• Zbiórka charytatywna

      14.11.2022

      W ramach współpracy z fundacją " DOBRO WRACA ” zapraszamy wszystkie chętne osoby do wzięcia udziału w zbiórce charytatywnej, której celem jest pozyskanie nowych skarpet świątecznych dla dzieci w wieku 0-18 lat przebywających w Szpitalu Klinicznym im. Jonschera w Poznaniu na oddziałach nefrologii, diabetologii i psychiatrii.

      Skarpetki prosimy zostawiać w koszu wiklinowym znajdującym się na holu głównym.

      Serdecznie dziękujemy

     • Akademia z okazji 104 rocznicy odzyskania niepodległości

      14.11.2022

      11 listopada to dla nas, Polaków jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Z tej okazji odbyła się w naszej szkole akademia. Uczniowie przypomnieli długą i trudną drogę, jaką przeszedł nasz kraj do wolności. Podczas wspaniałej lekcji historii i biało- czerwonej scenerii można było wysłuchać recytacji wierszy i znanych pieśni patriotycznych, które chwytały za serce. Motywem przewodnim tej uroczystości był uwięziony przez 123 lata Orzeł Biały, a jego przeraźliwy pisk przypomniał wszystkim dziejową tragedię narodu polskiego. Uczniowie dowiedzieli się, że Ojczyzna to najpiękniejszy dar, o który trzeba się troszczyć i dbać, bo wolność nigdy nie jest nam dana raz na zawsze. Akademię przygotowali uczniowie starszych klas pod kierunkiem pań: Małgorzaty Smarzyk, Moniki Serwatki, Romany Muchy i Ani Ciszewskiej, a upamiętnił na zdjęciach pan Piotr Misiak.

      Fotorelacja została przygotowana z użyciem sprzętu z programu "Laboratoria Przyszłości".

     • Śpiewać każdy może - wyniki konkursu

      10.11.2022

      Niedawno został  rozstrzygnięty szkolny konkurs wokalny w formie karaoke "Śpiewać każdy może" w ramach Międzynarodowego Dnia Muzyki. Dziękuję bardzo wszystkim chętnym uczniom z klas 3-7, którzy zaprezentowali swoje zdolności muzyczne i artystyczne. Przedstawiam laureatów konkursu:- kategoria klas trzecich: I miejsce Martyna Cytlak z kl. 3c, II miejsce Joanna Kaczmarek z kl. 3a,- kategoria klas czwartych i piątych: I miejsce ex aequo dla Hani Zborowskiej z kl. 4a i Zuzanny Juszczyk z kl. 4b; II miejsce zajęła Zuzanna Broda z 4a, III miejsce również ex aequo należy do Joanny Matysiak z kl. 4a i Magdaleny Maciejewskiej z kl. 4c. Wyróżnienie wędruje do Jana Chołody z 4b,- kategoria klas szóstych i siódmych:  I miejsce ex aequo wędruje do Nikoli Raczyńskiej z kl. 6d i Mileny Grabarkiewicz z kl. 7a, II miejsce należy do Franciszka Pyrzyńskiego z kl. 6d, a miejsce III zdobyła Nikola Klar z 6a. Wyróżnienie otrzymał Maksymilian Cholewiński z klasy 6c.Dyplomy za udział w konkursie, słodkie co nieco oraz upominek muzyczny otrzymali: Wiktoria Stachowiak z 3a, Marcel Stefaniak z 3b, Maja Busz z 3b, Nikola Grabowska z 3b, Martyna Gregorczuk z 3c, Oliwia Stalica z 5d, Julianna Przesławska z 6a oraz Natalia Korcz z 6b.WIELKIE BRAWA!!!Ogromne podziękowania kieruję na ręce Rady Rodziców naszej szkoły za ufundowanie nagród rzeczowych oraz zaprzyjaźnionej firmie Serpol Cosmetics. Konkurs koordynowała pani Monika Serwatka, natomiast w komisji zasiadła Zosia Serwatka i pan Błażej Filipiak.

     • Kotyliony

      08.11.2022

      W ramach współpracy z Urzędem Miasta, Uczniowie naszej Szkoły przygotowali kotyliony, które zostaną rozdane mieszkańcom Wągrowca podczas obchodów rocznicy Narodowego Święta Niepodległości. W poniedziałek Zuzanna Bromberek oraz Julianna Przesławska przekazały kotyliony Wiceburmistrzowi Wągrowca Panu Remigiuszowi Priebe.

      Dziękujemy Nauczycielom oraz Uczniom za Wasz wkład i zaangażowanie.

    • Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało środki na budowę sali gimnastycznej
     • Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało środki na budowę sali gimnastycznej

      07.11.2022

      Szanowni Państwo!

      Wszyscy zainteresowani funkcjonowaniem naszej szkoły z radością przyjęliśmy informację o przyznaniu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki środków na budowę nowej sali gimnastycznej w naszej szkole. Jak mogą Państwo przeczytać w mediach, projekt jej uwzględnia szereg potrzeb szkoły dotyczących warunków prowadzenia zajęć sportowych, uczniów niepełnosprawnych/kontuzjowanych, czy bezpieczeństwa dzieci. Nasi uczniowie niezależnie od warunków atmosferycznych będą mogli rozwijać swą sprawność fizyczną w atrakcyjnym i funkcjonalnym wnętrzu. Nowa sala da także przestrzeń do organizacji szkolnych imprez, której dotąd szkoła nie miała.

      Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim, którzy swymi działaniami pozwolili cieszyć się nam z tego faktu. Wiem, że jest to sukces połowiczny i potrzebna jest jeszcze dużo środków aby nasze pragnienia i potrzeby się ziściły.

      Wierzę, że w tych trudnych czasach przy życzliwości wielu osób jest to możliwe.

      Z wyrazami wdzięczności

      Kinga Babicz

     • Powiatowy Drużynowy Turniej Szachowy

      07.11.2022

      W naszej szkole odbył się w piątek, 4 listopada Powiatowy Drużynowy Turniej Szachowy. 
      Młodzi szachiści powiatu wągrowieckiego walczyli ze sobą aż w 10 rundach. Turniej odbył się   
      w trzech kategoriach wiekowych: najmłodsi czyli uczniowie klas 1-6, druga grupa to klasy  7-8 szkoły podstawowej i trzecia kategoria – młodzież z liceum. W turnieju  wzięło udział 11 drużyn składających się z czterech zawodników. Bardzo dobrze spisała się drużyna  z naszej szkoły, która dzielnie walczyła  do końca i wywalczyła  II miejsce,  ustępując  tylko zawodnikom z Wapna. 
      Zespół w składzie: Aleksandra  Śmigielska, Jan Zborowski, Kacper Wysocki oraz Jan Miszkiel zakwalifikował się do turnieju wojewódzkiego, który prawdopodobnie odbędzie się również w naszej szkole. Bardzo cieszy fakt, że szachy na nowo rozkwitają  w powiecie wągrowieckim, a młodzież tak chętnie garnie się do tej królewskiej gry, która uczy nie tylko  logicznego myślenia ale również wytrwałości w działaniu, cierpliwości i zdrowej rywalizacji. 
      Sędzią głównym zawodów był  Jacek Haja. Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwała Izabela Lisiak, a Rada Rodziców szkoły podstawowej nr 2 ufundowała napoje oraz słodki poczęstunek.  Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a trzy  pierwsze zespoły  w każdej kategorii wiekowej  - puchary ufundowane przez SZS. 

     • Wycieczka do Poznania

      04.11.2022

      3 listopada 2022r. uczniowie klas 4a i 4c udali się na jednodniową wycieczkę do Poznania. Poznali historię i najwazniejsze zabytki stolicy Wielkopolski, a także zażyli sporą dawką zdrowego ruchu w parku trampolin.

     • „Nasze Hobby”

      04.11.2022

      27 października br. w naszej szkole odbyła się wystawa i prezentacja na temat „Nasze Hobby”. Tym razem swoje pasje prezentowali uczniowie klas 1-3.

      Klasa 1a

      Alicja – „Pani weterynarz”, Stefan – kolekcja owadów, Łucja – hobby horse

      Klasa 1b

      Wojciech –klocki LEGO, Fryderyk - dinozaury, Nikodem - piłka nożna,

      Jaromir - gra na gitarze, należy do grupy rekonstrukcyjnej, i jego tata Jakub - jako rekonstruktor odtwarza dawne stroje, broń, technologie i działania społeczne (takie jak rytuały) oraz minione wydarzenia historyczne w zgodzie z najlepszą posiadaną wiedzą naukową.

      Klasa 3b

      Maja- gra na trąbce, Mikołaj - samochód zdalnie sterowany, Martyna - jazda konna, Marcel z tatą Danielem - jazda na motorze i quadzie, Izabela - jazda na desce elektrycznej

      Wystawa wzbudziła zainteresowanie uczniów całej szkoły. Uczniowie chętnie prezentowali i opowiadali o swych pasjach starszym kolegom i rówieśnikom. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też rekwizyty grupy rekonstrukcyjnej. Pan Jakub ciekawie opowiadał o swoich pasjach. Podczas prezentacji rówieśnicy oraz uczniowie starszych klas zadawali dużo pytań, co świadczyło o ich zainteresowaniu.

      Za prezentowanie swojego hobby uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców a wszyscy uczniowie klas I-III otrzymali słodki upominek również ufundowany przez Radę Rodziców.

      Dziękuję osobom zaangażowanym w organizację wystawki:

      - uczniom,

      -wychowawcom p. Barbarze Tyrakowskiej, Ewie Kantorskiej i Iwonie Wojteckiej za zachęcenie uczniów i rodziców do zaprezentowania swojego hobby,

      -p. Ani Ciszewskiej za wykonanie napisu i dekoracji na gazetkę,

      - p. Wiesławowi Koteckiemu za wydrukowanie dyplomów,

      - Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

      Organizator Małgorzata Włodarczyk

       

       

    • PAMIĘTAMY
     • PAMIĘTAMY

      30.10.2022

      W piątek 28 października uczniowie ze szkolnego koła  wolontariatu wraz z opiekunami, nawiedzili wągrowieckie nekropolie, aby na grobach zmarłych nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów zapalić znicze zebrane podczas szkolnej zbiórki. Znicze zapłonęły również na mogiłach zasłużonych dla naszego miasta. Wszystkim zaangażowanym w akcję Światło Pamięci bardzo dziękujemy.

    • Informacja
     • Informacja

      28.10.2022

      Informujemy, że 31 października 2022r.(poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.Świetlica w tym  dniu będzie czynna od 6.30 do 16.30

     • Szkoła pamięta

      28.10.2022

      Nasza szkoła już po raz czwarty wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji,,Szkoła Pamięta’’

      W tym roku podjęliśmy kolejne działania. Odwiedziliśmy groby żołnierzy poległych w powstaniu wielkopolskim i podczas drugiej wojny światowej. Klasy VD i VIIB uczciły chwilą ciszy tych, którzy w minionych latach walczyli o naszą wolność. Dzieci zapaliły światło pamięci pod tablicą pomordowanych w obozach koncentracyjnych. Podczas lekcji wychowawczych uczniowie wysłuchali ważnych faktów historycznych dotyczących działań wojennych w naszym mieście i regionie, wykonały też gazetkę okolicznościową. Znaną postacią z przeszłości był ostatni podprzeor zakonu cystersów Jerzy Niward Musolff, którego zasługi dla rozwoju naszego miasta uczniowie poznawali oglądając interesującą prezentację.Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu zapalili znicze na grobach zmarłych nauczycieli. Była to kolejna okazja by uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania  pamięci o przodkach i bohaterach naszej wolności.

       

     • Narodowe Czytanie 2022

      27.10.2022

      W dniu 27 października 2022r. Pani wicedyrektor Kornelia Jurga - Wełniak wręczyła nagrody 7 uczennicom oraz 2 uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę w 11. edycji Narodowego Czytania. W tym roku młodzież mierzyła się z utworem  "Ballady i romanse" A. Mickiewicza. Nagrodą ufundowaną przez Radę Rodziców za udział w tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji były Pendrive 32 GB.

     • X Dyktando Wągrowieckie

      27.10.2022

      26 października br. w miejskiej Bibliotece Publicznej w Wągrowcu odbyła sie X jubileuszowa edycja Dyktanda Wągrowieckiego. W zmaganiach wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Maja Kubiak z klasy 8b i Oliwier Urban z klasy 5a.Wszyscy uczestnicy zmierzyli się z fragmentem książki Jerzego Andrzejewskiego pt.:"Popiół i diament". Tekst dyktanda został przygotowany przez Pania Jadwigę Mianowską- przewodniczącą jury, które uzupełniły Panie Jolanta Kaczmarek i Wiesława Grzechowiak. Gratulujemy odwagi Mai oraz Oliwierowi i już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłorocznym Dyktandzie Wągrowieckim.

     • Nauczyciel na Medal

      26.10.2022

      Rada Samorządu Szkolnego tytuł Nauczyciela na Medal przyznała Panu Robertowi Wójtychowi. W dniu 13.10.2022 r. podczas oficjalnego apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz Święta Patrona, Rada Samorządu Uczniowskiego wręczyła nagrodę Panu Robertowi Wójtychowi przyznając tytuł Nauczyciela na Medal. W uzasadnieniu czytamy: Jest Pan dla nas inspiracją. Jesteśmy dumni, iż możemy być świadkami kolejnych, sportowych sukcesów. Dziękujemy, iż ukazuje Pan nie tylko ścieżkę wiodącą do wiedzy,ale również to, jak marzenia przekuwać  w czyny.

      Gratulujemy.

       

                                                                                                                                                        

     • Obchody Dnia Drzewa

      26.10.2022

      Tegoroczne obchody Dnia Drzewa obfitowały w wiele ciekawych wydarzeń:

      - posadziliśmy kolejne drzewka i krzewy na boisku szkolnym,

      - zawiesiliśmy szkolnym drzewom wizytówki informujące o ich pożytecznym działaniu,

      -zrobiliśmy drzewny happening

      - uczniowie przebrani za drzewa przeszli po boisku z hasłami informującymi o znaczeniu drzew,

      - robiliśmy sobie zdjęcia w okolicznościowej fotoramce przygotowanej przez klasę 2c,

      -W ramach szkolnej akcji "Ratuj klimat- sadź rośliny" klasa 6 c posadziła rośliny na szkolnych korytarzach oraz krzewy malin w szkolnym ogródku,

      - klasa 6c zdobywała również wiedzę o drzewach podczas zajęć na ścieżce edukacyjnej w Ośrodku Edukacji Leśnej Nadleśnictwa Durowo.

     • Noc Świętych

      26.10.2022

      Na Noc Świętych 31.10 (poniedziałek)zapraszamy do Kościoła sw. Jakuba na wspólne Uwielbienie Pana Boga w Świętych i Błogosławionych  a wszystkie Dzieci przebrane za świętych  ... lub anioły .  Na zakończenie udamy się w procesji na starofarny cmentarz, by otoczyć  modlitą zmarłych i złożyć znicze pamięci. Zapraszamy wszystkich z miasta i okolic.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
   • Szkoła: 603-313-284 Świetlica: 603-313-298
   • ul. Krótka 4 62-100 Wągrowiec Poland
   • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
  • Logowanie