W konkursie "Zgadnij kto to" wzięło udział 19 uczniów.Z wynikiem 13 pkt zwyciężyły dwie uczennice z klasy 8 F:
Amelia Piątek i Martyna Zych.
Gratulujemy
Nagrody ufundowała Rada Rodziców
W konkursie "Zgadnij kto to" wzięło udział 19 uczniów.Z wynikiem 13 pkt zwyciężyły dwie uczennice z klasy 8 F:
Amelia Piątek i Martyna Zych.
Gratulujemy
Nagrody ufundowała Rada Rodziców
Rada Samorządu Szkolnego tytuł Nauczyciela na Medal przyznała Panu Robertowi Wójtychowi. W dniu 13.10.2022 r. podczas oficjalnego apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz Święta Patrona, Rada Samorządu Uczniowskiego wręczyła nagrodę Panu Robertowi Wójtychowi przyznając tytuł Nauczyciela na Medal. W uzasadnieniu czytamy: Jest Pan dla nas inspiracją. Jesteśmy dumni, iż możemy być świadkami kolejnych, sportowych sukcesów. Dziękujemy, iż ukazuje Pan nie tylko ścieżkę wiodącą do wiedzy,ale również to, jak marzenia przekuwać w czyny.
Gratulujemy.
Tegoroczne obchody Dnia Drzewa obfitowały w wiele ciekawych wydarzeń:
- posadziliśmy kolejne drzewka i krzewy na boisku szkolnym,
- zawiesiliśmy szkolnym drzewom wizytówki informujące o ich pożytecznym działaniu,
-zrobiliśmy drzewny happening
- uczniowie przebrani za drzewa przeszli po boisku z hasłami informującymi o znaczeniu drzew,
- robiliśmy sobie zdjęcia w okolicznościowej fotoramce przygotowanej przez klasę 2c,
-W ramach szkolnej akcji "Ratuj klimat- sadź rośliny" klasa 6 c posadziła rośliny na szkolnych korytarzach oraz krzewy malin w szkolnym ogródku,
- klasa 6c zdobywała również wiedzę o drzewach podczas zajęć na ścieżce edukacyjnej w Ośrodku Edukacji Leśnej Nadleśnictwa Durowo.
Na Noc Świętych 31.10 (poniedziałek)zapraszamy do Kościoła sw. Jakuba na wspólne Uwielbienie Pana Boga w Świętych i Błogosławionych a wszystkie Dzieci przebrane za świętych ... lub anioły . Na zakończenie udamy się w procesji na starofarny cmentarz, by otoczyć modlitą zmarłych i złożyć znicze pamięci. Zapraszamy wszystkich z miasta i okolic.
Tegoroczna akcja zbiega się ze 180 rocznicą urodzin poetki, pisarki Marii Konopnickiej, która oprócz twórczości dla dzieci, jest też autorką pieśni patriotycznej "Rota", co doskonale wpisuje się w hasło tej edycji - "Czytanie dla pokoju".Za nami już zajęcia w klasach drugich oraz trzecich. We wtorek odbędą się ostatnie zajęcia w klasach pierwszych. Wspólnie z uczennicami oraz uczniami starszych klas zabrałam dzieci w świat poezji dziecięcej autorstwa Marii Konopnickiej. Uczniowie klas drugich wysłuchali wiersza "Stary zegar od pradziada", trzecioklasiści "Jak Mańcia czyta książeczkę", natomiast pierwszoklasistów zaprosiłam do wysłuchania wiersza "Czytanie". Każde zajęcia składały się z pogadanki, warsztatów czytelniczych oraz plastycznych promujących czytanie.Poniżej prezentuję prace naszych zdolnych uczniów. Dziękuję za zaangażowanie w akcję uczennicom oraz uczniom starszych klas.
Fotorelacja została przygotowana z użyciem sprzętu z programu "Laboratoria Przyszłości".
TEMATY PRAC KONKURSOWYCH
1. Przedstaw swoją wizję artystyczną świętego Mikołaja – biskupa, który miał miłosierne
serce i pomagał innym.
2. Przedstaw swoją wizję artystyczną świętego Mikołaja jako współczesnego człowieka
miłosierdzia, bezinteresownie pomagającego innym w potrzebie.
3. Przedstaw swoją wizję artystyczną, w jaki sposób Ty możesz zostać świętym
Mikołajem, okazując miłosierdzie w środowisku, w którym żyjesz poprzez konkretne
działanie, modlitwę.
4. Przedstaw swoją wizję artystyczną św. Mikołaja - który z Jego czynów miłosierdzia
najbardziej przemówił do Ciebie?
5. Które czyny miłosierdzia są we współczesnym świecie najbardziej potrzebne: pomoc
finansowa okazywana potrzebującym, pomoc fizyczna, dobra rozmowa, ofiarowanie
czasu i talentów drugiemu człowiekowi? Przedstaw swoją wizję artystyczną św.
Mikołaja działającego dzisiaj.
Milion Dzieci modli się na różańcu. W tym roku również dołączyliśmy się do ogólnoświatowej akcji, milionowej modlitwy Dzieci na całym świecie w intencji pokoju i jedności. Dziękujemy za włączenie się i pełną zaangażowania modlitwę.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za życzenia i słodką niespodziankę dla pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej
W miniony czwartek uczniowie naszej szkoły świętowali podwójnie. Wspominali dorobek cystersów wągrowieckich i ich zasługi dla rozwoju grodu nad Wełną. Zaprosili też nauczycieli na zabawny koncert życzeń z okazji Święta Edukacji. Były wiersze, piosenki, podziękowania za trud włożony w kształtowanie młodego pokolenia, szczere życzenia i przyjemny relaksik dźwiękowy. Miłą niespodzianką tej uroczystości było ogłoszenie przez Panią dyrektor i Samorząd Szkolny tytułu Nauczyciela na Medal. Został nim Pan Robert Wójtych. Doniosłym akcentem Święta Patrona było wręczenie przez Panią dyrektor i przedstawicielkę Rady Rodziców statuetki ,, Cystersa’’ i ,, Cystersika’’ wyróżnionym w roku szkolnym 2021/2022 klasom. Najlepsze okazały się ubiegłoroczne III C i IVD. Uczniowie wzięli też udział w przygotowanych przez organizatorów dawnych zabawach sportowych wykazując się szybkością i zręcznością. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze. Uroczystość przygotowały Panie: M. Serwatka, A. Ciszewska, R. Mucha i M. Smarzyk
Fotorelacja została przygotowana z użyciem sprzętu z programu "Laboratoria Przyszłości".
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
wszystkim byłym i obecnym pracownikom
Szkoły Podstawowej nr 2 w Wągrowcu
życzymy zdrowia, pomyślności w życiu osobistym,
wielu sukcesów, radości
oraz
uznania i szacunku wychowanków i rodziców.
Od dwudziestu już lat, 10 października obchodzimy w Polsce Światowy Dzień Drzewa. Pomysłodawcą tego święta był znawca i miłośnik przyrody, gubernator stanu Nebrasca – Julius Sterling Morton. Już w 1872 roku apelował do ludzi, żeby sadzili drzewa, zupełnie jakby przewidywał zagładę lasów tropikalnych i puszcz na całym świecie.
Uczniowie klasy 1b dzięki uprzejmości rodziców przyszli przebrani za drzewa. Aktywnie uczestniczyli w zajęciach, w trakcie których poszerzyli swoją wiedzę o drzewach, ich znaczeniu w życiu człowieka, a także dowiedzieli się, skąd wzięło się święto drzewa i dlaczego je obchodzimy. Dzieci obejrzały także prezentację multimedialną pt.: „Las”. Salę ozdobiła wystawa pięknych prac, wykonana przez dzieci podczas zajęć plastyczno - technicznych.
A tak obchodziła Światowy Dzień Drzewa klasa 4A
Zbiórka gier planszowych zakończona spektakularnym SUKCESEM!!!I to wszystko dzięki Wam. Szkolne Koło Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski dziękują za wsparcie. Gry i puzzle właśnie dziś trafiły do Świetlicy Szkolnej. Zobaczcie sami.
Tegoroczna edycja Dnia gier planszowych odbyła się pod hasłem "Zrób przerwę na grę planszową "🏆🎲🧩. Nasi mali projektanci wytrwale pracowali nad grami, tworząc plansze, opracowując zasady i oczywiście projektując pionki do gier własnego pomysłu. Przerwa na "planszówkę" - zabawa i nauka w jednym.
Fotorelacja została przygotowana z użyciem sprzętu z programu "Laboratoria Przyszłości".
W piątek 7 października 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji uczniowie na lekcjach matematyki w różny sposób powtarzali tabliczkę mnożenia. W piątek natomiast przeszli egzamin z jej znajomości. Wszyscy, którzy bezbłędnie wykonali zadania otrzymali ordery „Ekspert Tabliczki Mnożenia”.
Fotorelacja została przygotowana z użyciem sprzętu z programu "Laboratoria Przyszłości".
Dnia 5 października nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu z j. angielskiego - "Przewodnik turystyczny po krajach europejskich".
W kategorii klas 1-3:
I miejsce zajęła - Emilia Duda
II miejsce zajęła - Laura Garcia-Książkiewicz
III miejsce zajął - Nikodem Rączkowski
Wyróżnienia otrzymali:
- Wiktoria Stachowiak
- Wiktoria Gorzaniak-Nacke
- Dawid Roszczak
W kategorii klas 4-8:
I miejsce zajął - Jan Wronkowski
II miejsce zajął - Mateusz Strzelecki
III miejsce zajął - Eryk Gorzaniak-Nacke
Gratulujemy!
Przy organizacji konkursu został wykorzystany sprzęt z programu Laboratoria Przyszłości.
Tegoroczne hasło akcji "Czytanie dla pokoju" łączy się ze 180. rocznicą urodzin poetki, autorki polskiej pieśni patriotycznej pt.: "Rota" - Marii Konopnickiej. Dlatego jej wiersze poświęcone czytaniu będą towarzyszyły podczas przygotowanych zajęć.W pierwszym tygodniu po wysłuchaniu krótkiej biografii poetki przedstawionej przez bibliotekarza, uczniowie klas ósmych zabiorą trzecioklasistów w świat poezji Marii Konopnickiej. Dzieci wysłuchają wiersza pt.: "Jak Mańcia czyta książeczkę"Następnie zadaniem uczniów będzie wykonanie pracy plastycznej promującej czytanie i nawiązującej do hasła.
Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym (Nie)zwykła matematyka. Celem projektu jest między innymi pokazanie związku matematyki z życiem codziennym, kształtowanie u uczniów kreatywności oraz rozwijanie umiejętności matematycznych.
Klasa 6c zrealizowała temat Cyrklem malowane. Uczniowie tworzyli mandale na bazie koła korzystając z gotowych wzorów oraz wykonywali je samodzielnie za pomocą cyrkla.
Klasa 8b konstruowała pierwiastki z kolejnych liczb naturalnych tworząc Ślimaka Teodorosa, a następnie tworzyła kolorowe obrazy na bazie kolejnych pierwiastków.
Fotorelacja została przygotowana z użyciem sprzętu z programu "Laboratoria Przyszłości".
Powered by aSc EduPage