• E - konferencja matematyczna
     • E - konferencja matematyczna

      28.11.2019

      Dnia 25 listopada odbyła się kolejna e – konferencja matematyczna. Poprzez komunikator Skype uczniowie z naszej szkoły omówili zagadnienie „Matematyka w muzyce”. Ukazali, jak wiele łączy te dwie dziedziny. Zastanawiali się, co się stanie, gdy umieścimy nuty na wstędze Möbiusa oraz jak można zmierzyć talent muzyczny. Uczniowie z Mieściska omówili zagadnienie „Miary nie do wiary”. Przybliżyli jednostki takie jak:  baryłka, galon, pinta, jard, rok świetlny itp. Na zakończenie dzieci w grupach rozwiązywały zagadki matematyczne, które wzajemnie sobie zadały.

    • Jak zostać leśnikiem?
     • Jak zostać leśnikiem?

      26.11.2019

      Leśnik to ciekawy zawód zwłaszcza kiedy wykonuje go kobieta. Klasę 3a odwiedziła pani leśnik pracująca w Nadleśnictwie Durowo. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o lesie i dowiedzieli się "Jak zostać leśnikiem?". Działania z doradztwa zawodowego poszerzyły zainteresowana dzieci tym zawodem. Dziękujemy za wizytę.

    • Matematyczne Lapbooki
     • Matematyczne Lapbooki

      24.11.2019

      Uczniowie klasy 5b zmierzyli się z wykonaniem pierwszego matematycznego lapbooka, którego tematem przewodnim były własności liczb naturalnych. Była to doskonała okazja do rozwijania kreatywności oraz szukania ciekawych informacji i poszerzenia wiadomości. Tworzenie lapbooków sprawiło uczniom wiele radości.

     • Podziękowania

      22.11.2019

      Pragniemy serdecznie podziękować Wszystkim za tak liczny udział w uroczystościach pogrzebowych naszego Syna Ś.p. Igora Makieja.

      Dziękujemy za pełną wiary i miłości obecność wszystkich zgromadzonych, za modlitwę, życzliwe słowa, wyrazy współczucia.

      Wasz obecność była dla nas ogromnym wsparciem i  pięknym darem.

      Mając  w pamięci ostatnie dni życia Igora prosimy o wsparcie

      dla Hospicjum Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu.

       

      Katarzyna i  Przemysław Makiej 

      z córką Martyną

    • Wycieczka do kręgielni
     • Wycieczka do kręgielni

      22.11.2019

      19 listopada br. uczniowie klasy III d wzięli udział w wycieczce do kręgielni w Wielspinie. Celem wycieczki było: propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, a także integracja zespołu klasowego. Zabawa okazała się niezwykle wciągająca, a rywalizacja o punkty dostarczyła uczniom silnych, sportowych emocji. Dwie godziny gry minęły bardzo szybko. Pobyt w kręgielni dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń. Było super!!!

    • Z wizytą na Targach Hobby
     • Z wizytą na Targach Hobby

      22.11.2019

      W sobotę 16 listopada uczniowie naszej szkoły wybrali się wraz z nauczycielami do Poznania na Targi HOBBY. 

      Podczas Targów prezentowane były różne sposoby spędzania wolnego czasu w trybie offline - bez urządzeń mobilnych, takich jak smartfon, konsola czy komputer.

      Hala była podzielona na różne strefy (sportowa, gier planszowych, samochodów zdalnie sterowanych, szycia, LEGO), w których każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

    • Zdrowo jem, więcej wiem
     • Zdrowo jem, więcej wiem

      21.11.2019

      Klasa 3a zdobyła nową wiedzę na temat zmiany nawyków żywieniowych. Uczniowie chętnie dzielili się nią z całą społecznością szkolną. Na korytarzach pojawiły się wystawki prac, gazetki, plakaty promocyjne. Rodzice zrobili z dziećmi świeże soki. Dzieliliśmy się swoją aktywnością w projekcie ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM poprzez zamieszczanie podjętych działań na stronie internetowej szkoły. Edukowanie dzieci w formie zabawy, zaowocowało sukcesem.

     • Pożegnanie Igora Makieja

      18.11.2019

      http://zsp9.pl/wp-content/uploads/2018/01/pxb5rn2f01x.png

      ŻEGNAMY  IGORA MAKIEJA - ucznia klasy VIII C

      „Jutro nie jest zagwarantowane nikomu ani młodemu, ani staremu. Być może dzisiaj patrzysz po raz ostatni na tych, których kochasz. Dlatego nie zwlekaj, uczyń to dzisiaj, bo jeśli się okaże, że nie doczekasz jutra, będziesz żałował dnia, w którym zabrakło ci czasu na jeden uśmiech, na jeden pocałunek, że byłeś zbyt zajęty, by przekazać im ostatnie życzenie.”(„List do przyjaciół” Gabriela Marqueza)

      Trudno znaleźć słowa, by wyrazić żal i smutek z powodu przedwczesnej i niezrozumiałej śmierci. Igor zaczął dopiero wkraczać w swoje życie... Nie tak miało się wszystko potoczyć.

                Igor  odszedł od nas, ale na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako pełen energii, błyskotliwy, zdolny uczeń i wartościowy człowiek. Zapamiętamy Go jako wspaniałego ucznia, przyjaciela i dobrego kolegę.Pamięć o Nim żyć będzie i trwać w naszych sercach.

      „Można odejść na zawsze, by stale być blisko…”

      ( ks. Jan Twardowski)

       

       

      Msza Św. żałobna zostanie odprawiona w środę 20 listopada 2019 r. o godz. 12.30 w Kościele pw. Bł. M. Kozala w Wągrowcu.

      Pogrzeb odbędzie się tego samego dnia o godz. 14.00 na cmentarzu komunalnym w Wągrowcu

    • Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego
     • Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego

      19.11.2019

      18.11.2019 odbył się Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego- etap szkolny organizowany przez Kuratorium Oświaty. W konkursie wzięło udział 6 uczniów : A. Piniarska, K. Nowak, M. Surdyk, W. Wojciński, J. Kaniosz z 8c oraz W. Pawlak z 7a. Niestety nikt nie uzyskał dostatecznej liczby punktów aby przejść do dalszego etapu, ale i tak gratulujemy. Najwięcej punktów uzyskali : Wiktoria Pawlak z 7a i Maciej Surdyk z 8c.

    • Konkurs pt."Polska w poezji"
     • Konkurs pt."Polska w poezji"

      18.11.2019

      7 listopada w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się międzyszkolny konkurs pt. "POLSKA W POEZJI". Naszą szkołę reprezentowały uczennice:

      Michalina Pietrowska- kl. 3a

      Zuzanna Kogut- kl. 3b

      Wiktoria Bukowska- kl. 3c

      Nikola Raczyńska- kl. 3d

      Pierwsze miejsce zajęła nasza uczennica- Michalina Pietrowska. Gratulujemy!

      Dziękujemy wszystkim uczestniczką za zaangażowanie i życzymy dalszych sukcesów.

    • Wyciskamy soki
     • Wyciskamy soki

      17.11.2019

      W ramach projektu "ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM" rodzice z dziećmi z klasy 3a wyciskali soki z warzyw i owoców. Była to okazja zachęcająca do spożywania produktów bogatych w witaminy i minerały. Uczniowie poczęstowali też pysznymi sokami kolegów z sąsiedniej klasy oraz pracowników szkoły. Dziękujemy mamie Igora i Ewuni za zaangażowanie. Zgodnie stwierdziliśmy, że świeżo wyciskane soki na stałe zagoszczą w codziennym menu.

    • Uwaga!
     • Uwaga!

      17.11.2019

      Uprzejmie prosimy wszystkich uczniów, rodziców, pracowników szkoły o codzienne oddawanie głosów na naszą świetlicę w konkursie "Siegrasiema". Wystarczy wejść na stronę, której adres zamieszczamy poniżej i zagłosować na naszą świetlicę. Do wygrania atrakcyjne nagrody dla świetlicy! Zapraszamy do zabawy.

    • Pociągiem do wolności
     • Pociągiem do wolności

      13.11.2019

      Wtorkowe przedpołudnie w wągrowieckiej dwójce stało pod znakiem obchodów 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas uroczystej akademii pt.,, Pociągiem do wolności” uczniowie klasy VII D, VIA   i chórku Tempo2 zaprosili  wszystkich do podróży   w czasie, podczas której śpiewali patriotyczne pieśni           i recytowali wiersze znanych poetów. Ukazali też trud i poświęcenie Polaków, a dziewczynki  zatańczyły    z biało- czerwonymi flagami. Pociąg pędził przez dzieje Polski od czasów zaborów do odzyskania niepodległości               i zatrzymał się na czterech stacjach: NIEWOLA,  POWSTANIA NARODOWE,  PIERWSZA WOJNA ŚWIATOWA      i WOLNOŚĆ. Podczas postoju pociągu uczniowie mieli chwilę czasu, żeby zastanowić się na burzliwą historią Polski.

    • "Szkoła do hymnu"
     • "Szkoła do hymnu"

      13.11.2019

      8 listopada 2019 roku o godzinie 11.11 nasza szkoła włączyła się w akcję „Szkoła do hymnu”. Cała nasza „dwójkowa” społeczność wspólnie i uroczyście odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego” na płycie szkolnego boiska.

    • Konkursy "Moja pasja" i "Zawody przyszłości"
     • Konkursy "Moja pasja" i "Zawody przyszłości"

      12.11.2019

      W czwartek 7 listopada br. podsumowano przeprowadzony  w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery konkurs plastyczny na pracę "Mój wymarzony zawód"  i konkurs na prezentację multimedialną na temat " Moja pasja" i "Zawody przyszłości". Wyróżnienia otrzymali:

      w kategorii " Rysunek":

      - Julia Pędzińska kl IVb

      - Wojciech Szalaty kl.IVb

      wkategorii "Plakat":

      - Arkadiusz Okoński kl. VIII c

      - Magdalena Rojtek kl. VIII b

      - Sara Głuchowska kl. VIII b

      - Oliwia Truszkowska kl. VIII b

      w kategorii "Prezentacja multimedialna":

      - Mikołaj Zmudziński kl. VIII d

      - Sandra Krych kl. VIII b

      - Arkadiusz Okoński kl. VIII c

      Wyróżnionym uczniom gratuluję. Radzie Rodziców dziękuję za ufundowane słodycze dla klas I-III i nagrody dla wyróżnionych uczniów. Dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w OTK. Małgorzata Włodarczyk

    • Lekcje wychowawcze w kl.8c
     • Lekcje wychowawcze w kl.8c

      11.11.2019

      Na ostatnich lekcjach wychowawczych uczniowie klasy VIII C uczyli się, jak gospodarować czasem, poznali zasady korzystania z macierzy Eisenhowera, obejrzeli filmiki instruktażowe, motywacyjne,  wykonali kilka zadań dotyczących organizacji dnia, stawiali cele na najbliższe pięć lat.

    • "Stara klasa" - lekcja kaligrafii
     • "Stara klasa" - lekcja kaligrafii

      11.11.2019

      Klasa 3a odwiedziła Bibliotekę Pedagogiczną. Dzieci wzięły udział w lekcji kaligrafii, pisały stalówką i atramentem. Poznały wystrój klasy z dawnych lat, oglądały eksponaty ze szkoły naszych dziadków i pradziadków. Na koniec wysłuchaliśmy w oparciu o teart KAMISHBAI "LEGENDY O SKARBNIKU". Wizyta była niezwykle ciekawa i pouczająca. Dziękujemy za zaproszenie.

    • Lekcje kulturowe klas III
     • Lekcje kulturowe klas III

      07.11.2019

       

      Klasy III uczestniczyły w lekcjach kulturowych na temat angielskiego święta ludowego Bonfire Night.Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat historii Wielkiej Brytanii. Wszyscy aktywnie i z ogromnym zaciekawieniem uczestniczyli w zajęciach. Ogromne brawa dla klasy III d

     • Podsumowanie projektu "Ja w Internecie"

      04.11.2019

      30 października 2019 roku w naszej szkole nastąpiło podsumowanie projektu "Ja w Internecie. Program szkoleniowy w zakresie kompetencji cyfrowych". Podczas spotkania wiceburmistrz Piotr Pałczyński przekazał na ręce pani dyrektor Kingi Babicz wykorzystany podczas szkolenia mobilny zestaw komputerów wraz z dodatkowo zakupionym laptopem. Zaznaczył przy tym, że grono pedagogiczne naszej szkoły wykazało się wyjątkowym zaangażowaniem przy realizacji projektu. Nauczycielom i uczniom szkoły życzył  jak najwięcej korzyści podczas użytkowania nowego sprzętu i zapowiedział, że miasto będzie starać się o dofinansowanie i udział w kolejnych szkoleniach, szczególnie w tych, które służyć mogą rozwojowi kompetencji ich uczestników. Bardzo cieszymy się z otrzymanego sprzętu i serdecznie dziękujemy.

      Więcej informacji o zakończonym projekcie oraz zdjęcia  można zobaczyć klikając w poniższy link

    • Podsumowanie akcji MEN "Szkoła pamięta"
     • Podsumowanie akcji MEN "Szkoła pamięta"

      04.11.2019

      Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich zaangażowała się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej ,,Szkoła pamięta” W ramach tego przedsięwzięcia podjęto wiele działań upamiętniających ważne wydarzenia historyczne. Uczniowie klasy VIID uporządkowali grób Jerzego Niwarda Musolffa- ostatniego podprzeora zakonu cystersóww naszym mieście i poznali historię tego wielkiego wągrowczanina. Następnie udali się na cmentarz farny i tam uporządkowali grób poległych powstańców wielkopolskich i żołnierzy wojska polskiego, zapalili też światełka pamięci z logo naszej szkoły na grobach zmarłych nauczycieli i innych ważnych postaci wpisanych w dzieje naszego miasta. Chwilą ciszy uczcili pamięć Szymona Wachowiaka i pozostałych urzędników, którzy zginęli podczas bombardowania Wągrowca w dniu 2 września 1939roku. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego, udali się pod odrestaurowany pomnik poległych za wolność Ojczyzny, który znajduje się przy ulicy Kościuszki oraz pod tablicę pamiątkową przy ulicy Kolejowej i tam również zapalili znicze zakupione przez Szkolne Koło Wolontariatu. Klasa VI A natomiast udała się na patriotyczną wycieczkę śladami historii. Uczniowie podsumowali akcje okolicznościową wystawką poświęconą wielkim Polakom i wykonaniem plakatu ze specjalnie przygotowanym logo.

     • Informacja Szkolnego Koła Wolontariatu

      04.11.2019

      SKW informuje, że w miesiącu październiku na konto Fundacji SIEPOMAGA- dla chorego Patryka Brzykcy- absolwenta naszej szkoły, wpłacono kwotę 2100, 40 zł. Członkowie SKW wraz z opiekunką p. Małgorzatą Fimiak udali się na pobliski cmentarz nowofarny, gdzie uporządkowali kilka grobów oraz zapalili symboliczne znicze na mogiłach byłych pracowników szkoły. Uczniowie klasy V C posadzili przekazane przez wągrowieckie hospicjum sadzonki żonki. Jest to pierwsza część akcji " Żonkilowe Pola Nadziei". Zysk z ostatniej kawiarenki w kwocie 320 zł wpłaciliśmy na konto Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Pałuckiej w Wągrowcu, które od lat zabiega o renowację starych grobowców na cmentarzu starofarnym. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i ich pozdrawiamy.

     • Lekcje kulturowe

      04.11.2019

      W klasach I i II na lekcjach języka angielskiego zostały przeprowadzone kolejne zajęcia z cyklu lekcji kulturowych. Uczniowie klas I i II pogłębili swoją wiedzę na temat dnia Halloween.Na zakończenie zajęć dzieci wykonały piękne maski i dynie.