• Dwójka ma laureatów i finalistów

      27.06.2023

      Z radością i dumą informujemy , że Kacper Juszczyk z klasy 8 d, jako jedyny w powiecie, został w tym roku szkolnym finalistą Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego organizowanego przez Wielkopolskie Kuratorium Oświaty. Ponadto Kacper jest też laureatem II Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej. Dzięki tym sukcesom uzyskał 10 dodatkowych punktów w rekrutacji do szkół średnich.

      Finalistkami II Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej zostały 3 uczennice klasy 8 c: Liliana Kołodziejczuk, Wiktoria Resztak i Aleksandra Walkowiak. Uczniów przygotowała pani Lidia Bielecka. Gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych w murach nowych szkół.

    • Wakacyjne życzenia
     • Wakacyjne życzenia

      26.06.2023

       24 czerwca zakończyliśmy zajęcia dydaktyczne w roku szkolnym 2022/2023.Nie był to niełatwy rok. Mimo to każdy z Was pracował tak, jak potrafi najlepiej.Dziękuję wszystkim uczniom za siłę i zaangażowanie. Teraz czas na zasłużony odpoczynek. Życzę Wam, by te wakacje były przede wszystkim bezpieczne i na zawsze pozostały w Waszej pamięci jako wyjątkowo udane. Niech przygody, które przeżyjecie, dostarczą Wam wyłącznie pozytywnych emocji.

      Uważajcie na siebie i wracajcie szczęśliwie ze swych wakacyjnych podróży.

      Do zobaczenia 4 września!

      Dyrektor Szkoły

      Kinga Babicz

       

     • Młodzi geniusze statystyki

      26.06.2023

      Zakończyła się VI edycja Europejskiego Konkursu Statystycznego, który wpisał się w tradycję naszej szkoły. Po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu odnieśli wielki sukces. Jako jedyny zespół w Wielkopolsce zajęli II miejsce w części krajowej i powalczyli o wyjątkowe nagrody. Wykazali się znajomością pojęć z zakresu statystyki i rachunku prawdopodobieństwa, umiejętnością wyszukiwania oficjalnych danych i wyników badań publikowanych przez GUS i Eurostat w języku polskim i angielskim, umiejętnością tworzenia prezentacji oraz nagrywania i montażu filmu. Zespół STAT1SP2 tworzyli: Maja Kubiak, Jakub Kaźmierczak i Krzysztof Witkowski z klasy 8b. Zostali oni przygotowani przez panią Kornelię Jurgę-Wełniak. Swoją obecnością po raz kolejny zaszczycili nas przedstawiciele Urzędu Statystycznego w Poznaniu. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody z rąk zastępcy dyrektora urzędu pana Tomasza Klimanka.

     • Podsumowań nadszedł czas…

      22.06.2023

      Apel podsumowujący rok szkolny 2022/2023

      Promując wartość edukacyjną naszej szkoły, w dniu 20 czerwca br. odbył się apel podsumowujący, na którym zaprezentowano wyniki konkursów przeprowadzonych  w ostatnim czasie w szkole i poza nią.

      Ponadto RSU przedstawiła Sprawozdanie z działalności w bieżącym roku szkolnym. Udało się zrealizować wiele przedsięwzięć, które były inicjatywą uczniów. Wszelkie działania i podejmowane wysiłki miały na celu uatrakcyjnienie życia szkolnego, próbę zagospodarowania uczniom wolnego czasu i zrobienia czegoś dla innych. Inicjatywy podejmowane przez RSU w poszczególnych miesiącach ZOSTAŁY WYWIESZONE NA GAZETCE RSU. Zachęcamy do lektury.

      Ostatni już raz  uhonorowaliśmy uczniów Koszulkami LIDERA:

      - Blankę Witkowską klasa 3b – I miejsce w konkursie plastycznym „Raz-Dwa-Trzy”

      - Jana Goncerzewicza za zajęcie II miejsca w konkursie plastycznym Jak bezpiecznie spędzać wakacje?

      Istotnym punktem spotkania było przedstawienie nowego składu Rady Samorządu Uczniowskiego, który będzie reprezentował społeczność uczniowską od nowego roku szkolnego.

      Berło władzy zostało przekazane… Nowy skład RSU to:

      Przewodnicząca Joanna Przesławska VII A

      Z-ca przewodniczącej Maksymilian Sadłowski VI C

      Sekretarz Natasza Patelska VI A

      Członkowie Maja Busz  III B

                          Stanisław Grzesiak III 

      Mały Samorząd 

      Leon Zalaszewski II B

       Stanisław Tylek I B

       Martyna Jerzakowska I A

       

      GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW!

     • "Szkolny Projekt dla Klimatu"

      21.06.2023

      Szkoła Podstawowa nr 2 w Wągrowcu w konkursie grantowym Fundacji Nasza Ziemia otrzymała nagrodę finansową na realizację projektu ekologicznego „RATUJ KLIMAT- SADŹ ROŚLINY JAK CYSTERSI”.

        W projekcie    nawiązaliśmy do tradycji Cystersów, których imię nosi nasza szkoła. W dawnych, średniowiecznych czasach to oni, jako założyciele miasta wnieśli do niego postęp i nową wiedzę ogrodniczą                  i rolniczą. Zakładali ogrody i sady, w których uprawiali nowe rośliny. Dzielili się wiedzą i umiejętnościami z mieszkańcami. Chcemy kontynuować ideę sadzenia roślin,  ideę ogrodu, który jest przyjazny ludziom i klimatowi naszej planety.

       Działania szkolnego projektu obejmowały założenie łąki kwietnej , która w mieście sprawdza się lepiej niż trawnik i przynosi korzyści nie tylko społeczności szkolnej ale również owadom , a szczególnie pszczołom, ponadto zwiększa bioróżnorodność.

      Posadziliśmy  też zimozielone pnącza w strefie płotu oddzielającego  boisko od ruchliwej ulicy, by zmniejszyć wpływ smogu, zanieczyszczeń      i hałasu na dzieci oraz dorosłych przebywających na boisku w różnych porach roku.

      Kontynuując tradycję Cystersów  założyliśmy mini sad cysterski, czyli kilka drzew owocowych odmian, które Cystersi przywieźli do naszego miasta.

      Powyższe działania stwarzają dodatkową możliwość prowadzenia zajęć praktycznych dla uczniów na różnych poziomach z uprawy roślin, zakładania ogrodu, poznawania gatunków roślin oraz ich wpływu na klimat i zdrowie człowieka .

      „Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu w ramach konkursu "Szkolny Projekt dla klimatu". Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia, a Sponsorem konkursu jest firma Procter & Gamble DS Polska SP. z o. o."

     • Konkurs - Ukraina

      19.06.2023

      15 czerwca br. zostały ogłoszone wyniki konkursu polonistycznego dla dzieci z Ukrainy uczących się języka polskiego w klasach 1-3.

      Miło nam zakomunikować, że MISTRZEM DOSKONAŁEJ ZNAJOMOŚCI PISOWNI LICZEBNIKÓW OD 1 DO 10 został YURII POBER - uczeń klasy 1a, który bezbłędnie sprostał tak trudnemu zadaniu. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce!

      Organizatorem konkursu była Barbara Tyrakowska.

     • 1b Laboratoria przyszłości

      14.06.2023

      Dnia 13 czerwca br. uczniowie klasy I b podczas swoich zajęć mieli zaprojektować własny wynalazek. Wykorzystali do tego klocki do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami zakupione w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. Poprzez wspaniałą zabawę i naukę z wykorzystaniem tych klocków uczyli się samodzielnego i twórczego myślenia, rozwijania zdolności manualnych, kompetencji kreatywnych i technicznych oraz wdrażali się do pracy zespołowej. Dzięki ich twórczej pracy powstały ciekawe konstrukcje.

     • FESTYN SZKOLNY 2023

      04.06.2023

      2 czerwca bieżącego roku dzięki wspaniałej i pełnej energii oraz pomysłów Radzie Rodziców we współpracy z nauczycielami został zorganizowany Dzień Dziecka.

      Ktoś by może pomyślał: „No cóż kolejny Dzień Dziecka i tyle!” Jednak ten ktoś bardzo się myli! A dlaczego? No cóż, jeśli na płycie naszego boiska możemy spotkać się z Myszką Miki i Minnie oraz Minionkiem, to naprawdę dzieje się coś niezwykłego.

       Dzięki prezentacji różnorodnych państw przez klasy z całej szkoły poznaliśmy wielu niezwykłych bohaterów, ciekawostki i folklor tych krajów. Mogliśmy także zobaczyć spektakl komediowy „TEATRU NA WALIZKACH”.

      Jednak najważniejszym wydarzeniem tej corocznej imprezy był występ RYMCERZY, który na długo zapisze się w pamięci uczniom klas szóstych, siódmych i ósmych. Na pewno nikt z nas nie zapomni głównego hasła ich występu, które brzmiało „NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA!!”

      I właśnie, pamiętajmy wszyscy, żeby nie zmarnować swego życia, bo mamy je tylko jedno!

      Pamiętajmy jeszcze o jednym fakcie! To wspaniałe wydarzenie zostało udokumentowane na sprzęcie pozyskanym dla LBORATORIUM PRZYSZŁOŚCI  w naszej szkole i każdy z nas może pobrać sobie pamiątkowe zdjęcie ze strony szkolnej!!

     • Złoci Chłopcy z 6c

      01.06.2023

      26.05.2023 r. odbył się finał Mistrzostw Wielkopolski w piłce ręcznej. Zawodnicy wągrowieckiej Nielby zajęli pierwsze miejsce i otrzymali trofeum. Członkami drużyny są uczniowie wągrowieckiej Dwójki – Szymon Kujawa i Gabriel Pankowski. Królem strzelców całego turnieju został Szymon Kujawa. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

     • "Graj Muzyka 2023"

      01.06.2023

      26 maja 2023 roku odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Wokalistów "GRAJ MUZYKA 2023".  Naszą szkołę godnie reprezentowali następujący uczniowie: Zuzia Juszczyk z 4b, Jan Chołody z 4b, Hania Zborowska z 4a i Kinga Grabicka z klasy 8f. Poziom konkursu w każdej kategorii był bardzo wysoki, a drugie miejsce wyśpiewała sobie Hania Zborowska w kategorii klas 4-6. Serdecznie gratulujemy i życzymy wszystkim kolejnych muzycznych sukcesów

      Film z konkursu:

     • Szach Mat z Dwójką

      01.06.2023

      Szkoła Podstawowa nr 2 po raz kolejny gościła szachistów powiatu wągrowieckiego, którzy rywalizowali ze sobą w III Powiatowym Turnieju Szachowym „Szach Mat z Dwójką”. W zawodach wzięło udział 30 zawodników z pięciu szkół powiatu wągrowieckiego. Przyjechali do nas zawodnicy  z Mieściska, Damasławka, SP nr 3 z Wągrowca oraz ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej  w Wągrowcu. Szkołę Podstawową nr 2 – gospodarza zawodów - reprezentowało 8 zawodników. Uroczystego otwarcia zawodów dokonała pani dyrektor Kinga Babicz.Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim, na dystansie 7 rund z czasem 10 minut dla zawodnika. Szachiści sklasyfikowani zostali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV oraz V-VIII. Po bardzo zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców.

      W kategorii klas I-IV zwyciężył Kacper Kilarski z Mieściska zdobywając 6,5 punktu na 7 możliwych do uzyskania, II miejsce przypadło zawodnikowi ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu Jankowi Święcichowskiemu, trzecie jego koledze ze szkoły Wiktorowi Stróżewskiemu.

      W kategorii klas V-VIII zwyciężył Michał Jankowski ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej  w Wągrowcu, II miejsce zdobyła Anna Kilarska z Mieściska, a III reprezentant gospodarzy Kacper Wysocki.

      Wymienieni uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wągrowcu  i Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Wągrowcu. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczyła kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym pani Karolina Krenz wraz z vice dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 panią Beatą Pałuką.

      Miło nam było po raz kolejny gościć miłośników tej królewskiej gry. Gratulujemy laureatom oraz wszystkim zawodnikom biorącym udział w tych zawodach.

      Uczestnicy turnieju zostali zaproszeni do naszej szkoły na kolejne zawody - w listopadzie na drużynowy turniej szachowy, a za rok na następny turniej „Szach Mat z Dwójką”

      Konkurs zorganizowany został przez panią Izabelę Lisiak, która była również sędzią głównym zawodów oraz pana Roberta Wójtycha. Poczęstunek dla zawodników przygotowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2, a o wystrój sali zadbała pani Anna Ciszewska.

       

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
    • Szkoła: 603-313-284
     Świetlica: 603-313-298
    • ul. Krótka 4
     62-100 Wągrowiec
     Poland
    • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
   • Logowanie