• Klasa 2b z wizytą w Rybowie

      31.05.2022

      Klasa 2b pojechała z wizytą do Schroniska dla zwierząt "Cywil" w Rybowie. Przekazaliśmy dla podopiecznych schroniska karmę i inne dary. Lubimy dzielić się tym co mamy - to dobry nawyk. Dzieci miały okazję pospacerować z pieskami po lesie. Wszyscy byli zachwyceni. Na pożegnanie dostaliśmy pamiątkowy dyplom i magnesy. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Warto pomagać zwierzętom, szczególnie tym, których domem jest schronisko. 

     • "Czerwony Kapturek- Red Riding Hood"

      23.05.2022

      W dniach 19 i 20 maja uczniowie klas 1-3 mieli możliwość obejrzenia przedstawienia pod tytułem: "Czerwony Kapturek- Red Riding Hood" w wykonaniu dzieci uczęszczających na kółko teatralne z języka angielskiego. Spotkaniu towarzyszyła niezwykła atmosfera. Było mnóstwo śmiechu i zabawy :)Po zakończonym spektaklu widzowie kierowali swoje pytania do aktorów występujących na scenie.

      Brawa dla uczniów za niezwykłą odwagę i swobodę wypowiedzi w języku angielskim.Ogrom podziękowań dla rodziców za zaangażowanie i wsparcie w przygotowanie przedstawienia!

     • Archipelag Skarbów

      11.05.2022

      Uczniowie klas ósmych naszej szkoły w ramach projektu finansowanego przez Urząd Miasta Wągrowca  realizowali w dniach 10-11.05.2022r. program profilaktyki zintegrowanej „Archipelag Skarbów”. Program uczy zdrowego i mądrego stylu życia łącząc atrakcyjność dla młodzieży z silnym przekazem w kilku dziedzinach profilaktyki jednocześnie. Zachęca młodzież do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy i pornografii. Pokazuje znaczenie szacunku i wzajemnej pomocy w przyjaźni i miłości. Uczy jak radzić sobie z trudnymi emocjami. Podmiotem realizującym projekt w naszej szkole jest Pracownia Profilaktyki ESPERANZA.

     • "Graj Muzyka 2022"

      11.05.2022

      POWIATOWY KONKURS WOKALISTÓW "GRAJ MUZYKA 2022" przeszedł do historii. Naszą szkołę reprezentowała Nikola Klar z kl. 5a, która zdobyła WYRÓŻNIENIE w kategorii klas 4-6 oraz Nadia Wenzel z kl. 8b, która zajęła 2 miejsce w kategorii klas 7-8 i szkół ponadpodstawowych. Na uwagę zasługuje również 3 miejsce Mileny Grabarkiewicz z kl. 6a, która na konkursie reprezentowała Szkołę Muzyczną Yamaha. GRATULUJEMY! A naszym artystkom życzymy samych sukcesów w kolejnych muzycznych przedsięwzięciach!

     • Maria Meik otrzymała zaświadczenie laureata

      10.05.2022

      Maria Meik z klasy 8B otrzymała w dniu dzisiejszym zaświadczenie laureata Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty pana Roberta Gawła. W konkursach przedmiotowych organizowanych przez Wielkopolskie Kuratorium Oświaty brało udział 36864 uczniów szkół podstawowych. Maria Meik została jednym z 226 laureatów. Dzięki temu ma zapewnione miejsce w wybranym przez siebie liceum. Uczennicę do konkursu przygotowała pani Lidia Bielecka.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Julia i jej saksofon

      09.05.2022

      W klasach szóstych na lekcjach muzyki omawiane były instrumenty dęte. Julia Gryszczyńska z klasy 8g w bardzo interesujący sposób zaprezentowała nam grę na saksofonie altowym oraz charakter tego niezwykłego instrumentu dętego drewnianego

     • Majówka z Ukraińskimi Rodzinami u św. Jakuba.

      04.05.2022

      Dziękujemy  dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 2 pani Kindze Babicz, katechetom, nauczycielom, pracownikom, rodzicom uczniów naszej Szkoły,wszystkim ludziom dobrej woli za włączenie się w pomoc, wszelkie pieczywa, zakupy i radość do zorganizowania majówki przy parafii p.w. św Jakuba w Wągrowcu dla Rodzin Ukraińskich. Gościli u nas Ks. Wojciech Orzechowski z rodzinami ukraińskimi przebywającymi w Rościnnie oraz ukraińscy uczniowie z rodzinami przybyłymi z Wągrowca i okolic.

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      01.05.2022

        W ramach obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie klas trzecich wągrowieckiej dwójki wzięli udział w Konkursie o Tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Celem konkursu było sprawdzenie biegłości w posługiwaniu się tabliczką mnożenia w zakresie 100.

      Podczas konkursu uczniowie wykazywali się nie tylko znajomością tabliczki mnożenia, ale także koncentracją i refleksem. Najpierw w swoich klasach rozwiązali testy z przykładami na mnożenie. W ten sposób zostało wybranych pięcioro najlepszych w każdej klasie.

      Przechodząc do finału, musieli wykazać się nie tylko pamięciowym opanowaniem tabliczki mnożenia, ale także szybkością obliczeń.

      Po rozwiązaniu zadań wyłoniono Mistrza Tabliczki Mnożenia, którym został Dawid Kołsut z klasy 3b.

      I Wicemistrz – Piotr Przybysz – kl. 3c

      II Wicemistrz – Magdalena Maciejewska – kl. 3c

      III Wicemistrz – Filip Koczorowski – kl. 3c

      IV Wicemistrz – Aleksandra Rajnik – kl. 3a

      V Wicemistrz – Lena Zarzeczna – kl. 3a

      Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców SP2.

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, ale brawa należą się również wszystkim, którzy podjęli to niełatwe zadanie i stanęli do konkursu!

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
    • Szkoła: 603-313-284 Świetlica: 603-313-298
    • ul. Krótka 4 62-100 Wągrowiec Poland
    • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
   • Logowanie