• Komunikat
          • Komunikat

            18.03.2021

            Z przykrością informujemy, że od poniedziałku 20 marca 2021r. przechodzimy w klasach I-III w tryb zajęć zdalnych prowadzonych w aplikacji Teams.

        • Dzień Kobiet
          • Dzień Kobiet

            08.03.2021

            Z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkim Paniom

            dużo zdrowia,spełnienia marzeń,

            szczęścia, pomyślności,

            i niech uśmiech na Waszych twarzach zawsze gości,

            a życie nie sprawia trudności i przykrości.

             

             

          • Sukces Julianny Zink

            04.03.2021

            Kolejny sukces uczennicy klasy 6d Julianny Zink. Julianna otrzymała wyróżnienie w X Powiatowym Konkursie Recytatorskim „KLEKS”.Konkurs polegał na ocenie nagrania filmowego recytacji wiersza. Julianna prezentowała utwór Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt. " Dyrektor i pomnik".Ogromne brawa!

        • Wyniki konkursu na Kartkę Świąteczną
          • Wyniki konkursu na Kartkę Świąteczną

            04.03.2021

            W KONKURSIE PLASTYCZNO-POLONISTYCZNYM NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ NAGRODY OTRZYMUJĄ:

            I MIEJSCE Julianna Zink kl. VId

            II MIEJSCE Marta Wiertel kl.VIIb

            III MIEJSCE Nikola Łasińska kl.IVd

            WYRÓŻNIENIE Zuzanna Pawłowska kl.IVa

            Gratulujemy!

            Ze względu na pandemię nie możemy zaprosić uczniów po odbiór dyplomów i nagród do szkoły.           O sposobie odbioru nagród poinformujemy w późniejszym terminie.

          • Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

            01.03.2021

            Jest to święto państwowe ustanowione w 2011 roku przez sejm.  Jego data nawiązuje do egzekucji członków IV  Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Ppłk Łukasz Ciepliński i jego siedmiu współtowarzyszy zostało rozstrzelanych w warszawskim więzieniu na Mokotowie strzałem w tył głowy, po wcześniejszych brutalnych przesłuchaniach prowadzonych pod nadzorem NKWD. Należy uczcić pamięć o podziemiu niepodległościowym (1944- 1963) i wysiłek żołnierzy niezłomnych w walce z sowietyzacją Polski. Powojenna konspiracja  była najliczniejszą formą zorganizowanego ruchu oporu polskiego społeczeństwa wobec reżimu komunistycznego. W zbrojnym podziemiu działało nawet 200 tysięcy ludzi w różnych oddziałach. Przeciwko władzy występowali również uczniowie zrzeszeni w podziemnych organizacjach. Zachęcam uczniów  do udziału w  dzisiejszych  obchodach  narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Już 10 lat czcimy ich pamięć. Ze względu na pandemię uroczystości mają  charakter wirtualny.  Szczególnie ciekawe materiały  edukacyjne udostępnił  Instytut Pamięci Narodowej.  Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmu.

            Link do filmu:

             

        • Klasowy Konkurs Kaligraficzny
          • Klasowy Konkurs Kaligraficzny

            28.02.2021

            Uczniowie klasy 2c włączyli się w tym roku w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Dzień ten przypomina nam o różnorodności językowej, o tym, iż język to najpotężniejsze narzędzie ochrony i rozwoju wspólnego dziedzictwa kulturowego ludzkości.

            W ramach obchodów 18 drugoklasistów wzięło udział w Klasowym Konkursie Kaligraficznym o tytuł MISTRZA KALIGRAFII. Dzieci miały przepisać jak najstaranniej i bezbłędnie wiersz o Polsce.

            Czy możliwe jest MISTRZOSTWO tak wielu? Oceńcie sami

            Przedstawiamy prace wszystkich, gdyż każdy przepisał bezbłędnie i włożył wysiłek w wykonanie zadania

          • Podziękowania

            22.02.2021

            W załączniku publikujemy podziękowania, które wpłynęły na ręce Pani Dyrektor mgr Kingi Babicz od Pani Prof. dr med. Danuty Januszkiewicz - Lewandowskiej kierującej Oddziałem III Hematologiczno - Onkologicznym Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

            Załącznik: Podziekowanie.pdf

             

             

             

             

             

          • Podziękowanie

            05.12.2020

            Rada Rodziców dziękuje za przyłączenie się do wspólnej akcji ze Szkołą Podstawową nr 4 oraz za wszystkie przekazane dary na rzecz oddziału onkologicznego.

            Dziękujemy!

          • "Kolędować Małemu..." - szkolne prezentacje

            03.12.2020

            Kochani młodzi melomani! 

            Nadchodzi piękny, świąteczny czas… Kolędy i zwyczaj kolędowania to głęboko zakorzeniona polska tradycja i jeden z najbardziej utrwalonych w naszym kraju sposobów świętowania Bożego Narodzenia.  

            Wspólne kolędowanie szczególnie zbliża ludzi, stwarza wyjątkową atmosferę i daje poczucie wspólnoty.  

            Dlatego ogłaszam szkolne prezentacje kolęd ipastorałek pt. „Kolędować Małemu…”, którego celem będzie kultywowanie tradycji wspólnego kolędowania        oraz propagowanie śpiewu. 

            Zasady: 

            • W prezentacji bierze udział dowolny uczeń lub rodzeństwo, którzy chcą zaprezentować swoją wrażliwość muzyczną oraz walory wokalne, 

            • Śpiewasz a’cappella lub z podkładem muzycznym, 

            • Mile widziana gra na dowolnym instrumencie muzycznym, 

            • Wybierasz dowolną polską kolędę, pastorałkę oraz piosenkę świąteczną, 

            • Nagrywasz swój występ  – maksymalnie 2 minuty, 

            • Na nagranie czekam do 18 grudnia 2020 roku, 

            • Swój występ wysyłasz  do mnie na czacie indywidualnym przez Teams lub na moją pocztę mailową: m.serwatka@sp2.wagrowiec.eu 

            • W odpowiedzi zwrotnej proszę o odpowiedź chętnych uczniów „Jestem zainteresowana/zainteresowany”. 

            Uczniowie zaangażowani w prezentację będą nagrodzeni pochwałą, dodatkową oceną z muzyki oraz symbolicznym dyplomem. Zprzesłanych występów zostanie stworzony jeden filmik prezentujący  wszystkich chętnych uczestników z naszej szkoły. 

            Gorąco zachęcam! 

            Czekam z niecierpliwością na Wasze prezentacje. 

            Pozdrawiam serdecznie,   

            Monika Serwatka 

             

        • Komunikat
          • Komunikat

            02.12.2020

            Świetlica szkolna jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-14.00.  razie potrzeby skorzystania z opieki nad dziećmi rodziców bezpośrednio zaangażowanych w walkę                  z pandemią COVID – 19, prosimy o kontakt telefoniczny z jednodniowym wyprzedzeniem.  

            Nr tel.  603 313 298  

        • UWAGA! Przyłączmy się do akcji!
          • UWAGA! Przyłączmy się do akcji!

            27.11.2020

            Mama Jakuba – ucznia Szkoły Podstawowej nr 4 w Wągrowcu, który był pacjentem szpitala onkologicznego w Poznaniu, w porozumieniu z Radą Rodziców SP4 pragnie zorganizować zbiórkę dla dzieci.

            Czas jest trudny dla wszystkich. Wierzę, iż to nie zatrzymało dobra, które jest w każdym z Nas".

            Zwracam się do Was Kochani jako onkomama z prośbą do Rodziców, Dzieci, Grona Pedagogicznego o przyłączenie się do zbiórki upominków dla dzieci onkologicznych ze Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu ul. Szpitalna.      Zbiórka potrwa od 30.11-15.12.br.

            Upominki można przynieść do Szkoły Podstawowej nr 4, codziennie od 8:00 do 14:00 i pozostawić w holu głównym w wyznaczonym miejscu.oddział 3 (0-4 lat)oddział 5 (5-18 lat)Propozycja upominków (muszą być nowe) 🙂gry planszowe, książki, długopisy, kolorowanki, puzzle, ozdoby świąteczne, skarpetki itp.

            Z całego serca dziękuję w imieniu Dzieci z oddziału onkologicznego.Uwierzcie mi Kochani uśmiech u Dzieci onkologicznych dodaje sił w pokonywaniu choroby.

            Z poważaniem

            mama Jakuba- ucznia SP4”

            Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 chciałaby wspomóc tę akcję, prosimy wszystkich o przyłączenie się do zbiórki. Dziękujemy!

          • Andrzejki i Katarzynki - święto chłopca i dziewczynki

            24.11.2020

            Zwykle w tym czasie odbywały się w szkole, a także w innych placówkach kulturalnych radosne zabawy poświęcone tym postaciom. Ten rok jest zupełnie inny, nie możemy zorganizować dla uczniów naszej szkoły wielu imprez. Dlatego chcę przybliżyć Wam tradycje związane z Katarzynkami obchodzonymi 24 listopada oraz Andrzejkami przypadającymi 29 listopada. 

            Zarówno Katarzynki jak i Andrzejki opierają się na tych samych zasadach. Różnica polega tylko na tym, że Katarzynki były organizowane wyłącznie dla chłopców, podczas których mogli się oni dowiedzieć kiedy znajdą swoją żonę, a także poznać jej imię, ale obecnie tradycja ta już zanikła. Pozostały Andrzejki, w tradycji były to wieczory wróżb poświęcone miłości i małżeństwu, a obecnie zabawą połączoną ze wspólnymi wróżbami dziewcząt i chłopców.  

            Ponieważ wszystkie zabawy przeniosły się obecnie do Internetu, również ja zachęcam Was do zdalnych wróżb wspólnie z Rodzicami 

            A oto kilka propozycji: 

            • tradycyjnie najbardziej popularne są wróżby z wosku przylewanego przez dziurkę od klucza / pod kontrolą Rodziców/ 

            • przygotujcie karteczki z różnymi imionami znanych koleżanek i kolegów, następnie zegnijcie je i wymieszajcie. /możecie bawić się łącząc się zdalnie/ Z zamkniętymi oczami wylosujcie jedną – to będzie kolega/koleżanka, którą lubisz 

            • tradycyjne układanie butów możecie zamienić na układanie kredek. Każdy z uczestników zabawy zdalnej wybiera kolor. Kto pierwszy wysunie kredkę za próg drzwi u tego się spotkacie po kwarantannie 

            • wybierzcie sobie 20 liter podstawowych alfabetu i dopiszcie do nich jakieś wydarzenia i cechy np. A- czeka Cię podróż, B-sukces w nauce itd. Następnie wybierając litery bawicie się zdalnie. Każdy może przygotować swój komplet, wtedy będzie zabawa ciekawsza. 

            • przygotujcie 5 kubeczków, pod każdym z nich schowajcie inny przedmiot i jego znaczenie np. : 1- pierścionek – spotkanie ; 2- klucz – przeprowadzka; 3- pieniądz – otrzymasz prezent; 4- cukierek – słodkie, wesołe życie; 5- auto – wyjazd na wycieczkę.  Tu również każdy może przygotować swój komplet. 

            • zabawa w kolory: np.: czerwony – jesz za dużo słodyczy, będziesz musiał/ła iść do dentysty; zielony - mało się uczysz, popraw się;  żółty – dbaj o swoje zdrowie, noś maseczkę; niebieski – pilnuj swoich rzeczy; biały – pijesz za mało mleka; czarny – unikaj kłótni, wtedy wszystko będzie radosne i kolorowe.   

             Życzę Wam szczęśliwych wróżb andrzejkowych i dobrej zabawy 

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
      • Szkoła: 603-313-284 Świetlica: 603-313-298
      • ul. Krótka 4 62-100 Wągrowiec Poland
      • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
    • Logowanie