• Projekt "ZaGRAjMY w RZEMIOSŁO"

      25.04.2023

      Kim chcę zostać po ukończeniu szkoły podstawowej?

      Przed takim dylematem staną już za rok uczestnicy Festiwalu Rzemiosła, który odbył się 17 kwietnia.Udział w  projekcie pod hasłem "ZaGRAjMY w RZEMIOSŁO" wzięli uczniowie klas 7 A i 7 B. Drużyny brały udział w grze miejskiej, natomiast pozostali uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w konkursach związanych z zawodami rzemieślniczymi, posmakować lokalnych wyrobów oraz poznać ofertę Rzemieślniczej Szkoły Branżowej.

     • XIX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Cystersach rozstrzygnięty

      23.04.2023

         

             W miniony piątek, w murach naszej szkoły już po r.az dziewiętnasty gościliśmy uczestników   konkursu – pasjonatów wiedzy o regionie i działalności białych mnichów. W zmaganiach wzięło udział dwudziestu sześciu uczniów z ośmiu szkół. Dzieci wykazały się znakomitą znajomością tematu.

      W kategorii klas IV – VI zwyciężyli:

      Maksymilian Sadłowski SP2

      Jan Zborowski SP2

      Piotr Nowak SP Łekno 

      Wśród klas VII -VIII najlepsi okazali się:

      Gabriela Purczyńska SP4

      Michał Dulęba SP2

      Joanna Przesławska SP2

      Cenne nagrody dla zwycięzców ufundowało: Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Pałuckiej, Muzeum Regionalne i Rada Rodziców.

      Nad prawidłowym i sprawiedliwym przebiegiem konkursu czuwali pracownicy Muzeum Regionalnego w Wągrowcu, którzy układali testy i oceniali uczestników.

      Organizacją konkursu zajęły się Panie:   Romana Mucha, Anna Ciszewska i Małgorzata Smarzyk.

     • Wycieczka do Family Park - 1b

      23.04.2023

      21 kwietnia br. uczniowie z 1b wzięli udział w wycieczce do Centrum Zabaw Rodzinnych Family Park w Bydgoszczy. Na miejscu czekała na nich niespodzianka - udział w filmie promującym Family Park oraz niesamowita dawka aktywności psychoruchowej, pełne emocji odkrywanie niezliczonych labiryntów Figloraju, wyścigi autkami akumulatorowymi, kręgielnia, strefa trampolin, automaty zręcznościowe, gry interaktywne oraz przygotowane przez animatorów ciekawe i śmieszne zabawy przy scenie. Przerywnikiem było zjedzenie obiadu w bajecznie urządzonej sali, po którym zaproszono wszystkich na zajęcia do pracowni Profesora Ciekawskiego. A tam pierwszaki uczestniczyły w naprawdę poważnych doświadczeniach chemicznych i fizycznych. Przed dziećmi odkrywane były w konwencji zabawy zjawiska z zakresu chemii, mechaniki, optyki. To właśnie tu maluchy mogły eksperymentować na przygotowanych do tego stanowiskach i rozszyfrowywać tajemnice, skąd się bierze prąd, co to jest iluzja, jak można oszukać nasz mózg. Ta niesamowita przygoda edukacyjna pozostanie z pewnością na długo w pamięci.

     • "Witryna 2023"

      21.04.2023

      Dziękuję wszystkim wokalistom i skrzypaczce Hani z zespołu "TEMPO 2" za wielkie zaangażowanie, poświęcony czas i udział w XXII Powiatowych Konfrontacjach Zespołów Muzycznych "Witryna 2023".

      Pozdrawiam śpiewająco.

      Monika Serwatka

     • Koszulka Lidera

      21.04.2023

      Z wielką dumą przedstawiamy Liderów wyróżnionych w tym tygodniu:

      EDU-LIDER 

      • koszulka pomarańczowa - przyznawana za promowanie szkoły w środowisku lokalnym, udział w konkursach na różnych szczeblach, rozwijanie własnych uzdolnień.

      Nikodem Bodus klasa 8d - I miejsce w Powiatowym Konkursie Chemicznym

      Hanna Dekowska - klasa 8e - II miejsce w Powiatowym Konkursie Chemicznym

      Liderom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

      06.04.2023

      Uczniowie klasy 1b włączyli się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Wszystkie dzieci przyszły ubrane w kolorze niebieskim na znak solidaryzowania się z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem. Celem zajęć było zwiększenie świadomości i wrażliwości w temacie autyzmu. Dzieci poznawały problemy i trudności z jakimi mierzą się ich rówieśnicy w życiu codziennym.

    • „Dwójka w kronice Mariana Kurczewskiego” cz.1
     • „Dwójka w kronice Mariana Kurczewskiego” cz.1

      05.04.2023

      Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele i sympatycy „Dwójki”.

      Marian Kurczewski  był dyrektorem naszej szkoły, budował dzisiejszy budynek SP2. Kierował  szkołą przez  długie lata, a wcześniej pracował w niej jako nauczyciel. Był skarbnicą wiedzy o szkole. Wiele lat temu miałam przyjemność poznać go osobiście. Teraz spotykam go, jakby ponownie, mając przyjemność czytać napisaną przez niego  kronikę. Rozpoczyna ją od krótkiej opowieści: „Dzieje szkoły powszechnej do roku 1918”, by później szczegółowo opisywać dzieje Dwójki od momentu jej powstania w roku 1945. To opowieść nie tylko o naszej  szkole, ale także o  sytuacji w powojennym mieście, problemach, akcjach. Kończy ją na roku szkolnym 1959-1960. Będę umieszczać cyklicznie, raz w tygodniu,  zamieszczone  w „Kronice” informacje.

      Zachęcam do lektury i zapraszam do poszukiwania nazwisk, zdjęć, przedmiotów i informacji wiążących się w jakikolwiek sposób z Dwójką.

      Kinga Babicz

     • Wielkanocne łamigłówki

      05.04.2023

      Na lekcjach języka angielskiego uczniowie klasy 5d, 7a i 7b zmierzyli się z łamigłówkami związanymi z Wielkanocą. Zwycięzcami konkursów zostali:

      - w klasie 5d:

      I miejsce Wojtek Szwedek

      II miejsce Kamil Węgrzyn

      III miejsce Adrian Zielonka

      - w klasie 7a:

      I miejsce Milena Grabarkiewicz

      II miejsce Klara Głos

      III miejsce Joanna Przesławska

      - w klasie 7b:

      I miejsce Michał Dulęba

      II miejsce Jakub Rzepkowski

      III miejsce Elena Bartol

      Zwycięzcom gratulujemy!

      W organizacji konkursu został wykorzystany sprzęt z Laboratorium Przyszłości.

     • Koszulka Lidera

      03.04.2023

      Z wielką dumą przedstawiamy Liderów wyróżnionych w tym tygodniu:

      EDU-LIDER 

      • koszulka pomarańczowa - przyznawana za promowanie szkoły w środowisku lokalnym, udział w konkursach na różnych szczeblach, rozwijanie własnych uzdolnień.

      Kacper Juszczyk kl. 8d - laureat Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego - jedyny w POWIECIE !

      Blanka Witkowska kl. 3b - I miejsce w Powiatowym Konkursie Prawa Konsumenta

      Maja Busz kl. 3b - I miejsce w konkursie Moje Zielone Miasto

      EKO-LIDER

      • koszulka zielona - przyznawana za zachowania proekologiczne, propagowanie zdrowego stylu życia, osiągnięcia sportowe.

      Maksymilian Sadłowski kl. 6c - eko-zachowania w przestrzeni publicznej, dbałość o środowisko i globalne

      myślenie o ekologii       

      LIDER

      • koszulka żółta - przyznawana za przezwyciężanie barier, słabości. Działanie na rzecz drugiego człowieka.

      Wiktoria Stachowiak kl. 3 a

      Roksana Sudoł kl. 3a 

      Julia Chraplak kl. 3a

      Zosia Walewska kl. 3a

      Dziewczyny otrzymały Koszulki Lidera za występ w Koncercie Integracyjnym "Przez Życie w kolorowych skarpetkach".

      Wszystkim Liderom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

     • Dzień Pioniera w Gorzowie Wielkopolskim

      31.03.2023

      28 marca 2023 r. aktywni członkowie Samorządu Uczniowskiego i wolontariatu szkolnego reprezentowali naszą szkołę podczas obchodów Dnia Pioniera w Gorzowie Wielkopolskim. To niezwykle ciekawa, lecz właściwie nieznana wągrowczanom historia dotycząca mieszkańców naszego miasta. Czy wiecie, że mieszkańcy naszego miasta tworzyli polską administrację w powojennym Landsbergu obecnie Gorzowie Wielkopolskim? To na pamiątkę przybycia do miasta i zaangażowania w organizację administracji w tym mieście przez mieszkańców Wągrowca obchodzi się to święto.

      Nasza wizyta miała jednak jeszcze inne podłoże. W kronice naszej szkoły odnalazłam informację, która podsunęła mi pewien pomysł… Dawny pracownik, a późniejszy dyrektor naszej szkoły Marian Kurczewski tak w niej napisał:

      W dniu 23. XII. przesłała każda klasa naszej szkoły swoim równoległym klasom w Gorzowie paczkę gwiazdkową z piernikami, cukierkami i zabawkami. Uczyniono to zgodnie z odezwą Kuratorium Szk. Poznańskiego, celem nawiązania korespondencji dzieci szkół powiatu wągrowieckiego z dziećmi ziem zachodnich. Powiat wągrowiecki bierze w opiekę szkoły powiatu gorzowskiego. Inspektorat Szkolny w Wągrowcu przydzielił każdej z tut. szkół równorzędną szkołę w powiecie gorzowskim. Naszej szkole przypadła szkoła nr. 2. w Gorzowie.”

      Postanowiłam nawiązać do tego zapisu i jednocześnie przekazać odnalezione informacje gorzowskiej szkole, która opisując historię swego powstania, nie wspominała o takiej współpracy. Dzieląc się odnalezionymi informacjami z panem Burmistrzem Remigiuszem Priebe, zrodził się pomysł wspólnej wizyty w mieście.

      Nasi uczniowie, w towarzystwie opiekuna samorządu uczniowskiego Anny Ciszewskiej, spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Gorzowie Wielkopolskim i panią dyrektor tej szkoły Katarzyną Gromiec. Przekazali na jej ręce kartki z życzeniami, słodycze, pierniczki i „zabawki”- kolorowanki o Wągrowcu i album o mieście. Mieli okazję wspólnie uczestniczyć w warsztatach „Gorzów – moje miasto nad Wartą”, spotkać potomków Pionierów z Wągrowca, zobaczyć przedstawienie teatralne pt. „Teatralne poznanie historii Gorzowa” w wykonaniu młodzieży Studia Teatralnego. Złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem Pionierów oraz gościliśmy u prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego Jacka Wójcickiego.

      Obie strony liczą na współpracę szkół, wągrowieckiej i gorzowskiej Dwójki.

      Kinga Babicz

       

     • Kolejny sukces naszych uczniów

      31.03.2023

      Uczniowie: Maja Kubiak, Jakub Kaźmierczak i Krzysztof Witkowski zostali laureatami części krajowej Europejskiego Konkursu Statystycznego. Zespół STAT1SP2 zajmując drugą pozycję w rankingu uzyskał możliwość wzięcia udziału w eliminacjach do części europejskiej konkursu. Zadaniem uczniów jest nagranie filmu „Dobrostan i statystyki" oraz przygotowaniedokumentu wyjaśniającego proces jego tworzenia,zastosowane techniki oraz źródła danych statystycznych.

     • Warsztaty Wielkanocne Kl.1b

      31.03.2023

      30 marca br. uczniowie klasy 1b wzięli udział w Warsztatach Wielkanocnych zorganizowanych przez MDK w Wągrowcu, podczas których wykonali własnoręcznie kolorowe, unikatowe zawieszki wielkanocne. Kreatywność pierwszaków sięgnęła zenitu! Udział w warsztatach został uwieńczony seansem filmowym „Zając Max: Misja Pisanka”. 

     • Alpaki Poraja

      29.03.2023

      Zima dobiegła końca, wiosna czeka za progiem, a klasa 3b odwiedziła ALPAKI PORAJA w Budziejewie. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji. Byliśmy w zagrodzie, karmiliśmy alpaki oraz króliki. Odbyły się też ZAJĄCZKOWE PODCHODY i szukanie jajek w towarzystwie KURCZACZKA  i ZAJĄCZKA. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną na temat symboliki potraw wielkanocnych. Czekały nas też WARSZTATY KULINARNE- upiekliśmy wielkanocne babeczki. Spotkanie zakończyło się smacznym poczęstunkiem. 

      Dziękujemy za świetną zabawę. Pozdrawiamy RÓŻĘ PORAJA.

       

     • XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski "Między Wierszami 2023"

      27.03.2023

      25 marca odbył się XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski "Między Wierszami 2023". Naszą szkołę w kategorii poezji śpiewanej reprezentował Jan Przybylski z klasy 8e, który zdobył wyróżnienie. Był to pierwszy występ publiczny naszego ucznia i zapewne nie ostatni. Janek wyśpiewał sobie sukces piosenką Zbigniewa Wodeckiego "Lubię wracać, tam gdzie byłem już" .Miejsce zajęła Milena Grabarkiewicz z klasy 7a, która w tej kategorii, reprezentowała Szkołę Muzyczną YAMAHA.Gratulujemy i życzymy obu uczniom dalszych sukcesów muzycznych

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
   • Szkoła: 603-313-284 Świetlica: 603-313-298
   • ul. Krótka 4 62-100 Wągrowiec Poland
   • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
  • Logowanie