• Sp2 dla wągrowieckiego hospicjum!

      25.03.2024

      W minionych dniach wolontariusze z naszego Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką p. Joanny Kramer- Neumann oraz p. Błażeja Filipiaka zaangażowali się w zbiórkę na rzecz wągrowieckiego hospicjum. Kwestowano w budynku szkoły jak również na ulicach miasta. Wszystkim, za nawet  najmniejszy datek, bardzo dziękujemy.

      Joanna Kramer-Neumann i Błażej Filipiak

     • Światowy Dzień Wody

      25.03.2024

      22 marca obchodzimy co roku Światowy Dzień Wody. Ma on nam przypominać, że wielu mieszkańców Ziemi cierpi z powodu braku dostępu do wody pitnej. Z tej okazji uczniowie klas 7a i 7b przygotowali ulotki jak żyć w zgodzie z naturą na co dzień – często są to małe gesty, które powtórzone wielokrotnie dają duże efekty. Oto kilka naszych propozycji:

      1. Bierz szybki prysznic zamiast kąpieli

      2. Zakręcaj wodę podczas mycia zębów

      3. Naprawiaj wadliwe instalacje

      4. Używaj regulowanej spłuczki

      5. Włączaj tylko pełną pralkę i zmywarkę

      6. Zrezygnuj z wody butelkowanej

      7. Gotuj zawsze pod przykryciem

      8. Wodę z mycia owoców i warzyw wykorzystaj do podlewania roślin

      9. Jeśli masz ogród – zbieraj deszczówkę do podlewania.

      10. Oszczędzaj prąd i segreguj śmieci – w ten sposób również oszczędzasz wodę, która jest potrzebna do wyprodukowania tych wszystkich rzeczy!

      Te i inne dobre rady uczennice klasy 7a przekazały swoim młodszym koleżankom i kolegom z klas 1-3.

      Anna Ciszewska i Anna Malak

       

     • Konkurs Matematyczny Kangur

      22.03.2024

      Czwartek 21.03.2024r w naszej szkole odbył się międzynarodowy konkurs matematyczny KANGUR. 50 uczniów rozwiązywało zadania konkursowe w 4 kategoriach wiekowych. Uczniowie klas 2 w kategorii żaczek, klas 3 i 4 w kategorii maluch, 5 i 6 w kategorii beniamin i klas 7 i 8 w kategorii kadet. Każdy z uczestników po rozwiązaniu testu otrzymał upominek od organizatora. W tym roku był to tangram chiński. Obecnie z niecierpliwością oczekujemy wyników, które zostaną nam udostępnione na koniec maja.

     • Dzień Kolorowej Skarpetki

      22.03.2024

      21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa, którego symbolem stały się kolorowe skarpetki. W tym dniu Szkoła Podstawowa nr 2 również okazuje solidarność z osobami z zespołem Downa.Wyrazem integracji był zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Wągrowcu oraz Ognisko Pracy Pozaszkolnej Koncert Integracyjny „Przez życie w kolorowych Skarpetkach”.

     • Laureaci konkursu "Obrazy dla Europy"

      22.03.2024

      Mamy ZWYCIĘZCÓW konkursu plastyczneg „Obrazy dla Europy”

      W kategorii: dzieci w wieku 6-10 lat, czterej uczniowie

      z naszej szkoły - wszyscy z klasy 2b;

      - Nikodem Rączkowski (I MIEJSCE)

      - Marianna Durecka     (II MIEJSCE)

      - Zofia Rajnik                 (III MIEJSCE)

      - Jaromir Lica,                (III MIEJSCE)

      wykonali najlepsze prace plastyczne na temat "Kocham moje miasto".

      Wyjątkowe dzieła naszych uczniów poruszyły jury konkursowe, co zaowocowało ich zakwalifikowaniem się do udziału w dodatkowym etapie konkursu w Le Plessis-Trevise we Francji.

      Z wyrazami uznania i życzeniami dalszych sukcesów,

      wychowawczyni  Barbara Tyrakowska

      Co jeszcze niesamowitego czeka naszych artystów, można zobaczyć w poniższym linku

     • Konkurs Poezji Anglojęzycznej

      21.03.2024

      Dnia 19 marca pięcioro uczniów reprezentowało naszą szkołę w regionalnym konkursie recytatorskim poezji anglojęzycznej pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Piły. Wśród bardzo dużej liczby uczestników, aż czworo uczniów naszej szkoły zdobyło wyróżnienia:

      1. Aleksandra Michalska

      2. Nikodem Rączkowski

      3. Wojciech Tęcza

      4. Zofia Pilarczyk

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Opiekun: Lena Pol-Pachowicz

     • Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

      20.03.2024

      Data 14 marca według amerykańskiego zapisu to 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby Pi, dlatego 14 marca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Uczniowie wypełniali karty pracy oraz rozwiązywali zagadki związane z tą liczbą.Dla tych , którzy nadal nie wiedzą - liczba Pi to stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy. Zwykle zapamiętujemy Pi jako 3,14... ale liczba ta ma nieskończenie wiele cyfr po przecinku.

      Agnieszka Grabicka

     • Dzień Kobiet w 1c i 4c

      09.03.2024

      Dzień Kobiet w klasie 1c był słodki, pachnący i kolorowy. Pozdrawiamy wszystkie Kobietki. 

      Ewa Kantorska

      Dzień Kobiet w 4c

      Z okazji Dnia Kobiet uczniowie klasy 4c wraz z wychowawczynią udali się do pizzerii Tanzo w celu przygotowania i oczywiście skonsumowania wykonanej przez siebie pizzy. Każdy uczeń mógł dowolnie dobierać składniki pizzy i stworzyć swoją ulubioną. Wszystko to odbyło się oczywiście pod okiem szefa restauracji. Uczniowie bardzo zadowoleni i oczywiście najedzeni wrócili do szkoły.

      Izabela Lisiak

     • XVII Powiatowy Turniej Recytatorski "Między Wierszami" 2024

      09.03.2024

      9.03.2024 r. odbył się XVII Powiatowy Turniej Recytatorski "Między Wierszami " 2024. Uczniowie naszej szkoły zajęli zaszczytne miejsca - Milena Grabarkiewicz z klasy VIII A zdobyła drugą lokatę, a Jan Zborowski z VII C - wyróżnienie.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Jolanta Godawa i Konrad Szadkowski

      Z wielką dumą i ogromną radością dzielę się wokalnymi sukcesami moich podopiecznych. 9 marca odbył się XVII Powiatowy Turniej Recytatorski „Między wierszami 2024”. W kategorii poezji śpiewanej uczniów klas 7-8 szkół podstawowych I MIEJSCE wyśpiewała NIKOLA KLAR z klasy 7a, natomiast II MIEJSCE zajęła MILENA GRABARKIEWICZ z klasy 8a. Dla Mileny był to już jeden z ostatnich konkursów wokalnych w murach naszej „dwójki’, dlatego życzymy naszej wyjątkowej wokalistce samych sukcesów muzycznych w przyszłości. Zapraszam do fotorelacji i wysłuchania dwóch piosenek Sanah  w wykonaniu naszych utalentowanych laureatek.

      Z muzycznymi pozdrowieniami, Monika Serwatka

     • Olimpiada Franciszkańska

      01.03.2024

      Dnia 29 lutego 2024 roku trzej uczniowie naszej szkoły: Paweł Różak /kl.VIIb/, Michał Werda i Jan Zborowski /kl.VIIc/ wzięli udział w II etapie Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o Świętym Maksymilianie. Drugi, diecezjalny, etap Olimpiady odbył się tradycyjnie w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Gnieźnie. Zmagania z wiedzą o św. Maksymilianie były także dobrą okazją do zapoznania sięz gnieźnieńskim klasztorem /zwiedziliśmy m.in. klasztorną Bibliotekę Prowincjalną zawierającą w swych zbiorach cenne starodruki, podziemia klasztoru, mogliśmy również spojrzeć na kościół z nieco innej niż zwykle perspektywy/. Pawłowi, Michałowi i Jankowi dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły.

      Wojciech Kapczyński

    • Informacja
     • Informacja

      28.02.2024

      W dniach od 4 do 6 marca 2024 r. odbędą się rekolekcje wielkopostne:

      9:30 dla klas 1-3

      11:00 dla klas 4-6

      13:00 dla klas 7-8

      Pozostałe lekcje odbędą się zgodnie z planem. Świetlica szkolna jest czynna planowo do 16:30.

     • Europejski Konkurs Statystyczny

      27.02.2024

      Dwie drużyny z naszej szkoły – MJKTEAMSP2: Karolina Adamczewska, Maksymilian Sadłowski, Jan Zborowski oraz MATHETEAM: Wiktoria Bukowska, Maksymilian Cholewiński, Igor Wagner zakwalifikowały się do II etapu części krajowej Europejskiego Konkursu Statystycznego.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Kornelia Jurga-Wełniak

     • Podsumowania czas...

      26.02.2024

      Szanowni Państwo, składamy wszystkim serdeczne podziękowanie za włączenie się w naszą wspólną akcję na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz kolejny udowodniliśmy, że mamy wielkie, otwarte serca na potrzeby innych, a pomaganie przynosi nam wiele radości i satysfakcji.

      Dziękujemy wszystkim darczyńcom, rodzicom, nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w organizację 32. Finału WOŚP. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Wolontariuszy. Jesteście wspaniali! 

      Efekt, to  zebrana kwota 5 627,28 zł.

      Dziękujemy !!!

      Anna Ciszewska

     • XIX Powiatowy Konkurs Wokalistów "GRAJ MUZYKA 2024"

      13.02.2024

      10 lutego 2024 roku odbył się XIX Powiatowy Konkurs Wokalistów "GRAJ MUZYKA 2024" Naszą szkołę godnie reprezentowały trzy uczennice Hania Zborowska z kl. 5a, Milena Grabarkiewicz z kl. 8a i Nikola Klar z kl. 7a.  Poziom konkursu w każdej kategorii był bardzo wysoki, a WYRÓŻNIENIE w kategorii klas 4-6 wyśpiewała sobie Hania piosenką Sanah „Pora roku zła”. W kategorii klas 7-8 i szkół ponadpodstawowych również WYRÓŻNIENIE  zdobyła Milena, która zaprezentowała piosenkę Zdzisławy Sośnickiej  „Jestem twoją bajką”. Nikola, choć nie znalazła się na podium, pięknie zaśpiewała piosenkę z bajki „Mulan” pt. „Wierna, odważna i prawa”. Z powodów zdrowotnych w  konkursie nie wystąpiła Zuzanna Juszczyk z kl. 5b, ale wytrwale  dopingowała swoim koleżankom. Serdecznie gratulujemy WSZYSTKIM WOKALISTOM i życzymy  kolejnych muzycznych sukcesów.

      Monika Serwatka

      W minioną sobotę uczennica klasy 2B Aleksandra Michalska wystąpiła w XIX Powiatowym Konkursie Wokalistów "GRAJ MUZYKA 2024", reprezentując naszą szkołę w kategorii klas 1-3. Pięknym wykonaniem piosenki "Żyj do przodu!" dodała nutkę magii do wydarzenia.  Życzymy Oli wielu inspirujących chwil muzycznych i nieustającej pasji do śpiewania! 

      ​​​​​​​Barbara Tyrakowska

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
   • Szkoła: 603-313-284 Świetlica: 603-313-298
   • ul. Krótka 4 62-100 Wągrowiec Poland
   • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
  • Logowanie