• Wielkopolska powstaje do życia

      12.02.2024

      W miniony piątek, uczniowie naszej szkoły przygotowali przedstawienie upamiętniające sejm dzielnicowy, który był legalną władzą na naszym terenie, oraz kolejną rocznicę zwycięskiego powstania wielkopolskiego. Ukazany został historyczny przemarsz delegatów ulicą Piekary do Kina Apollo, gdzie miały miejsce pierwsze i jedyne obrady. Zatwierdzone zostały między innymi prawa wyborcze dla kobiet, nadane im przez Józefa Piłsudskiego. Dziewczyny w ciekawy sposób opowiedziały, jak ważna była rola kobiet w czasie pierwszej wojny światowej. W scence istotną rolę odegrał przyjazd Ignacego Jana Paderewskiego, który stał się iskrą do wybuchu powstania. Pieśni patriotyczne, radośnie wiwatujące dzieci przebrane w stroje z tamtej epoki przeniosły widzów w odległe czasy. Nie zabrakło też odgłosów walk między powstańcami i oddziałami pruskimi. Dopełnieniem całości były tańce. Dzieci uczestnicząc w żywej lekcji historii, zapewne lepiej zapamiętają wydarzenia, w których brali udział mieszkańcy tej ziemi przyczyniając się do pamiętnego zwycięstwa i przyłączenia Wielkopolski do macierzy. O oprawę muzyczną zadbała Pani Monika Serwatka, a plastyczną Panie Anna Ciszewska i Romana Mucha. Scenariusz i przedstawienie przygotowała Małgorzata Smarzyk.

      Małgorzata Smarzyk

      O Wieczornicy można także przeczytać klikając w poniższe linki:

     • "Stara Klasa"

      09.02.2024

      W czwartkowe przedpołudnie dzieci z klasy 1c odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną oraz znajdującą się tam "Starą Klasę". Jest w niej wiele eksponatów związanych ze szkołą naszych dziadków i pradziadków. Zwiedziliśmy wystrój tego niezwykłego miejsca, mieliśmy lekcję kaligrafii- pisaliśmy stalówką i atramentem. W oparciu o teatr KAMISHIBAI wysłuchaliśmy książki pt. "Pudle i frytki". Na koniec wzięliśmy udział w zajęciach edukacyjnych na temat uczuć  i emocji. Wizyta w Bibliotece Pedagogicznej była bardzo ciekawa i pouczająca. Dziękujemy za zaproszenie.

      Ewa Kantorska

     • Teatr Kamishibai 

      07.02.2024

      Klasa 6D podczas lekcji języka polskiego podsumowała wiedzę o bajkach Ignacego Krasickiego prezentując je poprzez teatr Kamishibai. Uczniowie pracując w grupach dokonali przekładu intersemiotycznego. Tekst wyznaczonej bajki przenieśli na własnoręcznie wykonane rysunki, a następnie swoje prace przedstawili na forum klasy. Uczniowie świetnie rozrysowali poszczególne sceny bajek i doskonale zaakcentowali morał z nich płynący.

      Joanna Nalewalska

     • Dzień Świętego Walentego w naszej szkole

      07.02.2024

      Walentynki to święto zakochanych i zaprzyjaźnionych. To ciekawy sposób na rozgrzanie serc w czasie zimy i wzmocnienie przyjaźni. Szczególny dzień, na który warto przygotować coś wyjątkowego. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową. Można było wysłać kartkę z miłymi i ciepłymi słowami skierowanymi do kochanej osoby bądź przyjaciela. Listy od tajemniczych wielbicieli zostały dostarczone do adresatów przez urocze i przesympatyczne listonoszki (uczennice klasy VII i VIII) – miały naprawdę sporo pracy, bowiem wysłaliście w tym roku sporo serdecznych słów. Cały dzień przebiegł w miłej atmosferze, którą dodatkowo wzmocnił czerwony kolor. Dominował on w tym dniu w całej szkole.

      Anna Ciszewska

     • DZIEŃ OTWARTY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2

      05.02.2024

      Nauczyciel otwiera tylko drzwi, a uczeń wejść już musi sam

      To chińskie powiedzenie dosłownie i przenośnie wpisuje się w to, co dzieje się w naszej szkole.

      W dniach 02-08.02.2024 r. otworzyliśmy nasze drzwi dla przyszłych uczniów i ich rodziców.

      Pokazujemy jak pracujemy i w jakim kierunku podążamy.

      W piątek, 02.02.2024 r. gościliśmy dzieci wraz z opiekunami z Przedszkola nr 3 oraz Przedszkole Publiczne nr 5 im. Chatka Puchatka.

      Zapraszamy do fotorelacji. 

       

       

      .

     • „W podróż z książką" - PASOWANIE NA CZYTELNIKA' 2024

      03.02.2024

      W piątek, 26 stycznia miała miejsce uroczystość Pasowania na Czytelnika Biblioteki Szkolnej.W uroczystości wzięły udział klasy:1 A pod opieką pani Lucyny Naumczyk1 B pod opieką pani Teresy Gąsiorek1 C pod opieką pani Ewy KantorskiejPo powitaniu przybyłych gości w osobach pani Dyrektor Kingi Babicz oraz Wychowawców klas pierwszych, wspólnie z dziećmi sprawdziłam ich znajomość zasad dbania o książki, a także poprosiłam o wskazanie różnic między księgarnią, a biblioteką. Pierwszaki chętnie i trafnie odpowiadały na zadawane pytania. By zachęcić dzieci do korzystania z biblioteki zostały im zaprezentowane książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, a przy okazji zobaczyły też jak wygląda książka zniszczona.Uroczystość uatrakcyjnili uczniowie klas 2B: Fryderyk Myrcha i Nikodem Rączkowski, 3A: Barbara Cherniaieva, Bartosz Kulczyński oraz 3B: Gabriela Kaczor, Weronika Paulus, Julia Torzewska i Leon Zalaszewski recytacjąc wiersze nawiązujące do czytania. Całość dopełnili wspaniale przygotowanymi piosenkami uczniowie klas pierwszych .Po wysłuchaniu "Pierwszoklasistów" pani Dyrektor  potwierdziła, że najmłodsi uczniowie zdali egzamin, by stać się pełnoprawnymi Czytelnikami Biblioteki Szkolnej. Następnie wszyscy Pierwszoklasiści złożyli przysięgę Wzorowego Czytelnika. Zwieńczeniem uroczystości było pasowanie kolorową kredką, którego dokonała pani Dyrektor Kinga Babicz. Wszystkie dzieci na zakończenie otrzymały pamiątkowe okolicznościowe przypinki oraz dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców, a także książki i zakładki.Serdecznie dziękuję Gościom za udział, Dzieciom, Wychowawcom oraz Rodzicom za przygotowanie dzieci do uroczystości. Dziękuję też za pomoc przy oprawie muzycznej uroczystości Maksymilianowi Sadłowskiemu. Natomiast młodych Czytelników zapraszam do podróży po kartkach książek.                                      

      Joanna Kramer-Neumann

     • Program PCK kl. 1-3

      02.02.2024

      23 stycznia br. w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie w ramach programu edukacyjnego „Super Wiewiórka – Przyjaciółka Oli i Kuby”. Spotkanie było skierowane do uczniów klas drugich, a prowadził je pan Jan Maćkowiak – Prezes PCK w Wągrowcu. Podczas prelekcji pan Maćkowiak przedstawił dzieciom symbol międzynarodowej organizacji oraz omówił zasady i idee, które organizacja głosi.

      Wszyscy uczestnicy programu otrzymali kolorowanki na kolejne wykłady, legitymację oraz oznakę członka Klubu Wiewiórka PCK.

      Koordynator Barbara Tyrakowska

     • Gry planszowe

      01.02.2024

      Gry planszowe🎲♟️ to świetny sposób na integrację i rozrywkę dla uczniów. Dziś dzieci z klasy 1c miały doskonały trening dla koncentracji uwagi, wyobraźni, kreatywnego myślenia, pamięci, rozwoju emocjonalnego, a nawet  fizycznego. Właśnie dlatego warto grać w planszówki. Polecamy, zachęcamy. 

     • Dzień kryptologii

      30.01.2024

      Dnia 25 stycznia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kryptologii .Uczniowie poznali historię maszyny szyfrującej ,, Enigmy” i sukces trzech genialnych polskich matematyków, którym udało się ją rozszyfrować. Dowiedzieli się również , że kryptologia to dziedzina wiedzy o przekazywaniu informacji w sposób tajny przed niepowołanym dostępem. Podczas lekcji uczniowie gimnastykowali swoje umysły rozszyfrowując informacje zakodowane różnymi szyframi, np. Cezara, Atbasza, zegarowym i komórkowym. Dzieci pracowały w skupieniu i z wielkim zaangażowaniem. Niektórym udało się rozwiązać wszystkie łamigłówki. Kto wie? Może jakiś uczeń w przyszłości będzie sławnym detektywem, czy tajnym agentem???

      Izabela Lisiak i Małgorzata Smarzyk

     • Kółko języka norweskiego

      30.01.2024

      Jak się uczyć języka norweskiego gdy nie znamy jeszcze wszystkich literek? Pierwszoklasiści uczęszczający na kółko języka norweskiego poradzili sobie z tym problemem. Do nauki służą pomoce dydaktyczne a Wiktoria z klasy 6b pomaga młodszym w nauce. Nasza praca to także świetna zabawa! Vi har det bra!

      Magdalena Szweda

     • Projekt PCK

      21.01.2024

      Drugoklasiści naszej szkoły przystąpili do realizacji programu edukacyjnego Polskiego Czerwonego Krzyża „Super Wiewiórka – przyjaciółka Oli i Kuby”.

      Celem programu jest pogłębienie wiedzy dzieci na temat zdrowia, higieny, bezpieczeństwa, ekologii i wartości humanitarnych.

      Komenda Powiatowa Policji wprowadziła jako pierwsza dzieci w zagadnienia bezpieczeństwa. 

      Koordynator programu Barbara Tyrakowska

     • Zajęcia języka angielskiego w 3c

      18.01.2024

      Podczas zajęć języka angielskiego uczniowie klasy 3c poznawali ciekawostki dotyczące Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Dzieci w sposób znaczący wzbogaciły swoja wiedzę zarówno jeśli chodzi o fakty jak i mity wspomnianych krajów. Był to miło spędzony czas.Brawa dla wszystkich za współpracę zespołową.

      Opiekun grupy: Lena Pol-Pachowicz.

     • ART VOYAGE

      13.01.2024

      Klasa 1c miała okazję uczestniczyć w niezwykłym  przedstawieniu artystycznym w wykonaniu międzynarodowej grupy ART VOYAGE. Dzieci zachwycone były tańcem pomarańczowego zespołu i pięknej Jasmine oraz występami zabawnego klauna Igora , różowej kostki, dziwnego profesora i człowieka sprężyny. Było głośno i bardzo wesoło. Dziękujemy za świetną zabawę.

      Ewa Kantorska

     • Wycieczka kl.4a i 4b

      09.01.2024

      W czwartek 4 stycznia 2024r. uczniowie z klasy 4a oraz 4b udali się na wycieczkę do Poznania aby obejrzeć musical „Alicja w Krainie Czarów” w wykonaniu Teatru Muzycznego Forte.Jest to wspaniała opowieść, która rozwija wyobraźnię i wzbudza wiele emocji. Dodatkowym atutem spektaklu była gra świateł i przepiękna muzyka. Wycieczkę przygotowała pani Paulina Tylek, a opiekę sprawowały panie Patrycja Stachowiak, Kinga Przybysz oraz Agnieszka Maciejewska.

     • Turniej UNO

      09.01.2024

      W piątek 5 stycznia uczniowie z klasy 6d wzięli udział w klasowym turnieju UNO. Gra ma bardzo proste zasady, które można wyjaśnić w kilka minut, dzięki temu już pierwsza rozgrywka przebiegła sprawnie i dała dużo zabawy. Rozgrywki były dość intensywne i emocjonujące, a do zwycięstwa przydał się zmysł taktyczny i odpowiednie planowanie strategii.Pierwsze miejsce zdobył Radosław Zarzeczny, drugie Gabriel Kukla, a trzecie Michał Wojciechowski. Zwycięzcom gratulujemy i liczymy na wiosenny rewanż.Agnieszka Maciejewska

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
   • Szkoła: 603-313-284 Świetlica: 603-313-298
   • ul. Krótka 4 62-100 Wągrowiec Poland
   • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
  • Logowanie