Było aktywnie, kreatywnie i edukacyjnie.
Monika Serwatka
Joanna Kramer - Neumann
Wiesław Kotecki
Było aktywnie, kreatywnie i edukacyjnie.
Monika Serwatka
Joanna Kramer - Neumann
Wiesław Kotecki
Pomysłowe plakaty uczniów klasy 5a w ramach projektu PRZYJAŹŃ, ZAMIAST PRZEMOCY
Monika Serwatka
16 kwietnia odbył się szkolny konkurs recytatorski z języka niemieckiego i angielskiego dla klas 7 i 8.
I miejsce zajęła Marzena Przesławska z klasy 8a,
II miejsce zajął Maksymilian Cholewiński z klasy 7c,
III miejsce zajęła Milena Grabarkiewicz z klasy 8a.
Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców.
Gratulujemy!!!
Konkurs przygotowały : Dorota Krygier- Bubacz, Magdalena Szweda, Lena Pol-Pachowicz i Małgorzata Nowak
Dnia11 kwietnia 2024 r. odbył się w naszej szkole XX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Cystersach. Pytania konkursowe przygotowali pracownicy Muzeum Regionalnego w Wągrowcu. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Marcin Moeglich (przewodniczący) i Natalia Byczyńska z Muzeum Regionalnego w Wągrowcu, Maria Martyńska i Hanna Pękala z Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Pałuckiej w Wągrowcu oraz Kamila Kłos z Gminy Wągrowiec.
Po pierwszej rundzie (test pisemny) w każdej grupie wiekowej wyłoniono po pięciu uczestników etapu finałowego. W finale uczestnicy odpowiadali ustnie na wylosowane pytania.
Po zakończeniu rywalizacji nastąpiła uroczystość wręczenia nagród i dyplomów. Gratulacje uczestnikom konkursu złożyli: Kinga Babicz (dyrektor SP nr 2), o. Rajmund Guzik OCist. (przełożony domu zakonnego cystersów w Winnikach), Robert Woźniak (członek Zarządu Powiatu Wągrowieckiego), dr Roman Pawłowski (kierownik Wydziału Oświaty w Urzędzie Miejskim w Wągrowcu) oraz Kamila Kłos (st. ds. promocji w Urzędzie Gminy Wągrowiec).
W kategorii klas IV – VI zwyciężyli:
I miejsce: MARTYNA KAMIŃSKA – Szkoła Podstawowa w Łeknie (6 pkt.)
II miejsce: ANNA KILARSKA – Szkoła Podstawowa w Mieścisku (4 pkt.)
III miejsce: ALEKSANDRA ŚMIGIELSKA – Szkoła Podstawowa nr 2 w Wągrowcu (2 pkt./ 13 pkt. z testu)
IV miejsce: WIKTORIA DOMINIKOWSKA – Szkoła Podstawowa nr 2 w Wągrowcu (2 pkt./ 12 pkt. z testu)
V miejsce: KSAWERY DOMAGAŁA – Szkoła Podstawowa w Damasławku (1 pkt.)
W kategorii klas VII – VIII zwyciężyli:
I miejsce: MICHAŁ DULĘBA – Szkoła Podstawowa nr 2 w Wągrowcu (6 pkt./ 14 pkt. z testu)
II miejsce: MAKSYMILIAN SADŁOWSKI – Szkoła Podstawowa nr 2 w Wągrowcu (6 pkt./ 12 pkt. z testu)
III miejsce: MAJA NOWICKA – Szkoła Podstawowa w Damasławku (5 pkt.)
IV miejsce: JAN ZBOROWSKI – Szkoła Podstawowa nr 2 w Wągrowcu (3 pkt.)
V miejsce: FILIP KAMIŃSKI – Szkoła Podstawowa w Damasławku (1 pkt.)
UCZESTNICY 1. RUNDY FINAŁU (TEST), KATEGORIA KLASY IV-VI
KACPER SPYCHALSKI – Szkoła Podstawowa w Niemczynie
JAKUB CHABROS – Szkoła Podstawowa w Niemczynie
PAWEŁ JAŚKOWSKI – Szkoła Podstawowa w Niemczynie
NIKOLA PAKOS – Szkoła Podstawowa w Mieścisku
JULIA LEMAŃSKA – Szkoła Podstawowa w Mieścisku
MAGDALENA MACIEJEWSKA – Szkoła Podstawowa nr 2 w Wągrowcu
UCZESTNICY 1. RUNDY FINAŁU (TEST), KATEGORIA KLASY VII-VIII
WIKTORIA WAJGELT – Szkoła Podstawowa w Damasławku
FILIP SAWA – Szkoła Podstawowa w Popowie Kościelnym
MARTYNA ZAWIELAK – Szkoła Podstawowa w Łeknie
PIOTR NOWAK – Szkoła Podstawowa w Łeknie
KASJAN JACEK – Szkoła Podstawowa nr 4 w Wągrowcu
MARCELINA PIOTROWSKA – Szkoła Podstawowa nr 4 w Wągrowcu
GABRIELA GRZĘDA – Szkoła Podstawowa nr 4 w Wągrowcu
EMILIA DOTKA – Szkoła Podstawowa nr 3 w Wągrowcu
Laureatom i wszystkim uczestnikom składamy gratulacje.
Wyrazy uznania kierujemy również do nauczycieli – opiekunów uczestników konkursu, którzy przygotowali ich do trudnej rywalizacji: Sławomira Buka (Szkoła Podstawowa w Damasławku), Kamili Mazur (Szkoła Podstawowa w Popowie Kościelnym), Justyny Graszek (Szkoła Podstawowa w Łeknie), Dariusza Bąka (Szkoła Podstawowa nr 4 w Wągrowcu), Romana Budzyńskiego (Szkoła Podstawowa nr 3 w Wągrowcu), Małgorzaty Smarzyk (Szkoła Podstawowa nr 2 w Wągrowcu), Artura Płoszyńskiego (Szkoła Podstawowa w Niemczynie), Mariusza Waseli (Szkoła Podstawowa w Mieścisku).
O oprawę konkursu zadbały Pani dyrektor Kinga Babicz, Pani wicedyrektor Beata Pałuka, panie Anna Ciszewska, Romana Mucha i Małgorzata Smarzyk
Nagrody dla zwycięzców ufundowało: Starostwo Powiatowe w Wągrowcu, Urząd Miasta, Gmina Wągrowiec, TPŹP, Muzeum Regionalne w Wągrowcu, oraz Szkolna Rada Rodziców
Małgorzata Smarzyk
Z wielką radością informujemy, że klasa 5a ukończyła 18. edycję cyklu filmowego w ramach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej. Filmy, w których braliśmy udział były bardzo wartościowe i edukacyjne. Z niecierpliwością czekamy na 19. edycję w następnym roku szkolnym.
Monika Serwatka
Z wielką radością pragniemy poinformować o dzisiejszym występie naszych pięciu uczniów z klas 1-3, którzy pięknie reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim - "Dwa słówka na temat zdrówka" w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Wapnie. Spośród 50 recytatorów dostrzeżono i nasze perełki:
Varvarę Cherniaievą z kl. 3a, która zajęła II miejsce w kategorii kl.3 i Nikodema Rączkowskiego z kl.2b, który zajął II miejsce w kategorii kl.2
Jesteśmy z Was bardzo dumni!
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na niwie recytatorskiej!
Naszych laureatów przygotowały panie: Maria Rakocy i Barbara Tyrakowska.
Opracowała: Barbara Tyrakowska
8 kwietnia 2024 r. operator koparki wyjął kapsułę czasu z roku 1967.
W słoiku znaleziono relację z Dnia Dziecka w klasie ósmej, której wychowawcą była Barbara Glapan:
„W dniu tym wybieramy się na wspólną wycieczkę do lasu z akordeonem, na którym prześlicznie gra Heniu Cifer. Kończymy ósmą klasę Szkoły Podstawowej nr 2 w Wągrowcu. Kierownikiem naszej szkoły jest pan Marian Kurczewski, a wychowawczynią od klasy piątej do ósmej pani Barbara Glapan ze Skoków. Żegnamy się wszyscy z wielkim żalem. 17 czerwca otrzymujemy świadectwa ukończenia tej szkoły, a po południu w tym dniu spotykamy się na pożegnalnej kawie wraz z rodzicami i nauczycielami. Niech ten arkusz papieru z naszymi podpisami, odciskami palców (kciuka prawej ręki) oraz zdjęciami zostanie po nas jako pamiątka wspólnie przeżytych ośmiu lat w tej szkole. Rozchodzimy się w różne strony, ale wspomnienia miłych chwil będą nas łączyć ze sobą na zawsze.”
Jeśli rozpoznają Państwo kogokolwiek z tych zdjęć prosimy o kontakt ze Szkołą Podstawową nr 2 w Wągrowcu. Zamieszczony tekst nie jest do końca czytelny, zdjęcia odkleiły się i nie wiemy jakim nazwiskom przypisać dane fotografie.
Kinga Babicz
Nazwiska, które dało się odczytać:
Andrzejewska Wiesława
Bałażyk Barbara
Bednarska Krystyna
Brzoskowska Anna
Bobrowska Krystyna
Burdelski Marceli
Chojnacka Grażyna
Cifer Henryk
Czapczyńska Henryka
Fajek Zofia
Frączek Irena
Głomb Halina
Henzel Jadwiga
Jaroszyńska Alicja
Kolasińska Milada
Kozłowski Zbigniew
Ksycka Barbara
Kubicka Ewa
Kular Jan
Maciejewski Jerzy
Maliński Krystian
Marciniak Mieszysław
Musolff Henryk
Nowakowska Grażyna
Nyka Roman
Przybył Wiesław
Rajewicz Teresa
Rajkowska Maria
Skorupińska Teresa
Purczyńska Maria
Talarski Andrzej
Trząsalska Benigna
Urbaniak Grażyna
Wiśniewski Roman
Pilarski Czesław
Ziętowska Grażyna
Piszą o nas:
Uczniowie klasy 6D podczas lekcji języka polskiego stworzyli "kostki biblijnego stworzenia świata", na których liczba pola kostki odpowiadała temu, co danego dnia stworzył Bóg. Uczniowie z zaangażowaniem wykonali zadanie. Chętnie dzielili się efektami swojej pracy.
Joanna Nalewalska
Uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w akcji z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada co roku 2 kwietnia. Imprezę integracyjną organizowała SP nr 3 w czwartek, 4 kwietnia na Rynku naszego miasta. Nasi uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali plakaty promujące akceptację, solidarność i wsparcie dla osób w spektrum autyzmu. W ramach akcji prowadzony był konkurs fotograficzny pod nazwą "Spójrz na świat przez niebieskie okulary". Uczeń klasy III B Henryk Ślósarczyk odebrał Dyplom i nagrodę rzeczową za swoją pracę konkursową. Gratulujemy Henrykowi! Miło było nam wszystkim tam być, wziąć udział! Pozdrawiamy wszystkie dzieci, uczniów w spektrum autyzmu, ich rodziców i nauczycieli!
Barbara Balcerzak
Magdalena Kalkstein
Teresa Gąsiorek
Drużyny z naszej szkoły MATHETEAMSP2 w składzie: Wiktoria Bukowska, Maksymilian Cholewiński, Igor Wagner oraz MJKTEAMSP2 w składzie: Karolina Adamczewska, Maksymilian Sadłowski i Jan Zborowski wzięły udział w Europejskim Konkursie Statystycznym.
Do konkursu zgłosiło się ponad 400 zespołów z całej Polski, które rywalizowały w dwóch grupach wiekowych. Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu trzech testów z zakresu statystyki i rachunku prawdopodobieństwa. Do drugiego etapu zakwalifikowały się 54 drużyny, których zadaniem była analiza danych dotyczących inflacji, cen towarów i usług konsumpcyjnych oraz przedstawienie wyników w formie prezentacji.
Obie drużyny w ostatecznej klasyfikacji znalazły się wśród pięciu najlepszych zespołów grupy B, a uczniowie zostali laureatami części krajowej konkursu.
To jeszcze nie koniec konkursowych zmagań. Przed zespołami stoi kolejne wyzwanie, czyli przygotowanie filmów, które będą oceniane przez jury i internautów.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za awans do części europejskiej konkursu.
Kornelia Jurga-Wełniak
To już trzeci raz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich zaangażowali się w akcję popularyzującą wiedzę o życiu i twórczości Johna Ronalda Reuela Tolkiena. Autor tworzył również bajki dla dzieci. Jedną z nich pozostawioną przez pisarza są "Łazikanty".Tym razem do czytania jej fragmentów zaprosiłam uczniów klasy 7 C, którym dziękuję bardzo za zaangażowanie.
Joanna Kramer-Neumann
NIKODEM RĄCZKOWSKI i MARIANNA DURECKA w kategorii dzieci młodszych to LAUREACI eliminacji miejskich konkursu plastycznego „Obrazy dla Europy”. Międzynarodowe rozstrzygnięcie konkursu, podczas którego zostaną wybrane najładniejsze prace z czterech miast, nastąpi 25-26 maja w Le Plessis-Trevise - partnerskim mieście Wągrowca.Osobne gratulacje kierujemy również w stronę ZOSI RAJNIK i JAROMIRA LICY, którzy w tym konkursie uzyskali TRZECIE MIEJSCE EX AEQUO! Wszystkim Zwycięzcom z klasy 2b należą się WIELKIE BRAWA! Za laureatów konkursu trzymamy dalej kciuki!
Barbara Tyrakowska
Drugi raz, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich mieli przyjemność uczestniczyć w obchodach Dnia Pioniera w Gorzowie Wielkopolskim. To święto związane jest z mieszkańcami naszego miasta, którzy w 1945 roku tworzyli tam polską administrację. Na gorzowskich bulwarach znajduje się pomnik, pod którym rokrocznie odbywają się uroczystości upamiętniające te wydarzenia, spotykają się potomkowie wągrowieckich osadników, władze Gorzowa i Wągrowca, a od dwóch lat w tych uroczystościach uczestniczą także nasi uczniowie. Dlaczego „Dwójka”? Stało się to za sprawą odnalezionej kroniki dawnego dyrektora SP2 Mariana Kurczewskiego. Opisał on współpracę naszej szkoły z gorzowską „Dwójką” właśnie w 1945 r., gdy niemiecki Landsberg przeistaczał się za sprawą wągrowczan w Gorzów Wielkopolski. Stało się to inspiracją do wznowienia kontaktów między szkołami. Naszą szkołę reprezentowali członkowie Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką Anny Ciszewskiej i Kingi Babicz. Mimo okresu przedświątecznego i dnia wolnego od zajęć lekcyjnych w uroczystościach w Gorzowie cały czas towarzyszyli nam uczniowie z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowe nr 2 z Oddziałami Sportowymi im. Szarych Szeregów wraz z opiekunami: Jolantą Stępkowską i wicedyrektor Agnieszką Wroniak. Po części oficjalnej mieliśmy okazję spotkać się ponownie z uczniami gorzowskiej „Dwójki”, tym razem w jej murach, gdzie czekała na nas dyrektor szkoły Katarzyna Gromiec i Katarzyna Wojniusz. Kolejny raz, przekazaliśmy symboliczne upominki i kartki z życzeniami gorzowskim kolegom, nawiązując tym samym do wydarzeń z 1945 r., kiedy zaleceniem Kuratorium oraz decyzją z Inspektoratu Szkolnego w Wągrowcu SP2 Wągrowiec miała przydzieloną pod opiekę Szkołę Podstawową nr 2 w Gorzowie Wielkopolskim.
Po kilkugodzinnej, niezwykle sympatycznej wizycie w szkole liczymy, że uda nam się kontynuować i zacieśnić wzajemne kontakty. Nasi uczniowie wrócili do domu obdarowani upominkami przez prezydenta miasta oraz uczniów szkoły.
Serdecznie dziękuję naszej delegacji za godne reprezentowanie szkoły i miasta.
Kinga Babicz
Podczas obchodów Dnia Św. Patryka odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o tym człowieku. Laureatami zostali:
w kategorii klas 3
1 miejsce - Bartosz Kulczyński kl. 3a
2 miejsce - Mateusz Wawrzyniak kl.3a
3 miejsce - Laura Garcia-Książkiewicz kl. 3a
W kategorii klas 6 przyznano dwa pierwsze miejsca Wojciechowi Szwedkowi i Kamilowi Wegrzynowi z kl. 6d i dwa drugie miejsca Michałowi Wojciechowskiemu i Adrianowi Zielonce z kl. 6d.
Laureatom serdecznie gratulujemy.
Nauczyciele języka angielskiego.
Niech te święta Wielkiej Nocy
spłyną rzeką Boskiej mocy,
otuliwszy serca Wasze
spokojem i radością.
Życzymy Państwu chwili refleksji
i chwil radości
spędzonych wspólnie
przy rodzinnym stole.
Przerwa świąteczna wielkanocna od 28.03.2024r.(czwartek) do 2.04.2024r.(wtorek)
Uczniowie wracają do szkoły w środę 3 kwietnia 2024r.
W minionych dniach wolontariusze z naszego Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką p. Joanny Kramer- Neumann oraz p. Błażeja Filipiaka zaangażowali się w zbiórkę na rzecz wągrowieckiego hospicjum. Kwestowano w budynku szkoły jak również na ulicach miasta. Wszystkim, za nawet najmniejszy datek, bardzo dziękujemy.
Joanna Kramer-Neumann i Błażej Filipiak
21 marca zespół HUMORESKA w składzie Milena Grabarkiewicz, Nikola Klar, Hania Zborowska, Jagoda Matysiak i Zuzanna Juszczyk, brał udział w II KONCERCIE INTEGRACYJNYM PRZEZ ŻYCIE W KOLOROWYCH SKARPETKACH. Koncert był niezwykły, bajkowy, wzruszający i niepowtarzalny. Dziękujemy za zaproszenie.
Monika Serwatka
22 marca obchodzimy co roku Światowy Dzień Wody. Ma on nam przypominać, że wielu mieszkańców Ziemi cierpi z powodu braku dostępu do wody pitnej. Z tej okazji uczniowie klas 7a i 7b przygotowali ulotki jak żyć w zgodzie z naturą na co dzień – często są to małe gesty, które powtórzone wielokrotnie dają duże efekty. Oto kilka naszych propozycji:
Bierz szybki prysznic zamiast kąpieli
Zakręcaj wodę podczas mycia zębów
Naprawiaj wadliwe instalacje
Używaj regulowanej spłuczki
Włączaj tylko pełną pralkę i zmywarkę
Zrezygnuj z wody butelkowanej
Gotuj zawsze pod przykryciem
Wodę z mycia owoców i warzyw wykorzystaj do podlewania roślin
Jeśli masz ogród – zbieraj deszczówkę do podlewania.
Oszczędzaj prąd i segreguj śmieci – w ten sposób również oszczędzasz wodę, która jest potrzebna do wyprodukowania tych wszystkich rzeczy!
Te i inne dobre rady uczennice klasy 7a przekazały swoim młodszym koleżankom i kolegom z klas 1-3.
Anna Ciszewska i Anna Malak
Powered by aSc EduPage