• Informacje Rady Samorządu Uczniowskiego

    • 24.11.2020r.

     Praca lekarzy, pielęgniarek, ratowników i techników medycznych oraz laborantów, jest wyzwaniem niezwykle trudnym i odpowiedzialnym. Każdego dnia borykają się oni z wieloma problemami, z którymi wielu z nas nie dałoby sobie rady. Doceniając ich trud i zaangażowanie pragniemy podziękować im za wysiłek włożony w codzienną pracę. Żadne słowa nie są w stanie opisać, jak ogromną wdzięcznością i szacunkiem darzymy każdego z nich.

     Dlatego w tym trudnym czasie pandemii, uczniowie z naszej szkoły dziękują służbie zdrowia za walkę z koronawirusem.

     1.10.2020r.

     WYNIKI GŁOSOWANIA W WYBORACH DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     We wtorek 29 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego.

     Oto uczniowie, którzy zdobyli największą liczbę głosów:

     1.           Jagoda Hermann 7f
     2.           Mateusz Najder 7e
     3.            Antonina Bryniak 8a
     4.            Szymon Kujawa 4c
     5.            Natasza Patelska 4a
     6.           Anastazja Korbik 8b
     7.           Wiktoria Poczekaj 8d
     8.          Adrian Szymański 8d
     9.          Oskar Szwed 2c
     10.          Ludwik Lis 3a

     Dziękuję wszystkim kandydatom za udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego.

     Powyższą dziesiątkę zapraszam na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 5 października o godzinie 12:25 w sali 58 😊

     Do zobaczenia 😊

           Agnieszka Maciejewska

     10.09.2020 r.

     WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     28 września odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wyjątkowo w tym roku jednocześnie odbędą się wybory do Dużego i Małego Samorządu. Zachęcamy do kandydowania uczniów z klas 2-8. Każda klasa może mieć maksymalnie 3 kandydatów. Ze względu na obecną sytuację, kandydaci nie wykonują plakatów wyborczych. Kartkę z programem wraz ze zdjęciem przekazują do wychowawcy. Ostateczny termin zglaszania kandydatów to 24 września. Lista wszystkich kandydatów znajdzie się na stronie fb naszej szkoly oraz na naszej stronie internetowej. 

     24.06.2020r.

     Na początku roku szkolnego przedstawicie Samorządu Uczniowskiego wybrali na poszczególne funkcje następujących uczniów:

     - przewodniczący Adrian Szymański VII D

     - z-ca przewodniczącego Ioan Eugen Rosala VIII A

     - sekretarz Natalia Grzemska VIII C

     - gazetka Anastazja Korbik VII B, Martyna Szymczak VI C, Franciszek Drewicz V D, Kornelia  Friska VI D

      - dyżury Oliwia Truszkowska VIII A.

     Po wyborach do Małego Samorządu dołączyła do nas Natasza Patelska z klasy III A.

     Przypominamy kilka naszych działań:

     - 4  października Samorząd Uczniowski wraz z uczniami przebywającymi w świetlicy przygotował kolorowe emotki, które pojawiły się w wielu miejscach naszej szkoły. Zaakcentowano w ten sposób Światowy Dzień Uśmiechu.

     - Pod koniec października przedstawiciele SU, udali się pod odrestaurowany pomnik poległych za wolność Ojczyzny, który znajduje się przy ulicy Kościuszki oraz pod tablicę pamiątkową przy ulicy Kolejowej i tam zapalili znicze zakupione przez Szkolne Koło Wolontariatu. Odbyło się to w ramach projektu Ministerstwa Edukacji „Szkoła Pamięta”.

     - Samorząd zorganizował w październiku zbiórkę karmy dla schroniska w Margoninie. Udało nam się zebrać 45kg karmy suchej, 8 puszek, kilka misek, koce oraz karmę dla kotów.

     - W listopadzie zorganizowano zabawy andrzejkowe. Uczniowie mieli okazję poznać różne wróżby oraz dowiedzieć się, jaka będzie przyszłość. Oczywiście z dużym przymrużeniem oka.

     -W styczniu Samorząd zaangażował się w zbiórkę dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie dwa razy dziennie przez trzy dni zbierali do puszek pieniądze. Zebraliśmy kwotę: 1098,53 zł.

     - Następnie przystąpiliśmy do akcji „Uszyj jasia”. Do świetlicy szkolnej uczniowie przynosili kredki, kolorowanki, materiały na poszewki, białe nici, a także uszyte poszewki. Trafiły one na Oddziały Szpitala Powiatowego do Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego oraz do Hospicjum Miłosiernego Samarytanina.

     - Podczas trwającego zdalnego nauczania udało nam się zaakcentować następujące święta:

     • - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu,
     • - Światowy Dzień Zdrowia,
     • - Święta Wielkanocne,
     • - Światowy Dzień Kostki Rubika,
     • - Dzień Ziemi,
     • - Międzynarodowy Dzień Kosmosu,
     • - Dzień Matki,
     • - Dzień Dziecka,
     • - życzenia dla ósmoklasistów.

     Udało nam się również zorganizować konkurs na Dywan Sierpińskiego. Prace zwycięzców znalazły się na Wirtualnym Międzynarodowym Dywanie.

     Niestety ze względów panującej pandemii nie udało nam się zorganizować wyborów do Samorządu Uczniowskiego. Zostaną one przeprowadzone we wrześniu.

     W mijającym roku szkolnym przyznaliśmy 33 Koszulki Lidera.

     W bieżącym roku szkolnym Rado TOP rozpoczęło swój 17 sezon nadawania. Jego skład stanowili: Ingrid Baum,  Margarita Konieczna, Eliza Raczyńska i  Anna Sielewicz jako prezenterki oraz Kacper Gapiński jako akustyk. Radio nadaje swoje audycje cyklicznie 1 raz w tygodniu, w piątek podczas dużej przerwy, na które składają się:

     * prognoza na weekend

     * Kalendarium (kartka z kalendarza)

     * bieżące informacje z życia szkoły w tym dedykacja muzyczna dla laureatów ,,żółtej koszulki lidera"

     * pozdrowienia i życzenia dla nauczycieli i uczniów

     oraz audycje specjalne z okazji różnych świąt przypadających w ciągu roku szkolnego.

     W roku szkolnym 2019/ 2020 radio nadało około 20 cyklicznych i 7 specjalnych takich jak :

     * Sprzątanie  świata

     * Dzień Chłopaka

     * Święto zmarłych

     * Andrzejki

     * audycja świąteczno - noworoczna

     *Walentynki

     * Święto kobiet

     W związku z pandemią radio zawiesiło swoją działalność  ale przeniosło się do świata wirtualnego zamieszczając na stronie internetowej szkoły swoje  aktualne informacje  w tym obchody i historia Dnia Ziemi. Natomiast na facebooku szkoły ogłosiła plebiscyt na przebój Radia TOP.

     Radio ściśle współpracuje z RSU i jego opiekunem.

     Od roku 2016 Radio TOP nadaje audycję plenerowa na boisku szkolnym jako podsumowanie sezonu wraz z podsumowaniem pracy RSU. W tym roku szkolnym redakcja naszego radia postanowiła po raz 4 przyznać okolicznościowy dyplom ,,Przyjaciela  Radia TOP".

     Opiekunem i pomysłodawcą radia jest pan Tadeusz Piasecki.

      

     Dziękuję przedstawicielom SU za pracę na rzecz naszych uczniów. Nasze spotkania były zawsze twórcze i napędzające do działania. Szczególnie mocno dziękuję uczniom, którzy opuszczają mury naszej szkoły: Oliwii, Natalii oraz Ioanowi. Niech Wasza praca w Samorządzie będzie początkiem dalszych działań społecznych.

     W imieniu Samorządu Uczniowskiego oraz działaczy Radia TOP dziękujemy za wspieranie naszych działań. Życzymy wszystkim radosnych i przede wszystkim zdrowych wakacji. Do zobaczenia 😊

     2.03.2020r.

     W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji "Uszyj Jasia" współorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wągrowcu oraz Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Wągrowcu. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie w akcję. Wszystkie książki, gry, puzzle, kredki, kolorowanki i nici przekazaliśmy do jednego z miejsc zbiórki: księgarni Locum. 

     24.01.2020r.

     We wtorek, tj. 21 stycznia odbył się apel podsumowujący działalność Samorządu Uczniowskiego za pierwszy semestr.
     Odczytano sprawozdanie, wręczono nagrody, przypomniano zasady kulturalnego zachowania się podczas pobytu w szkole jak i poza nią oraz jak należy bezpiecznie zachowywać się podczas ferii. Życzymy wszystkim udanego wypoczynku i do zobaczenia 10 lutego.

     Apel_RSU.zip - zdjęcia

     Zdjęcia z apelu dostępne są również w zakładce Dla ucznia i rodzica -  Nasze galerie

     21.01.2020r.

     W dniach od 8 - 10 stycznia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zbierali pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Zebraliśmy kwotę 1098,53 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy wrzucili choćby grosik do puszki. Pomaganie zmienia świat na lepsze. 

      

      

     4.12.2019r.

     Zabawy andrzejkowe zorganizowane przez Samorząd Uczniowski.

     zabawy_andrzejkowe.zip

      

     4.11.2019r.

     Podczas ostatniego tygodnia października odbyła się zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska w Margoninie. Łącznie zebraliśmy 45 kg karmy dla psów, 8 puszek, miski, poduszki oraz 5 puszek karmy dla kotów.

      

     10.10.2019r.

     W każdy pierwszy piątek października obchodzony jest Światowy Dzień Uśmiechu. W tym roku po raz pierwszy obchodziliśmy go również w naszej szkole Samorząd szkolny wraz z uczniami przebywającymi w świetlicy przygotował kolorowe emotki, które pojawiły się w wielu miejscach naszej szkoły ߙ⼯span> Pamiętajmy, że: "Śmiech to słońce, spędza zimę z twarzy ludzkiej" (Victor Hugo)

     swiatowy_dzien_usmiechu.zip

      

     19.09.2019r.

     Dnia 17 września odbył się w naszej szkole pierwszy apel SU. Podczas apelu przedstawiono skład Rady Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącym został Adrian Szymański z klasy 7d, Zastępcą Joan Rosala z klasy 8a, sekretarzem Natalia Grzemska z klasy 8c. Przypomniano również regulamin pełnienia dyżurów szkolnych, a także jak należy prawidłowo zachowywać się podczas przerw. Podziękowano również Małemu Samorządowi za pracę na rzecz szkoły oraz przypomniano skład radia Top. RSU życzy swoim koleżankom i kolegom wielu sukcesów w obecnym roku szkolnym.

     zdjecia.zip