• WITAMY PRZEDSZKOLAKÓW W MURACH NASZEJ SZKOŁY

      21.03.2023

      Pierwsza klasa jest ogromnym wyzwaniem dla dzieci.Dlatego też zaproszenie naszych wągrowieckich przedszkolaków w ramach DNI OTWARTYCH ma pomóc dzieciom jak najłatwiej wystartować w nowy etap w ich życiu bez lęków i obaw, pokazać, że szkoła jest przyjaznym i bezpiecznym miejscem.

      W trakcie DNI OTWARTYCH w naszej szkole przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu odkrywali tajemnice Szkoły przed przyszłymi uczniami. Spacerując po szkolnych korytarzach, nasi goście mogli wkroczyć do nowego świata, pełnego niezapomnianych wrażeń  i nowych wyzwań, które czekają na nich już niebawem!

      Dzieci miały możliwość zwiedzenia szkoły, a także wzięły udział w specjalnie przygotowanych zajęciach.

      Dużo ekscytacji wywołały zajęcia sportowe, podczas których pan Mariusz wprowadził wszystkich w tajniki Karate.         W Bibliotece dzieci wysłuchały wiersza „U fryzjera”, a następnie wzięły udział w escape roomie, w którym wykorzystano przedmioty związane z fryzjerstwem. Rozwiązywały zagadki i obejrzały książki przygotowane przez panią Joannę.  Pod czujnym okiem pani Karoliny i pani Ani przedszkolaki przeniosły się w ulubiony świat sztuki i spróbowały swoich możliwości plastycznych. Zajęcia MUSICLove zaproponowane przez pana Błażeja oraz panią Romę były niezapomnianą przygodą dla wszystkich dzieci, które kochają śpiew, taniec i grę na instrumentach. Wizyta w klasach pani Marysi oraz pani Basi sprawiła, że nasi goście poczuli się jak na prawdziwej lekcji. Odważnie zasiedli w ławce, pisali kredą po tablicy oraz wzięli udział w zabawach integracyjnych.

      We wtorek, 14 marca, gościliśmy Akademię Talentów oraz Przedszkole nr 7, natomiast w piątek, 17 marca, odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 6.

      Bardzo dziękujemy wszystkim opiekunom grup przedszkolnych za pomoc i wsparcie w tym przedsięwzięciu.

      Zapraszamy do fotorelacji

     • Wiosna u Cystersów

      19.03.2023

      W dniach od 13 do 15 marca br. w naszej szkole odbyło się spotkanie integracyjne uczniów z wągrowieckich szkół pt.” Wiosna u Cystersów” w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej będącej dziełem nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Dzieci wzbogaciły najpierw swoje wiadomości na temat patrona wągrowieckiej dwójki. Następnie zaprezentowały swoje umiejętności muzyczno-taneczno-wokalne oraz aktorskie przed wspaniałym gremium, które sowicie nagrodziło każdy występ gromkimi brawami. Uwieńczeniem spotkania było wykonanie niepowtarzalnych prac plastyczno-technicznych pt. „Postać Pani Wiosny”, które upiększyły korytarz szkolny.Wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim dużo radości i satysfakcji.

     • Sukces naszych szkolnych szczypiornistów

      16.03.2023

      Reprezentacja szkoły chłopców /rocznik 2010 i młodsi/  w piłce ręcznej 1.03. 2023r. zajęła I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Wągrowieckiego oraz II miejsce w Mistrzostwach Rejonu Pilskiego w ramach XXIV Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2022/2023.                 

      Szkołę reprezentowali następujący uczniowie: 

       

      1. Śliwiński Alex 7a

      2. Brzeziński Dawid 6c

      3. Donal Wiktor 6d

      4. Godycki-Ćwirko Kajetan 6c

      5. Kujawa Szymon 6c

      6. Michalak Bartosz 6b

      7. Niewiadomy Antoni 6d

      8. Pankowski Gabriel 6c

      9. Walkowiak Oliwier 6a

      10. Wojdanowicz Wiktor 6d

      11. Borucki Nikodem 5c

      12. Zarzeczny Radosław 5d

      Reprezentację przygotował pan Zbigniew Maćkowiak

      Gratulujemy

     • Sukces naszych chemików

      15.03.2023

      W dniu 14 marca 2023 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Wągrowcu odbył się IX Powiatowy Konkurs Chemiczny. Wzięło w nim udział siedmioro uczniów z naszej szkoły. Uczestnicy konkursu przez półtorej godziny rozwiązywali trudne zadania chemiczne. Bardzo dobrze poradzili sobie z nimi uczniowie naszej szkoły zajmując dwa najwyższe miejsca na podium. Zwyciężył Nikodem Bodus, wyprzedzając tylko  o 1 punkt Hannę Dekowską. Do trzeciego miejsca niewiele zabrakło Mai Kubiak. Pozostali uczestnicy również zasługują na pochwałę, a byli to Nadia Nowakowska, Michalina Lubawa, Agata Stróżyk oraz Kacper Juszczyk. Trzech wyróżnionych uczniów otrzymało nagrody, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy sukcesu.

     • Dzień Kobiet w SP2

      09.03.2023

      Już od samego rana na wszystkie kobiety, kobietki i dziewczynki czekała słodka niespodzianka Samorządu Uczniowskiego. Szczesliwy numerek w tym szczególnym dniu nie był indywidualnie losowany. Dziś "wylosowano" - KOBIETY. Dziękujemy nauczycielom za pomoc w organizacji niespodzianki.

      Baaaardzo smaczny Dzień Kobiet w klasie 4a

     • Wyniki II etapu Olimpiady Franciszkańskiej

      02.03.2023

      Dnia 2 marca 2023 r. dwaj uczniowie naszej szkoły – Paweł Różak /kl.6b/ i Jan Zborowski /kl.6c/ brali udział w II etapie Olimpiady Franciszkańskiej, który odbył się w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Gnieźnie. Celem Olimpiady było m.in. poznanie postaci św. Maksymiliana Marii Kolbego, odnoszenie zdobytej wiedzy o św. Maksymilianie do współczesności i inspiracji własnych zachowań na wzór Świętego czy też pragnienie poznania Pisma Świętego. Podczas II etapu uczniowie Szkół Podstawowych naszej archidiecezji  rozwiązywali test dotyczący w/w Świętego oraz Listu św. Jakuba. Choć dla Pawła i Janka Olimpiada zakończyła się na udziale w II etapieto gratulujemy im osiągniętego sukcesu.                                                                                                     

      Wojciech Kapczyński

     • Dar Fundacji Powszechnego Czytania

      28.02.2023

      Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu w ramach akcji "Książka chroni" otrzymała od Fundacji Powszechnego Czytania pakiet książek dla dzieci i młodzieży w języku ukraińskim oraz angielskim. Fundacja od kilku lat aktywnie promuje czytelnictwo, wychodząc naprzeciw potrzebom różnych grup społecznych. Doceniamy zatem ten dar serca, który części z nas zapewni łączność z walczącą ojczyzną natomiast wszystkim uczniom da możliwość obcowania z językiem angielskim.

     • Konkurs szkolny "Między wierszami"

      28.02.2023

      Drodzy siódmoklasiści i ósmoklasiści!

      Lubisz śpiewać/muzykować?

      Ta informacja jest przeznaczona dla Ciebie 

      Dedykuję tę wiadomość dla chętnych uczniów,

      którym śpiew solowy sprawia radość i przyjemność.

      25 marca 2023 w sobotę odbywa się XVI Powiatowy Konkurs „Między wierszami”, w trakcie którego występują wokaliści prezentujący jedną piosenkę poezji śpiewanej.

      W związku z tym organizuję eliminacje szkolne, dzięki którym wyłonię dwie lub trzy osoby reprezentujące naszą szkołę. Szkolny konkurs poezji śpiewanej odbędzie się już 7 marca (wtorek)                            między godziną 13.45 a 15.00 w sali 15 

      PAMIĘTAJ! WYBIERZ JEDNĄ PIOSENKĘ Z KATEGORII POEZJI ŚPIEWANEJ,                            PRZYGOTUJ PODKŁAD I DO DZIEŁA!

      W ODPOWIEDZI ZWROTNEJ NAPISZ „JESTEM ZAINTERESOWANA/ZAINTERESOWANY KONKURSEM”  (zgłoszenie udziału do 6 marca).

      W RAZIE PYTAŃ/PROBLEMÓW SŁUŻĘ POMOCĄ!!!

       

      ZAPRASZAM DO UDZIAŁU! 

      Monika Serwatka

       

       

     • Europejski Konkurs Statystyczny

      25.02.2023

      Dwa zespoły z naszej szkoły w składzie STAT1SP2: Maja Kubiak, Jakub Kaźmierczak, Krzysztof Witkowski oraz STAT2SP2: Emilia Serdyniecka, Juliusz Przybylski, Igor Wójtowicz awansowały do kolejnego etapu Europejskiego Konkursu Statystycznego.W pierwszej części konkursu uczniowie rozwiązali trzy testy z zakresu statystyki i rachunku prawdopodobieństwa. Wykazali się umiejętnością wyszukiwania oficjalnych danych oraz znajomością języka angielskiego.

     • Na pomoc Turcji i Syrii

      24.02.2023

      Szkolne Koło Wolontariatu z okazji kończącego się karnawału zorganizowało kawiarenkę. Dochód ze sprzedaży słodkości został przekazany już na konto Caritasu. Łącznie zebrano 607,39zł. Kwota ta wspomoże ofiary trzęsienia ziemi, które dotknęło Syrię i Turcję na początku lutego.  Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę i kawiarenkę bardzo dziękujemy.

     • Prosimy o pomoc

      22.02.2023

      Szanowni Państwo na czterech pierwszych zdjęciach są uczniowie SP nr 2 w Wągrowcu. Zdjęcie pierwsze jest z roku 1959, drugie z roku 1960, trzecie z roku 1961, a czwarte z roku 1962. Jeżeli ktoś z Państwa mógłby pomóc w rozpoznaniu naszych uczniów prosimy o pomoc.

    • Wieczornica Wielkopolska
     • Wieczornica Wielkopolska

      19.02.2023

        W miniony czwartek, uczniowie naszej szkoły przygotowali już po raz kolejny uroczystość upamiętniającą  zwycięski zryw narodowy Polaków.  Wielkopolska insurekcja, której początek dały walki na ulicach Poznania związane były z wcześniejszym wiecem na cześć przyjazdu wielkiego pianisty Ignacego Jana Paderewskiego. Uczniowie ukazali w pieśniach i recytowanych wierszach patriotyzm i heroiczną postawę  powstańców, których  nigdy nie zapomniany czyn zmienił przebieg zachodniej granicy, a oni na zawsze pozostaną w świadomości lokalnej. Gdyby Powstanie Wielkopolskie  nie wybuchło i nie zakończyło się zwycięstwem status większości terenów byłby zupełnie inny.  Znaczenie powstania nie sprowadza się tylko do niepodległości Wielkopolski. Odniesiony sukces miał duże znaczenie w tworzeniu II RP. Nasza młodzież pięknie ubarwiła wieczornicę flagami  i tańcem.  Z wielkim szacunkiem także oddała cześć Wielkopolanom  w apelu poległych. Widzowie gromkimi brawami nagrodzili wysiłek uczniów i nauczycieli.

       Małgorzata Smarzyk

      Zapraszamy do obejrzenia filmu z wieczornicy klikając w poniższy link

     • Rozstrzygnięcie konkursu "Kartka na Walentynkę XXL"

      15.02.2023

      Dnia 14 lutego 2023 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu z języka angielskiego "Kartka na Walentynkę w rozmiarze XXL". Wyniki konkursu:

      klasy 1-3
      1 miejsce Julia Wesołowska
      2 miejsce Wiktoria Stachowiak
      3 miejsce Aleksandra Michalska
      Wyróżnienie: Blanka Witkowska

      klasy 4-8
      1 miejsce Eryk Gorzaniak-Nacke
      2 miejsce Julia Jurkowska
      3 miejsce Julia Pędzińska
      Wyróżnienie: Karolina Adamczewska

      Zwycięzcom gratulujemy. Nagrody ufundowała Rada Rodziców. W organizacji konkursu wykorzystano sprzęt z programu Laboratoria Przyszłości.

     • Prosimy o pomoc

      13.02.2023

      "Szanowni Państwo na zdjęciach są uczniowie SP nr 2 w Wągrowcu. Jeżeli ktoś z Państwa mógłby pomóc w zidentyfikowaniu naszych uczniów proszę o pomoc. Na zdjęciu z roku 1960-1961 w tle budynek obecnego Specjalnego Ośrodku Szkolno-Wychowawczego, który pierwotnie był budynkiem szkoły nr 2. Na zdjęciu z 1959 roku w tle budynek dawnej szkoły nr 2 czyli obecny MOPS, w środku wychowawca Pani Nożyńska. Na zdjęciu z 1962 roku wychowawca Stanisław Paterka. Pozdrawiamy serdecznie". 

      1959.pdf

      1960.pdf

      1961.pdf

      1962.pdf​​​​​​​

     • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

      29.01.2023

      W czwartek 26 stycznia odbyło się Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej. W uroczystości wzięły klasy:

      1 A pod opieką pani Iwony Wojteckiej

      1 B pod opieką pani Barbary Tyrakowskiej

      1 C pod opieką pani Marii Kozdęby

      Spotkanie rozpoczęło się od powitania przybyłych gości w osobach pani Magdaleny Gutowskiej – konsultanta w zakresie bibliotekoznawstwa, pani dyrektor Beaty Pałuki, pani Joanny Śliwińskiej – przewodniczącej Rady Rodziców oraz wychowawców klas pierwszych i pracowników szkoły. Następnie wszyscy wysłuchali pogadanki na temat znajomości zasad dbania o książki, a także wskazania różnic między księgarnią a biblioteką, dzieci dowiedziały się również, że biblioteka ma swój regulamin oraz link do księgozbioru na stronie internetowej szkoły. Pierwszaki chętnie i trafnie odpowiadały na zadawane pytania. By zachęcić dzieci do korzystania z biblioteki zostały im zaprezentowane książki o różnej tematyce, grubości, gatunku, a także przedstawione różnice w książkach dla dzieci młodszych i tych nieco starszych. Pogadanka przeplatana była piosenkami, w której aktywnie uczestniczyli uczniowie klas pierwszych oraz okolicznościowymi wierszami przygotowanymi przez trzecioklasistów: Liliannę Ledę, Polę Wiśniewską, Wiktorię Stachowiak, Małgorzatę Michalak, Stanisława Grzesiaka i Piotra Długa Następnie wszyscy uczniowie złożyli przysięgę Wzorowego Czytelnika. Zwieńczeniem uroczystości było pasowanie kolorową kredką, którego dokonała pani Wicedyrektor Beata Pałuka. Wszystkie dzieci na zakończenie otrzymały pamiątkowe okolicznościowe znaczki oraz dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców, a także książki i zakładki. Nagrody wręczali zaproszeni goście pani Magdalena Gutowska oraz pani Joanna Śliwińska. Serdecznie dziękuję Gościom za udział, Dzieciom, Wychowawcom oraz Rodzicom za przygotowanie dzieci do uroczystości. Natomiast młodych Czytelników zapraszam do krainy fantazji, przygody i ciekawostek w świecie książek.

      Joanna Kramer-Neumann

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
   • Szkoła: 603-313-284 Świetlica: 603-313-298
   • ul. Krótka 4 62-100 Wągrowiec Poland
   • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
  • Logowanie