• Rejonowy Finał w Czwórboju Lekkoatletycznym

      17.05.2023

      We wtorek 16 maja wzięliśmy udział w Finalach Rejonowych w Pile w Czwórboju Lekkoatletycznym . Startując w 4 konkurencjach ( 60m, skok w dal , rzut piłeczka palantową , bieg 1000m ) daliśmy z siebie wszystko i uzyskaliśmy drużynowo 6 miejsce . Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych podopiecznych którzy walczyli do końca o lepszy wynik . O wyższych lokatach zadecydowały minimalne różnice punktowe .Szkołę reprezentowali: Alex Śliwiński, Filip Kierzek, Wojtek Łuczak, Antek Niewiadomy, Wojtek Wojdanowicz, Wiktor Donal.        Trenerzy : Zbigniew Maćkowiak, Łukasz Osiecki.

     • Wolontariat ma swoje Logo

      16.05.2023

      W poniedziałek 15 maja ogłoszono wyniki konkursu plastycznego na logo Szkolnego Koła Wolontariatu. Wpłynęło blisko 100 prac, zatem komisja konkursowa nie miała łatwego zadania. Wyłoniono zwycięzcę oraz wyróżniono autorów sześciu prac. I miejsce zajął Bartek Kulczyński natomiast wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Kuśnierkiewicz, Jagna Warchał, Roksana Widzińska, Wiktoria Resztak, Julia Wietrzyńska, Joanna Przesławska.Dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców wręczyła pani dyrektor Kinga Babicz.

     • Planszówkowy zawrót głowy

      16.05.2023

      W dniu 12 maja br. w ramach Obchodów XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek przypadającego od 8 do 15 maja pod hasłem: Moja. Twoja. klasa IVA została zaproszona do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wągrowcu. Uczniowie zwiedzili edukacyjny EKO- zakątek znajdujący się przy bibliotece. Podczas wizyty dzieci miały możliwość zapoznać się z funkcjonowaniem biblioteki. Czwartoklasiści mieli również okazję zobaczyć okolicznościową wystawę książek i medali związaną z 140. rocznicą śmierci Cypriana Kamila Norwida oraz Świętem Konstytucji 3 Maja. Główną atrakcją wizyty była zabawa: gry planszowe i karciane. Na zakończenie uczniowie otrzymali zakładki do książek oraz zostali zachęceni do korzystania z Miejskiej Biblioteki Publicznej.

     • Finał Rejonu w Piłce Nożnej

      15.05.2023

      W sobotę 13 mają braliśmy udział w Finale Rejonu w Piłce Nożnej chłopców rocznika 2010 i młodsi. Zawody odbyły się  w Pile . Naszą szkołę reprezentowało 11 zawodników . Wśród 5 zespołów zajęliśmy 3 miejsce. Szkołę reprezentowali: Bartosz Michalak, Wiktor Donal, Alex Śliwiński, Filip Kierzek, Wojtek Łuczak, Wiktor Niewiadomy , Antek Wojdanowicz, Mateusz Ratajczak, Alan Piechnik, Igor Wrzeszcz. Trenerzy: Łukasz Osiecki, Marek Kubiak.

     • Projekt ZDROWO ROSNĄ

      12.05.2023

      Aby przekonać pierwszaków, że uprawa roślin to nie tylko element zdrowego stylu życia, ale również świetna zabawa, KLASA 1b przystąpiła do akcji ZDROWO ROSNĄ! Zadaniem dzieci był wysiew nasion kopru ogrodowego do doniczek. Mali ogrodnicy dowiedzieli się m. in., jak wiele zalet niesie ze sobą zakładanie samodzielnych upraw roślin w domu lub w ogrodzie. Przeprowadzenie tych inspirujących zajęć umożliwiła firma W. LEGUTKO poprzez dostarczenie darmowych pakietów edukacyjnych. SERDECZNIE  DZIĘKUJEMY!

     • Szkolny Turniej Szachowy

      10.05.2023

      W dniu 09 maja 2023 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję zmierzyć się w wyjątkowych zawodach, a mianowicie w kolejnym Szkolnym Turnieju Szachowym. Turniej zorganizowany został przez Izabelę Lisiak, która była również sędzią głównym tych zawodów. Do rozgrywek zgłosiło się 22 miłośników tej królewskiej gry z klas: I, II, III, IV, V, VI oraz VIII. Pasjonaci szachów mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności. Wielu z nich to jeszcze początkowi gracze, którzy będą dopiero rozwijać swój talent w tym kierunku, mając ku temu okazję na cotygodniowym kółku szachowym.

      W zawodach rozegrano 5 rund w tempie 10 minut na zawodnika, w dwóch kategoriach:klasy I-IV, oraz klasy V-VIII.

      W kategorii klas V-VIII zwyciężył Kamil Kuśnierkiewicz z klasy 8c, zdobywając komplet punktów.

      II miejsce: Michał Smykowski z klasy 6c,

      III miejsce Cezary Łoś z 8c.

      W kategorii klas I-IV bezkonkurencyjny okazał się Oskar Szwed                                                                               II miejsce: Antoni Marcinkowski                                                                                                                               III miejsce: Lilianna Wędzińska

      Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy za zaciętą rywalizację, grę fair-play i atmosferę świetnej zabawy!.  Mamy nadzieję, że szkolne zawody szachowe staną się dodatkową zachętą dla pozostałych uczniów do zgłębiania tajników tej królewskiej gry. Szachy to wspaniała gra, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi: uczy logicznego myślenia, przewidywania, sportowego współzawodnictwa oraz cierpliwości  i koncentracji uwagi.

      Najlepsi zawodnicy tego turnieju wezmą udziałw III Powiatowym Turnieju Szachowym „Szach mat z Dwójką”, który odbędzie się  w naszej szkole dnia 30 maja 2023 roku.

     • Mistrzostwa Powiatu Wągrowieckiego w Piłce Nożnej

      09.05.2023

      W dniu 8 maja 2023r. na Obiektach OSiR w Wągrowcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wągrowieckiego w Piłce Nożnej chłopców rocznika 2008 i  młodsi. Organizatorem turnieju była   Szkoła Podstawowa nr 2 z Wągrowca. Do turnieju przystąpiło 7 drużyn , które rywalizowały na 3 boiskach . W rywalizacji zwyciężyła Szkoła Podstawowa ze Skoków. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe Puchary oraz Dyplomy które wręczyła Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 W Wągrowcu Pani Kinga Babicz .  Dziękujemy wszystkim zawodnikom za sportową rywalizację i ducha gry FAIR PLAY . Organizatorom za wspaniałe przygotowanie turnieju na 3 boiskach i sprawne przeprowadzenie zawodów . Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Wągrowcu za użyczenie obiektów . Ze sportowymi Pozdrowieniami SP 2 w Wągrowcu

     • Klasa 1b uczestniczyła w projekcie "Mam haka na czerniaka"

      09.05.2023

       Projekt ten miał na celu zwiększenie świadomości na temat raka skóry i zwrócenie uwagi na znaczenie ochrony przed słońcem.

      Uczniowie zostali poproszeni o wykonanie plakatu związanego z powyższym tematem. Podczas pracy nad projektem, uczniowie dyskutowali na temat znaczenia ochrony przed słońcem i jak można chronić swoją skórę przed rakiem skóry. Wychowawczyni pomagała uczniom w zrozumieniu tematu i zachęcała ich do zadawania pytań. Następnie każdy podzielił się swoim pomysłem związanym z wykonaniem plakatu i zaprezentował swój projekt przed całą klasą.

      Projekt "Mam haka na czerniaka" był dla pierwszaków wspaniałym doświadczeniem edukacyjnym, który pomógł zwiększyć ich świadomość na temat raka skóry i wzmocnił ich umiejętności artystyczne.

     • Dzień Flagi

      05.05.2023

      2 maja na Rynku naszego miasta uroczyście wciągnięto na maszt biało- czerwoną flagę 🇵🇱. W tym wydarzeniu uczestniczyli uczniowe klasy 3b w towarzystwie Pani Dyrektor.

     • Uczniowie SP2 uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      04.05.2023

      3 maja uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 wzięli udział w uroczystej mszy świętej za Ojczyznę.
      W tym dniu była obchodzona 232 rocznica uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji. Ustawa ta wprowadziła wiele zmian m.in. regulowała organizację władz państwowych, znosiła liberum veto i wolną elekcję, określała prawa i obowiązki obywateli. Po upadku Rzeczypospolitej Konstytucja 3 Maja stała się symbolem wielkich dokonań i dowodem na to, że można było stworzyć silne, sprawne i nowoczesne państwo. Jej legenda pobudzała do walk o jego odrodzenie przez cały okres zaborów. Polacy, dzięki przyjęciu Konstytucji 3 Maja, odzyskali poczucie własnej wartości i szacunek dla swego politycznego dziedzictwa. W latach niewoli były to ważne czynniki wzmacniające wolę walki o odzyskanie państwowości. 

     • Akademia z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

      04.05.2023

      W piątkowy poranek w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która przeniosła nas w odległe czasy. Podczas żywej lekcji historii słychać było patriotyczne pieśni i wiersze. Uczennice z wielką charyzmą i zaangażowaniem wcieliły się w naszych zaborców, którzy swoimi działaniami doprowadzili do rozbiorów Polski . Pojawiły się też historyczne postacie, które rozpaczliwie, ale bez skutku pragnęły ratować upadającą Ojczyznę. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie z klas : 8a, 8d, 7a,7b,6c i 5d. O dekorację sali zadbały Panie: Ania Ciszewska, i Romana Mucha. Muzyka rozbrzmiewała dzięki Pani Monice Serwatce, a uczniów przygotowała Pani Małgorzata Smarzyk

     • Uroczyste otwarcie Księżego Kacerka

      28.04.2023

      W samo południe, tuż przed majowym weekendem uczniowie klas 6A, 6 B i 7 A z naszej szkoły wzięli udział w wydarzeniu podczas którego oddano  ukończony projekt Rewitalizacji Księżego Kacerka. Po części oficjalnej młodzież wzięła udział w atrakcjach przygotowanych przez pracowników MOPiRPA, MSOK, ZKM, a także skorzystała z możliwości posłuchania dźwięku ptaków. Przy kolejnych gatunkach znajdziemy kody QR, które ptasie wizje dopełniają fonią.

     • Nowoczesna sala językowa w dwójce

      25.04.2023

      Dzięki nowoczesnej sali językowej każdy nasz uczeń ma możliwość interaktywnej nauki. Wszystkie stanowiska wyposażone są w słuchawki z mikrofonami, które pozwalają na łatwe zrozumienie materiału mówionego w języku obcym. Uczniowie mogą lepiej skoncentrować się na omawianych fragmentach i łatwiej przyswajać wiedzę. Nauczyciel może być bliżej uczniów, jest w stanie podzielić słuchaczy na dowolne grupy, a także kontrolować pracę wybranych uczniów.

     • Finał Powiatu Orlik Cup 2023

      25.04.2023

      25 kwietnia 2023r. w Mieścisku odbył się Finał Powiatu  Orlik Cup 2023 w piłce nożnej chłopców rocznika 2010 i młodsi. We wcześniejszych trzech półfinałach  rozegranych w Wągrowcu , Kobylcu i Gołańczy awansowało do finału 6 zespołów:

      SP2 Wągrowiec

      SP3 Wągrowiec

      SP4 Wągrowiec

      ,SPSkoki

      SP Damasławek

      SP Mieścisko

      Zespoły zostały rozlosowane do dwóch grup. My trafiliśmy do grupy pierwszej że SP Skoki oraz SP3 Wągrowiec. W pierwszym meczu pokonujemy SP Skoki 7-0, a w drugim SP3 Wągrowiec 3-1, wychodzimy z grupy jako zwycięscy i w półfinale  spotykamy się z SP4 Wągrowiec.Wygrywamy 5-1. Awansujemy do finału gdzie spotykamy się z gospodarzem turnieju SP Mieścisko , po zaciętym i bardzo dobrym spotkaniu wygrywamy 3-2 . Awansujemy do finałów Rejonowych które odbędą się w Pile . Czekamy na podanie terminu .Bardzo dziękujemy i gratulujemy zawodnikom :  Alex Śliwiński, Bartosz Michalak , Filip Kierzek, Wiktor Donald, Wiktor Wojdanowicz , Antek Niewiadomy, Alan Piechnik, Mateusz Ratajczak,  Oliwier Walkowiak, Radek Zarzeczny.

      Trenerzy: Marek Kubiak , Łukasz Osiecki .

     • Zdjęcia ze zbiorów Pani Aleksandry Kulczyńskiej

      25.04.2023

      Szanowni Państwo 

      Pani Aleksandra Kulczyńska, emerytowana nauczycielka języka polskiego w naszej szkole, przekazała nowe zdjęcia ilustrujące życie szkolne w latach 60. 70. i 80. XX wieku. Może ktoś rozpozna na nich kogoś? Może siebie? Może macie Państwo inne w swoich zbiorach?

      Co o nich wiem?

      1. Ognisko w Kamienicy 1988 r.

      2. Zakończenie w klasie siódmej 1968 r.

      3. Pasowanie na ucznia 1983 r.

      4. Impresa klasowa... może Andrzejki? Rok? Klasa pani Danuty Kowalskiej - z lewej. W środku p. Aleksandra Kulczyńska.

       

       

       

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
   • Szkoła: 603-313-284 Świetlica: 603-313-298
   • ul. Krótka 4 62-100 Wągrowiec Poland
   • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
  • Logowanie