• Dzień Chłopca w SP2

      01.10.2023

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dnia Chłopca w SP2, która została przygotowana z użyciem sprzętu z programu "Laboratoria Przyszłości".

      Dzień Chłopca w 4c

      Klasa 2b

      Z okazji Dnia Chłopca uczniowie klasy 2b wzięli udział w miłej klasowej imprezie! To była inicjatywa 7 dziewczynek i wychowawczyni, które przygotowały mnóstwo atrakcji dla 14 chłopców.Wszystko zaczęło się od serdecznych życzeń i wymiany prezentów, które rozświetliły twarze chłopców uśmiechem. Jednak największą niespodzianką były przepięknie wykonane przez dziewczynki laurki, pełne ciepłych słów i wyjątkowych życzeń.Atmosfera była naprawdę magiczna, a wspólne tańce tylko ją wzmocniły. Uwieńczeniem tego święta była klasowa wyprawa do kina na pełen wzruszeń film pt. O psie, który jeździł koleją".Te niezapomniane chwile na pewno na długo pozostaną w pamięci.

     • Dzień bez samochodu

      23.09.2023

       W piątek 22 września 2023r. klasa 6d wraz z opiekunkami: mgr Ewą Maćkowiak i mgr Małgorzatą Smarzyk uczestniczyła w rajdzie rowerowym  zorganizowanym z okazji obchodów  " Dnia bez samochodu". Uczniowie wraz z burmistrzem pod eskortą policji  przejechali ulicami Wągrowca na rynek miejski gdzie brali udział w różnych konkursach. Wszyscy bawili się wspaniale, w miłej atmosferze.

     • Nowe książki w bibliotece!

      22.09.2023

      Książki  zakupione w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA już do dyspozycji uczniów naszej szkoły.

      Biblioteka wzbogaciła się o 306 pozycji. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zakupione zostały opowiadania detektywistyczne, powieści fantasy, opowiadania przygodowe, a także powieści dla nieco starszej młodzieży. Uzupełnienie zostały również lektury, wzbogacony księgozbioru historyczny, ale pisany językiem zrozumiałym dla współczesnego młodego czytelnika. 

      Nie zapomniałyśmy też o naszych uczniach z Ukrainy kupując książki dwujęzyczne.

      Dlatego zapraszamy Was serdecznie w progi biblioteki szkolnej, bo jak powiedział znany pisarz Umberto Eco:  "Kto czyta żyje podwójnie"

     • Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności

      17.09.2023

      Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day) obchodzimy 15 września. Dlatego też, stylizacja stroju w kropki towarzyszyła dziś uczniom jak i pracownikom naszej szkoły.

      W święto kreatywności skupiliśmy się na rozwoju swoich talentów, pasji. Tego dnia nauczyciele angażowali uczniów w zajęcia, które pomogą im odkryć mocne strony i dadzą im odwagę, by powiedzieć o tym światu.

      Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu zorganizowali akcję czytania książki, od której wszystko się zaczęło, czyli The Dot autorstwa Reynolds Peter H. Starsi uczniowie zabrali młodszych kolegów z klas 1-3 w świat Vashti. Była to okazja nie tylko do integracji, ale również do rozmowy o tym, czym są talenty. 

      Przy dźwiękach audycji Radia Top, bawiliśmy się wybornie. Mieliśmy również okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w specjalnie przygotowanej na tą okazję ramce.

      Relację z uroczystości wykonywał nasz uczniowski reporter Franek Pyrzyński z użyciem sprzętu z programu Laboratoria Przyszłości.

      Serdeczne dziękujemy Panu Piotrowi Misiakowi za szybkąi efektowną obróbkę fotografii, a Paniom z Biblioteki Szkolnej za współpracę w zorganizowaniu akcji Starsi czytają młodszym.

       

     • Wystawa o rodzinie Ulmów

      13.09.2023

      Wrzesień to nie tylko miesiąc, w którym rozpoczynamy nowy rok szkolny, ale także czas, gdy wspominamy ofiary okrucieństwa II wojny światowej. Szkolne Koło Wolontariatu przygotowało wystawę o rodzinie Ulmów z Markowej, która została zamordowana podczas okupacji niemieckiej w 1944 roku. Ta polska rodzina, poniosła ofiarę swojego życia za pomoc okazaną Żydom, którzy schronienie znaleźli w domu Ulmów. Przy okazji można również poznać historię Żydów, którzy mieszkali w Wągrowcu. Zachęcamy do lektury i fotorelacji na holu pierwszego piętra naszej szkoły.

       

     • Fragmenty "Nad Niemnem" czytane nad Wełną

      09.09.2023

      Jak co roku we wrześniu Miejska Biblioteka Publiczna w Wągrowcu  przyłączyła się do Narodowego Czytania. Lekturą wybraną przez Prezydenta w tegorocznej edycji było "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej stąd miejscem czytania był Księży Kacerek blisko rzeki.

      Szkołę podstawową nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich reprezentowały: Pola Szymańska, Michalina Pietrowska oraz Julianna Przesławska z kl. 7a, Klaudia Wawrzyniak, Roksana Widzińska z kl. 7d, Joanna Przesławska, Marzena Przesławska, Klara Głos oraz Milena Grabarkiewicz z kl. 8a.

      Byłyście fantastyczne!! Dziękuję za włączenie się w akcję.

      Joanna Kramer - Neumann

       

     • Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

      07.09.2023

      Minęły wakacje, pozostały piękne wspomnienia. Z pokładami energii i siły wróciliśmy do nauki i pracy. Ten niezwykle ważny dla całej społeczności szkolnej dzień rozpoczęliśmy akademią,  którą swoją obecnością zaszczycił Burmistrz miasta Wągrowca Pan Jarosław Berendt.  Życzył uczniom wytrwałości w dążeniu do celu, rozwijania pasji i zainteresowań oraz odkrywania nowych talentów. Pani wicedyrektor serdecznie powitała uczniów klas pierwszych, którzy dopiero zaczynają fascynującą przygodę z nauką. Wspomniała, że rozpoczęcie edukacji to jeden z najważniejszych momentów w życiu dziecka .W tej ważnej, doniosłej chwili rola wychowawcy jest istotna. To właśnie nauczyciel poprowadzi ucznia przez labirynty wiedzy. Po oficjalnych powitaniach rozpoczęła się krótka część artystyczna przygotowana przez uczniów klas szóstych, którzy entuzjastyczne powitali nowy rok szkolny przecinając symboliczną wstęgę. W przedstawieniu ukazali wyjątkowość naszej szkoły, która jest przyjaznym i bezpiecznym miejscem oraz ich drugim domem.

                                                                                              Małgorzata Smarzyk

      Relacja z uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 w Szkole Podstawowej nr 2 w Wągrowcu została przygotowana z użyciem sprzętu z programu "Laboratora Przyszłości".

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

     • Wyprawka szkolna klasa I

      07.08.2023

      Wyprawka szkolna klasa I -  rok szkolny 2023/2024

      - zeszyty 16-kartkowe w kratkę -2 sztuki,

      - zeszyty 16-kartkowe w linie (z czerwoną linią) bez marginesów – 2 sztuki,

      - zeszyt do religii,

      Piórnik:

      - ołówki 2-3 sztuki,

      - długopis lub pióro,

      -  nożyczki,

      - klej w sztyfcie,

      - temperówka,

      - gumka,

      - kredki ołówkowe,

      - linijka,

      - patyczki do liczenia,

      Przybory plastyczne:

      - blok rysunkowy biały A4- 1 sztuka,

      - blok rysunkowy kolorowy A4 -1 sztuka,

      - blok techniczny biały A4-1 sztuka,

      - blok techniczny A4 kolorowy -1 sztuka,

      - zeszyt papierów kolorowych- 1 sztuka,

      - kredki świecowe, pastele olejne,

      - plastelina (duże opakowanie),

      - farby plakatowe,

      - farby akwarelowe,

      - pędzelki różnej grubości 2-3 szt.,

      - kubek do wody,

      - klej magik,

      - teczka z gumką ,

       Strój gimnastyczny w woreczku:

       - bawełniana, sportowa koszulka z krótkim rękawem,

      - spodenki

      - obuwie sportowe (biała podeszwa),

      Wszystkie elementy wyprawki  oraz ćwiczenia, które dziecko otrzyma w szkole należy podpisać imieniem i nazwiskiem dziecka.

      Pozostałe informacje zostaną przekazane na spotkaniu z rodzicami klas pierwszych.

     • Imieniny Wągrowca 2023 r.

      25.07.2023

      23 lipca w parafii farnej została odprawiona msza święta w intencji wągrowczan. Nabożeństwo  sprawowano z okazji imienin patrona miasta- świętego Jakuba. Uświetnił je śpiew Wągrowieckiego Chóru Kameralnego oraz licznie zebrane poczty sztandarowe, wśród których znalazł się, niesiony z dumą, sztandar Szkoły Podstawowej nr 2.

     • Dwójka ma laureatów i finalistów

      27.06.2023

      Z radością i dumą informujemy , że Kacper Juszczyk z klasy 8 d, jako jedyny w powiecie, został w tym roku szkolnym finalistą Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego organizowanego przez Wielkopolskie Kuratorium Oświaty. Ponadto Kacper jest też laureatem II Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej. Dzięki tym sukcesom uzyskał 10 dodatkowych punktów w rekrutacji do szkół średnich.

      Finalistkami II Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej zostały 3 uczennice klasy 8 c: Liliana Kołodziejczuk, Wiktoria Resztak i Aleksandra Walkowiak. Uczniów przygotowała pani Lidia Bielecka. Gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych w murach nowych szkół.

    • Wakacyjne życzenia
     • Wakacyjne życzenia

      26.06.2023

       24 czerwca zakończyliśmy zajęcia dydaktyczne w roku szkolnym 2022/2023.Nie był to niełatwy rok. Mimo to każdy z Was pracował tak, jak potrafi najlepiej.Dziękuję wszystkim uczniom za siłę i zaangażowanie. Teraz czas na zasłużony odpoczynek. Życzę Wam, by te wakacje były przede wszystkim bezpieczne i na zawsze pozostały w Waszej pamięci jako wyjątkowo udane. Niech przygody, które przeżyjecie, dostarczą Wam wyłącznie pozytywnych emocji.

      Uważajcie na siebie i wracajcie szczęśliwie ze swych wakacyjnych podróży.

      Do zobaczenia 4 września!

      Dyrektor Szkoły

      Kinga Babicz

       

     • Młodzi geniusze statystyki

      26.06.2023

      Zakończyła się VI edycja Europejskiego Konkursu Statystycznego, który wpisał się w tradycję naszej szkoły. Po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu odnieśli wielki sukces. Jako jedyny zespół w Wielkopolsce zajęli II miejsce w części krajowej i powalczyli o wyjątkowe nagrody. Wykazali się znajomością pojęć z zakresu statystyki i rachunku prawdopodobieństwa, umiejętnością wyszukiwania oficjalnych danych i wyników badań publikowanych przez GUS i Eurostat w języku polskim i angielskim, umiejętnością tworzenia prezentacji oraz nagrywania i montażu filmu. Zespół STAT1SP2 tworzyli: Maja Kubiak, Jakub Kaźmierczak i Krzysztof Witkowski z klasy 8b. Zostali oni przygotowani przez panią Kornelię Jurgę-Wełniak. Swoją obecnością po raz kolejny zaszczycili nas przedstawiciele Urzędu Statystycznego w Poznaniu. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody z rąk zastępcy dyrektora urzędu pana Tomasza Klimanka.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
   • Szkoła: 603-313-284
    Świetlica: 603-313-298
   • ul. Krótka 4
    62-100 Wągrowiec
    Poland
   • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
  • Logowanie