Czwartek 21.03.2024r w naszej szkole odbył się międzynarodowy konkurs matematyczny KANGUR. 50 uczniów rozwiązywało zadania konkursowe w 4 kategoriach wiekowych. Uczniowie klas 2 w kategorii żaczek, klas 3 i 4 w kategorii maluch, 5 i 6 w kategorii beniamin i klas 7 i 8 w kategorii kadet. Każdy z uczestników po rozwiązaniu testu otrzymał upominek od organizatora. W tym roku był to tangram chiński. Obecnie z niecierpliwością oczekujemy wyników, które zostaną nam udostępnione na koniec maja.
Archiwum Aktualności
Dzień Kolorowej Skarpetki
22.03.202421 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa, którego symbolem stały się kolorowe skarpetki. W tym dniu Szkoła Podstawowa nr 2 również okazuje solidarność z osobami z zespołem Downa.Wyrazem integracji był zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Wągrowcu oraz Ognisko Pracy Pozaszkolnej Koncert Integracyjny „Przez życie w kolorowych Skarpetkach”.
Laureaci konkursu "Obrazy dla Europy"
22.03.2024Mamy ZWYCIĘZCÓW konkursu plastyczneg „Obrazy dla Europy”
W kategorii: dzieci w wieku 6-10 lat, czterej uczniowie
z naszej szkoły - wszyscy z klasy 2b;
- Nikodem Rączkowski (I MIEJSCE)
- Marianna Durecka (II MIEJSCE)
- Zofia Rajnik (III MIEJSCE)
- Jaromir Lica, (III MIEJSCE)
wykonali najlepsze prace plastyczne na temat "Kocham moje miasto".
Wyjątkowe dzieła naszych uczniów poruszyły jury konkursowe, co zaowocowało ich zakwalifikowaniem się do udziału w dodatkowym etapie konkursu w Le Plessis-Trevise we Francji.
Z wyrazami uznania i życzeniami dalszych sukcesów,
wychowawczyni Barbara Tyrakowska
Co jeszcze niesamowitego czeka naszych artystów, można zobaczyć w poniższym linku
Konkurs Poezji Anglojęzycznej
21.03.2024Dnia 19 marca pięcioro uczniów reprezentowało naszą szkołę w regionalnym konkursie recytatorskim poezji anglojęzycznej pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Piły. Wśród bardzo dużej liczby uczestników, aż czworo uczniów naszej szkoły zdobyło wyróżnienia:
1. Aleksandra Michalska
2. Nikodem Rączkowski
3. Wojciech Tęcza
4. Zofia Pilarczyk
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Opiekun: Lena Pol-Pachowicz
Międzynarodowy Dzień Liczby Pi
20.03.2024Data 14 marca według amerykańskiego zapisu to 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby Pi, dlatego 14 marca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Uczniowie wypełniali karty pracy oraz rozwiązywali zagadki związane z tą liczbą.Dla tych , którzy nadal nie wiedzą - liczba Pi to stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy. Zwykle zapamiętujemy Pi jako 3,14... ale liczba ta ma nieskończenie wiele cyfr po przecinku.
Agnieszka Grabicka
8
Dzień Świętego Patryka
18.03.202415 marca w szkole obchodzono Dzień św. Patryka. Było mnóstwo zabawy i radości. Tego dnia dominował zdecydowanie kolor zielony.
Organizatorzy: Nauczyciele języka angielskiego.
7
Dzień Kobiet w 1c i 4c
09.03.2024Dzień Kobiet w klasie 1c był słodki, pachnący i kolorowy. Pozdrawiamy wszystkie Kobietki.
Ewa Kantorska
1Dzień Kobiet w 4c
Z okazji Dnia Kobiet uczniowie klasy 4c wraz z wychowawczynią udali się do pizzerii Tanzo w celu przygotowania i oczywiście skonsumowania wykonanej przez siebie pizzy. Każdy uczeń mógł dowolnie dobierać składniki pizzy i stworzyć swoją ulubioną. Wszystko to odbyło się oczywiście pod okiem szefa restauracji. Uczniowie bardzo zadowoleni i oczywiście najedzeni wrócili do szkoły.
Izabela Lisiak
4
XVII Powiatowy Turniej Recytatorski "Między Wierszami" 2024
09.03.20249.03.2024 r. odbył się XVII Powiatowy Turniej Recytatorski "Między Wierszami " 2024. Uczniowie naszej szkoły zajęli zaszczytne miejsca - Milena Grabarkiewicz z klasy VIII A zdobyła drugą lokatę, a Jan Zborowski z VII C - wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Jolanta Godawa i Konrad Szadkowski
Z wielką dumą i ogromną radością dzielę się wokalnymi sukcesami moich podopiecznych. 9 marca odbył się XVII Powiatowy Turniej Recytatorski „Między wierszami 2024”. W kategorii poezji śpiewanej uczniów klas 7-8 szkół podstawowych I MIEJSCE wyśpiewała NIKOLA KLAR z klasy 7a, natomiast II MIEJSCE zajęła MILENA GRABARKIEWICZ z klasy 8a. Dla Mileny był to już jeden z ostatnich konkursów wokalnych w murach naszej „dwójki’, dlatego życzymy naszej wyjątkowej wokalistce samych sukcesów muzycznych w przyszłości. Zapraszam do fotorelacji i wysłuchania dwóch piosenek Sanah w wykonaniu naszych utalentowanych laureatek.
Z muzycznymi pozdrowieniami, Monika Serwatka
Olimpiada Franciszkańska
01.03.2024Dnia 29 lutego 2024 roku trzej uczniowie naszej szkoły: Paweł Różak /kl.VIIb/, Michał Werda i Jan Zborowski /kl.VIIc/ wzięli udział w II etapie Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o Świętym Maksymilianie. Drugi, diecezjalny, etap Olimpiady odbył się tradycyjnie w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Gnieźnie. Zmagania z wiedzą o św. Maksymilianie były także dobrą okazją do zapoznania sięz gnieźnieńskim klasztorem /zwiedziliśmy m.in. klasztorną Bibliotekę Prowincjalną zawierającą w swych zbiorach cenne starodruki, podziemia klasztoru, mogliśmy również spojrzeć na kościół z nieco innej niż zwykle perspektywy/. Pawłowi, Michałowi i Jankowi dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły.
Wojciech Kapczyński
2
Informacja
28.02.2024W dniach od 4 do 6 marca 2024 r. odbędą się rekolekcje wielkopostne:
9:30 dla klas 1-3
11:00 dla klas 4-6
13:00 dla klas 7-8
Pozostałe lekcje odbędą się zgodnie z planem. Świetlica szkolna jest czynna planowo do 16:30.
Europejski Konkurs Statystyczny
27.02.2024Dwie drużyny z naszej szkoły – MJKTEAMSP2: Karolina Adamczewska, Maksymilian Sadłowski, Jan Zborowski oraz MATHETEAM: Wiktoria Bukowska, Maksymilian Cholewiński, Igor Wagner zakwalifikowały się do II etapu części krajowej Europejskiego Konkursu Statystycznego.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Kornelia Jurga-Wełniak
Podsumowania czas...
26.02.2024Szanowni Państwo, składamy wszystkim serdeczne podziękowanie za włączenie się w naszą wspólną akcję na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz kolejny udowodniliśmy, że mamy wielkie, otwarte serca na potrzeby innych, a pomaganie przynosi nam wiele radości i satysfakcji.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom, rodzicom, nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w organizację 32. Finału WOŚP. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Wolontariuszy. Jesteście wspaniali!
Efekt, to zebrana kwota 5 627,28 zł.
Dziękujemy !!!
Anna Ciszewska
XIX Powiatowy Konkurs Wokalistów "GRAJ MUZYKA 2024"
13.02.202410 lutego 2024 roku odbył się XIX Powiatowy Konkurs Wokalistów "GRAJ MUZYKA 2024" Naszą szkołę godnie reprezentowały trzy uczennice Hania Zborowska z kl. 5a, Milena Grabarkiewicz z kl. 8a i Nikola Klar z kl. 7a. Poziom konkursu w każdej kategorii był bardzo wysoki, a WYRÓŻNIENIE w kategorii klas 4-6 wyśpiewała sobie Hania piosenką Sanah „Pora roku zła”. W kategorii klas 7-8 i szkół ponadpodstawowych również WYRÓŻNIENIE zdobyła Milena, która zaprezentowała piosenkę Zdzisławy Sośnickiej „Jestem twoją bajką”. Nikola, choć nie znalazła się na podium, pięknie zaśpiewała piosenkę z bajki „Mulan” pt. „Wierna, odważna i prawa”. Z powodów zdrowotnych w konkursie nie wystąpiła Zuzanna Juszczyk z kl. 5b, ale wytrwale dopingowała swoim koleżankom. Serdecznie gratulujemy WSZYSTKIM WOKALISTOM i życzymy kolejnych muzycznych sukcesów.
Monika Serwatka
W minioną sobotę uczennica klasy 2B Aleksandra Michalska wystąpiła w XIX Powiatowym Konkursie Wokalistów "GRAJ MUZYKA 2024", reprezentując naszą szkołę w kategorii klas 1-3. Pięknym wykonaniem piosenki "Żyj do przodu!" dodała nutkę magii do wydarzenia. Życzymy Oli wielu inspirujących chwil muzycznych i nieustającej pasji do śpiewania!
Barbara Tyrakowska
Podpisano umowę na budowę sali gimnastycznej przy SP2
13.02.2024Burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt oraz reprezentujący wykonawcę Maciej Stasiak, z firmy WENO Sp. z o.o., Sp.k podpisali umowę na budowę nowoczesnej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Wągrowcu.
Więcej informacji na ten temat można przeczytać klikając w poniższy link
Wielkopolska powstaje do życia
12.02.2024W miniony piątek, uczniowie naszej szkoły przygotowali przedstawienie upamiętniające sejm dzielnicowy, który był legalną władzą na naszym terenie, oraz kolejną rocznicę zwycięskiego powstania wielkopolskiego. Ukazany został historyczny przemarsz delegatów ulicą Piekary do Kina Apollo, gdzie miały miejsce pierwsze i jedyne obrady. Zatwierdzone zostały między innymi prawa wyborcze dla kobiet, nadane im przez Józefa Piłsudskiego. Dziewczyny w ciekawy sposób opowiedziały, jak ważna była rola kobiet w czasie pierwszej wojny światowej. W scence istotną rolę odegrał przyjazd Ignacego Jana Paderewskiego, który stał się iskrą do wybuchu powstania. Pieśni patriotyczne, radośnie wiwatujące dzieci przebrane w stroje z tamtej epoki przeniosły widzów w odległe czasy. Nie zabrakło też odgłosów walk między powstańcami i oddziałami pruskimi. Dopełnieniem całości były tańce. Dzieci uczestnicząc w żywej lekcji historii, zapewne lepiej zapamiętają wydarzenia, w których brali udział mieszkańcy tej ziemi przyczyniając się do pamiętnego zwycięstwa i przyłączenia Wielkopolski do macierzy. O oprawę muzyczną zadbała Pani Monika Serwatka, a plastyczną Panie Anna Ciszewska i Romana Mucha. Scenariusz i przedstawienie przygotowała Małgorzata Smarzyk.
Małgorzata Smarzyk
81O Wieczornicy można także przeczytać klikając w poniższe linki:
"Stara Klasa"
09.02.2024W czwartkowe przedpołudnie dzieci z klasy 1c odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną oraz znajdującą się tam "Starą Klasę". Jest w niej wiele eksponatów związanych ze szkołą naszych dziadków i pradziadków. Zwiedziliśmy wystrój tego niezwykłego miejsca, mieliśmy lekcję kaligrafii- pisaliśmy stalówką i atramentem. W oparciu o teatr KAMISHIBAI wysłuchaliśmy książki pt. "Pudle i frytki". Na koniec wzięliśmy udział w zajęciach edukacyjnych na temat uczuć i emocji. Wizyta w Bibliotece Pedagogicznej była bardzo ciekawa i pouczająca. Dziękujemy za zaproszenie.
Ewa Kantorska
8
Nowości w bibliotece szkolnej
08.02.2024Zapraszam do skorzystania z nowych publikacji w naszej bibliotece zarówno młodzież jak i kadrę pedagogiczną.
Joanna Kramer-Neumann
Teatr Kamishibai
07.02.2024Klasa 6D podczas lekcji języka polskiego podsumowała wiedzę o bajkach Ignacego Krasickiego prezentując je poprzez teatr Kamishibai. Uczniowie pracując w grupach dokonali przekładu intersemiotycznego. Tekst wyznaczonej bajki przenieśli na własnoręcznie wykonane rysunki, a następnie swoje prace przedstawili na forum klasy. Uczniowie świetnie rozrysowali poszczególne sceny bajek i doskonale zaakcentowali morał z nich płynący.
Joanna Nalewalska
8