• Informacja - Egzamin Ósmoklasisty

            01.06.2020

            Przeprowadzenie egzaminu ósmoklasisty - wytyczne

             

            1. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
            2. Zdający,nauczyciel oraz każda inna osoba uczestnicząca w przeprowadzaniu egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
            3. Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
            4. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
            5. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, linijki. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
            6. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.
            7. Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.
            8. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywaćust i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez uczniów. Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej1,5-metrowego odstępu).
            9. Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
            • podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie
            • wychodzi do toalety
            • podchodzi do niego egzaminator
            • kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.

                10. Zarówno zdający, jak i członkowie zespołu nadzorującego mogą – jeżeli uznają to za właściwe – mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku / stanowisku egzaminacyjnym lub kiedy obserwują przebieg egzaminu, siedząc albo stojąc (w przypadku członków zespołu nadzorującego i innych osób zaangażowanych w przeprowadzanie egzaminu w danej sali).

             

            11.Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu. W tym celu dyrektor szkoły może na przykład:

            1. przekazać zdającym z wyprzedzeniem (np. 2-, 3-dniowym) informację o godzinie, o której powinni stawić się w szkole przed rozpoczęciem egzaminu – mogą to być np. różne godziny dla zdających z różnych sal egzaminacyjnych (czas wejścia na teren szkoły / do sali egzaminacyjnej w np. 15-, 20-minutowych odstępach)
            2. wpuszczać zdających na teren szkoły różnymi wejściami,
            3. wypuszczać zdających z sal po egzaminie według ściśle określonej procedury – np. sala po sali, oddział po oddziale, upewniając się, że zdający nie gromadzą się pod szkołą, aby omówić egzamin poinstruować zdających, aby wrażeniami po egzaminie dzielili się między sobą z wykorzystaniem mediów społecznościowych, komunikatorów, telefonicznie, a unikali spotkań w grupie, np. przy wejściu do szkoły.

             

             

             

        • Komunikat
          • Komunikat

            21.05.2020

            W związku z rekomendacją Burmistrza Miasta Wągrowca(w załączniku) informuję, że od 25 maja 2020 r. będą odbywały się w szkole konsultacje dla uczniów klas 8 oraz zajęcia rewalidacyjne i rewalidacyjno-wychowawcze. Nie będzie czynna świetlica szkolna, a także nie zostaną uruchomione zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami dydaktycznymi dla uczniów klas 1-3.

            DYREKTOR SZKOŁY

            mgr Kinga Babicz

            Załącznik rekomendacja_Burmistrza_Miasta_Wagrowca(1).pdf

        • Konkurs matematyczny Kangur
          • Konkurs matematyczny Kangur

            21.05.2020

            KANGUR MATEMATYCZNY

            W związku z pandemią koronawirusa konkurs matematyczny Kangur będzie przeprowadzony drogą elektroniczną, poprzez platformę dzwoneczek. pl. Poniżej dołączam link do strony z konkursem                           https://www.dzwonek.pl/

            Hasła i loginy otrzymacie(lub już otrzymaliście) wy lub wasi rodzice od nauczycieli uczących was.

            W związku z nietypową sytuacją konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch etapach, każdy po 90 min. Pierwszy jako konkurs próbny i dopiero w terminie póżniejszym konkurs główny. Poniżej terminy konkursów dla uczniów naszej szkoły z podziałem na kategorie. Bardzo ważne jest otwarcie konkursu o dobrej godzinie w czasie gdy jest dla was aktywny.

            Żaczek

            klasy 2 szkół podstawowych;

            Maluch

            klasy 3 i 4 szkół podstawowych;

            Beniamin

            klasy 5 i 6 szkół podstawowych;

            Kadet

            klasy 7 i 8 szkół podstawowych;

             

            W związku z internetową formą konkursu poniżej podaję link do instrukcji dla ucznia

            https://www.kangur-mat.pl/dokumenty/kangur_2020_Instrukcja_uczestnik.pdf.

            Proszę aby uczniowie zalogowali się wcześniej na stronie konkursu i sprawdzili  czy są dopisani do dobrej kategorii. Po Zalogowaniu należy  zaakceptować regulamin , zaznaczając że jesteście niepełnoletni.

            Należy wtedywpisać dane rodzica/opiekuna lub nauczyciela.  Jeśli rodzice wyrażą na to zgodę to podajcie ich dane jeśli nie to możecie podać moje dane

            Mail   k.malak@sp2.wagrowiec.eu

            Krzysztof Malak.

            W głównej instrukcji jest informacja o wprowadzenie swoich danych. Nie musicie  tego robić, bez tego też można przystąpić do konkursu wprowadzenie tych danych jest dobrowolne.

            Powodzenia

            Malak Krzysztof

        • Komunikat
          • Komunikat

            18.05.2020

            Drodzy Czytelnicy!

            W związku z wejściem w życie kolejnego etapu znoszenia ograniczeń związanych z COVID – 19 informujemy, że od 19 maja 2020 roku Biblioteka szkolna będzie czynna dla czytelników od poniedziałku do piątku,               w godzinach 1000 – 1100.

            Korzystanie z biblioteki odbywać się będzie na nowych zasadach:

            1. Przed wejściem do szkoły obowiązuje zakrycie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.
            2. W korytarzu przed biblioteką mogą znajdować się maksymalnie 4 osoby,
              z zachowaniem odległości między sobą 1,5 m.
            3. Zwracaną książkę czytelnik odkłada w wyznaczonym miejscu. Oddane książki podlegają obowiązkowej kwarantannie.
            4. Wyłączony zostaje dostęp do księgozbioru – książki podaje bibliotekarz.
            5. W celu usprawnienia wypożyczania i zwrotu prosimy, w miarę możliwości
              o wcześniejsze zamawianie książek poprzez e-mail:

            j.nalewalska@sp2.wagrowiec.eu

            g.budasz@sp2.wagrowiec.eu

            1. Zwrot wszystkich książek wypożyczonych z biblioteki szkolnej (nie podręczników) obowiązkowo                 od 1.06.2020 r. do 10.06.2020 r.
          • Sukces klasy 5b - „Matematyka bez granic”

            11.05.2020

            Opublikowano wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Matematyka bez granic” mającego charakter zawodów międzyklasowych. Podsumowanie wyników finału odbywa się              w poszczególnych regionach kraju.  W edycji polskiej klasa 5b zdobyła I miejsce w województwie wielkopolskim. Etap finałowy konkursu odbywał się w tym samym dniu, o tej samej porze,                    a uczniowie rozwiązywali te same zadania w ponad 27 krajach świata.  Konkurs organizowany jest pod patronatem Rady Europy. W Polsce patronat nad nim sprawuje Polskie Towarzystwo Matematyczne.  Gala finałowa miała odbyć się w Poznaniu, lecz ze względu na sytuację  związaną         z epidemią została odwołana.

            Wszystkim uczniom 5b gratulujemy świetnego wyniku! 

        • Rok 2020 Rokiem Romana Ingardena – konkurs
          • Rok 2020 Rokiem Romana Ingardena – konkurs

            07.05.2020

            Sejm RP ustanowił rok 2020 Rokiem Romana Ingardena. Dokładnie 14 czerwca 2020 roku mija 50. rocznica śmierci tego najwybitniejszego polskiego filozofa XX wieku. Z tej okazji zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie.

            Na czym będzie polegało Wasze zadanie?

            Korzystając z dowolnych źródeł, wykonajcie lapbook przedstawiający życiorys oraz działalność naukową Romana Ingardena. Ocenie podlegać będzie nie tylko treść, ale także kreatywność i oryginalność Waszych prac.

            Prosimy o przesyłanie zdjęć wykonanych lapbooków do 6 czerwca 2020 r. na adresy e-mail: b.paluka@sp2.wagrowiec.eu oraz b.spychala@sp2.wagrowiec.eu.

            Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

            Powodzenia! 

             

             

          • Szkolny Konkurs Muzyczno - Fotograficzny

            04.05.2020

            Weź udział w Szkolnym Konkursie Muzyczno - Fotograficznym dla klas 4 - 8 "Wokół wszystko gra!"

            Zasady konkursu:

            • Sfotografuj lub wykonaj samodzielnie własne dzieło artystyczne na temat otaczającej nas przyrody, w której można dostrzec elementy muzyki.
            • Na pracę czekam do 25 maja 2020 r. Swój projekt konkursowy proszę przesłać na e - maila: m.serwatka@sp2.wagrowiec.eu
            • W tytule umieść swoje imię i nazwisko oraz klasę, do której obecnie uczęszczasz.

            Liczę na Twoją pomysłowość, oryginalność, uważność i spostrzegawczość! Na autorów najciekawszych prac CZEKAJĄ NAGRODY!

             GORĄCO ZACHĘCAM!

             Monika Serwatka

        • Majowe Święta
          • Majowe Święta

            30.04.2020

            Przed nami  święta majowe, które są bardzo ważne dla historii Polski. Obchodzimy je w szczególny sposób i zawsze razem. W tym roku będzie inaczej ze względu na panującą pandemię koronawirusa.  Nie możemy jednak zapomnieć ważnych wydarzeń z naszej przeszłości. Przypomnijmy skąd wzięły się te święta i komu je zawdzięczamy.

            1 maja to Międzynarodowy Dzień Pracy, jego rodowód sięga XIX wieku i jest naznaczony krwią i cierpieniem wielu osób.

            2 maja to tradycyjny Dzień Flagi Państwowej ustanowiony na pamiątkę umieszczenia flagi biało-czerwonej na Kolumnie Zwycięstwa Siegessaule i gmachu Reichstagu  przez żołnierzy I Dywizji Kościuszkowskiej podczas zdobywania Berlina. Co ciekawe w tym dniu obchodzony jest także Dzień Polonii.

            3 maja 1791 roku w Warszawie uchwalono pierwszą w Europie konstytucję. Niedługo  minie 229 lat od tego wydarzenia.


            W tym roku nie będzie tradycyjnego świętowania, uroczystych akademii i przemówień. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia obchodów w wirtualnym świecie:




          • Koronawirus. Książka dla dzieci

            27.04.2020

            Wydawnictwo Poradnia K wydaje bezpłatnie książkę „Koronawirus. Książka dla dzieci” z ilustracjami Axela Schefflera (znanego z „Gruffalo”) i rekomendacjami pediatrów immunologów: dr. hab. med. Wojciecha Feleszki   i dr. med. Pawła Grzesiowskiego oraz zespołu ekspertów medycznych Grupy LUX MED. Książka jest przewodnikiem dla dzieci i rodziców. Zawiera odpowiedzi na pytania, z którymi się dziś spotykamy: „Co to jest koronawirus?", „Jak się można zarazić?", „Co się stanie, jeśli złapiesz koronawirusa?", „Dlaczego część miejsc, do których chodzimy, jest teraz zamknięta?", „Co mogę zrobić, żeby pomóc"?

            Link do pobrania książki poniżej

             

             

          • Dzień Ziemi

            22.04.2020

            Dzień ten jest obchodzony od 1990 roku (od 50 lat!!!)a idea została wypromowana dzięki działaniom Amerykanów. W tej akcji zaangażowanych  jest 190 krajów. W Polsce tradycje związane z obchodami tego dnia zaczęły się od 1990 roku. Hasło Dnia Ziemi 2020 roku ,a jednocześnie motyw przewodni święta to ,,Działania  na rzecz ochrony klimatu''. Niestety w tym roku z powodu epidemii koronawirusa wszelkie duże inicjatywy musiały zostać odwołane.

            Zmiany klimatyczne odczuwamy tu i teraz np.

            *gorące i suche jak na Polskę lata 

            *ciepłe i bezśnieżne zimy

            * dotkliwy brak opadów i susze ( w tej chwili plonie Biebrzański Park Narodowy !!!) a pożary lasów to już norma

            * niespotykanie niski stan wód  w rzekach

            Co Wy drodzy uczniowie i rodzice  możecie zrobić w swojej okolicy lub domu:

            * ponowne wykorzystanie i recykling opakowań z tworzyw sztucznych

            *rezygnacja lub ograniczenie korzystania z plastikowych opakowań

            * przemyślane zakupy ( do ich wyprodukowania też potrzeba energii)

            * a przede wszystkim oszczędzajcie wodę,w szkole tez się o tym uczyliście, warto to wprowadzić w życie!!!

            Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych

            Lidia Bielecka

            Romana Fleming

            Tadeusz Piasecki

            Dariusz Śmigielski

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
      • Szkoła: 603-313-284 Świetlica: 603-313-298
      • ul. Krótka 4 62-100 Wągrowiec Poland
      • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
    • Logowanie