• Absolwenci rocznika 1967 gościli w „Swojej Szkole”

      10.07.2024

      21 czerwca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Z tej okazji uczniowie klas ósmych przygotowali akademię, w której uczestniczyli zaproszeni goście: wiceburmistrz Justyna Michalska, radni Rady Miejskiej w Wągrowcu: Patrycja Łochowicz – Walewska, Iwona Matuszak – Łosińska, Joanna Kramer – Neumann, Wojciech Girus, rodzice absolwentów i pracownicy szkoły. Akademię uświetnili swoją obecnością absolwenci rocznika 1967 wraz z wychowawczynią panią Barbarą Glapan – Gałdyńską.

      Wspomnienia ze szkoły podstawowej są wciąż obecne w życiu absolwentów rocznika 1967. O swojej pierwszej szkole mówili z wielkim sentymentem. Pamiętają, jak pierwszy raz przekraczali jej próg i jak mocno ściskali rękę mamy. Ogromnym wsparciem okazali się wtedy nauczyciele. Absolwenci doceniali szczególnie swą wychowawczynię panią Barbarę Glapan- Gałdyńską za jej uśmiech, serdeczne podejście i ciepło, jakim ich otoczyła. Uwielbiali jej lekcje i dziękowali za przekazaną wiedzę, którą łączyła z wychowaniem w każdym ku temu sposobnym momencie. Nauka sprawiała im wielką przyjemność. W szkole nawiązali znajomości, które przetrwały do dziś. Podkreślali, że wspomnienia o Szkole Podstawowej nr 2 są zawsze ciepłe i wspaniałe. W porównaniu z obecnymi czasami szkolne życie było prostsze i weselsze. Absolwenci byli zauroczeni obecnym widokiem szkoły, która w ich opinii okazała się piękna i jasna. Żałują, że do minionych chwil mogą powrócić tylko we wspomnieniach. Wyrazili pragnienie, aby móc jeszcze przez kilka lat żyć głęboko utrwalonymi pięknymi i autentycznymi przeżyciami oraz wspomnieniami z tak odległej w latach, a dla absolwentów rocznika 1967, bardzo niedawnej przeszłości.

      Osiągnięcia, sukcesy, zajmowane stanowiska zacnych gości mogą być drogowskazem dla współcześnie uczącej się młodzieży .

       

      Autor: Beata Pałuka

       

       

       

     • „WYKSZTAŁCENIE TO DOBRO, KTÓREGO NIKT WAS NIE POZBAWI”

      25.06.2024

      21 czerwca 2024 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas ósmych. Z tej okazji uczniowie klas 8a i 8b przygotowali akademię, w której uczestniczyli zaproszeni goście: wiceburmistrz Justyna Michalska, radni Rady Miejskiej w Wągrowcu: Patrycja Łochowicz – Walewska, Iwona Matuszak – Łosińska, Joanna Kramer – Neumann, Wojciech Girus, rodzice absolwentów i pracownicy szkoły. Akademię uświetnili swoją obecnością absolwenci rocznika 1967 wraz z wychowawczynią panią Barbarą Glapan – Gałdyńską.

      Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali występ artystyczny, który tradycyjnie rozpoczął się polonezem, a następnie w sposób humorystyczny przedstawili scenki z życia szkoły.

       Absolwenci rocznika 1967 podzielili się wspomnieniami i barwnymi opowieściami ze szkolnej ławy,wzbogacając historię naszej szkoły. Osiągnięcia, sukcesy, zajmowane stanowiska zacnych gości mogą być drogowskazem dla współcześnie uczącej się młodzieży.

      Tak jak przed laty wykonane zostało zdjęcie przed szkołą.

      Dorota Krygier- Bubacz, Romana Mucha, J. Nalewalska, Piotr Misiak

       

       


       


       


       

     • Czas na letnie przygody

      22.06.2024

      Klasa 2b zakończyła rok szkolny i rusza na zasłużone wakacje! To był wspaniały rok pełen nauki, zabawy i niezapomnianych chwil. Teraz czas na relaks i wakacyjne przygody!Dziękujemy wszystkim Uczniom za ich wysiłek i entuzjazm, a Rodzicom za wsparcie i zaangażowanie! Teraz czas na słońce, przygody i mnóstwo zabawy! Życzymy Wszystkim fantastycznych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu z nową energią i pełnym bagażem pięknych wspomnień!

      Barbara Tyrakowska

     • Konkurs fotograficzny Zwierzęcy Przyjaciel

      20.06.2024

      W czwartek 20 czerwca w EKO PARKU odbyło się wręczenie nagród  uczestnikom Konkursu Fotograficznego ZWIERZĘCY PRZYJACIEL zorganizowanego przez Centrum Edukacji Ekologicznej. Wyróżnienie w konkursie otrzymała uczennica klasy 2c Lena Wiśniewska. W konkursie wzięli także udział uczniowie: Nadia Hinc, Martyna Jerzakowska, Nadia Nowakowska, Nadia Tomkowiak, Emma Lindner, Seweryn Rybacki, Brunon Kaźmierczak, Nela Zielińska, Nadia Hinc  i Zosia Zborowska. 

      Gratulacje dla wszystkich uczestników. 

      Maria Kozdęba 

     • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Eko Szkoła

      20.06.2024

      Eko Szkoła to ogólnopolski projekt edukacyjny, który powstał w celu stworzenia sieci placówek mających na celu kształtowanie ekologicznej świadomości dzieci i młodzieży. Wśród 233 placówek z całej Polski, nasza Szkoła spełniła wymagania formalne i zdobyła zaszczytny tytuł EkoSzkoły 2024. (tym samym powtórzyliśmy sukces z 2022 roku). W czasie całego roku szkolnego realizowaliśmy zadania z obowiązkowych zagadnień tematycznych:

      • Czysta i dostępna woda

      • Zdrowe i czyste powietrze

      • Przeciwdziałanie zmianom klimatu

      • Odnawialne źródła energii

      • Ekologiczny transport i podróże

      • Zielona przestrzeń wokół

      • Ochrona bioróżnorodności

      • Zdrowa i ekologiczna żywność

      • Odpowiedzialna konsumpcja

      • Gospodarowanie odpadami

      • Bardzo dziękuję i gratuluję wszystkim zaangażowanym nauczycielom oraz przede wszystkim Wam, drodzy uczniowie! Bez Waszej pracy nie byłoby tego efektu!

      • Anna Malak – szkolny koordynator projektu

     • Wakacyjne życzenia pedagoga i psychologa szkolnego

      19.06.2024

      Wszystkim uczniom    życzymy  wesołych i słonecznych  wakacji, przypominając jednocześnie przydatne numery telefonów.  Do zobaczenia we wrześniu.

      Maja Białkowska-Gąsiorek wasz pedagog 

      Klaudia Królczyk - psycholog 

       116 111 - całodobowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

       800 70 22 22 - całodobowy telefon dla osób w kryzysie psychicznym.

       116 123 - telefon zaufania dla osób dorosłych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

       800 12 12 12 - dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka.

     • Apel podsumowujący dorobek uczniów za rok szkolny 2023/2024

      19.06.2024

      Promując wartość edukacyjną naszej szkoły, w dniu 18 czerwca br. odbył się apel podsumowujący, na którym zaprezentowano dorobek naszych uczniów za rok szkolny 2023/2024.

       

      Etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego:

      I miejsce Michał Dulęba

      II miejsce Wojciech Szalaty

      III miejsce Jakub Rzepkowski

      Szkolny Konkurs Chemiczny dla uczniów klas  siódmych:

      I Michalina Pietrowaka

      II Olga Spychalska

      III Nikola Raczyńska

      Szkolny Turniej Szachowy w kategorii klas V-VIII

      I Michał Smykowski

      II Jan Zborowski

      III Aleksandra Śmigielska

      Jaromir Lica- I miejsce w Szkolnym Turnieju Szachowym w kategorii klas I-IV.

      Uczniów przygotowała Izabela Lisiak

       Maksymilian Cholewiński z klasy 7c został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego i zdobył dzięki temu dodatkowe punkty do rekrutacji w szkole średniej.Również w tym roku  3 uczniowie dwójki zostali laureatami III Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej. Klaudia Wawrzyniak z klasy 7 d zajęła I miejsce . Emilia Banach z klasy 7 d i Maksymilian Cholewiński z klasy 7 c zajęli II miejsce. Laureaci otrzymali nagrody i zdobyli punkty do rekrutacji. Otrzymali także nagrody finansowe ufundowane przez Radę Rodziców. Gratulujemy!

      Uczniów przygotowała Lidia Bielecka

      Uczennice z klasy 1c: Wiktoria Szalaty, Lena Naworyta i Kornelia Dzikowska zdobyły nagrodę za udział i zaangażowanie w konkursie z okazji Dnia Ziemi. Dodatkowo Lena Naworyta otrzymała tytuł MAŁEGO WOLONTARIUSZA za bezinteresowną pomoc dla innych, kreatywność, uśmiech.Brawa dla dziewczynek.

      Ewa Kantorska

     • "Od liter do literatury"

      18.06.2024

      7 czerwca 2024 r. odbył się konkurs Patron Roku 2024- Melchior Wańkowicz. Konkurs był  przeznaczony dla uczniów klas siódmych i ósmych.

      Zakończył się następującymi wynikami:

      I miejsce Elena Bartol klasa 8b

      II miejsce Michał Dulęba klasa 8b

      III miejsce Marzena Przesławska  klasa 8a

      Wszystkim uczestnikom gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

      Beata Pałuka

     • Koszulka Lidera

      17.06.2024

      Z wielką dumą przedstawiamy Liderów, którzy zostali wyróżnieni za wybitne osiągnięcia:  

      Nikodem Rączkowski z klasy 2b za zaangażowanie i godne reprezentowanie Szkoły w konkursach:

      · I miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym "Obrazy dla Europy", gdzie zakwalifikował się do międzynarodowego finału konkursu we Francji,

      ·  II miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Wapnie - "DWA SŁÓWKA NA TEMAT ZDRÓWKA",

      ·  wyróżnienie w Regionalnym Konkursie Recytatorskim poezji anglojęzycznej w Pile.

      Hanna Zborowska z 5a za zdobycie WYRÓŻNIENIA w XIX POWIATOWYM KONKURSIE WOKALISTÓW "GRAJ MUZYKA 2024" w kategorii klas 4-6,

      Milena Grabarkiewicz z 8a za zdobycie WYRÓŻNIENIA w XIX POWIATOWYM KONKURSIE WOKALISTÓW "GRAJ MUZYKA 2024" w kategorii klas 7-8 i szkół ponadpodstawowych.

      Nikola Klar z 7a:

      · I miejsce w XVII Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Między Wierszami 2024",

      · III miejsce w V Powiatowym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Łeknie.

      GRATULUJEMY

     • "Aktywni z Dwójką"

      14.06.2024

      Z przyjemnością informuję, że 19 uczniów z klasy 2b wzięło udział w konkursie fotograficznym "Aktywni z Dwójką". Czterech z nich osiągnęło zaszczytne miejsca oraz wyróżnienia, co jest wspaniałym sukcesem.Pozostali uczniowie – 15, również nie pozostali niezauważeni, otrzymując piękne upominki od sponsorów, co zostało uwiecznione na fotografii 

      Gratuluję wszystkim uczestnikom ich zaangażowania i sukcesów!

      Barbara Tyrakowska

     • ARCHIPELAG SKARBÓW

      13.06.2024

      W dniach 04-05.06.2023 r. Uczniowie klas 8 Naszej szkoły uczestniczyli programie profilaktycznym Archipelag Skarbów. Realizacja programu miała miejsce w kinie MDK. Archipelag Skarbów odwołuje się do marzeń i pragnień młodych ludzi związanych ze szczęściem w miłości i życiu osobistym oraz realizacja życiowych pasji. Młodzież chętnie uczestniczyła w programie biorąc aktywny udział w wykonywaniu zadań, które były im proponowane przez specjalistów i twórców programu. Po spotkaniu dla uczniów odbyło się spotkanie dla rodziców i rady pedagogicznej w szkole 

      Maja Białkowska-Gąsiorek.

     • Wycieczka 2b do Alpakolandu

      13.06.2024

      W dniu 10 czerwca br. zorganizowaliśmy niezapomnianą wycieczkę edukacyjną do "Alpakolandu" w Klotyldzinie. Dzięki uprzejmości gospodarzy, na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji. Mieliśmy okazję karmić alpaki kawałkami marchewek, głaskać je i nawet przytulać.Te łagodne i przyjazne zwierzęta zdobyły nasze serca. Dowiedzieliśmy się również, skąd pochodzą, jak należy je pielęgnować i jakie mają charakterystyczne zachowania.Gospodarstwo oferowało spotkania z innymi zwierzętami, takimi jak kozy, owce, kury, króliki i konie. Te zwierzęta również wniosły wiele radości i pozytywnej energii do naszego dnia. Niektórzy z nas po raz pierwszy w życiu mogli zaliczyć jazdę konną.Punktem kulminacyjnym wycieczki było ognisko, wokół którego odbywały się gry i zabawy na świeżym powietrzu.Spotkanie to miało wyjątkowy charakter integracyjny, ponieważ uczestniczyli w nim nie tylko uczniowie, ale także ich rodzice i rodzeństwo. Wspólne ognisko stworzyło doskonałą okazję do bliższego poznania się, wymiany doświadczeń i wspólnego spędzenia czasu w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Było to idealne miejsce na zacieśnienie więzi i tworzenie wspólnych, niezapomnianych wspomnień.Ten wyjazd na długo pozostanie w naszej pamięci jako wyjątkowe wydarzenie pełne radości i wspaniałych chwil.

       Dziękujemy Gospodarzom za serdeczne przyjęcie i ugoszczenie naszych podopiecznych!

       Barbara Tyrakowska

     • "Balladyna" na informatyce

      13.06.2024

      Uczniowie kl. 7A wykonali podczas lekcji informatyki pracę w edukacyjnym Minecraftcie, która polegała na stworzeniu "miejsc akcji" omówionej na języku polskim lektury. Zadanie wymagało, aby uczniowie wykazali się kreatywnością, umiejętnością planowania,przeniesieniem swojego wyobrażenia treści książki na wirtualną rzeczywistość, a przede wszystkim utrwaleniem i lepszym zapamiętaniem poznanej lektury. Uczniowie wykazali się zaangażowaniem i różnorodnym podejściem do tematu zadania.

      Joanna Nalewalska

     • Sukces naszych uczniów w Europejskim Konkursie Statystycznym

      11.06.2024

      Dnia 10.06.2024 r. w Głównym Urzędzie Statystycznym w Warszawie odbyło się podsumowanie Europejskiego Konkursu Statystycznego.

      W tym roku szkolnym w konkursie wzięły udział dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wągrowcu i obie zostały laureatami  grupy B części krajowej .

      Drużyna MATHETEAM w składzie: Wiktoria Bukowska, Maksymilian Cholewiński i Igor Wagner zajęła I miejsce, a drużyna MJKTEAMSP2 w składzie: Karolina Adamczewska, Maksymilian Sadłowski, Jan Zborowski zajęła III miejsce.

      Uczniowie podczas uroczystości wzięli udział w warsztatach Co warto wiedzieć o inflacji?

      Nagrody zostały wręczone przez pana Dominika Rozkruta - Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, panią Annę Borkowską - Dyrektora Generalnego GUS oraz panią Magdalenę Ambroch- Dyrektora Departamentu Edukacji i Komunikacji.

      W uroczystości wzięli udział również pan Roman Pawłowski - Kierownik Wydziału Oświaty oraz pani Kinga Babicz - Dyrektor SP2 w Wągrowcu. Zespoły przygotowała pani Kornelia Jurga-Wełniak.

     • Ireniada 2024

      10.06.2024

      8 czerwca odbył się IX Ogólnopolski Festiwal Polskiej Piosenki im. Ireny Jarockiej „Ireniada” w Srebrnej Górze. Naszą szkołę reprezentowała uzdolniona wokalnie i muzycznie uczennica klasy 8a Milena Grabarkiewicz DZIĘKUJĘ serdecznie Milenie za udział w konkursie, za wielkie zaangażowanie, wrażliwość muzyczną i artystyczną DZIĘKUJĘ za to, że zawsze była gotowa do współpracy przez te wszystkie lata uczęszczania do naszej „dwójki” Życzymy Milenie wielu sukcesów muzycznych i edukacyjnych.

      Monika Serwatka

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
   • Szkoła: 603-313-284
    Świetlica: 603-313-298
   • ul. Krótka 4
    62-100 Wągrowiec
    Poland
   • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
  • Logowanie