• Hobby Wiktora Donala

            16.11.2021

            Jeszcze z wystawki i prezentacji "Nasze Hobby" ( z dnia, 12.11.21r.) przedstawiam prezentację Wiktora Donala - ucznia klasy Vd na temat " Terrarystyka i akwarystyka". Warto zobaczyć.  Zapraszam.

            Małgorzata Włodarczyk

          • Konkurs karaoke "Śpiewać każdy może"

            16.11.2021

            W październiku odbył się szkolny wokalny konkurs karaoke „ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE” w ramach Międzynarodowego Dnia Muzyki, który co roku obchodzimy 1 października. Gratulujemy WSZYSTKIM odważnym wokalistom, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu, a w szczególności laureatom konkursu. Wielkie podziękowania kierujemy naszym fundatorom nagród: Radzie Rodziców prężnie działającej przy naszej szkole oraz sponsorom: Staroście Wągrowieckiemu p. Tomaszowi Krańcowi i firmie Serpol z Mieściska.

            Oto laureaci konkursu:

            KATEGORIA KLAS TRZECICH: I MIEJSCE Laura Przysiek z kl. 3a, II MIEJSCE Zuzanna Juszczyk z kl. 3b i Hania Zborowska z kl. 3 a, III MIEJSCE  Zuzanna Broda z kl. 3a; WYRÓŻNIENIE zdobył Oskar Szwed z kl. 3c.

            KATEGORIA KLAS CZWARTYCH I PIĄTYCH: I MIEJSCE Nikola Klar z kl. 5a, II MIEJSCE Maksymilian Cholewiński z kl. 5c, III MIEJSCE Ewa Łukaszewska z kl. 5a; WYRÓŻNIENIA zdobyły Wiktoria Dominikowska z kl. 4b i Pola Szymańska z kl. 5a.

            KATEGORIA KLAS SZÓSTYCH I SIÓDMYCH: I MIEJSCE Julia Rajewska z kl. 7e, II MIEJSCE Milena Grabarkiewicz z kl. 6a; III MIEJSCA ZDOBYŁY: Natalia Nowacka z kl. 7b, Nikola Majchrzak z kl. 7f i Kinga Grabicka z kl. 7f;  WYRÓŻNIENIE powędrowało do Piotra Krystkowiaka z kl. 7d.

            Braaaaawaaaa!!!

          • Nasze hobby

            13.11.2021

            10 listopada br. w naszej szkole  odbyła się wystawa i prezentacja na temat „Nasze Hobby”. Swoje pasje prezentowali: p. Mariusz Przygoda z synem Szymonem uczniem klasy 3b, Wiktor Donal uczeń klasy 5d, Michał Anders uczeń klasy 2c oraz nauczyciele SP2, tj.  Anna Ciszewska, Robert Wójtych i Małgorzata Włodarczyk.

            Pan Mariusz z Szymonem ciekawie opowiadali o swojej pasji – wędkarstwie i zaprezentowali profesjonalny sprzęt i akcesoria. Wiktor po mistrzowsku przygotował prezentację na temat swojego hobby - „Terrarystyka i akwarystyka”, którą uczniowie oglądali z zaciekawieniem. Michał przedstawił swoje prace z plasteliny i podczas prezentacji  pokazywał jak lepi i opowiadał. Z podziwem obserwowaliśmy  jak sprawnie powstawały następne prace. Duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudziły także prace wykonane przez p. Annę Ciszewską - „Pirografia – ogniem malowane”, prace z rękodzieła – hafty, plecionki, oraz widokówki z Wągrowca z lat 60/70 Małgorzaty Włodarczyk, oraz hobby sportowe – bieganie p. Roberta Wójtycha – numery startowe, medale, koszulki będące teraz pamiątkami ze startów w biegach krajowych i zagranicznych, w tym z Afryki. Uczniowie podczas prezentacji zadawali dużo pytań, co świadczyło o ich zainteresowaniu. Na zakończenie Michał (prezentował hobby - lepienie z plasteliny) powiedział,” Jeszcze nigdy tak się nie bawiłem dobrze”. Myślę, że jest to najlepsze podsumowanie tej wystawki.

            Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy – podziękowanie a uczniowie dodatkowo nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

             Organizatorem prezentacji „Nasze Hobby” była Małgorzata Włodarczyk- doradca zawodowy SP2.

        • Wycieczka literacka do Poznania
          • Wycieczka literacka do Poznania

            13.11.2021

            W sobotę 6.11.2021 grupa młodzieży klas siódmych i ósmych naszej szkoły wraz z wychowawcami odbyła pociągiem wycieczkę do Poznania, by zobaczyć eksponaty dotyczące życia i twórczości jednego z naszych noblistów, autora ,,Quo vadis", ,,W pustyni i w puszczy" - Henryka Sienkiewicza. Muzeum Literackie, znajdujące się na Starym Rynku w Poznaniu, dostarczyło młodzieży wielu nowych wiadomości o autorze lektur obowiązkowych i ciekawostek z jego życia. Uczniowie napiszą teraz reportaż z tej udanej wycieczki.

          • 44. Międzynarodowy Listopad Poetycki

            13.11.2021

            5.11.2021 klasa VIII c wraz z polonistką,  panią Jolantą Godawą, wzięła udział w spotkaniu autorskim z poetą Markiem Wawrzkiewiczem. Odbyło się ono w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wagrowcu w ramach 44. Międzynarodowego Listopada Poetyckiego. Poeta, niezwykle skromny, opowiedział o swojej pracy, o tworzeniu utworów poetyckich, o innych poetach. Młodzież miała możliwość zadania kilku pytań i uzyskała interesujące odpowiedzi. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze i na pewno na długo zostanie w pamięci uczestników. 

        • Akcja Szkolnego Koła Wolontariatu
          • Akcja Szkolnego Koła Wolontariatu

            10.11.2021

            W przeddzień Święta Niepodległości Szkolne Koło Wolontariatu rozprowadzało rogale, tradycyjne słodkie wypieki znane w całej Wielkopolsce. Stojąc w kolejce, uczniowie mogli się zapoznać z historią św. Marcina. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziekujemy.

            Opiekun SKW Błażej Filipiak

        • Święto Niepodległości
          • Święto Niepodległości

            10.11.2021

              Dnia 9 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie recytowali wiersze, które podkreślały nastrój walk i zmagań z zaborcami. Ukazali lata niewoli i upokorzeń narodu polskiego, oraz długą i ciężką drogę do zwycięstwa. Śpiewali wzruszające pieśni patriotyczne na tle biało-czerwonych flag wprowadzając wszystkich w atmosferę minionych lat.                                                                                                                                                                            To święto jest prawdziwą lekcją patriotyzmu i przesłaniem, które sprawia, że na chwilę zapomina się o codzienności, a myślą wraca  do przodków, którzy  poświęcili życie za  Ojczyznę.  Młodzież  odpowiedziała też  sobie na pytanie, czym dzisiaj jest  patriotyzm i jakim szczęściem jest życie w wolnym i bezpiecznym kraju.

            W akademii wzięli udział uczniowie klas: IVD, VIA, VIB, VIID, VIIF, VIIIA i VIIIB pod kierunkiem Pani  Moniki Serwatki i Małgorzaty Smarzyk. O piękną oprawę plastyczną zadbały Panie Anna Ciszewska, Romana Mucha i Karolina Należyta. Pan Piotr Misiak i Robert Wójtych uwiecznili to uroczyste wydarzenie.

          • Wycieczka do Torunia

            05.11.2021

            Dnia 4 listopada klasa 6b i 5c brała udział w wycieczce do Torunia - miasta piernika i Kopernika. Zwiedziliśmy m. in. Rynek Nowomiejski, ruiny zamku krzyżackiego, Rynek Staromiejski i Krzywą Wieżę. Niezapomnianym przeżyciem był seans w Planetarium - "Kolorowy kosmos", seans filmowy 4D w Domu Kopernika oraz warsztaty piernikowe. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

        • Szkoła Pamięta
          • Szkoła Pamięta

            29.10.2021

                Tradycją naszej szkoły jest, jak co roku odwiedzanie cmentarzy i miejsc pamięci, aby w tych szczególnych dniach uczcić pamięć poległych za naszą wolność bohaterów i osób ważnych dla środowiska lokalnego. Po raz drugi nasza placówka włączyła się do akcji MEN ,, Szkoła pamięta” Inicjatywa ta kształtuje postawę patriotyczną uczniów, nawiązuje  do polskiej tradycji świąt zadusznych i  uwrażliwia dzieci i młodzież na pamięć o zmarłych. W ramach tego przedsięwzięcia podjętych zostało wiele zadań. W klasach pojawiły się gazetki o życiu zasłużonych osób dla naszego regionu. Szkolne Koło Wolontariatu  zorganizowało zbiórkę zniczy dla  zmarłych nauczycieli. Klasy siódme  posprzątały zaniedbane i zapomniane mogiły na cmentarzu farnym. Zapaliły  światełka , oddały hołd tym, którym przyszło żyć i umierać w czasie powstania wielkopolskiego i wojen. Uczniowie klasy VIII A i Samorząd Szkolny wraz z opiekunami odwiedzili miejsca pamięci  związane z ważnymi wydarzeniami naszego regionu.Klasa IVD wraz z wychowawczynią udała sie cmentarz komunalny, na którym spoczywa wielki społecznik i filantrop ksiądz Jerzy Niward Musolff. Był on ostatnim podprzeorem zakonu cystersów. Nie  szczędził środków i czasu, założył sierociniec, alumnat i dom starców. Szczególnie zapisał się na kartkach historii naszego miasta. Poprzez pielęgnowanie pamięci  o tych, którzy odeszli rodzi się prawdziwa więź młodego pokolenia z małą Ojczyzną. To czas zadumy i uświadomienie  sobie, że wszystko zaczyna się i kończy.

            Prezentacja:prezentacja_musolff.pptx

          • Światowe Dni Origami

            28.10.2021

            Z okazji Światowych Dni Origami chętni uczniowie z klasy 5c uczestniczyli w warsztatach składania papieru.  Podczas zajęć dzieci złożyły  ośmiościan oraz statek.  Wykorzystywanie origami na zajęciach  pobudza nie tylko wyobraźnię, ale pozwala także odkryć świat matematyki w zupełnie innym wymiarze.

          • Ogólnopolski Tydzień Kariery

            22.10.2021

            Uczniowie klasy 3c, budując wysokie i wytrzymałe konstrukcje w ramach akcji XIII OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA KARIERY, doświadczyli pozytywnych emocji w przeżywaniu siebie jako osób twórczych i zdolnych do rozwiązywania różnorodnych problemów.

            Klasa 6b w ramach OTK pracowała na temat KONSTRUUJEMY ŚWIAT IDEALNY, CZYLI LĄDUJEMY NA BEZLUDNEJ WYSPIE I BUDUJEMY TAM RAJ, WEDŁUG NASZYCH WŁASNYCH ZASAD. Wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani i mieli ciekawe pomysły, co widać na fotorelacji. Gratuluję kreatywności i bogatej wyobraźni twórczej

            Uczniowie klasy 8b w ramach OTK zrealizowali temat "Poznaję siebie - moja marka osobista". Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematem i aktywni podczas zajęć.

            Podczas lekcji religii uczniowie odkrywali ile zawodów jest ukrytych w Biblii np. klasy 1-3 stały się tancerzami, pisarzami, malarzami, przyrodnikami i to nie wszystkie zawody. Spróbujesz poszukać innych...

            OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY "Wyprawa na 3K: KARIERA, KREATYWNOŚĆ, KOMPETENCJE".Podczas zajęć na temat "SEN- ODKRYWAMY ZAKAMARKI NASZEJ WYOBRAŹNI", klasa 2b wyraziła swoje emocje, zdolności i umiejętności tworząc niezwykle kreatywne prace plastyczne pt. "MÓJ SEN". Dzieci obejrzały fragment filmu" W GŁOWIE SIĘ NIE MIEŚCI ", opowiadały o swoich snach, o ich różnorodności i o tym jak sny pobudzają dziecięcą wyobraźnię. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i z niecierpliwością czekaliśmy na ich prezentację. 

            Klasa 3a w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery , który w tym roku przebiegał  pod hasłem  3K: Kariera Kompetencje Kreatywność  realizowała  temat "Budujemy konstrukcję wysoką i wytrzymałą ". Uczniowie budowali w grupach wieże. Mieli znakomite pomysły i pięknie współpracowali w grupach.

          • Konkurs historyczny Patria Nostra

            15.10.2021

                 Dnia 13 października podczas uroczystej gali w Poznaniu został rozstrzygnięty wojewódzki Konkurs historyczny Patria Nostra.  Udział w nim wzięli uczniowie z 63 szkół. Zadanie polegało na wykonaniu krótkiego filmu lub animacji na określony temat . Celem tego przedsięwzięcia jest budzenie szacunku do przeszłości i kształtowanie polskości wśród młodego pokolenia. Tego trudnego zadania podjęli się uczniowie  klasy VIII E i  VIII F Stworzyli  oni prawdziwe arcydzieła zamykając w kilkusekundowym przekazie skrawek historii. Każda grupa miała inną, oryginalną wizję wykorzystując nowoczesną technologię komputerową. Drużyny 20 i 43 wzorowo się wywiązały.  Obydwie animacje miały dobre recenzje i zostały wysoko ocenione. Wyróżniona została praca pt. ,,Pierwszy eksperymentalny  program telewizyjny – 1952” w wykonaniu uczniów: Filipa Cieślaka, Niny Drożdż i Michała Januchowskiego. Udział w tym konkursie jest źródłem poznania ojczyzny i zagłębienia się w jej dzieje. Jest  też próbą odpowiedzi na pytanie: Jaki jest język współczesnego patriotyzmu?                                  

            Uczniów przygotowała Pani Małgorzata Smarzyk

        • Dzień Patrona i Dzień Edukacji Narodowej
          • Dzień Patrona i Dzień Edukacji Narodowej

            14.10.2021

            Uroczystość z okazji Święta Patrona  w wągrowieckiej dwójce odbyła się 14 października w godzinach przedpołudniowych. W związku z trwającą pandemią nie było tradycyjnej akademii i zmagań w sali gimnastycznej. Uczniowie wystąpili w audycji transmitowanej przez szkolny radiowęzeł. Przypomnieli najistotniejsze fakty z działalności cystersów w grodzie nad Wełną, zachęcając  do pogłębiania wiedzy o zakonnikach. Zgromadzone w klasach dzieci rozwiązywały krzyżówki, rebusy i poznawały gwarę regionu. Nasza szkoła bowiem przywiązuje dużą wagę do tradycji. Patron to ważna postać, wokół której buduje się wartości  i rodzi się poczucie wspólnoty. Dzieje się tak właśnie za przyczyną obchodzonych uroczystości.Dzisiaj też młodzież w  Dniu Edukacji Narodowej podziękowała pedagogom za dar nauki, kształtowanie postaw i doskonalenie osobowości. Życzyła swoim nauczycielom, żeby każdego dnia z optymizmem i pasją podchodzili do pracy .Swoją wdzięczność wyraziła pięknymi  piosenkami.

            Obchody tych ważnych świąt przygotowały Panie: Monika Serwatka, Romana Mucha, Anna Ciszewska, Agnieszka Maciejewska i Małgorzata Smarzyk                                                                                                            

            Klasa 2b aktywnie uczestniczyła w ŚWIĘCIE PATRONA. Dzieci wysłuchały audycji, wspólnie rozwiązywały zadania do wykonania i ucieszyły się ze słodkiej niespodzianki. 

        • Życzenia Rady Rodziców na DEN
          • Życzenia Rady Rodziców na DEN

            14.10.2021

                                      W imieniu wszystkich rodziców dziękujemy Dyrekcji,                                  Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Szkoły

            za trud, poświęcenie i zaangażowanie, które towarzyszą nieustannie

            w pracy na rzecz edukacji i wychowania naszych dzieci.

            Życzymy Państwu, aby trudowi wkładanemu w edukację towarzyszyły

            zawsze zaufanie i szacunek uczniów, żeby kształcenie młodego pokolenia

            dawało poczucie satysfakcji i spotykało się ze społecznym uznaniem.

            Rada Rodziców

            działająca przy Szkole Podstawowej Nr 2

            im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu

        • Ogólnopolski Konkurs dla Szkół Podstawowych "Do Hymnu"
          • Ogólnopolski Konkurs dla Szkół Podstawowych "Do Hymnu"

            09.10.2021

            Dnia 8 października 2021 roku w XVI- wiecznej Farze od rana rozbrzmiewały patriotyczne pieśni w wykonaniu uczniów wągrowieckiej dwójki. To właśnie tutaj odbyło się tak długo wyczekiwane ,, wielkie śpiewanie’’ w ramach Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych ,,Do Hymnu’’, organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

             Ideą tego przedsięwzięcia jest kształtowanie obrazu rodzimej tożsamości narodowej i rozbudzenie szacunku do polskiej historii.

            Nad patriotyzmem trzeba pracować, to nie jest dar wrodzony. Od lat podejmujemy wiele działań, aby zaszczepić go młodemu pokoleniu. Nie musieliśmy nikogo namawiać do śpiewania. Nasi uczniowie wiedzą, że pieśni patriotyczne towarzyszyły najważniejszym momentom w historii państwa. Oprócz hymnu państwowego ze śpiewnika narodowego   wybraliśmy podniosłą ,,Rotę’’ i ,,Święta miłości kochanej ojczyzny” -  opowieść o  Polsce i losach jej przodków.

             Wstępem do naszego dzieła było wkroczenie pocztu  sztandarowego szkoły.  Przy dźwiękach chorałów gregoriańskich, środkiem kościoła  dumnie  przeszli  uczniowie klasy  czwartej przebrani za cystersów.

            Pod kierunkiem Pani Moniki Serwatki  pięknie zaprezentowało się trzystu dwudziestu uczniów  w  narodowych barwach. To nasza młodzież z dużym zaangażowaniem i poświęceniem wyśpiewała pieśni hymniczne. Wspólnie też uczciliśmy kolejną, nadchodzącą rocznicę odzyskania niepodległości. W tej wzruszającej chwili staliśmy się jedną biało-czerwoną rodziną.

            Do tej akcji włączyli się wszyscy nauczyciele naszej szkoły, a szczególnie Pani Dyrektor Kinga Babicz, Pani Monika Serwatka, Pani Ania Ciszewska, Pani Romana Mucha i Pani Małgorzata Smarzyk. Wszystko sfotografował Pan Piotr Misiak.

             

        • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
          • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

            05.10.2021

            W piątek 1 października 2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji uczniowie na lekcjach matematyki w różny sposób powtarzali tabliczkę mnożenia. W piątek natomiast przeszli egzamin z jej znajomości. Wszyscy, którzy bezbłędnie wykonali zadania otrzymali ordery „Ekspert Tabliczki Mnożenia”. Uczniowie klas 1-3 również włączyli się w akcję. Powtarzali mnożenie kolorując obrazki. 

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
      • Szkoła: 603-313-284 Świetlica: 603-313-298
      • ul. Krótka 4 62-100 Wągrowiec Poland
      • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
    • Logowanie