otaczających zjawisk i pobudzenie ciekawości świata.Było kolorowo, wybuchowo i magicznie! 

      Barbara Tyrakowska

     • Wycieczka do Poznania

      18.12.2023

      Dnia 15 grudnia 2023 r. uczniowie klas 7a, 7c oraz 8b wzięli udział w wycieczce do Poznania. Młodzież zwiedziła Wydział Matematyki i Informatyki UAM oraz uczestniczyła w warsztatach „W magicznym świecie origami” przeprowadzonych przez członków koła naukowego StuDMat. Uczniowie zwiedzili również Muzeum Komputerów i zapoznali się z historią ich powstawania. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Szyfrów Enigma. Za pośrednictwem multimedialnej, interaktywnej ekspozycji uczniowie mieli okazję pozna historię złamania szyfrów maszyny Enigma. Wszyscy uczestnicy mogli spróbować swoich sił w sztuce szyfrowania.

      Anna Ciszewska

      Kornelia Jurga-Wełniak

      Romana Mucha

     • Międzynarodowy Dzień Wolonteriusza

      15.12.2023

      5 grudnia obchodzony jest dzień wolontariusza, z tej okazji opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizował spotkanie integracyjne połączone z akcją charytatywną. Wolontariusze pod bacznym okiem p. Kingi Przybysz i p. Ani Ciszewskiej wykonywali kartki świąteczne, które zostaną wysłane do emerytowanych nauczycieli oraz instytucji i urzędów, z którymi współpracuje nasza szkoła. Miłym akcentem i jednocześnie podziękowaniem dla wolontariuszy za ich działalność, był pyszny tort z logo Szkolnego Koła Wolontariatu, za który dziękujemy p. Patrycji Stachowiak. 

      Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu - Błażej Filipiak

     • Warsztaty artystyczne kl.3b

      15.12.2023

      W czwartek 14 grudnia klasa 3b brała udział w artystycznych warsztatach z udziałem rodziców. Podczas zajęć integracyjnych panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie przy wsparciu swoich rodziców malowali bożonarodzeniowe żłóbki z gipsu. Powstały prawdziwe dzieła sztuki, które uczniowie zabrali ze sobą do domów. Na najbliższy kiermasz nasza klasa przekaże żłóbki do własnoręcznego malowania. Dzieci również zaprezentowały się muzycznie śpiewając świąteczne piosenki. Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom. 

      Organizatorzy: Paulina Torzewska, Barbara Balcerzak

     • Warsztaty świąteczne kl.5a

      15.12.2023

      Dnia 12 grudnia klasa 5a uczestniczyła w warsztatach świątecznych, które prowadziła Pani Wiesława Gruchała. Uczniowie wykonywali ozdoby gwiazdkowe. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i aktywni  Zajęcia przebiegły w miłej, przedświątecznej atmosferze, przy dźwiękach piosenek zimowych.

      Monika Serwatka 

     • VI Konkurs Recytatorski Mikołajek

      14.12.2023

      Dnia 12 grudnia odbył się VI Konkurs Recytatorski Mikołajek. Wzięło w nim udział 15 uczniów z klas 4 – 8. Wszystkim uczestnikom za ich przygotowanie, pięknie wygłoszone teksty, odwagę i poświęcony czas serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

      Laureatami w kategorii kl. 4 – 6 zostali:

      I miejsce Oliwia Stalica z kl. 6 D, 

      II miejsce Hanna Zborowska z kl. 5 A, 

      III miejsce Maja Białkowska z kl. 5 B. 

      Wyróżnienia otrzymali: Veronika Vovk z kl. 5 B, Piotr Przybysz z kl. 5 C. 

      W kategorii klas 7 – 8: 

      I miejsce Milena Grabarkiewicz z kl. 8 A,

      II miejsce Pola Szymańska z kl. 7 A, 

      III miejsce Jan Zborowski z kl. 7 C. 

      GRATULACJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW! Dziękuję za wsparcie jury pani Joannie Kramer – Neumann oraz panu Konradowi Szadkowskiemu. Piękne nagrody książkowe ufundowała Rada Rodziców. Również dziękuję!

      W imieniu wszystkich polonistów Paulina Tylek

      Fot.  Paulina Tylek, Anna Ciszewska

     • Z wielką dumą przedstawiamy Liderów

      13.12.2023

      EduLider dla Poli Szymańskiej z klasy 7a, która zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim ,,Złoty Klon'' w Łeknie oraz spektakularne zwycięstwa w Mikołajkowych Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Wągrowca

      EkoLider dla Marianny Dureckiej z klasy 2 b za postawę ekologiczną, wygraną w WOJEWÓDZKIM EKOLOGICZNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM EKOIMPRESJE 2023 "Skrzat obrońca przyrody” oraz zaangażowanie i godne reprezentowanie Szkoły w konkursie ekologicznym "Wkręć się w sztukę"

      Opiekun RSU - Anna Ciszewska

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
   • Szkoła: 603-313-284
    Świetlica: 603-313-298
   • ul. Krótka 4
    62-100 Wągrowiec
    Poland
   • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
  • Logowanie