• Milion Dzieci

      19.10.2022

      Milion Dzieci modli się na różańcu.  W tym roku również dołączyliśmy się do ogólnoświatowej akcji, milionowej modlitwy Dzieci na całym świecie w intencji pokoju i jedności. Dziękujemy za włączenie się i pełną zaangażowania modlitwę. 

    • Święto Patrona i Dzień Edukacji w wągrowieckiej dwójce
     • Święto Patrona i Dzień Edukacji w wągrowieckiej dwójce

      17.10.2022

      W miniony czwartek uczniowie naszej szkoły świętowali podwójnie. Wspominali dorobek cystersów wągrowieckich i ich zasługi dla rozwoju grodu nad Wełną. Zaprosili też nauczycieli na zabawny koncert życzeń z okazji Święta Edukacji. Były wiersze, piosenki, podziękowania za trud włożony w kształtowanie młodego pokolenia, szczere życzenia i przyjemny relaksik dźwiękowy. Miłą niespodzianką tej uroczystości było ogłoszenie przez Panią dyrektor i Samorząd Szkolny tytułu Nauczyciela na Medal. Został nim Pan Robert Wójtych. Doniosłym akcentem Święta Patrona było wręczenie przez   Panią dyrektor i przedstawicielkę Rady Rodziców  statuetki ,, Cystersa’’ i ,, Cystersika’’ wyróżnionym w roku szkolnym 2021/2022 klasom. Najlepsze okazały się ubiegłoroczne III C i IVD. Uczniowie wzięli też udział w przygotowanych przez organizatorów dawnych zabawach sportowych wykazując się szybkością i zręcznością. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze. Uroczystość przygotowały Panie: M. Serwatka, A. Ciszewska, R. Mucha i M. Smarzyk

      Fotorelacja została przygotowana z użyciem sprzętu z programu "Laboratoria Przyszłości".

     • Światowy Dzień Drzewa w SP2

      12.10.2022

      Od dwudziestu już lat, 10 października obchodzimy w Polsce Światowy Dzień Drzewa. Pomysłodawcą tego święta był znawca i miłośnik przyrody, gubernator stanu Nebrasca – Julius Sterling Morton. Już w 1872 roku apelował do ludzi, żeby sadzili drzewa,  zupełnie jakby przewidywał zagładę lasów tropikalnych i puszcz na całym świecie.

      Uczniowie klasy 1b dzięki uprzejmości rodziców przyszli przebrani za drzewa. Aktywnie uczestniczyli w zajęciach, w trakcie których poszerzyli swoją wiedzę o drzewach, ich znaczeniu w życiu człowieka, a także dowiedzieli się, skąd wzięło się święto drzewa i dlaczego je obchodzimy. Dzieci obejrzały także prezentację multimedialną pt.: „Las”. Salę ozdobiła wystawa pięknych prac, wykonana przez dzieci podczas zajęć plastyczno - technicznych.

      A tak obchodziła Światowy Dzień Drzewa klasa 4A

     • Dzień gier planszowych

      11.10.2022

      Tegoroczna edycja Dnia gier planszowych odbyła się pod hasłem "Zrób przerwę na grę planszową "🏆🎲🧩. Nasi mali projektanci wytrwale pracowali nad grami, tworząc plansze, opracowując zasady i oczywiście projektując pionki do gier własnego pomysłu. Przerwa na "planszówkę" - zabawa i nauka w jednym.

      Fotorelacja została przygotowana z użyciem sprzętu z programu "Laboratoria Przyszłości".

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      10.10.2022

      W piątek 7 października 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji uczniowie na lekcjach matematyki w różny sposób powtarzali tabliczkę mnożenia. W piątek natomiast przeszli egzamin z jej znajomości. Wszyscy, którzy bezbłędnie wykonali zadania otrzymali ordery „Ekspert Tabliczki Mnożenia”.

      Fotorelacja została przygotowana z użyciem sprzętu z programu "Laboratoria Przyszłości".

    • Święto Patrona
     • Święto Patrona

      10.10.2022

      13.10.2022r. obchodzić będziemy Dzień Patrona. Jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych.

      Plan dnia:

      8.00 - 9.00     klasy 8a, 8b, 8c, 8d, 8e, 8f

      9.00 - 10.00   klasy 7a, 7b, 6a, 6b, 6c, 60.

      10.00 - 11.00  klasy 5a, 5b, 5c, 5d, 4a, 4b, 1c

      11.00 - 12.00  klasy  3a, 3b, 3c, 2a, 2b, 2c, 1a, 1b, 1c

      Świetlica w tym dniu będzie czynna od 6.30 do 16.30

     • Wyniki konkursu z języka angielskiego

      06.10.2022

      Dnia 5 października nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu z j. angielskiego - "Przewodnik turystyczny po krajach europejskich".

      W kategorii klas 1-3:

      I miejsce zajęła - Emilia Duda

      II miejsce zajęła - Laura Garcia-Książkiewicz

      III miejsce zajął - Nikodem Rączkowski

      Wyróżnienia otrzymali:

      - Wiktoria Stachowiak

      - Wiktoria Gorzaniak-Nacke

      - Dawid Roszczak

      W kategorii klas 4-8:

      I miejsce zajął - Jan Wronkowski

      II miejsce zajął - Mateusz Strzelecki

      III miejsce zajął - Eryk Gorzaniak-Nacke

      Gratulujemy!

      Przy organizacji konkursu został wykorzystany sprzęt z programu Laboratoria Przyszłości.

     • Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym (Nie)zwykła matematyka

      03.10.2022

      Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym (Nie)zwykła matematyka. Celem projektu jest między innymi pokazanie związku matematyki z życiem codziennym, kształtowanie u uczniów kreatywności oraz rozwijanie umiejętności matematycznych.

      Klasa 6c zrealizowała temat  Cyrklem malowane. Uczniowie tworzyli mandale na bazie koła korzystając z gotowych wzorów oraz wykonywali je samodzielnie za pomocą cyrkla.

      Klasa 8b konstruowała pierwiastki z kolejnych liczb naturalnych tworząc Ślimaka Teodorosa, a następnie tworzyła kolorowe obrazy na bazie kolejnych pierwiastków.

      Fotorelacja została przygotowana z użyciem sprzętu z programu "Laboratoria Przyszłości".

     • Dzień Chłopaka w SP2

      02.10.2022

      Tegoroczny Dzień Chłopaka upłynął pod znakiem muszki i krawata. Tacy Dżentelmeni tylko w SP2  😀 Oczywiście nie obyło się bez słodkiej niespodzianki, którą przygotowała damska cześć Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Samorządu Szkolnego.

      Fotorelacja została przygotowana z użyciem sprzętu z programu "Laboratoria Przyszłości".

      A tak świętowała Dzień Chłopaka klasa 4a

      30 września - data nie jest nikomu obca! Tak właśnie 1b świętowała dzisiaj Dzień Chłopca.

      30 września uczniowie klasy 7a i 8d wzięli udział w wycieczce rowerowej z okazji Dnia Chłopca. Fotorelacja została przygotowana z użyciem sprzętu z programu "Laboratoria Przyszłości".