• SP2 gra z WOŚP

      27.01.2023

      Szkoła Podstawowa nr 2 po raz kolejny przyłącza się do wspólnego grania z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Podczas 31. finału gramy pod hasłem:

      Chcemy wygrać z sepsą!

      Gramy dla wszystkich - małych i dużych!

      Szkolne Koło Wolontariatu, Samorząd Uczniowski oraz Rada Rodziców aktywnie działa już od wielu dni. Na terenie szkoły została zorganizowana kawiarenka pod hasłem Festiwal słodkości, której dochód przeznaczony został w całości na WOŚP.

      Pragniemy bardzo podziękować za każdy przejaw współpracy przy akcji "SP2 gra z WOŚP". Jesteśmy pod wielkim wrażeniem ilości słodyczy, która zasiliła naszą kawiarenkę. Podczas Festiwalu Słodkości zebraliśmy 1 242 zł.      Bez Was byśmy tego nie dokonali.

      Dziękujemy 

      Na tym nie poprzestajemy. W najbliższą niedzielę szkolni wolontariusze, samorząd uczniowski, reprezentanci rady rodziców oraz nauczycieli będą nadal kwestować podczas wielkiego finału WOŚP w Hali OSIR.

      Zapraszamy

     • Skrzynka Walentynkowa

      25.01.2023

      Skrzynka na życzenia walentynkowe została wystawiona już  w holu przy sklepiku szkolnym.  Pamiętajcie.. 14 lutego jest nie tylko szansą dla zakochanych par do wzajemnego wyznania sobie uczuć, ale także świetną okazją, by wyrazić sympatię wobec innych bliskich nam osób.

      Zachęcamy do wrzucania kartek.

     • Wyniki konkursu chemicznego "Postaw na atom"

      12.01.2023

      Uczniowie klas siódmych wzięli udział w konkursie szkolnym dotyczącym budowy atomu. Sześcioro uczniów klasy 7b oraz jedna uczennica z klasy 7a wykonało modele przestrzenne atomów pierwiastków, które wcześniej wylosowali. Aby poprawnie wykonać model atomu uczniowie musieli odczytać z układu okresowego prawidłową liczbę protonów w jądrze atomowym oraz stwierdzić , ile powłok elektronowych posiada atom danego pierwiastka. Ponadto należało odpowiednio rozmieścić elektrony na tych powłokach. Uczniowie wykazali się nie tylko wiedzą chemiczną ale również kreatywnością .

      Jury złożone z przedstawicieli uczniów klas ósmych wyłoniło najpiękniejsze prace. Brano pod uwagę poprawność wykonania modelu , estetykę oraz pomysłowość.

      I miejsce – Kacper Senger

      II miejsce - Jakub Rzepkowski

      III miejsce Wiktoria Chudy

      Wyróżnienie: Julia Pędzińska W konkursie wzięli jeszcze udział: Adrian Jańczak, Franciszek Michalak oraz Joanna Przesławska.

      Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody w postaci bonu upominkowego do księgarni , a pozostałe osoby drobne upominki. Wszystko to ufundowała Rada Rodziców SP 2.

      Prace uczniów można obejrzeć w sali 54. Będą one służyły jako pomoce dydaktyczne dla uczniów klas siódmych. Gratulacje dla całej siódemki.

     • Jasełka Bożonarodzeniowe 2022

      23.12.2022

      Tegoroczne Jasełka Bożonarodzeniowe odbyły sie w naszej szkole w środę 21 grudnia 2022 r. Przygotowali je:  siostra Teresa Matyjaszczyk, Anna Ciszewska, Karolina Należyta, Romana Mucha, Monika Serwatka, Hanna Korbal, Wojciech Kapczyński. Autorem zdjęć jest pan Piotr Misiak. Było wspaniale, dziękujemy.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, która została przygotowana przy użyciu sprzętu z programu "Laboratoria Przyszłości".

    • Wesołych Świąt
     • Wesołych Świąt

      23.12.2022

      Obecnym i byłym pracownikom Szkoły, Rodzicom i Uczniom 

      życzymy

      zdrowych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia, 

      odpoczynku od codziennego zabiegania,

      nabrania dystansu do tego, co wokół,

      chwil roziskrzonych kolędą,śmiechem i wspomnieniami.

      Ciepłem otulmy naszych bliskich i uśmiechnijmy się do siebie.

       

    • Informacja
     • Informacja

      20.12.2022

      Czwartek 22 grudnia 2022r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Tego dnia czynna będzie świetlica szkolna w godz. od 6.30 do 16.30

     • Konkurs Christmas Card

      20.12.2022

      Dnia 19 grudnia w klasie III b odbył się wewnątrzklasowy konkurs na kartkę bożonarodzeniową- Christmas Card. Brawa za zaangażowanie i niezwykłe pomysły!

      Dzieci wzbogaciły  swój zasób słownictwa o nowe, świąteczne zwroty oraz poznały tradycje bożonarodzeniowe obchodzone  m.in. w Wielkiej Brytanii.

      Wyróżniono prace następujących uczniów: Nadii Dalke, Blanki Witkowskiej, Mai Busz i Liliany Michalskiej.

     • W Krainie Świętego Mikołaja

      18.12.2022

      W czwartek 15 grudnia uczniowie klasy 6c mieli okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji matematyki. Podczas zajęć rozwiązywali zagadki i łamigłówki matematyczne ukryte w różnych miejscach w sali lekcyjnej. Uczniowie wcielili się w rolę detektywów, których zadaniem było poszukanie Świętego Mikołaja. Musieli wykazać się znajomością liczb rzymskich, umiejętnością kodowania, rozwiązywania zadań tekstowych oraz spostrzegawczością. Działanie to było doskonałą okazją do nauki współpracy w grupie, analizowania i wyciągania wniosków.

     • W bożonarodzeniowym klimacie

      16.12.2022

      W naszej szkole od kilku dni panuje już podniosły nastrój. Dekoracje w salach lekcyjnych i na korytarzach oraz kiermasze charytatywne sprawiają,że czuć już nadchodzące święta.Uczniowie coraz rzadziej skupiają się na lekcjach, a nauczyciele wkładają wiele wysiłku, aby zastąpić myśli o odpoczynku nauką.Chcąc połączyć przyjemne z pożytecznym, na lekcjach analizuje się teksty związane z Bożym Narodzeniem. Uczniowie klasy 7B omawiają w tym wyjątkowym czasie " Opowieść wigilijną". Dzięki sprzętowi pozyskanemu z programu Laboratoria Przyszłości mogą prezentować efekty pracy z lekturą.

     • Drużynowy sukces szachistów

      15.12.2022

      Uczniowie naszej szkoły brali udział w Wojewódzkim Turnieju Szachowym, który odbył się w Wapnie dnia 13 grudnia 2022 roku. Drużyna w składzie: Aleksandra Śmigielska, Wiktoria Dominikowska, Jan Miszkiel, Jan Zborowski oraz Kacper Wysocki spisali się znakomicie zdobywając 9 miejsce w województwie wielkopolskim na 35 startujących drużyn. Nasi zawodnicy wygrali 4 mecze zdobywając 8 punktów meczowych. Najwyższym dorobkiem punktowym może poszczycić się Ola Śmigielska, która wygrała 5 z sześciu partii. Wynik szachistów z naszej szkoły jest najlepszym wynikiem drużyny z powiatu wągrowieckiego na tegorocznych zawodach wojewódzkich, które odbywają się w trzech kategoriach wiekowych: Igrzyska dzieci, Igrzyska młodzieży szkolnej oraz Licealiada.

      Gratulujemy młodym szachistom i życzymy dalszych sukcesów.

     • Spotkanie autorskie z Olgierdem Adamczakiem

      14.12.2022

      13 grudnia uczniowie klasy 7B wzięli udział w spotkaniu autorskim z szesnastoletnim twórcą literatury fantasy Olgierdem Adamczakiem, który gościł w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Autor wyjaśnił młodzieży, skąd czerpie pomysły do pisania utworów. Omówił również proces powstawania książki. Uczniowie mieli możliwość otrzymania autografu z dedykacją. Dla wszystkich uczestników było to spotkanie pełne wrażeń i niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci, gdyż mimo młodego wieku pisarz bardzo poważnie traktuje swoją twórczość, a jeszcze poważniej swoich czytelników. Spotkania autorskie są doskonałą przestrzenią do wartościowych rozmów i obie strony mogą poczuć się wyjątkowo.