• 14.02.2022r.

   Walentynki... kim jest Patron 14 lutego
   Z uśmiechem wspominamy dzień św. Walentego... ale kim tak naprawdę On był? W krótkim filmiku prezentujemy Jego życiorys i ciekawą historię. Jest trochę oparta o legendę, ale przesłanie bardzo często widać w naszym życiu i oby tak zostało... drobne gesty miłości i sympatii niech nam na zawsze towarzyszą.

   17.01.2022r.

   W ramach projektu innowacyjnego przy współpracy z Uczniami klas 7, 8 oraz 3 ukazały się filmiki  o bł. Prymasie Stefanie Wyszyńskim „Non Possumus”, o wybranych świętych „Było Ich tysiące”, o bł. Edmundzie Bojanowskim „Zwyczajny Edmund”, z okazji kolędowania „Powitajmy Maleńkiego”  i ostatni Święci Cystersi „ Robert, Alberyk i Stefan na początku”. Celem było wdrożenie uczniów do szukania przykładów, godnych naśladowania,  zapoznanie Ich z historią, życiem i działalnością świętych oraz  wyrobienie  potrzeby dostrzegania wspólnych cech z odległymi pokoleniami jak i ludźmi żyjącymi współcześnie. Dziś prezentujemy kawałek historii o Cystersach. Zapraszamy.

   Cystersi.mp4

   25.11.2021r.

   Miesiąc listopad skłania do myśli o tych, którzy od nas już odeszli ... często wspominamy ich życie, działalność, są dla nas wzorem i przykładem. Jedną z takich postaci jest Edmund Bojanowski. Syn Ziemi Wielkopolskiej, to On w swej szerokiej działalności społecznej zakładał Ochronki, które stały się początkiem funkcjonowania przedszkoli. W krótkim filmiku dzięki współpracy klasy 7 f, możemy dowiedzieć się więcej o Jego życiu i działalności. Serdecznie zapraszamy.

   Link_do_filmu.docx

    

    

   3.11.2021r.

   Było Ich tysiące

   Klasy 3 i 7 wchodząc w klimat Wszystkich Świętych, poznawały niektóre sylwetki Świętych. Poznając życiorysy cieszyliśmy się również "obecnością" Ich w relikwiach czyli doczesnych pamiątkach. Przy wspólnym zaangażowaniu udało się nam nagrać filmik udostępniony na Fb szkolnym.

   Zdjęcia natomiast można obejrzeć w albumie fotograficznym(Dla ucznia i rodzica - Przedmioty - Religia - Album fotograficzny)