Informujemy, że kiermasz Rady Rodziców ze względów organizacyjnycg został przesunięty z 16.12.2024 r. na 17 -18.12. 2024 r.
Organizatorzy
Informujemy, że kiermasz Rady Rodziców ze względów organizacyjnycg został przesunięty z 16.12.2024 r. na 17 -18.12. 2024 r.
Organizatorzy
Naukę języka norweskiego kontynuuje w tym roku Julian Przysiek z klasy 2a. Chętnie przychodzi na zajęcia, pogłębia wiedzę i doskonali umiejętności językowe. Skandynawia go fascynuje czemu daje wyraz na każdych zajęciach. Brawo Julian!
Magdalena Szweda
Zaczarowany świat wróżb i magii, czyli Andrzejki w naszej szkole.
Piątek, 29.11.2024 r. przebiegł pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego…
Pieczę nad całym przedsięwzięciem objęła Rada Samorządu Uczniowskiego.
Dziękujemy za miło spędzony czas.
Anna Ciszewska
Wzorem ubiegłego roku uczniowie z klasy 7d przygotowali na lekcji języka niemieckiego kartki świąteczne dla uczniów z klasy 7 Szkoły Podstawowej nr 4 w Wągrowcu. Zadaniem uczniów było napisać życzenia bożonarodzeniowe oraz noworoczne w języku niemieckim. Teraz będziemy wyczekiwać kartek od naszych rówieśników . Małgorzata Nowak
W klasie 3b odbyła się wyjątkowa dyskoteka andrzejkowa, która połączyła taneczną energię z magią tradycyjnych wróżb. Uczniowie nie tylko bawili się w rytm ulubionej muzyki, ale też mogli zajrzeć w przyszłość podczas zabawnych przepowiedni. Dodatkowo wszyscy wzięli udział w kreatywnych konkursach, które wzbudziły wiele emocji i dostarczyły niezapomnianych chwil. Dzięki współpracy i zaangażowaniu całej klasy, ten dzień stał się pełen radości, integracji i wspaniałej atmosfery. Z pewnością na długo zostanie w pamięci klasy 3b!
Barbara Tyrakowska
Uczniowie klasy 3c na zajęciach w Muzeum Regionalnym w Wągrowcu poznawali zwyczaje i obrzędy andrzejkowe. Każdy mógł dowiedzieć się, co go czeka w przyszłości. Oczywiście wszystkie wróżby traktowaliśmy na wesoło i z przymrużeniem oka. Było magicznie i radośnie.
Maria Kozdęba
Klasa 5B podczas lekcji języka polskiego zrealizowała scenariusz dotyczący uczuć. Każdy ma prawo do swoich uczuć. Nie ma złych uczuć. Z wiekiem rodzą się w nas nowe, zapominamy o innych, ale są istotnym elementem naszego życia, towarzyszą nam w każdej chwili. Uczniowie najpierw powiedzieli o emocjach i uczuciach, które towarzyszyłyby im przy nagłej przeprowadzce do nowego miejsca, następnie zastanowili się, czy możliwe, aby nasi przodkowie posiadali, odczuwali w przeszłości podobne uczucia będąc w tym samym wieku. Następnie wysłuchali historii Rozalii, która po przeprowadzce do nowego domu odnalazła pamiętnik swojej imienniczki prababci Rozalii, która pisała go w czasie Powstania Warszawskiego. Na podsumowanie uczniowie wykonali plakaty ilustrujące uczucia i główne bohaterki opowiadania. Klasa podsumowała, iż uczucia i emocje to stany, które łączą ludzi.
Lekcja została przeprowadzona w ramach projektu "BohterOn - włącz historię" w połączeniu z projektem "Młode głowy".
Joanna Nalewalska
Z dumą informujemy, że Franciszek Pruszczyński - uczeń klasy 3b zdobył I miejsce w konkursie plastycznym pt. „Prawa Konsumenta” zorganizowanym w ramach zadania „Prawa Konsumenta 2024”!
To ogromne wyróżnienie pokazuje talent i zaangażowanie Franka, który w swoim dziele świetnie oddał istotę praw konsumenta. Konkurs został dofinansowany z budżetu Powiatu Wągrowieckiego.
Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!
Barbara Tyrakowska
Z ogromną dumą informujemy, że dwaj uczniowie z naszej szkoły - z klasy 3b: Antek Kluczyński i Franek Przybylski wykazali się niezwykłą wrażliwością i odpowiedzialnością.
Wczoraj w okolicach Ronda Pałuckiego przy ul. Janowieckiej znaleźli rannego kocurka. Dzięki ich zaangażowaniu i szybkiej reakcji kotek trafił do gabinetu weterynaryjnego Bovi-Med, gdzie otrzymał niezbędną pomoc.
Jesteśmy dumni z naszych uczniów za ich postawę – to piękny przykład empatii i troski o zwierzęta.
Brawo, Chłopcy!
Barbara Tyrakowska
Z powodu szkolenia Rady Pedagogicznej, we wtorek 3 grudnia 2024 r., godzina dostępności dla uczniów i rodziców zostaje odwołana.
27.11.2024 r. Koszulkę Lidera otrzymał utalentowany Wiktor Krenz z klasy 2 b, który zdobył III miejsce w XII OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU KARATE SATORI CUP 2024 w konkurencji SUMO.
Jesteśmy ogromnie dumni z sukcesu naszego ucznia. Cieszymy się, że rozwija swoje sportowe pasje.
Życzymy kolejnych sukcesów
20 listopada nasi uczniowie mogli aktywnie uczestniczyć w eksperymentach fizyczno - chemicznych przeprowadzonych przez pana Bartka.
Badali prawdziwość teorii fizycznych i chemicznych, które
doświadczali na własnej skórze.
Była to wspaniała zabawa połączona z nauką.
Dziękujemy.
Izabela Lisiak i Agnieszka Maciejewska
Uczniowie klasy 4B, podczas lekcji języka polskiego, omawiając lekturę "Akademia Pana Kleksa" mieli okazję doświadczyć przedmiotów w niej nauczanych. Dzieci leczyły chore sprzęty, grały globusem niczym na lekcji geografii, odbyły lekcje przędzenia liter, wzięły udział w lekcji kleksofrafii, podczas której każdy z nich próbował nadać nowe znaczenie powstałemu kleksowi.
Uczniowie zaangażowali się w każdą lekcję, starali się wykonać każde polecenie możliwie najlepiej.
Joanna Nalewalska
Dnia 15 listopada 2024 roku w naszej szkole obchodziliśmy XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie przez cały tydzień powtarzali tabliczkę mnożenia. Natomiast w piątek przeszli egzamin z jej znajomości. Wszyscy, którzy bezbłędnie wykonali zadania otrzymali certyfikaty i ordery Ekspert Tabliczki Mnożenia. W akcję włączyli się również uczniowie klas 1-3.
Ekspertom serdecznie gratulujemy!
Kornelia Jurga-Wełniak
List Wielkopolskiego Kuratora Oświaty z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji
We wtorek 21 listopada dzieci przygotowały akademię z okazji 106 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości..Nie zabrakło pięknie wyśpiewanych patriotycznych pieśni i z dumą wyrecytowanych wierszy, które nawiązywały do czasów zniewolenia naszego narodu. W drugiej części akademii uczniowie przedstawili Polskę, jako strasznie cierpiącą pacjentkę, której dzielnie pomagała pielęgniarka i zatrwożony lekarz. Próbowali za wszelką cenę zapobiec jej słabnącemu zdrowiu, na które złożyły się wymuszane przez szlachtę przywileje, przegrane powstania, rusyfikacja i germanizacja, oraz słabe rządy królów elekcyjnych. Przedstawienie kończy się wkroczeniem Józefa Piłsudskiego i przejęciem przez niego władzy, co ostatecznie uzdrowiło Polskę, która z radością odrodziła się po 123 latach niewoli.
Akademię przygotowały Panie : Małgorzata Smarzyk, Monika Serwatka, Romana Mucha i Anna Ciszewska
Małgorzata Smarzyk
Powered by aSc EduPage