• Europejski Konkurs Statystyczny
     • Europejski Konkurs Statystyczny

      25.02.2020

      Drużyna z naszej szkoły w składzie: Magdalena Rojtek (8b), Łukasz Malak (8b), Tymofii Ferenets (8d) zakwalifikowała się do drugiego etapu Europejskiego Konkursu Statystycznego uzyskując 2 miejsce. Konkurs organizowany jest przez 17 urzędów statystycznych z europejskich krajów. Celem konkursu jest podniesienie świadomości na temat wartości i znaczenia oficjalnych statystyk dla społeczeństwa, a także promowanie pracy zespołowej i współpracy między uczniami.

      Gratulujemy i życzymy powodzenia w walce o finał.

     • Warto otworzyć swoje serce dla Oli i Michaliny.

      25.02.2020

      Dziewczynki od urodzenia zmagają się z bardzo ciężką chorobą genetyczną- mukowiscydozą, która powoli wyniszcza ich organizmy. Oprócz problemów z płucami dochodzą jeszcze inne dolegliwości m in. układu pokarmowego. Co miesiąc rodzice dziewczynek muszą wydawać duże ilości pieniędzy na zakup leków spowalniających chorobę.Od kilku dni Michasia korzysta z urządzenia Simeox wypożyczonego na dwa tygodnie na próbę. Wyniki rehabilitacji tym urządzeniem są zadziwiające. Niestety aparat jest bardzo drogi i kosztuje 23000 złotych.Kto chciałby pomóc Oli i Michalinie może dołożyć swoją cegiełkę i dokonać wpłaty darowizny na konto Fundacji Matio (fundacji wspierającej chorych na mukowiscydozę)55 2490 0005 0000 4530 7261 9403 z dopiskiem "Darowizna dla Aleksandry i Michaliny Szyjka" lub przekazać swój 1%.

       

       

    • IX POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI "KLEKS 2020"
     • IX POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI "KLEKS 2020"

      24.02.2020

      Dnia 22.02.2020 r. odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski "KLEKS 2020". Uczniowie z klas I-III zajęli następujące miejsca:

      I miejsce Oskar Szwed kl. Ic 

      II miejsce Jan Chołody kl. IB,

       Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Bukowska kl.III c, Hanna Zborowska kl. Ia, Laura Przysiek kl.Ia, Michalina Pietrowska kl. IIIa, Olek Lewandowski kl. Ic,  Mateusz Pawlak kl. Ic. 

      Uczniowie zostali przygotowani przez p. Ewę Kantorską, p. Teresę Gąsiorek, p. Marię Kozdębę, p. Iwonę Wojtecką, p. Barbarę Tyrakowską i Lucynę Naumczyk.

      W kategorii klas 4-6 wyróżniona została Milena Grabarkiewicz z klasy IVa

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a nagrodzonym – GRATULUJEMY!

    • Wieczornica Powstańcza
     • Wieczornica Powstańcza

      14.02.2020

      Po raz szósty, 13 lutego 2020 r. w Dziennym Domu Seniora uczniowie Szkoły Podstawowej nr2 przybliżyli historię z przełomu 1918/1919 roku, kiedy to Wielkopolanie upomnieli się o swoje ziemie     i zbrojnie postanowili przyłączyć je do nowo powstającej po 123 latach  Polski.

      W ostatnim wierszu wieczornicy „Wszystkim tym…” dziękowaliśmy naszym przodkom… W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim tym, którzy pojechali z nami w podróż przez historię i przyjęli nasz bilet do „Pociągu do wolności  1918 r.”. Dziękuję za przybycie władzom samorządowym miasta, gminy i powiatu, radnym, dyrektorom szkół i instytucji, prezesom i członkom stowarzyszeń z powiatu, nauczycielom, rodzicom, przyjaciołom naszej szkoły, rodzinom powstańców, których sylwetki przedstawialiśmy w poprzednich latach.

      Dziękuję również moim współpracownikom za pomoc w przygotowaniu wieczornicy: p. Monice Serwatce, Annie Ciszewskiej, Hannie Korbal i Joannie Bucholc. Wieczornicy nie byłoby bez naszych wspaniałych uczniów, ich zaangażowaniu i cierpliwości, oraz absolwentów, którzy nas wspierają. Dziękuję Danucie Korbal, Oliwii Piechnik, Emilii Milewskiej, Laurze Dąbrowskiej, Jagodzie Kamińskiej, Zbyszkowi Korbalowi i Danielowi Pisarkowi- akordeoniście, który jest już niestety też naszym absolwentem, niezależnie od tego, jak bardzo tego bym nie chciała, którego potraktowałam jak ciągle naszego ucznia!

      Liczymy na Państwa obecność za rok!

      Bilet na Wieczornicę Powstańczą bilet.pdf

      Zdjęcia z tego wydarzenia oraz informacje można obejrzeć i przeczytać na oficjalnej stronie miasta Wągrowca,  na stronie wagrowiec.naszemiasto.pl oraz na portalu WRC Wągrowiec klikając w poniższe linki: