• Szkoła Pamięta
     • Szkoła Pamięta

      29.10.2021

          Tradycją naszej szkoły jest, jak co roku odwiedzanie cmentarzy i miejsc pamięci, aby w tych szczególnych dniach uczcić pamięć poległych za naszą wolność bohaterów i osób ważnych dla środowiska lokalnego. Po raz drugi nasza placówka włączyła się do akcji MEN ,, Szkoła pamięta” Inicjatywa ta kształtuje postawę patriotyczną uczniów, nawiązuje  do polskiej tradycji świąt zadusznych i  uwrażliwia dzieci i młodzież na pamięć o zmarłych. W ramach tego przedsięwzięcia podjętych zostało wiele zadań. W klasach pojawiły się gazetki o życiu zasłużonych osób dla naszego regionu. Szkolne Koło Wolontariatu  zorganizowało zbiórkę zniczy dla  zmarłych nauczycieli. Klasy siódme  posprzątały zaniedbane i zapomniane mogiły na cmentarzu farnym. Zapaliły  światełka , oddały hołd tym, którym przyszło żyć i umierać w czasie powstania wielkopolskiego i wojen. Uczniowie klasy VIII A i Samorząd Szkolny wraz z opiekunami odwiedzili miejsca pamięci  związane z ważnymi wydarzeniami naszego regionu.Klasa IVD wraz z wychowawczynią udała sie cmentarz komunalny, na którym spoczywa wielki społecznik i filantrop ksiądz Jerzy Niward Musolff. Był on ostatnim podprzeorem zakonu cystersów. Nie  szczędził środków i czasu, założył sierociniec, alumnat i dom starców. Szczególnie zapisał się na kartkach historii naszego miasta. Poprzez pielęgnowanie pamięci  o tych, którzy odeszli rodzi się prawdziwa więź młodego pokolenia z małą Ojczyzną. To czas zadumy i uświadomienie  sobie, że wszystko zaczyna się i kończy.

      Prezentacja:prezentacja_musolff.pptx

     • Światowe Dni Origami

      28.10.2021

      Z okazji Światowych Dni Origami chętni uczniowie z klasy 5c uczestniczyli w warsztatach składania papieru.  Podczas zajęć dzieci złożyły  ośmiościan oraz statek.  Wykorzystywanie origami na zajęciach  pobudza nie tylko wyobraźnię, ale pozwala także odkryć świat matematyki w zupełnie innym wymiarze.

     • Ogólnopolski Tydzień Kariery

      22.10.2021

      Uczniowie klasy 3c, budując wysokie i wytrzymałe konstrukcje w ramach akcji XIII OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA KARIERY, doświadczyli pozytywnych emocji w przeżywaniu siebie jako osób twórczych i zdolnych do rozwiązywania różnorodnych problemów.

      Klasa 6b w ramach OTK pracowała na temat KONSTRUUJEMY ŚWIAT IDEALNY, CZYLI LĄDUJEMY NA BEZLUDNEJ WYSPIE I BUDUJEMY TAM RAJ, WEDŁUG NASZYCH WŁASNYCH ZASAD. Wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani i mieli ciekawe pomysły, co widać na fotorelacji. Gratuluję kreatywności i bogatej wyobraźni twórczej

      Uczniowie klasy 8b w ramach OTK zrealizowali temat "Poznaję siebie - moja marka osobista". Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematem i aktywni podczas zajęć.

      Podczas lekcji religii uczniowie odkrywali ile zawodów jest ukrytych w Biblii np. klasy 1-3 stały się tancerzami, pisarzami, malarzami, przyrodnikami i to nie wszystkie zawody. Spróbujesz poszukać innych...

      OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY "Wyprawa na 3K: KARIERA, KREATYWNOŚĆ, KOMPETENCJE".Podczas zajęć na temat "SEN- ODKRYWAMY ZAKAMARKI NASZEJ WYOBRAŹNI", klasa 2b wyraziła swoje emocje, zdolności i umiejętności tworząc niezwykle kreatywne prace plastyczne pt. "MÓJ SEN". Dzieci obejrzały fragment filmu" W GŁOWIE SIĘ NIE MIEŚCI ", opowiadały o swoich snach, o ich różnorodności i o tym jak sny pobudzają dziecięcą wyobraźnię. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i z niecierpliwością czekaliśmy na ich prezentację. 

      Klasa 3a w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery , który w tym roku przebiegał  pod hasłem  3K: Kariera Kompetencje Kreatywność  realizowała  temat "Budujemy konstrukcję wysoką i wytrzymałą ". Uczniowie budowali w grupach wieże. Mieli znakomite pomysły i pięknie współpracowali w grupach.

     • Konkurs historyczny Patria Nostra

      15.10.2021

           Dnia 13 października podczas uroczystej gali w Poznaniu został rozstrzygnięty wojewódzki Konkurs historyczny Patria Nostra.  Udział w nim wzięli uczniowie z 63 szkół. Zadanie polegało na wykonaniu krótkiego filmu lub animacji na określony temat . Celem tego przedsięwzięcia jest budzenie szacunku do przeszłości i kształtowanie polskości wśród młodego pokolenia. Tego trudnego zadania podjęli się uczniowie  klasy VIII E i  VIII F Stworzyli  oni prawdziwe arcydzieła zamykając w kilkusekundowym przekazie skrawek historii. Każda grupa miała inną, oryginalną wizję wykorzystując nowoczesną technologię komputerową. Drużyny 20 i 43 wzorowo się wywiązały.  Obydwie animacje miały dobre recenzje i zostały wysoko ocenione. Wyróżniona została praca pt. ,,Pierwszy eksperymentalny  program telewizyjny – 1952” w wykonaniu uczniów: Filipa Cieślaka, Niny Drożdż i Michała Januchowskiego. Udział w tym konkursie jest źródłem poznania ojczyzny i zagłębienia się w jej dzieje. Jest  też próbą odpowiedzi na pytanie: Jaki jest język współczesnego patriotyzmu?                                  

      Uczniów przygotowała Pani Małgorzata Smarzyk

    • Dzień Patrona i Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Patrona i Dzień Edukacji Narodowej

      14.10.2021

      Uroczystość z okazji Święta Patrona  w wągrowieckiej dwójce odbyła się 14 października w godzinach przedpołudniowych. W związku z trwającą pandemią nie było tradycyjnej akademii i zmagań w sali gimnastycznej. Uczniowie wystąpili w audycji transmitowanej przez szkolny radiowęzeł. Przypomnieli najistotniejsze fakty z działalności cystersów w grodzie nad Wełną, zachęcając  do pogłębiania wiedzy o zakonnikach. Zgromadzone w klasach dzieci rozwiązywały krzyżówki, rebusy i poznawały gwarę regionu. Nasza szkoła bowiem przywiązuje dużą wagę do tradycji. Patron to ważna postać, wokół której buduje się wartości  i rodzi się poczucie wspólnoty. Dzieje się tak właśnie za przyczyną obchodzonych uroczystości.Dzisiaj też młodzież w  Dniu Edukacji Narodowej podziękowała pedagogom za dar nauki, kształtowanie postaw i doskonalenie osobowości. Życzyła swoim nauczycielom, żeby każdego dnia z optymizmem i pasją podchodzili do pracy .Swoją wdzięczność wyraziła pięknymi  piosenkami.

      Obchody tych ważnych świąt przygotowały Panie: Monika Serwatka, Romana Mucha, Anna Ciszewska, Agnieszka Maciejewska i Małgorzata Smarzyk                                                                                                            

      Klasa 2b aktywnie uczestniczyła w ŚWIĘCIE PATRONA. Dzieci wysłuchały audycji, wspólnie rozwiązywały zadania do wykonania i ucieszyły się ze słodkiej niespodzianki. 

    • Życzenia Rady Rodziców na DEN
     • Życzenia Rady Rodziców na DEN

      14.10.2021

                                W imieniu wszystkich rodziców dziękujemy Dyrekcji,                                  Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Szkoły

      za trud, poświęcenie i zaangażowanie, które towarzyszą nieustannie

      w pracy na rzecz edukacji i wychowania naszych dzieci.

      Życzymy Państwu, aby trudowi wkładanemu w edukację towarzyszyły

      zawsze zaufanie i szacunek uczniów, żeby kształcenie młodego pokolenia

      dawało poczucie satysfakcji i spotykało się ze społecznym uznaniem.

      Rada Rodziców

      działająca przy Szkole Podstawowej Nr 2

      im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu

    • Ogólnopolski Konkurs dla Szkół Podstawowych "Do Hymnu"
     • Ogólnopolski Konkurs dla Szkół Podstawowych "Do Hymnu"

      09.10.2021

      Dnia 8 października 2021 roku w XVI- wiecznej Farze od rana rozbrzmiewały patriotyczne pieśni w wykonaniu uczniów wągrowieckiej dwójki. To właśnie tutaj odbyło się tak długo wyczekiwane ,, wielkie śpiewanie’’ w ramach Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych ,,Do Hymnu’’, organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

       Ideą tego przedsięwzięcia jest kształtowanie obrazu rodzimej tożsamości narodowej i rozbudzenie szacunku do polskiej historii.

      Nad patriotyzmem trzeba pracować, to nie jest dar wrodzony. Od lat podejmujemy wiele działań, aby zaszczepić go młodemu pokoleniu. Nie musieliśmy nikogo namawiać do śpiewania. Nasi uczniowie wiedzą, że pieśni patriotyczne towarzyszyły najważniejszym momentom w historii państwa. Oprócz hymnu państwowego ze śpiewnika narodowego   wybraliśmy podniosłą ,,Rotę’’ i ,,Święta miłości kochanej ojczyzny” -  opowieść o  Polsce i losach jej przodków.

       Wstępem do naszego dzieła było wkroczenie pocztu  sztandarowego szkoły.  Przy dźwiękach chorałów gregoriańskich, środkiem kościoła  dumnie  przeszli  uczniowie klasy  czwartej przebrani za cystersów.

      Pod kierunkiem Pani Moniki Serwatki  pięknie zaprezentowało się trzystu dwudziestu uczniów  w  narodowych barwach. To nasza młodzież z dużym zaangażowaniem i poświęceniem wyśpiewała pieśni hymniczne. Wspólnie też uczciliśmy kolejną, nadchodzącą rocznicę odzyskania niepodległości. W tej wzruszającej chwili staliśmy się jedną biało-czerwoną rodziną.

      Do tej akcji włączyli się wszyscy nauczyciele naszej szkoły, a szczególnie Pani Dyrektor Kinga Babicz, Pani Monika Serwatka, Pani Ania Ciszewska, Pani Romana Mucha i Pani Małgorzata Smarzyk. Wszystko sfotografował Pan Piotr Misiak.

       

    • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
     • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      05.10.2021

      W piątek 1 października 2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji uczniowie na lekcjach matematyki w różny sposób powtarzali tabliczkę mnożenia. W piątek natomiast przeszli egzamin z jej znajomości. Wszyscy, którzy bezbłędnie wykonali zadania otrzymali ordery „Ekspert Tabliczki Mnożenia”. Uczniowie klas 1-3 również włączyli się w akcję. Powtarzali mnożenie kolorując obrazki. 

     • Światowy Dzień Uśmiechu

      01.10.2021

      Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu. Z tej okazji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali audycję radiową oraz emotikowe nalepki. Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball, twórca słynnego znaczka uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Pierwsze obchody tego święta odbyły się 1 października 1999 r. w Stanach Zjednoczonych, w mieście Worcester. „Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu" (Kornel Makuszyński)

    • Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych
     • Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych

      01.10.2021

      W tym roku szkolnym oprócz czytania baśni i legend świata kontynuujemy cykl warsztatów  pod nazwą  "Ósmoklasiści - Pierwszoklasistom", mający na celu zachęcać najmłodszych uczniów do czytania.

      W pierwszej kolejności postanowiłam przybliżyć najmłodszym uczniom pełne humoru wiersze Juliana Tuwima.

      6 października wiersz "Kapuśniaczek" przeczytał uczniom klasy 1 B Dorian Gramza z klasy 8 C.

      Następnie dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne nawiązujące do utworu.

       

       

     • DZIEŃ CHŁOPCA W SP2

      01.10.2021

      Uczniowie klasy 6a wybrali się na kręgielnię, aby świętować Dzień Chłopca

      Uczniowie klasy 1b świętowali Dzień Chłopca oglądając  Przygody Bolka i Lolka oraz jedząc pizzę. Było bardzo smacznie.

      Dzień Chłopca w 3c obfitował w gorące  życzenia  i  upominki.Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji i dobrej zabawy.

      Radość Chłopców była bezcenna, gdyż utworzyli pociąg i nawet bez muzyki zaczęli tańczyć wokół swoich koleżanek

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
    • Szkoła: 603-313-284 Świetlica: 603-313-298
    • ul. Krótka 4 62-100 Wągrowiec Poland
    • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
   • Logowanie