• Klasa 2b z wizytą w Rybowie

      31.05.2022

      Klasa 2b pojechała z wizytą do Schroniska dla zwierząt "Cywil" w Rybowie. Przekazaliśmy dla podopiecznych schroniska karmę i inne dary. Lubimy dzielić się tym co mamy - to dobry nawyk. Dzieci miały okazję pospacerować z pieskami po lesie. Wszyscy byli zachwyceni. Na pożegnanie dostaliśmy pamiątkowy dyplom i magnesy. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Warto pomagać zwierzętom, szczególnie tym, których domem jest schronisko. 

     • "Czerwony Kapturek- Red Riding Hood"

      23.05.2022

      W dniach 19 i 20 maja uczniowie klas 1-3 mieli możliwość obejrzenia przedstawienia pod tytułem: "Czerwony Kapturek- Red Riding Hood" w wykonaniu dzieci uczęszczających na kółko teatralne z języka angielskiego. Spotkaniu towarzyszyła niezwykła atmosfera. Było mnóstwo śmiechu i zabawy :)Po zakończonym spektaklu widzowie kierowali swoje pytania do aktorów występujących na scenie.

      Brawa dla uczniów za niezwykłą odwagę i swobodę wypowiedzi w języku angielskim.Ogrom podziękowań dla rodziców za zaangażowanie i wsparcie w przygotowanie przedstawienia!

     • Archipelag Skarbów

      11.05.2022

      Uczniowie klas ósmych naszej szkoły w ramach projektu finansowanego przez Urząd Miasta Wągrowca  realizowali w dniach 10-11.05.2022r. program profilaktyki zintegrowanej „Archipelag Skarbów”. Program uczy zdrowego i mądrego stylu życia łącząc atrakcyjność dla młodzieży z silnym przekazem w kilku dziedzinach profilaktyki jednocześnie. Zachęca młodzież do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy i pornografii. Pokazuje znaczenie szacunku i wzajemnej pomocy w przyjaźni i miłości. Uczy jak radzić sobie z trudnymi emocjami. Podmiotem realizującym projekt w naszej szkole jest Pracownia Profilaktyki ESPERANZA.

     • "Graj Muzyka 2022"

      11.05.2022

      POWIATOWY KONKURS WOKALISTÓW "GRAJ MUZYKA 2022" przeszedł do historii. Naszą szkołę reprezentowała Nikola Klar z kl. 5a, która zdobyła WYRÓŻNIENIE w kategorii klas 4-6 oraz Nadia Wenzel z kl. 8b, która zajęła 2 miejsce w kategorii klas 7-8 i szkół ponadpodstawowych. Na uwagę zasługuje również 3 miejsce Mileny Grabarkiewicz z kl. 6a, która na konkursie reprezentowała Szkołę Muzyczną Yamaha. GRATULUJEMY! A naszym artystkom życzymy samych sukcesów w kolejnych muzycznych przedsięwzięciach!

     • Maria Meik otrzymała zaświadczenie laureata

      10.05.2022

      Maria Meik z klasy 8B otrzymała w dniu dzisiejszym zaświadczenie laureata Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty pana Roberta Gawła. W konkursach przedmiotowych organizowanych przez Wielkopolskie Kuratorium Oświaty brało udział 36864 uczniów szkół podstawowych. Maria Meik została jednym z 226 laureatów. Dzięki temu ma zapewnione miejsce w wybranym przez siebie liceum. Uczennicę do konkursu przygotowała pani Lidia Bielecka.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Julia i jej saksofon

      09.05.2022

      W klasach szóstych na lekcjach muzyki omawiane były instrumenty dęte. Julia Gryszczyńska z klasy 8g w bardzo interesujący sposób zaprezentowała nam grę na saksofonie altowym oraz charakter tego niezwykłego instrumentu dętego drewnianego

     • Majówka z Ukraińskimi Rodzinami u św. Jakuba.

      04.05.2022

      Dziękujemy  dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 2 pani Kindze Babicz, katechetom, nauczycielom, pracownikom, rodzicom uczniów naszej Szkoły,wszystkim ludziom dobrej woli za włączenie się w pomoc, wszelkie pieczywa, zakupy i radość do zorganizowania majówki przy parafii p.w. św Jakuba w Wągrowcu dla Rodzin Ukraińskich. Gościli u nas Ks. Wojciech Orzechowski z rodzinami ukraińskimi przebywającymi w Rościnnie oraz ukraińscy uczniowie z rodzinami przybyłymi z Wągrowca i okolic.

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      01.05.2022

        W ramach obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie klas trzecich wągrowieckiej dwójki wzięli udział w Konkursie o Tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Celem konkursu było sprawdzenie biegłości w posługiwaniu się tabliczką mnożenia w zakresie 100.

      Podczas konkursu uczniowie wykazywali się nie tylko znajomością tabliczki mnożenia, ale także koncentracją i refleksem. Najpierw w swoich klasach rozwiązali testy z przykładami na mnożenie. W ten sposób zostało wybranych pięcioro najlepszych w każdej klasie.

      Przechodząc do finału, musieli wykazać się nie tylko pamięciowym opanowaniem tabliczki mnożenia, ale także szybkością obliczeń.

      Po rozwiązaniu zadań wyłoniono Mistrza Tabliczki Mnożenia, którym został Dawid Kołsut z klasy 3b.

      I Wicemistrz – Piotr Przybysz – kl. 3c

      II Wicemistrz – Magdalena Maciejewska – kl. 3c

      III Wicemistrz – Filip Koczorowski – kl. 3c

      IV Wicemistrz – Aleksandra Rajnik – kl. 3a

      V Wicemistrz – Lena Zarzeczna – kl. 3a

      Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców SP2.

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, ale brawa należą się również wszystkim, którzy podjęli to niełatwe zadanie i stanęli do konkursu!

     • Akademia z okazji 231 rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja

      29.04.2022

      W coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły wpisana jest akademia z okazji rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja. Chcąc przybliżyć to historyczne wydarzenie sprzed lat, uczniowie przygotowali krótkie przedstawienie oraz montaż słowno muzyczny . Była to okazja do refleksji , pielęgnowania patriotyzmu              i przeżywania dumy, że jest się Polakiem. Dzieci z klasy IV D udały się na majówkę, na którą niespodziewanie przybył ostatni król Polski Stanisław August Poniatowski i zaprowadził ich w przeszłość. Starsi uczniowie  z klasy VI B, VII D i VII F z powagą recytowali wiersze o naszej Ojczyźnie. Chór szkolny jak zwykle dostojnie odśpiewał znane pieśni patriotyczne. Nie byłoby tego święta, gdyby nie Ci co podsunęli myśl, aby stworzyć ,,cud majowy” Był to król, marszałek Stanisław Małachowski, Ignacy i Stanisław Potoccy, Hugo Kołłątaj             i  Stanisław Potocki. Oni to podczas obrad Sejmu Wielkiego uchwalili konstytucję 3 maja, która obowiązywała tylko piętnaście miesięcy. Była to pierwsza w Europie, a druga na świecie konstytucja. Została entuzjastycznie przyjęta przez społeczeństwo, polityków i ludzi nauki.

     • Dzień Ziemi

      28.04.2022

      W piątek 22 kwietnia świętowaliśmy Dzień Ziemi. Na korytarzach królowały zielone kolory ubrań oraz starannie przygotowane koszulki z hasłami i rysunkami związanymi z ochroną planety.

      Można było dać ubraniom drugie życie i wziąć udział w konkursie na ekotorbę lub użyć niepotrzebnego przedmiotu i przerobić go na ekodoniczkę.

      Szkoła ozdobiona była pięknymi, klasowymi plakatami o tematyce antysmogowej.

      W klasach i na holu przygotowano tematyczne gazetki, a Radio Top wyemitowało audycję z Święta Ziemi.

      W wielu klasach powstały ogródki parapetowe -  w niepotrzebnych już opakowaniach po żywności lub doniczkach zasiane lub zasadzone zostały warzywa oraz zioła. Uprawy prowadzone będą do końca roku szkolnego, wtedy mamy nadzieję, że staną się zdrowym dodatkiem do drugiego śniadania.

      Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

     • Nikola Raczyńska kl. 5d

      20.04.2022

      Nikola Raczyńska z klasy 5d bardzo lubi uatrakcyjniać lekcje muzyki. Tym razem zaprezentowała nam grę na instrumencie strunowym szarpanym, jakim jest ukulele. Zapraszamy na krótką część artystyczną i dziękujemy Nikoli za dzielenie się swoją muzyczna pasją.

     • Zdjęcia klasowe

      19.04.2022

      Czwartek – 21.04.2022 r.

       

      1. lekcja

      godz. 8:00  klasa 7c

      godz. 8:20  klasa 8c

      2. lekcja

      godz. 8:55  klasa 2c

      godz. 9:15  klasa 2a

      3. lekcja

      godz. 9:50  klasa 4c

      godz.10:10 klasa 3a

      4. lekcja

      godz. 10:45  klasa 3c

      godz. 11:05  klasa 3b

      5. lekcja

      godz. 11:40  klasa 4b

      godz. 11:55  klasa 7a

      godz. 12:10  klasa 8b

      6. lekcja

      godz. 12:45  klasa 8a 

      godz. 13:00  klasa 8d

      godz. 13:15  klasa 8f

      7. lekcja

      godz. 13:45  klasa 8g

      godz. 14.05  klasa 7b

       

      Piątek – 22.04.2022 r.

       

      1. lekcja

      godz. 8:00  klasa 2b

      godz. 8:20  klasa 6b

      2. lekcja

      godz. 8:55  klasa 1a

      godz. 9:15  klasa 1c

      3. lekcja

      godz.   9:50  klasa 5c

      godz. 10:10  klasa 5d

      4. lekcja

      godz. 10:45  klasa 6a

      godz. 11:05  klasa 4a

      5. lekcja

      godz. 11:40  klasa 4d

      godz. 11:55  klasa 1b

      godz. 12:10  klasa 7e

      6. lekcja

      godz. 12:45  klasa 5a

      godz. 13:00  klasa 5b

      godz.13:15  klasa 7f

      7. lekcja

      godz. 13:45  klasa 7d

      godz. 14.05  klasa 8e

       

       

    • Wielkanocne życzenia
     • Wielkanocne życzenia

      13.04.2022

      Zdrowych

      pełnych spokoju i nadzei

      Świąt Wielkanocnych,

      wiosennego optymizmu,wiary w lepsze jutro,

      wielu ciepłych i radosnych chwil z najbliższymi

      życzy

      Dyrektor SP2 wraz z Gronem Pedagogicznym,

      Pracownikami Administracji i Obsługi

      oraz Społecznością Uczniowską.

       

     • 22  KWIETNIA – DZIEŃ ZIEMI

      13.04.2022

       ZAPRASZAMY DO ŚWIĘTOWANIA

      DBAJ O ZIEMIĘ- WALCZ ZE SMOGIEM

      Co będzie działo się w naszej szkole z okazji tego święta:

      1). WYSTAWA KLASOWYCH PLAKATÓW ANTYSMOGOWYCH- OD 21.04

      2). BĄDŹ PLAKATEM NA DZIEŃ ZIEMI- wykorzystaj starą koszulkę, napisz na niej hasła, przyklej napisy, narysuj lub namaluj symbole związane z ochroną planety i przyjdź w tym przebraniu 22.04- dla najlepiej oplakatowanej klasy nagroda

      3). Weź udział w KONKURSIE NA EKOTORBĘ, EKODONICZKĘ- daj przedmiotom drugie życie- za najciekawsze pomysły nagrody

      4). Postaw na rośliny w ramach walki ze smogiem-  załóżcie KLASOWY OGRÓDEK PARAPETOWY I SZKOLNY OGRÓDEK NA BOISKU

      Zapraszamy do działania uczniów i nauczycieli, którzy lubią prace w ogrodzie, STARTUJEMY 21.04- TWORZYMY EKIPĘ ZIELONYCH RĄK

      Z GÓRY DZIĘKUJEMY ZA ZAANGAŻOWANIE

      NAUCZYCIELE PRZYRODNICY
       

     • Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

      05.04.2022

      2 kwietnia to Dzień Świadomości Autyzmu. W tym wyjątkowym czasie szczególnie chcieliśmy pokazać młodym ludziom, że wystarczy tylko POZNAĆ, ZROZUMIEĆ a AKCEPTACJA pojawi się sama.

      Nie próżnujemy. Oprócz wspólnego oglądania filmów edukacyjnych, rozmów, pracy nad otwartością i tolerancją wobec innych, p.Magdalena Kalkstein oraz p.Natalia Małecka zorganizowały konkurs plastyczny. Podzielony on został na dwie kategorie : klas 1-3 oraz klas 4-8. Młodsi uczniowie mieli za zadanie wykonać kotyliony, a starsi plakaty. Po obradach jury, wybrano laureatów.

      W kategorii klas 1-3 zwycięzcą został Piotr Przybysz z klasy 3c, a wyróżnienie otrzymały : Martyna Gregorczuk z klasy 2c i Wiktoria Stachowiak z klasy 2a.

      W kategorii klas 4-8 zwyciężczynią została Weronika Paszkiewicz z klasy 8a, a wyróżnienie otrzymała Sylwia Babiaczyk z klasy 7a.

      Wszyscy wyróżnieni otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe z rąk pani Dyrektor Kingi Babicz oraz zastępcy przewodniczącego Rady Rodziców p. Joanny Śliwińskiej.

      Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za otwartość,współpracę,zaangażowanie, a także za ufundowanie nagród dla naszych uczniów!!!

      Wszystkim biorącym udział w tym konkursie serdecznie dziękujemy, a laureatom gratulujemy.