• Koronawirus
     • Koronawirus

      18.10.2021

      Drodzy Czytelnicy, książka, którą macie w załączniku, powstała z potrzeby serca i chęci pomocy. Sytuację związaną z pandemią koronawirusa trudno zrozumieć – często górę biorą strach i panika. Mamy nadzieję, że ta publikacja pozwoli Wam i przede wszystkim Waszym dzieciom zrozumieć, co tak naprawdę się stało, czym jest epidemia, co to jest koronawirus i jak się go wystrzegać.

      Załącznik: Koronawirus(1).pdf

       

     • Konkurs historyczny Patria Nostra

      15.10.2021

           Dnia 13 października podczas uroczystej gali w Poznaniu został rozstrzygnięty wojewódzki Konkurs historyczny Patria Nostra.  Udział w nim wzięli uczniowie z 63 szkół. Zadanie polegało na wykonaniu krótkiego filmu lub animacji na określony temat . Celem tego przedsięwzięcia jest budzenie szacunku do przeszłości i kształtowanie polskości wśród młodego pokolenia. Tego trudnego zadania podjęli się uczniowie  klasy VIII E i  VIII F Stworzyli  oni prawdziwe arcydzieła zamykając w kilkusekundowym przekazie skrawek historii. Każda grupa miała inną, oryginalną wizję wykorzystując nowoczesną technologię komputerową. Drużyny 20 i 43 wzorowo się wywiązały.  Obydwie animacje miały dobre recenzje i zostały wysoko ocenione. Wyróżniona została praca pt. ,,Pierwszy eksperymentalny  program telewizyjny – 1952” w wykonaniu uczniów: Filipa Cieślaka, Niny Drożdż i Michała Januchowskiego. Udział w tym konkursie jest źródłem poznania ojczyzny i zagłębienia się w jej dzieje. Jest  też próbą odpowiedzi na pytanie: Jaki jest język współczesnego patriotyzmu?                                  

      Uczniów przygotowała Pani Małgorzata Smarzyk

    • Dzień Patrona i Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Patrona i Dzień Edukacji Narodowej

      14.10.2021

      Uroczystość z okazji Święta Patrona  w wągrowieckiej dwójce odbyła się 14 października w godzinach przedpołudniowych. W związku z trwającą pandemią nie było tradycyjnej akademii i zmagań w sali gimnastycznej. Uczniowie wystąpili w audycji transmitowanej przez szkolny radiowęzeł. Przypomnieli najistotniejsze fakty z działalności cystersów w grodzie nad Wełną, zachęcając  do pogłębiania wiedzy o zakonnikach. Zgromadzone w klasach dzieci rozwiązywały krzyżówki, rebusy i poznawały gwarę regionu. Nasza szkoła bowiem przywiązuje dużą wagę do tradycji. Patron to ważna postać, wokół której buduje się wartości  i rodzi się poczucie wspólnoty. Dzieje się tak właśnie za przyczyną obchodzonych uroczystości.Dzisiaj też młodzież w  Dniu Edukacji Narodowej podziękowała pedagogom za dar nauki, kształtowanie postaw i doskonalenie osobowości. Życzyła swoim nauczycielom, żeby każdego dnia z optymizmem i pasją podchodzili do pracy .Swoją wdzięczność wyraziła pięknymi  piosenkami.

      Obchody tych ważnych świąt przygotowały Panie: Monika Serwatka, Romana Mucha, Anna Ciszewska, Agnieszka Maciejewska i Małgorzata Smarzyk                                                                                                            

      Klasa 2b aktywnie uczestniczyła w ŚWIĘCIE PATRONA. Dzieci wysłuchały audycji, wspólnie rozwiązywały zadania do wykonania i ucieszyły się ze słodkiej niespodzianki. 

    • Życzenia Rady Rodziców na DEN
     • Życzenia Rady Rodziców na DEN

      14.10.2021

                                W imieniu wszystkich rodziców dziękujemy Dyrekcji,                                  Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Szkoły

      za trud, poświęcenie i zaangażowanie, które towarzyszą nieustannie

      w pracy na rzecz edukacji i wychowania naszych dzieci.

      Życzymy Państwu, aby trudowi wkładanemu w edukację towarzyszyły

      zawsze zaufanie i szacunek uczniów, żeby kształcenie młodego pokolenia

      dawało poczucie satysfakcji i spotykało się ze społecznym uznaniem.

      Rada Rodziców

      działająca przy Szkole Podstawowej Nr 2

      im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu

    • Ogólnopolski Konkurs dla Szkół Podstawowych "Do Hymnu"
     • Ogólnopolski Konkurs dla Szkół Podstawowych "Do Hymnu"

      09.10.2021

      Dnia 8 października 2021 roku w XVI- wiecznej Farze od rana rozbrzmiewały patriotyczne pieśni w wykonaniu uczniów wągrowieckiej dwójki. To właśnie tutaj odbyło się tak długo wyczekiwane ,, wielkie śpiewanie’’ w ramach Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych ,,Do Hymnu’’, organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

       Ideą tego przedsięwzięcia jest kształtowanie obrazu rodzimej tożsamości narodowej i rozbudzenie szacunku do polskiej historii.

      Nad patriotyzmem trzeba pracować, to nie jest dar wrodzony. Od lat podejmujemy wiele działań, aby zaszczepić go młodemu pokoleniu. Nie musieliśmy nikogo namawiać do śpiewania. Nasi uczniowie wiedzą, że pieśni patriotyczne towarzyszyły najważniejszym momentom w historii państwa. Oprócz hymnu państwowego ze śpiewnika narodowego   wybraliśmy podniosłą ,,Rotę’’ i ,,Święta miłości kochanej ojczyzny” -  opowieść o  Polsce i losach jej przodków.

       Wstępem do naszego dzieła było wkroczenie pocztu  sztandarowego szkoły.  Przy dźwiękach chorałów gregoriańskich, środkiem kościoła  dumnie  przeszli  uczniowie klasy  czwartej przebrani za cystersów.

      Pod kierunkiem Pani Moniki Serwatki  pięknie zaprezentowało się trzystu dwudziestu uczniów  w  narodowych barwach. To nasza młodzież z dużym zaangażowaniem i poświęceniem wyśpiewała pieśni hymniczne. Wspólnie też uczciliśmy kolejną, nadchodzącą rocznicę odzyskania niepodległości. W tej wzruszającej chwili staliśmy się jedną biało-czerwoną rodziną.

      Do tej akcji włączyli się wszyscy nauczyciele naszej szkoły, a szczególnie Pani Dyrektor Kinga Babicz, Pani Monika Serwatka, Pani Ania Ciszewska, Pani Romana Mucha i Pani Małgorzata Smarzyk. Wszystko sfotografował Pan Piotr Misiak.

       

    • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
     • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      05.10.2021

      W piątek 1 października 2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji uczniowie na lekcjach matematyki w różny sposób powtarzali tabliczkę mnożenia. W piątek natomiast przeszli egzamin z jej znajomości. Wszyscy, którzy bezbłędnie wykonali zadania otrzymali ordery „Ekspert Tabliczki Mnożenia”. Uczniowie klas 1-3 również włączyli się w akcję. Powtarzali mnożenie kolorując obrazki. 

     • Światowy Dzień Uśmiechu

      01.10.2021

      Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu. Z tej okazji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali audycję radiową oraz emotikowe nalepki. Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego święta był Harvey Ball, twórca słynnego znaczka uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Pierwsze obchody tego święta odbyły się 1 października 1999 r. w Stanach Zjednoczonych, w mieście Worcester. „Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu" (Kornel Makuszyński)

    • Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych
     • Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych

      01.10.2021

      W tym roku szkolnym oprócz czytania baśni i legend świata kontynuujemy cykl warsztatów  pod nazwą  "Ósmoklasiści - Pierwszoklasistom", mający na celu zachęcać najmłodszych uczniów do czytania.

      W pierwszej kolejności postanowiłam przybliżyć najmłodszym uczniom pełne humoru wiersze Juliana Tuwima.

      6 października wiersz "Kapuśniaczek" przeczytał uczniom klasy 1 B Dorian Gramza z klasy 8 C.

      Następnie dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne nawiązujące do utworu.

       

       

     • DZIEŃ CHŁOPCA W SP2

      01.10.2021

      Uczniowie klasy 6a wybrali się na kręgielnię, aby świętować Dzień Chłopca

      Uczniowie klasy 1b świętowali Dzień Chłopca oglądając  Przygody Bolka i Lolka oraz jedząc pizzę. Było bardzo smacznie.

      Dzień Chłopca w 3c obfitował w gorące  życzenia  i  upominki.Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji i dobrej zabawy.

      Radość Chłopców była bezcenna, gdyż utworzyli pociąg i nawet bez muzyki zaczęli tańczyć wokół swoich koleżanek

     • Światowy Dzień Jabłka

      28.09.2021

      28 września przypada Światowy Dzień Jabłka🍏🍎🍏🍎Z tej okazji uczniowie 🧒🧑 klas 1-3 naszej szkoły postanowili podkreślić ważną rolę jaką pełnią one w codziennej diecie. Najwięcej wartości odżywczych i leczniczych mają surowe jabłka jedzone ze skórką. To właśnie pod nią znajduje się dużo błonnika oraz witaminy C.Dziękujemy wszystkim klasom i wychowawcom za wspaniałe,  zachęcające zdjęcia ‼️🍏🍎🍏🍎

     • Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

      28.09.2021

      W piątek, 24 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego.

      Przewodniczącym został Mateusz Najder, z-cą przewodniczącego Jagoda Hermann, sekretarzem Nikodem Bodus.

      Za gazetkę odpowiadają: Martyna Szymczak, Julia Zaliznyak, Maja Busz, Zuzanna Broda i Franciszek Drewicz.

      Gratulujemy.  

      Dziękujemy również wszystkim kandydatom, którzy wzięli udział w wyborach.

      Pozdrawiamy

      Samorząd Uczniowski

     • Warsztaty robotyki z LEGO SpikePrime

      27.09.2021

      Miejska Biblioteka Publiczna w Wągrowcu zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach robotyki z LEGO SpikePrime.

       

      Rozpoczęcie naboru chętnych dzieci (UWAGA!!! dziecko musi mieć ukończone 10 lat – taki jest wymóg projektu) do udziału w bezpłatnych zajęciach!

      Trwa jeszcze rekrutacja dzieci i młodzieży do udziału w zajęciach stacjonarnych ECDL i Lego Spike.

      Nabór:  Poprzez osobiste spotkanie pracownika Gminnej Samorządowej Instytucji Kultury (Naszej BIBLIOTEKI) z rodzicem/opiekunem prawnym dziecka, które ma brać udział  w zajęciach. W tym przypadku Pracownik GSIK wypełnia formularz elektroniczny  zgłoszenia  wraz z rodzicem/opiekunem prawnym, drukuje wersję papierową, którą podpisuje rodzic/opiekun prawny.
       

      O SZCZEGÓŁY ZAPYTAJ W BIBLIOTECE!!!

     • Europejski Dzień Języków Obcych

      26.09.2021

      24 września był dniem wyjątkowym w naszej szkole. Uczniowie i nauczyciele wszystkich klas ubrani w barwy krajów europejskich uroczyście świętowali Europejski Dzień Języków Obcych.  Kluczowe tego dnia było również rozstrzygnięcie konkursu z języka angielskiego „International Laundry” zorganizowanego z tej okazji przez nauczycieli języka angielskiego. Uczniowie przygotowali przepiękne koszulki, które stały się ozdobą naszej szkoły. Komisja w składzie p. Dorota Krygier, p. Justyna Walkowiak, p. Magdalena Szweda, p. Lena Pol-Pachowicz i p. Milena Kapczyńska postanowiła wyróżnić następujących uczniów:

      W kategorii klas I-IV

      I miejsce Garcia Książkiewicz kl. 1a

      II miejsce Natan Cytlak kl. 2c

      III miejsce Emilia Duda kl. 2c

      Wyróżnienia:

      Igor Kępka kl. 1c

      Wiktoria Gorzaniak-Nacke kl. 2c

      Zuzanna Broda kl. 3a

      Kajetan Majka kl. 1c

      Alan Spychała kl. 2a

       

      W kategorii klas V-VIII

      I miejsce Julia Gryszczyńska kl. 8g

      II miejsce Michalina Pietrowska kl. 5a

      III miejsce Jagoda Hermann kl. 8f

      Wyróżnienia:

      Dominika Krenc kl. 8b

      Milena Kliszewska kl. 8g

       

      Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców za co bardzo dziękujemy

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

      22.09.2021

      Już w najbliższy piątek odbędą się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami kandydatów. Oto oni: - Maja Busz 2b - Aleksander Lewandowski 3c - Jan Goncerzewicz 2a - Magdalena Maciejewska 3c - Oskar Szwed 3c - Zuzanna Broda 3a - Maja Wojtalewicz 2a - Jakub Rzepkowski 6b - Mateusz Najder 8e - Maksymilian Cholewiński 5c - Nikodem Bodus 7d - Wiktoria Szyk 4a - Natalia Nowacka 7b - Aleksandra Kranc 4a - Karolina Kalisz 5b - Wojciech Szalaty 6b - Julia Zaliznyak 5b - Martyna Szymczak 8c - Franciszek Drewicz 7d - Lena Brzykcy 7a - Jagoda Hermann 8f - Gabriel Kukla 4d - Wojciech Szwedek 4d - Kornelia Friska 8d - Maksymilian Sadłowski 5c

     • 28 edycja akcji "Sprzątanie świata"

      22.09.2021

      Do organizacji akcji jak co roku włączyli się nauczyciele przedmiotów przyrodniczych (biolodzy i geografowie) .W tegorocznej akcji uczestniczyło 9 klas ( ok. 200 uczniów) . Program obchodów tego święta w naszej szkole przedstawiał się następująco:

       * zajęcia z edukacji ekologicznej w Ośrodku Edukacji Leśnej

       * sprzątanie promenady nad Wełną od ulicy Jana Pawła 2 do skrzyżowania  rzek włącznie

       * porządkowanie terenów zielonych szkoły 

       * audycja okolicznościowa szkolnego radia TOP

      W poniedziałek 21 września spora część społeczności szkolnej oraz nauczycieli przyszła ubrana w  zielone dodatki na rzecz uświetnienia tego wydarzenia. Podczas tegorocznej kampanii ekologicznej zebrano 27 worków śmieci i odpadów zielonych.

      W imieniu organizatorów 

      Tadeusz Piasecki

      KLASA 6A podczas akcji

     • Światowy Dzień Orderu Uśmiechu

      22.09.2021

      21 września obchodzony jest Światowy Dzień Orderu Uśmiechu. To jedno z najcenniejszych odznaczeń  przyznawane dorosłym przez dzieci.

      Motto każdej osoby dorosłej , która została nagrodzona Orderem Uśmiechu brzmi : „Z uśmiechem przez życie”.

      Ceremonii wręczania Orderu towarzyszy rytuał wypicia soku z cytryny koniecznie z uśmiechem oraz pasowania różą.

      Dzieci w świetlicy szkolnej SP2 zapoznały się z historią Orderu Uśmiechu, dowiedziały się jak wygląda ceremonia wręczenia orderu i poznały nazwiska laureatów , na koniec spróbowały soku z cytryny, uśmiechając się i zaprojektowały własne ordery.

    • Zaproszenie
     • Zaproszenie

      16.09.2021

      SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW/OPIEKUNÓW

      UCZNIÓW  KLAS IV

      NA SPOTKANIE Z PEDAGOGIEM SZKOLNYM

      W RAMACH POMOCY

      PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ

      W DNIU 21.09.2021r.

      O GODZINIE 16:30

      W SALI NR 10

     • Międzynarodowy Dzień Kropki

      15.09.2021

      International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki zawitał dzisiaj w klasie 6a. Wspólnie rozwijaliśmy naszą kreatywność oraz odwagę. Pozdrawiamy

      3a świetnie bawiła  się  w Międzynarodowym Dniu Kropki

      DZIEŃ KROPKI w klasie 2b

      Kropki, kropeczki, kuleczki w 1c.

      Humory w klasie 3c dopisywały w dniu Międzynarodowego Dnia Kropki

    • Festyn Szkolny
     • Festyn Szkolny

      05.09.2021

      Tak się bawi, tak się bawi SP2! Rakieta Disco, tyrolka, dmuchańce, postaci z bajek, a także wata cukrowa, popcorn, owoce, ciasto… to tylko nieliczne atrakcje, z których mogli skorzystać uczniowie naszej szkoły 2 września podczas Festynu Szkolnego zorganizowanego przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2. Bawiliśmy się wspaniale!. Bardzo dziękujemy

    • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

      01.09.2021

      1 września 2021 r. odbyła się  uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022. Ze względów bezpieczeństwa, w uroczystej akademii wzięły udział tylko klasy pierwsze i czwarte.Swoją obecnością zaszczycili nas Przewodniczący Rady Miejskiej Jakub Zadroga i Kierownik Wydziału Oświaty w Wągrowcu dr Roman Pawłowski. Podczas uroczystości uczniowie klas pierwszych zostali przez pasowanie włączeni do społeczności szkolnej.  Wszystkim uczniom  życzymy udanego, spokojnego i bezpiecznego roku szkolnego.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

    • Życzenia na nowy rok szkolny
     • Życzenia na nowy rok szkolny

      31.08.2021

      Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2021/2022

      wszystkim naszym Uczniom, a szczególnie tym,

      którzy rozpoczynają swoją przygodę z nauką

      życzymy aby spełniły się Wasze marzenia o szkole,

      żeby każdy dzień wzbogacał Was w wiedzę i nowe doświadczenia,

      które zaowocują w przyszłości.

      Rodzicom życzymy, abyście dumnie patrzyli na swoje pociechy

      i wytrwale, pomimo wielu obowiązków, znajdowali czas

      na wspieranie ich talentów i zainteresowań.

      Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

    • Klasy I w roku szkolnym 2021/2022
     • Klasy I w roku szkolnym 2021/2022

      24.08.2021

      Klasa 1a

      1.Brzezińska Zuzanna

      2.Garcia-Książkiewicz Laura

      3.Grajewska Zofia

      4.Kotowski Oskar

      5.Kubisz Łucja Gertruda

      6.Kulczyński Bartosz

      7.Kuśnierkiewicz Klaudia

      8.Łuczkowiak Antoni Krzysztof

      9.Majka-Kaczmarek Antoni

      10.Marciniak Wojciech

      11.Matuszak Tymon

      12.Molendowska Zuzanna Martyna

      13.Pilarczyk Zofia

      14.Siodła Bartosz

      15.Sułkowska Antonina

      16.Tarnowiecki Igor

      17.Tarnowiecki Nikodem

      18.Wawrzyniak Mateusz

       

      Klasa 1b

      1.Danelski Patryk

      2.Dekowski Franciszek

      3.Frąckowiak Antonina Aleksandra

      4.Jagodzińska Lena

      5.Kaczor Gabriela

      6.Krenke Zuzanna

      7.Majka Kajetan

      8.Narożyńska Natalia

      9.Nowak Filip

      10.Nowicki Jakub

      11.Paulus Weronika

      12.Szalaty Fabian

      13.Szatkowska Oliwia

      14.Szumlicz Mikołaj Jerzy

      15.Ślósarczyk Henryk Jakub

      16.Taborek Krzysztof

      17.Torzewska Julia

      18.Zalaszewski Leon

       

      Klasa 1c

      1.Baranek Damian Wiktor

      2.Chrobak Antonina

      3.Jeska Bruno Benedykt

      4.Kępka Igor

      5.Kowalski Robert

      6.Krenke Julia

      7.Książkiewicz Dawid

      8.Owczarek Adrianna Ewa

      9.Patycki Mikołaj

      10.Roszczak Dawid

      11.Sobczak Antonina Rozalia

      12.Sommerfeld Malwina

      13.Woźniak Ksawery

      14.Wójciak Antoni

      15.Zarzeczna Zuzanna Małgorzata

      16.Zielke Tobiasz Krzysztof

      17.Zygaj Karina

       

    • Podręczniki do religii na rok szkolny 2021/2022
     • Podręczniki do religii na rok szkolny 2021/2022

      16.07.2021

      Wykaz podręczników do religii na rok szkolny 2021/2022:

      Klasa I

      UWAGA. NOWE KSIĄŻKI.

      Podręcznik do religii dla klasy I Szkoły Podstawowej „ Poznaję Boży Świat”
      wyd. Jedność

      Bez zeszytu

       

      Klasa II

      UWAGA. NOWE KSIĄŻKI.

      Podręcznik do religii dla klasy II Szkoły Podstawowej „ Odkrywam królestwo Boże”
      wyd. Jedność

      Bez zeszytu

       

      Klasy III

      Zeszyt ćwiczeń do religii dla klasy III szkoły podstawowej „Jezus jest z nami”

      wyd. Jedność

       

      Klasy IV - VIII

      Tylko podręczniki + zeszyt

       

      Klasa IV

       „Miejsce pełne BOGActw” wyd. Jedność

       

      Klasa V

      UWAGA. NOWE KSIĄŻKI.

      „Szczęśliwi, którzy szukają prawdy” wyd. Jedność

       

      Klasa VI

      UWAGA. NOWE KSIĄŻKI.

      „Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno” wyd. Jedność

       

      Klasa VII

      „Błogosławieni, którzy SZUKAJĄ JEZUSA” wyd. Jedność

       

      Klasa VIII

      „Błogosławieni, którzy UFAJĄ JEZUSOWI” wyd. Jedność

     • Uroczystość zakończenia roku szkolnego

      06.07.2021

      25 czerwca zakończyliśmy zajęcia dydaktyczne w roku szkolnym 2020/2021. Był to  wyjątkowy rok szkolny, inny niż wszystkie. Dziękujemy wszystkim uczniom za siłę i zaangażowanie, za to, że potrafili odnaleźć szkołę również poza jej murami. Dziękujemy rodzicom za wsparcie i wyrozumiałość. Bez wątpienia nowa sytuacja każdego z nas czegoś nauczyła. Dziękujemy za wytrwałość i dążenie do wspólnego celu. Życzymy  wspaniałego wypoczynku     i relaksu podczas trwających wakacji.

      Poniżej przedstawiamy fotorelację z uroczystego zakończenia roku szkolnego przez uczniów klas ósmych.

    • Zakończenie roku szkolnego
     • Zakończenie roku szkolnego

      17.06.2021

      Zakończenie roku szkolnego 2020/2021, odbędzie się w piątek 25 czerwca 2021r. na boisku szkolnym, według następującego harmonogramu:

      - godzina 9:00 klasy V i VIII,

      - godzina 11:00 klasy I, II, III,

      - godzina 11:45 klasy IV i VI,

      - godzina 12:30 klasy VII

      Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego obowiązuje strój galowy.

    • Działania ekologiczne organizowane przez fundację Arka
     • Działania ekologiczne organizowane przez fundację Arka

      17.06.2021

      Uczniowie klasy VIII D zaangażowali się w działania ekologiczne organizowane przez fundację Arka, której znakiem jest,, Zielona ręka’’ Ekologia potrzebna jest w każdym wieku. Trzeba wziąć odpowiedzialność za ochronę przyrody. Zadbajmy o naszą planetę niech służy kolejnym pokoleniom – to  niektóre hasła głoszone przez nas . Wykonaliśmy też zadania, która proponowała fundacja. Na niewielkim skwerku przed szkołą posadziliśmy małe drzewko, którym się opiekujemy i to zadanie przekażemy młodszym kolegom. Kolejnym czynem było adoptowanie przez jednego z uczestników naszej akcji psa ze schroniska. Zwierzę było porzucone przez właściciela. Teraz znalazło prawdziwy  dom.  Postanowiliśmy również  nadać drugie życie  używanym ubraniom. Przygotowaliśmy wiec odzież w dobrym stanie i oddaliśmy potrzebującym. Kolejne zadanie jest proste, polega na zachęcaniu dorosłych i młodzież do używania  podczas zakupów  siatek wielokrotnego użytku. Może tymi niewielkimi gestami przyczynimy się do poprawy jakości życia na naszej wspólnej planecie.                                                                                                                                                                                        

     • Projekt "ETNO - PAŁUKI"

      17.06.2021

      Klasy czwarte naszej szkoły wzięły udział w projekcie „ETNO-PAŁUKI”. Na  lekcjach historii w tych klasach uczniowie poznawali zwyczaje naszego regionu bardzo ciekawie zaprezentowane przez panią Wiesławę Gruchałę- etnografa Muzeum Regionalnego w Wągrowcu. Zainteresowanie wzbudziły przyniesione rekwizyty na cioty, pająki pałuckie, czy strój ludowy, w który ubrana była prowadząca zajęcia. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze zwyczajami związanymi m. in. ze świętami, żniwami, strojeniem domów, ślubami i weselami.

     • Wokół wszystko gra

      10.06.2021

      W maju 2021 roku odbył się kolejny już szkolny konkurs muzyczno - fotograficzny "WOKÓŁ WSZYSTKO GRA", w którym udział wzięło 14 uczniów z klas 4-7. Wśród bardzo interesujących prac laureatami zostali:I miejsce ex aequo: Dawid Prus i Dominik Prus z klasy 7a,II miejsce: Elena Bartol z kl. 5b,III miejsce: Błażej Paszkiewicz z kl. 4b.Pozostali uczniowie zdobyli wyróżnienie: Agata Narożyńska 6f, Emilia Banach 4d, Franciszek Pyrzyński 4d, Jagoda Hermann 7f, Katarzyna Tomczak 6f, Lena Piasecka 5b, Nikola Łasińska 4d, Oskar Sołtys 7b, Weronika Paszkiewicz 7a i Zuzanna Pawłowska 4a.

      Chętnym uczestnikom serdecznie gratuluję i dziękuję za udział w konkursie!Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.Oprócz tego otrzymaliśmy bardzo praktyczne upominki od zaprzyjaźnionych sponsorów: Starosty Wągrowieckiego pana Tomasza Kranca i firmy przemysłowej Serpol - Cosmetics.

     • Konkurs plastyczny "Mama, Tata i Ja"

      10.06.2021

      Dzieci z klasy 1b wzięły udział w konkursie plastycznym "Mama,Tata i Ja" organizowanym przez MDK w Wągrowcu. 

      Nagrodę w kategorii klas pierwszych zdobyły Zuzanna Pisarek i Izabela Witkowska. Wielkie gratulacje.

      Uczniowie z klasy 2c również wzięli udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Mama, Tata i Ja" zorganizowanym przez MDK w Wągrowcu. Uczeń - Jasiu Grajewski zdobył w nim III miejsce

      Cieszymy się bardzo z Jego sukcesu i serdecznie gratulujemy!

     • DRODZY ÓSMOKLASIŚCI

      24.05.2021

      Przed Wami ważne wydarzenie – egzamin ósmoklasisty.

      Życzymy, aby podczas egzaminu towarzyszyły Wam: opanowanie stresu, skupienie, umiejętność podejmowania trafnych decyzji oraz wiara we własne siły i wiedzę.

      Życzymy również osiągnięcia jak najlepszych wyników.

      Niech będzie łatwo, spokojnie i oczywiście na maksymalną ilość punktów!!!

      POWODZENIA! TRZYMAMY KCIUKI

       

     • Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

      12.05.2021

      Dnia 4 listopada 2020r. odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Do konkursu przystąpiło 32 uczniów. Komisja w składzie: Milena Kapczyńska, Małgorzata Michaluk, Krzysztof Lis wyłoniła zwycięzcę - uczennicę klasy 8b Agnieszkę Sokalską. Agnieszka  w etapie szkolnym zdobyła 41 punktów przechodząc tym samym do etapu rejonowego. 

      Etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego odbył się 25 stycznia 2021r. Agnieszka zdobyła 54 punkty i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego zdobywając tam zaszczytny tytuł laureata. Jesteśmy bardzo dumni,  serdecznie gratulujemy Agnieszce  i życzymy kolejnych sukcesów. 

     • GRAJ MUZYKA 2021!

      10.05.2021

      8 maja 2021 roku został rozstrzygnięty XVI POWIATOWY KONKURS WOKALISTÓW „GRAJ MUZYKA! 2021”.

      Chociaż konkurs odbywał się online, to wśród wielu uczestników nie zabrakło oczywiście uczniów naszej szkoły.

      W kategorii uczniów klas 4-8 II miejsce zdobyła Nadia Wenzel z kl. 7b, natomiast miejsce III należy do Mileny Grabarkiewicz z kl. 5a.

      Serdecznie gratuluję młodym, utalentowanym artystkom!!!

      Jesteśmy wszyscy z Was baaaaardzo dumni i oczywiście życzymy dalszych muzycznych sukcesów!

      Pozdrawiam, Monika Serwatka

       

     • WEŹ UDZIAŁ W SZKOLNYM KONKURSIE "WOKÓŁ WSZYSTKO GRA"

      10.05.2021

      ZASADY KONKURSU:

      - Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4 - 7

      - Sfotografuj lub wykonaj samodzielnie własne dzieło artystyczne na temat otaczającej nas przyrody, w której można dostrzec elementy muzyki.

      - Na pracę czekam do 24 maja 2021 r.

      - Swój projekt konkursowy proszę przesłać przez Teamsa, na mój czat indywidualny lub przez dziennik w załączniku,

      - W tytule umieść swoje imię i nazwisko oraz klasę, do której uczęszczasz,

      - Liczę na Twoją pomysłowość, oryginalność, uważność i spostrzegawczość!

      - Na autorów najciekawszych prac CZEKAJĄ NAGRODY!

      - Jeśli jesteś już dziś pewny/a uczestnictwa w konkursie, odpisz w informacji zwrotnej „Jestem zainteresowany/a”.

      GORĄCO ZACHĘCAM!

      Monika Serwatk

     • Sukces SP2TEAM

      08.05.2021

      Film „Informacja i dezinformacja. Oficjalne statystyki w świecie pełnym danych” przygotowany przez drużynę SP2TEAM w składzie: Magdalena Długa, Lena Kołacka i Kornelia Friska znalazł się wśród dwóch filmów, które będą reprezentowały Polskę w części europejskiej Europejskiego Konkursu Statystycznego.

      Gratulujemy i trzymamy kciuki!

     • Zaproszenie na XXV Targi Edukacyjne

      06.05.2021

      W terminie 7-8 maja br. odbędą się XXV Targi Edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Hasło tegorocznej edycji, która odbędzie się w wersji on-line brzmi: Uwaga Edukacja!

      Zapraszamy uczniów wraz z rodzicami do odwiedzenia wirtualnego stoiska Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Przygotowaliśmy ciekawe oraz przydatne informacje m.in. na temat oferty szkół ponadpodstawowych, terminów postępowania rekrutacyjnego, konkursów przedmiotowych, doradztwa zawodowego, czy praw i obowiązków rodziców.

      Do udziału w targach, w charakterze wystawców, zgłosiły się szkoły ponadpodstawowe z całej Wielkopolski, szkoły wyższe oraz instytucje działające w obszarze edukacji i nauki. W programie znalazły się konferencje, webinaria, szkolenia e-learningowe, panele dyskusyjne dla nauczycieli, uczniów i rodziców.

      Konferencja on-line, otwierająca targi, odbędzie się 7 maja, o godzinie 13:00. Zgłoszenie udziału oraz zapisywanie się na towarzyszące im wydarzenia na stronie XXV Targów Edukacyjnych w Poznaniu.

     • Kl. 2c w akcji "MYSIEJEMY" i "ŚMIECIOBRANIE"

      03.05.2021

       kl.2c pod opieką wych. Barbary Tyrakowskiej włączyła się do akcji kształtujących świadomość ekologiczną organizowanych przez Ekologiczną Fundację ARKA; "MYSIEJEMY" i "ŚMIECIOBRANIE". Dzięki tym inicjatywom wychowawczyni i dzieci otrzymały dwa certyfikaty z podziękowaniem od Prezesa fundacji - Pana Wojciecha Owczarza.

      Pod hasłem: „Podziel się roślinami z zapylaczami” uczniowie klasy 2 c wyhodowali z nasion fasole wielokwiatowe. Podczas cyklu zajęć dzieci poznały rolę owadów w funkcjonowaniu ekosystemu, zdobyły wiadomości o roślinach przyjaznych pszczołom. Dowiedziały się , iż rośliny te potrzebują zapylenia, aby trwać w przyrodzie, owady potrzebują kwiatów dokładnie w tym samym celu, a my na takich powiązaniach tylko korzystamy. Zwracając uwagę na problem ginącej populacji pszczół, wychowawczyni zachęciła dzieci, aby posadziły miododajne fasole w swoich ogrodach, na tarasach i na balkonach.


      Pomimo trwającej pandemii uczniowie kl. 2c postanowili w majowy weekend indywidualnie oczyszczać Ziemię poprzez zbieranie śmieci na terenie miasta, okolic, a nawet tam, dokąd wyjadą na majówkę.

    • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
     • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      01.05.2021

                                    

      Zbliża się rocznica uchwalenia Konstytucji  3 maja. Jest ona niezwykła, bo mija właśnie 230 lat od jej napisania. Był to dokument przełomowy , jak na czasy kiedy powstał.

      Pierwsza w Europie i druga na świecie Konstytucja3 maja z 1791 roku była próbą unowocześniania ustroju Polski i ratowania jej suwerenności. Obowiązywała niedługo , bo tylko 14 miesięcy. Jest jednym z fundamentów polskiej tradycji republikańskiej i powodem dumy Polaków. Uchwalona przez Sejm Wielki , a napisana w duchu oświeceniowego racjonalizmu i szacunku dla praw obywateli. Konstytucja 3 maja przekształca państwo w monarchię konstytucyjną i  wprowadzała zasadę trójpodziału władzy. Ograniczała nadmierne przywileje szlachty ,w tym zasadę liberum veto, znosiła wolną elekcję i nakładała stałe podatki na szlachtę i duchowieństwo. Zapisy Konstytucji zwiększały prawa mieszczan i gwarantowały ochronę chłopom. Już dwa dni po uchwaleniu Konstytucji dzień        3 maja uznano za święto narodowe, które później z powodu niewoli kraju zostało na długi czas zawieszone.

      Święto 3 maja zostało przywrócone w II Rzeczypospolitej Polskiej w kwietniu 1919 roku. Zdelegalizowane przez okupantów  niemieckich i sowieckich podczas II wojny światowej

      Od 1990 roku, 3 maja ponownie jest oficjalnym świętem narodowym Polaków.                                    Wydaje nam się, że dużo wiemy o Konstytucji . Kojarzymy te wydarzenie z obrazem Jana Matejki namalowanym  dla uczczenia  setnej rocznicy uchwalenia tej ustawy. Dzieło to wciąż kryje wiele tajemnic. Zastanówmy się ,jak dzisiaj odczytamy wizję Matejki?  Kogo uwieńczył na płótnie? Jak odniósł się do faktów. Zachęcam do rozwiązania quizu o  obrazie wielkiego malarza i obejrzenia krótkiego filmu o Konstytucji 3 maja

       

       

       

       

       

     • Zachecamy do głosowania na film zespołu SP2TEAM

      27.04.2021

      Drużyna SP2TEAM z naszej szkoły w składzie: Magdalena Długa, Kornelia Friska, Lena Kołacka z klasy 7D zajęła drugie miejsce w Polsce w części krajowej Europejskiego Konkursu Statystycznego. Pierwszy etap konkursu składał się z trzech testów: testu wiedzy ze statystyki, testu z użycia oficjalnych danych statystycznych oraz testu dotyczącego interpretacji publikacji w języku angielskim. Drugi etap części krajowej polegał na analizie obszernego zbioru danych udostępnionego przez organizatora, a następnie przygotowaniu prezentacji otrzymanych wyników.

       

      Teraz nasza drużyna bierze udział w eliminacjach do części europejskiej konkursu. Uczennice nagrały filmik na temat „Informacja i dezinformacja. Oficjalne statystyki w świecie pełnym danych.”

       

      Zachęcamy do głosowania.

      https://rejestracja.stat.gov.pl/GlosowanieEKS/Konkurs/KategoriaB

     • Sprzątanie świata

      27.04.2021

      Z okazji Światowego Dnia Ziemi klasa II B zadbała o środowisko.Z książki pani  Agnieszki Frączek „Sprężynek na tropie tajemnic” wyd.BIS dowiedzieliśmy się co to jest środowisko:

       „Środowisko to …

      szyszka, żaba, dróżka w gąszczu,

      dwie lwie paszcze, chrząszcz przy chrząszczu, …

      pies , pieprz, przeciąg, piegża, perz…

      I psia pchła rzecz jasna też.”  

      A jak nam szło sprzątanie…zobaczcie sami.

     • Ogólnopolski konkurs matematyczny – TopMaths

      26.04.2021

      Ogólnopolski konkurs matematyczny „TopMaths” adresowany jest do wszystkich sympatyków matematyki, którzy zechcą stawić czoła zadaniom, które odnoszą się do wspomnianej dziedziny naukowej. Jego odbiorcami będą uczniowie z terenu całej Polski, znajdujący się na każdym poziomie edukacji, jak również osoby dorosłe.

      1. Konkurs „TopMaths” zostanie rozegrany online na portalu edukacyjnym labofii.net w dniu 29.04.2021 roku.

      2. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji w portalu. Zostanie on rozegrany w następujących kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia/dorośli.

      3. Pytania, z jakimi przyjdzie zmierzyć się uczestnikom konkursu są zgodne z najnowszą podstawą programową. Zostały one opracowane przez nauczycieli matematyki, w związku z tym ich rozwiązywanie stanie się między innymi doskonałym treningiem dla uczniów klas VIII i maturalnych (przykładowo, w konkursie dla szkół średnich znajdą się zagadnienia odnoszące się do zakresu materiału pojawiającego się na maturze podstawowej, jak również rozszerzonej).

      4. Szczegółowe informacje na temat konkursu „TopMaths” znajdują się pod adresem: https://www.labofii.net/topmaths

       

      „TopMaths” to wspaniała zabawa matematyczna, dająca możliwość rywalizacji z innymi. To także okazja, zweryfikowania swojej wiedzy z szerokiego zakresu związanego z „Królową Nauk”. Niniejszym pragniemy zaprosić do wspólnej zabawy i udziału w tym bezprecedensowym wydarzeniu.

       

     • Konkurs Ministerstwa Sprawiedliwości

      22.04.2021

      Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje, skierowany do dzieci i młodzieży konkurs na plakat. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację i Międzynarodowy Dzień Mediacji.

      Mediacja ma ogromne znaczenie. Pomaga szkołom rozwiązywać spory między jednostkami, lecz także stać się dodatkową metodą wsparcia nauczycieli w wychowaniu przez kształtowanie: słuchania, werbalizowania potrzeb, umiejętności bycia i funkcjonowania pośród innych ludzi oraz odnoszenia się z szacunkiem do ich wszelkich „odmienności”. Na czele z innym punktem widzenia różnych spraw. Ma szansę przynieść korzyści nie tylko tym, którzy podejmują próbę naprawienia relacji za pomocą mediatora. Pomaga ona – co najważniejsze uczniom, którzy widząc w osobie mediatora zmiany w sposobie komunikowania się z innymi zaczynają te „dobre nawyki” od nich przejmować, ucząc się jednocześnie od nich umiejętności aktywnego słuchania, zadawania pytań, empatii.

      Jury pod przewodnictwem wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego wybierze spośród zgłoszonych propozycji 12 najlepszych prac, w tym zwycięską. Przyznana zostanie także nagroda publiczności. Przyznają ją internauci, głosując za pośrednictwem Facebooka.Laureaci konkursu otrzymają zaproszenie na spotkanie z wiceministrem Marcinem Romanowskim, podczas którego odbędzie się wręczenie nagród.Prace laureatów pojawią się także w kalendarzu na 2022 rok, którego druk zleci Ministerstwo. Zwycięska praca wykorzystana będzie jako plakat promujący Dzień i Tydzień Mediacji. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom, a dla zwycięzców przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody, m.in. tablet, aparaty instax, słuchawki bezprzewodowe oraz zaproszenia na spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości.

      Prace należy przesłać do 5 czerwca 2021r. do Pani pedagog mgr Mai Białkowskiej - Gąsiorek na Timsie, za pośrednictwem e-dziennika lub na prywatnego meila: majka-reso@tlen.pl

      Więcej informacji przeczytacie klikając w poniższy link:

      Zapraszamy do udziału w konkursie.

     • Pokaz talentów online

      20.04.2021

      Zapraszamy każdego ucznia naszej szkoły do udziału w pokazie talentów, który z wiadomych przyczyn odbędzie się online.Możesz pochwalić się swoim talentem, może być to zarówno śpiew, taniec, recytowanie, malowanie, rysowanie jak i bieganie, pływanie czy skakanie⚽️🎹🎻🎨🏃.A może masz jakiś inny talent?🤔POCHWAL SIĘ SWOIMI UMIEJĘTNOŚCIAMI!Zrób zdjęcie lub nagraj krótki filmik, na którym pokażesz co potrafisz i wyślij w aplikacji TEAMS do pani Agnieszki Maciejewskiej.Pokaż nam swoje umiejętności a my opublikujemy to na naszej stronie na Facebooku.Czekamy właśnie na twój występ! Zachęcamy każdego kto chciałby się z nami podzielić swoją pasją czy talentem, nieważne ile masz lat i jak zaawansowany jest poziom twoich umiejętności.NIE WSTYDŹ SIĘ I BAW SIĘ Z SP2!Na wasze filmy i zdjęcia czekamy do 14 maja.MIŁEJ ZABAWY I POWODZENIA!😍

     • Kartka z historii

      19.04.2021

      Dzisiaj obchodzimy 78 rocznicę wybuchu  powstania w getcie warszawskim

      19 kwietnia 1943 roku warszawscy Żydzi podjęli walkę z Niemcami. Powstańcy zdawali sobie sprawę, że nie mają żadnych szans na zwycięstwo. Pragnęli jednak zginąć z bronią w ręku, zadając przy tym wrogowi jak najwięcej strat. Niemcy utworzyli warszawskie getto w 1940 roku i umieścili tam około 400 tysięcy Żydów.
      W wyniku chorób, głodu i ciężkiej pracy zginęło ich kilka tysięcy. Naziści rozpoczęli systematyczną wywózkę Żydów do obozu zagłady w Treblince, w którym zginęło około 300 tysięcy osób. W getcie zostało ich jeszcze 60 tysięcy. To właśnie wśród młodych ludzi, narodziła się myśl o zbrojnym oporze wobec nazistów. Powstała wówczas Żydowska Organizacja Bojowa (ŻOB), na jej czele stanął Mordechaj Anielewicz, a znanym przywódcą był Marek Edelman.

      18 stycznia 1943 roku Niemcy rozpoczęli kolejną wywózkę Żydów do obozu zagłady. Wtedy do akcji wkroczyli członkowie ŻOB. Dziewiętnastego kwietnia Niemcy przystąpili do likwidacji getta warszawskiego. Wprowadzili oddziały składające się z 2 tysięcy żołnierzy wyposażonych w broń czołgi i samochody opancerzone.  Powstańcy stawiali dzielny opór. Ostrzeliwali odziały nieprzyjaciela, bronili umocnień i budynków. Żołnierze AK próbowali wesprzeć walczących i dokonali nieudanej próby wysadzenia muru przy ulicy Bonifraterskiej. Niemcy krok po kroku niszczyli kamienice, wrzucając granaty i wypędzając ludność cywilną. Na miejscu dokonując masowych egzekucji. Wysadzili też budynek dowództwa ŻOB, który znajdował się przy ulicy Miłej 8. Zginął tam przywódca Mordechaj Anielewicz i jego koledzy. Symbolem powstania była flaga żydowska i polska zawieszona na placu Muranowskim. Kilkudziesięciu Żydom udało się wydostać z getta kanałami i podziemnymi tunelami. Wkrótce wielu z nich zostało złapanych i rozstrzelanych, niektórzy brali udział w powstaniu warszawskim. Walki na terenie getta trwały jeszcze do 16 maja. Niemcy wysadzili Wielką Synagogę i zrównali teren getta z ziemią.

     • Wojenne historie

      17.04.2021

      19 kwietnia przypada 78. rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim.

      Drodzy Uczniowie, czy lubicie wojenne historie?

      Podobały Wam się takie lektury jak „Asiunia” Joanny Papuzińskiej lub „Czy wojna jest dla dziewczyn?” Pawła Beręsewicza?

      Jeśli tak, to poznajcie małego Rysia Żabińskiego, Waszego rówieśnika, głównego bohatera książki „Nasz Azyl” autorstwa pani Marty Józefczyk, bibliotekarki z Obornik Wielkopolskich.

      Tata Rysia, Jan Żabiński był w czasie wojny dyrektorem warszawskiego ogrodu zoologicznego. Mama chłopca, Antonina  pomagała mężowi opiekować się zwierzętami i pisała książki przyrodnicze.

      Zanim wybuchła wojna, w ogrodzie żyło mnóstwo ciekawych gatunków zwierząt. Podczas okupacji Niemcy zniszczyli ogród, zwierzęta zostały wywiezione, a wiele z nich zginęło lub uciekło.

      Państwo Żabińscy na terenie ogrodu zoologicznego ukrywali ludzi z getta, a mały Ryś z zapałem im w tym pomagał. Ludzie, którzy ukrywali się w domu państwa Żabińskich nazywali go Azylem lub Willą pod Zwariowaną Gwiazdą.

      Chcecie dowiedzieć się kim byli Szurcio, Balbina, Wydruś , Rysiczki i Tuzinka?  Jakie piękne ilustracje zwierząt narysowała pani Katarzyna Bukiert.  Pytajcie w bibliotece szkolnej, czy książka już dotarła, czy można  ją wypożyczyć.

      Wydawnictwo BIS przysłało plakat i zakładki dla Was. Bardzo dziękujemy.

     • Informacja o szczepieniu

      16.04.2021

      Szczepienie drugą dawką szczepionki przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) dla dziewcząt z rocznika 2007 odbędzie się w dniu 26 kwietnia 2021r.

      Harmonogram:

      Poniedziałek, 26 kwietnia (Gmina Miejska Wągrowiec) – Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Krótka 4, 62-100 Wągrowiec:  

      – od godz. 10:30 do 11:30 dzieci z nazwiskami od „A” do „G”

      – od godz. 11:30 do 12:30 dzieci z nazwiskami od „H” do „O”

      – od godz. 12:30 do 13:30 dzieci z nazwiskami od „P” do „Ż”

      Wtorek, 27 kwietnia (Skoki, Gołańcz, Mieścisko) – Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skokach ul. Poznańska 2, 62-085 Skoki:

      – od godz. 10:30 do 11:30 dzieci z nazwiskami od „A” do „G”

      – od godz. 11:30 do 12:30 dzieci z nazwiskami od „H” do „O”

      – od godz. 12:30 do 13:30 dzieci z nazwiskami od „P” do „Ż”

      Środa, 28 kwietnia (Gmina Wągrowiec, Damasławek, Wapno) – Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Krótka 4, 62-100 Wągrowiec:          

      – od godz. 10:30 do 11:30 dzieci z nazwiskami od „A” do „G”

      – od godz. 11:30 do 12:30 dzieci z nazwiskami od „H” do „O”

      – od godz. 12:30 do 13:30 dzieci z nazwiskami od „P” do „Ż”

      Dziewczynki, które z przyczyn losowych nie mogą przyjść na szczepienie 26 kwietnia, mogą zgłosić się w środę 28 kwietnia w wyznaczonych godzinach.

       

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

      02.04.2021

      2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia rozpoczynają się również obchody Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu, stawiającego sobie za cel zwiększanie wiedzy wśród społeczeństwa. W tym roku uczniowie z naszej szkoły dołączyli do obchodów przesyłając zdjęcia w niebieskich strojach.

      Dziękujemy

      Pozdrawiamy

      Samorząd Uczniowski

     • Dzień Nowych Technologii w Edukacji

      30.03.2021

      W dniu 22.03.2021 w naszej szkole odbyły się zajęcia z informatyki w ramach Dnia Nowych Technologii w Edukacji,  którego organizatorem jest Minister Edukacji i Nauki.

      Celem tego projektu jest popularyzacja technologii informacyjno – komunikacyjnych w edukacji. Przeprowadzone zajęcia dotyczyły prezentacji nowych robotów (mBot) ich możliwości i sposobu programowania.

      Lekcje przeprowadził pan Robert Wójtych, w klasach szóstych i ósmych. Relacja została  przygotowana i umieszczona na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej znajdującej się pod adresem epodreczniki.pl

      Materiał w dniu 24.04.2021 został zakwalifikowany przez Wydział Rozwoju Edukacji w Kuratorium Oświaty w Poznaniu do udziału na szczeblu województwa.

       

    • Ogólnopolski projekt Centrum Mistrzostwa Informatycznego
     • Ogólnopolski projekt Centrum Mistrzostwa Informatycznego

      28.03.2021

      Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego. To prestiżowy i wyjątkowy projekt. W ramach tego projektu prowadzone są kółka informatyczne z algorytmiki i programowania, podczas których uczniowie mają okazję nauczyć się głównie programowania w językach Scratch i Python, oraz programowania i obsługi robotów (mBot). Będą oni mogli nie tylko brać udział w zajęciach pozalekcyjnych, ale również będą zapraszani do udziału w regionalnych oraz ogólnopolskich zawodach w programowaniu zespołowym.

      Zajęcia prowadzone są przez pana Roberta Wójtycha

     • Szkolny konkurs wiedzy o Świętym Patryku

      24.03.2021

      Dnia 19 marca odbył się szkolny konkurs na temat wiedzy o Świętym Patryku - Patronie Irlandii.

      Udział w konkursie wzięli uczniowie klas III i uzyskali następujące wyniki:

      Miejsce I : Aleksandra Macioszek (kl.3d)

      Miejsce II : Gracjan Pilarski (kl.3c)

      Miejsce III :Wiktoria Dominikowska (kl.3b) Nadia Szyńska (kl.3d)

      Wyróżnienie: Wiktoria Szyk (kl.3a) i Oliwia Stalica (kl.3d)

      Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie

       

    • Komunikat
     • Komunikat

      18.03.2021

      Z przykrością informujemy, że od poniedziałku 20 marca 2021r. przechodzimy w klasach I-III w tryb zajęć zdalnych prowadzonych w aplikacji Teams.

    • Dzień Kobiet
     • Dzień Kobiet

      08.03.2021

      Z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkim Paniom

      dużo zdrowia,spełnienia marzeń,

      szczęścia, pomyślności,

      i niech uśmiech na Waszych twarzach zawsze gości,

      a życie nie sprawia trudności i przykrości.

       

       

     • Sukces Julianny Zink

      04.03.2021

      Kolejny sukces uczennicy klasy 6d Julianny Zink. Julianna otrzymała wyróżnienie w X Powiatowym Konkursie Recytatorskim „KLEKS”.Konkurs polegał na ocenie nagrania filmowego recytacji wiersza. Julianna prezentowała utwór Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt. " Dyrektor i pomnik".Ogromne brawa!

    • Wyniki konkursu na Kartkę Świąteczną
     • Wyniki konkursu na Kartkę Świąteczną

      04.03.2021

      W KONKURSIE PLASTYCZNO-POLONISTYCZNYM NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ NAGRODY OTRZYMUJĄ:

      I MIEJSCE Julianna Zink kl. VId

      II MIEJSCE Marta Wiertel kl.VIIb

      III MIEJSCE Nikola Łasińska kl.IVd

      WYRÓŻNIENIE Zuzanna Pawłowska kl.IVa

      Gratulujemy!

      Ze względu na pandemię nie możemy zaprosić uczniów po odbiór dyplomów i nagród do szkoły.           O sposobie odbioru nagród poinformujemy w późniejszym terminie.

     • Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

      01.03.2021

      Jest to święto państwowe ustanowione w 2011 roku przez sejm.  Jego data nawiązuje do egzekucji członków IV  Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Ppłk Łukasz Ciepliński i jego siedmiu współtowarzyszy zostało rozstrzelanych w warszawskim więzieniu na Mokotowie strzałem w tył głowy, po wcześniejszych brutalnych przesłuchaniach prowadzonych pod nadzorem NKWD. Należy uczcić pamięć o podziemiu niepodległościowym (1944- 1963) i wysiłek żołnierzy niezłomnych w walce z sowietyzacją Polski. Powojenna konspiracja  była najliczniejszą formą zorganizowanego ruchu oporu polskiego społeczeństwa wobec reżimu komunistycznego. W zbrojnym podziemiu działało nawet 200 tysięcy ludzi w różnych oddziałach. Przeciwko władzy występowali również uczniowie zrzeszeni w podziemnych organizacjach. Zachęcam uczniów  do udziału w  dzisiejszych  obchodach  narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Już 10 lat czcimy ich pamięć. Ze względu na pandemię uroczystości mają  charakter wirtualny.  Szczególnie ciekawe materiały  edukacyjne udostępnił  Instytut Pamięci Narodowej.  Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmu.

      Link do filmu:

       

    • Klasowy Konkurs Kaligraficzny
     • Klasowy Konkurs Kaligraficzny

      28.02.2021

      Uczniowie klasy 2c włączyli się w tym roku w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Dzień ten przypomina nam o różnorodności językowej, o tym, iż język to najpotężniejsze narzędzie ochrony i rozwoju wspólnego dziedzictwa kulturowego ludzkości.

      W ramach obchodów 18 drugoklasistów wzięło udział w Klasowym Konkursie Kaligraficznym o tytuł MISTRZA KALIGRAFII. Dzieci miały przepisać jak najstaranniej i bezbłędnie wiersz o Polsce.

      Czy możliwe jest MISTRZOSTWO tak wielu? Oceńcie sami

      Przedstawiamy prace wszystkich, gdyż każdy przepisał bezbłędnie i włożył wysiłek w wykonanie zadania

     • Podziękowania

      22.02.2021

      W załączniku publikujemy podziękowania, które wpłynęły na ręce Pani Dyrektor mgr Kingi Babicz od Pani Prof. dr med. Danuty Januszkiewicz - Lewandowskiej kierującej Oddziałem III Hematologiczno - Onkologicznym Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

      Załącznik: Podziekowanie.pdf

       

       

       

       

       

     • Szczepienie przeciwko HPV

      15.02.2021

      W związku z realizacją Programu Szczepień Przeciwko HPV, Specjalistyczna Przychodnia Edictum jako realizator w/w programu informuje o możliwości wykonania szczepień w naszej szkole w następującym terminie:

      23.03.2021r. – Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Krótka 4, 62-100 Wągrowiec:

       - od godz. 13:00 do 14:00 dzieci z nazwiskami od „A” d

      - od godz. 14:00 do 15:00 dzieci z nazwiskami od „H” do „O”

      - od godz. 15:00 do 16:00 dzieci z nazwiskami od „P” do „Ż”

       

      25.03.2021r. –Szkoła Podstawowa  Nr 2, ul. Krótka 4, 62-100 Wągrowiec:                                                

       - od godz. 13:00 do 14:00 dzieci z nazwiskami od „A” do „G”

       - od godz. 14:00 do 15:00 dzieci z nazwiskami od „H” do „O”

      - od godz. 15:00 do 16:00 dzieci z nazwiskami od „P” do „Ż”

       

    • Sukces Mateusza Pawlaka
     • Sukces Mateusza Pawlaka

      14.02.2021

      Pragniemy poinformować, że uczeń naszej szkoły z kl. 2 c Mateusz Pawlak zdobył III MIEJSCE w kategorii klas I-IV, biorąc udział w Miejskim Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez MDK w Wągrowcu pt. "Kino w naszym mieście". Serdecznie gratulujemy i cieszymy się z sukcesu naszego kolegi.

    • Poczta walentynkowa
     • Poczta walentynkowa

      11.02.2021

      Witajcie! W tym roku, z powodu zdalnego nauczania, nie będzie tradycyjnej poczty walentynkowej.  Jednakże RSU przychodzi do Was z nietypowym pomysłem! Poniżej znajduje się link, na którym możecie wysyłać swoje anonimowe "walentynki".Prosimy o wysyłanie wiadomości do niedzieli 14.02.2021r. Następnego dnia wszystkie "walentynki" będą wysłane do odbiorców za pomocą TEAMS. Wiadomości wulgarne nie będą publikowane.

      Pozdrawiamy, RSU! 

      https://tellonym.me/poczta.walentynkowa.sp2 

       

       

     • Program CYBER.MIL z klasą

      09.02.2021

      Myślisz o wyborze szkoły średniej? Rozważ klasy o profilu cyberbezpieczeństwo!

      To jest właśnie ten moment, kiedy uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i ich rodzice zastanawiają się, jaką szkołę średnią wybrać. A może klasa o profilu cyberbepieczeństwa? Od przyszłego roku szkolnego pod patronatem MON 16 szkół z całej Polski rozpocznie program pilotażowy. W pakiecie kandydat ma zapewnione doskonałe warunki nauczania, unikalny program oraz gwarancje rozwoju zawodowego po ukończeniu szkoły.

      komunikat_CYBER.MIL.docx​​​​​​​

     • Oferta zdjęć

      08.02.2021

      Biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację zdjęcia zbiorowe wykonujemy z portretów, czyli fotografujemy każde dziecko oddzielnie. Wzór jest umieszczony na plakacie reklamowym + zdjęcia dodatkowe, W czasie wykonywania zdjęć dzieci nie mają styczności ze sobą, a fotograf znajduję się w odległości 2 metrów od dziecka.

       Pozdrawiam serdecznie Andrzej Boroski Firma FOTON Bydgoszcz tel.606137231

      CENNIK_ZDJEC_2020_2021__10zl.pdf

    • INFORMACJA
     • INFORMACJA

      01.02.2021

      Informujemy, że do dnia 14.02.2021 roku obowiązuje dotychczasowa organizacja zajęć:

      - klasy I-III - stacjonarnie, klasy IV-VIII - zdalnie wg. nowego planu.

      Realizacja zajęć w w/w formie obowiązuje na podstawie decyzji MEN opublikowanej dnia 28.01.2021 roku.

    • Komunikat
     • Komunikat

      27.01.2021

      UWAGA ‼
       

      BIBLIOTEKA SZKOLNA 

      wydłuża godziny pracy‼


      PONIEDZIAŁEK 8:00 - 14:00
      WTOREK 8:00 - 14:00
      ŚRODA 8:30  - 17:00
      CZWARTEK 8:00  - 17:00

      PIĄTEK 8:00 - 14:00

      Uczniowie mają możliwość wypożyczenia

      TYLKO LEKTUR SZKOLNYCH ‼

     • Konkurs historyczny Patria Nostra rozstrzygnięty

      07.12.2020

      Dnia 30 listopada 2020 roku została rozstrzygnięta V edycja Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Patria Nostra, która trwała od grudnia 2019 roku. W zmaganiach wzięło udział 56 drużyn z Wielkopolski oraz młodzież polonijna z Kazachstanu, Ukrainy i Holandii. Zgłaszając się do konkursu, w jakimś tygodniu roku, drużyna otrzymywała temat związany z wydarzeniem historycznym, które miało miejsce w tym czasie. Zespół z naszej szkoły otrzymał temat,, Złamanie kodu Enigmy’’. Uczennice, obecnie absolwentki Julia Wagner, Anna Sielewicz i Maria Jastrząbek poradziły sobie bardzo dobrze, tworząc oryginalną animację , która zajęła  wysokie 11 miejsce, a więc dostała się do finałowej piętnastki. Opiekunką grupy była Małgorzata Smarzyk.

              W Poznaniu odbyła się uroczysta gala z organizatorami i uczestnikami konkursu, która trwała aż sześć godzin. W związku z pandemią miała charakter wirtualny. O odpowiedniej godzinie, wszyscy się połączyli tworząc ,, Żywy most’’. Można było wtedy usłyszeć recenzje na temat  swojej pracy, obejrzeć wszystkie konkursowe animacje i filmy oraz podzielić się wrażeniami z  organizatorami i sponsorami konkursu.

     • Podziękowanie

      05.12.2020

      Rada Rodziców dziękuje za przyłączenie się do wspólnej akcji ze Szkołą Podstawową nr 4 oraz za wszystkie przekazane dary na rzecz oddziału onkologicznego.

      Dziękujemy!

     • "Kolędować Małemu..." - szkolne prezentacje

      03.12.2020

      Kochani młodzi melomani! 

      Nadchodzi piękny, świąteczny czas… Kolędy i zwyczaj kolędowania to głęboko zakorzeniona polska tradycja i jeden z najbardziej utrwalonych w naszym kraju sposobów świętowania Bożego Narodzenia.  

      Wspólne kolędowanie szczególnie zbliża ludzi, stwarza wyjątkową atmosferę i daje poczucie wspólnoty.  

      Dlatego ogłaszam szkolne prezentacje kolęd ipastorałek pt. „Kolędować Małemu…”, którego celem będzie kultywowanie tradycji wspólnego kolędowania        oraz propagowanie śpiewu. 

      Zasady: 

      • W prezentacji bierze udział dowolny uczeń lub rodzeństwo, którzy chcą zaprezentować swoją wrażliwość muzyczną oraz walory wokalne, 

      • Śpiewasz a’cappella lub z podkładem muzycznym, 

      • Mile widziana gra na dowolnym instrumencie muzycznym, 

      • Wybierasz dowolną polską kolędę, pastorałkę oraz piosenkę świąteczną, 

      • Nagrywasz swój występ  – maksymalnie 2 minuty, 

      • Na nagranie czekam do 18 grudnia 2020 roku, 

      • Swój występ wysyłasz  do mnie na czacie indywidualnym przez Teams lub na moją pocztę mailową: m.serwatka@sp2.wagrowiec.eu 

      • W odpowiedzi zwrotnej proszę o odpowiedź chętnych uczniów „Jestem zainteresowana/zainteresowany”. 

      Uczniowie zaangażowani w prezentację będą nagrodzeni pochwałą, dodatkową oceną z muzyki oraz symbolicznym dyplomem. Zprzesłanych występów zostanie stworzony jeden filmik prezentujący  wszystkich chętnych uczestników z naszej szkoły. 

      Gorąco zachęcam! 

      Czekam z niecierpliwością na Wasze prezentacje. 

      Pozdrawiam serdecznie,   

      Monika Serwatka 

       

    • Komunikat
     • Komunikat

      02.12.2020

      Świetlica szkolna jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-14.00.  razie potrzeby skorzystania z opieki nad dziećmi rodziców bezpośrednio zaangażowanych w walkę                  z pandemią COVID – 19, prosimy o kontakt telefoniczny z jednodniowym wyprzedzeniem.  

      Nr tel.  603 313 298  

    • UWAGA! Przyłączmy się do akcji!
     • UWAGA! Przyłączmy się do akcji!

      27.11.2020

      Mama Jakuba – ucznia Szkoły Podstawowej nr 4 w Wągrowcu, który był pacjentem szpitala onkologicznego w Poznaniu, w porozumieniu z Radą Rodziców SP4 pragnie zorganizować zbiórkę dla dzieci.

      Czas jest trudny dla wszystkich. Wierzę, iż to nie zatrzymało dobra, które jest w każdym z Nas".

      Zwracam się do Was Kochani jako onkomama z prośbą do Rodziców, Dzieci, Grona Pedagogicznego o przyłączenie się do zbiórki upominków dla dzieci onkologicznych ze Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu ul. Szpitalna.      Zbiórka potrwa od 30.11-15.12.br.

      Upominki można przynieść do Szkoły Podstawowej nr 4, codziennie od 8:00 do 14:00 i pozostawić w holu głównym w wyznaczonym miejscu.oddział 3 (0-4 lat)oddział 5 (5-18 lat)Propozycja upominków (muszą być nowe) 🙂gry planszowe, książki, długopisy, kolorowanki, puzzle, ozdoby świąteczne, skarpetki itp.

      Z całego serca dziękuję w imieniu Dzieci z oddziału onkologicznego.Uwierzcie mi Kochani uśmiech u Dzieci onkologicznych dodaje sił w pokonywaniu choroby.

      Z poważaniem

      mama Jakuba- ucznia SP4”

      Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 chciałaby wspomóc tę akcję, prosimy wszystkich o przyłączenie się do zbiórki. Dziękujemy!

     • Andrzejki i Katarzynki - święto chłopca i dziewczynki

      24.11.2020

      Zwykle w tym czasie odbywały się w szkole, a także w innych placówkach kulturalnych radosne zabawy poświęcone tym postaciom. Ten rok jest zupełnie inny, nie możemy zorganizować dla uczniów naszej szkoły wielu imprez. Dlatego chcę przybliżyć Wam tradycje związane z Katarzynkami obchodzonymi 24 listopada oraz Andrzejkami przypadającymi 29 listopada. 

      Zarówno Katarzynki jak i Andrzejki opierają się na tych samych zasadach. Różnica polega tylko na tym, że Katarzynki były organizowane wyłącznie dla chłopców, podczas których mogli się oni dowiedzieć kiedy znajdą swoją żonę, a także poznać jej imię, ale obecnie tradycja ta już zanikła. Pozostały Andrzejki, w tradycji były to wieczory wróżb poświęcone miłości i małżeństwu, a obecnie zabawą połączoną ze wspólnymi wróżbami dziewcząt i chłopców.  

      Ponieważ wszystkie zabawy przeniosły się obecnie do Internetu, również ja zachęcam Was do zdalnych wróżb wspólnie z Rodzicami 

      A oto kilka propozycji: 

      • tradycyjnie najbardziej popularne są wróżby z wosku przylewanego przez dziurkę od klucza / pod kontrolą Rodziców/ 

      • przygotujcie karteczki z różnymi imionami znanych koleżanek i kolegów, następnie zegnijcie je i wymieszajcie. /możecie bawić się łącząc się zdalnie/ Z zamkniętymi oczami wylosujcie jedną – to będzie kolega/koleżanka, którą lubisz 

      • tradycyjne układanie butów możecie zamienić na układanie kredek. Każdy z uczestników zabawy zdalnej wybiera kolor. Kto pierwszy wysunie kredkę za próg drzwi u tego się spotkacie po kwarantannie 

      • wybierzcie sobie 20 liter podstawowych alfabetu i dopiszcie do nich jakieś wydarzenia i cechy np. A- czeka Cię podróż, B-sukces w nauce itd. Następnie wybierając litery bawicie się zdalnie. Każdy może przygotować swój komplet, wtedy będzie zabawa ciekawsza. 

      • przygotujcie 5 kubeczków, pod każdym z nich schowajcie inny przedmiot i jego znaczenie np. : 1- pierścionek – spotkanie ; 2- klucz – przeprowadzka; 3- pieniądz – otrzymasz prezent; 4- cukierek – słodkie, wesołe życie; 5- auto – wyjazd na wycieczkę.  Tu również każdy może przygotować swój komplet. 

      • zabawa w kolory: np.: czerwony – jesz za dużo słodyczy, będziesz musiał/ła iść do dentysty; zielony - mało się uczysz, popraw się;  żółty – dbaj o swoje zdrowie, noś maseczkę; niebieski – pilnuj swoich rzeczy; biały – pijesz za mało mleka; czarny – unikaj kłótni, wtedy wszystko będzie radosne i kolorowe.   

       Życzę Wam szczęśliwych wróżb andrzejkowych i dobrej zabawy 

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

      20.11.2020

      20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Data ta upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim dzieciom – Konwencji o Prawach Dziecka.

      Dzieci w naszym kraju są przyzwyczajone, żeby świętować 1 czerwca. Tymczasem 20 listopada też mają ku temu okazję. Powszechny Dzień Dziecka nazywany jest także Dniem Praw Dziecka. Jest obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r. Choć dzieci swój szczególny dzień mają 1 czerwca, Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych pragnie propagować datę 20 listopada, jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, by przypomnieć, że każde dziecko to bardzo Ważny Człowiek. W Polsce święto zostało ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 7 listopada 2014 r. dla upamiętnienia 25. rocznicy przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych Konwencji o Prawach Dziecka.

      W Polsce najważniejszymi aktami prawnymi gwarantującymi prawa dziecka są:

      Konstytucja RP, Konwencja o Prawach Dziecka, Ustawa o Rzeczniku Praw Dziecka.

      W 2020 roku obchodzimy 31. rocznicę.

     • Kampania "Pod biało - czerwoną"

      19.11.2020

      Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie

      Zachęcamy do wsparcia akcji "Pod biało - czerwoną".

      Jest to akcja mająca na celu zjednoczenie naszego kraju i jego mieszkańców. Realizowana jest ona pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego. Jej celem jest godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku, a także podtrzymanie tradycji, pielęgnowanie polskości oraz świadomości narodowej.

      Zakup biało-czerwonej zależy jednak od liczby głosów oddanych na projekt przez mieszkańców danej gminy. Aby ministerstwo zakupiło maszt z flagą, należy zdobyć 500 głosów! Do tej pory mieszkańcy Wągrowca oddali 162 głosy poparcia.

      Przypominamy, że głosy można oddawać do 31 grudnia, do godz. 23:59,w bardzo prosty sposób - drogą online, za pomocą serwisu https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/. Wystarczy wypełnić tam formularz, podając:

      • imię
      • nazwisko
      • województwo
      • nazwę miejscowości - należy wybrać Wągrowiec (gmina miejska)
      • adres mailowy.

      Źródło: https://www.wagrowiec.eu/pl/aktualnosci/zdobadzmy-dla-miasta-maszt-z-bialo-czerwona

     • Szkolny konkurs SKO

      10.11.2020

      Szkolny konkurs SKO zainteresował uczniów z klasy 1b. Dzieci zrobiły pomysłowe skarbonki. Pierwsze miejsce zajął Michał Sobiszewski. Trzecie miejsce zdobyła Maja Busz. Udział w konkursie wzięli Martyna Koprowska, Zuzana Pisarek, Blanka Witkowska, Nikodem Białkowski i Natalia Pluta.W konkursie wzięli udział również uczniowie klasy 2c. Zwycięzcami zostali: Jan Grajewski (I MIEJSCE) i Filip Koczorowski (II MIEJSCE).                    Wszystkim gratulujemy kreatywności i dziękujemy za zaangażowanie.Brawo.

          

    • Święto Niepodległości
     • Święto Niepodległości

      10.11.2020

      Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy 11 listopada. To ważne i piękne święto- święto każdego Polaka. Jutro obchodzimy 102 rocznicę tego historycznego wydarzenia. Czcimy bohaterstwo , waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki, którym po 123 latach odzyskaliśmy tak długo oczekiwaną wolność i powróciliśmy na mapę Europy. W trosce o pamięć   tamtych lat oraz kształtowanie patriotycznej postawy młodego pokolenia, co roku z tej okazji odbywały się w naszej szkole różne przedsięwzięcia: przemarsze z flagą narodową, akademie,  wspólne śpiewanie hymnu na boisku szkolnym. Odwiedzaliśmy też groby powstańców i wykonywaliśmy piękne pocztówki z polskimi symbolami.   W tym roku ze względu na pandemię nie możemy wystąpić w tradycyjnych akademiach, ale możemy wywiesić flagę biało – czerwoną  i  we własnym zakresie uczcić to podniosłe i ważne święto. Zachęcam do obejrzenia krótkiej animacji dotyczącej  Święta Niepodległości.

      https://stacja7.pl/film/niezwykla-animacja-na-100-lecie-polskiej-niepodleglosci/

       

      Z okazji przypadającego w dniu jutrzejszym Narodowego Święta Niepodległości zachęcamy do wywieszenia flagi narodowej oraz do złożenia kwiatów i zapalenia zniczy przy pomniku Powstańców Wielkopolskich w pobliżu Urzędu Miejskiego w dowolnej godzinie.

      W ramach tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości odbędą się:

      • o godz. 9:30 w Klasztorze oo. Paulinów – Msza święta w intencji Ojczyzny (z zachowaniem obostrzeń obowiązujących w świątyniach – przy udziale wiernych i delegacji, organizatorzy proszą o zrezygnowanie z pocztów sztandarowych)
      • o godz. 12:00 – „Niepodległa do Hymnu 2020” – wydarzenie online (www.wagrowiec.eu, Facebook) – Mazurek Dąbrowskiego w wykonaniu uczniów wągrowieckich szkół.
    • Komunikat
     • Komunikat

      07.11.2020

      Szanowni Państwo,

      Od poniedziałku – 09.11.2020 do 29.11.2020 roku klasy 1-3 przechodzą na edukację zdalną, tzn. nauczyciele prowadzą zajęcia w czasie rzeczywistym (poprzez aplikację Teams) zgodnie z planem lekcji, z zastrzeżeniem, że lekcje on-line zaczynają się o godzinach stałych, lecz trwają 30 minut. W ten sposób wydłużą się przerwy pomiędzy zajęciami.

      Zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 5.11.2020 szkoła organizuje zajęcia opiekuńcze  w świetlicy szkolnej dla uczniów klas 1-3, których rodzice są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

      Zgodnie z decyzją rządu nauczanie zdalne dla uczniów klas 4-8 zostaje przedłużone do 29.11.2020r.

       

     • Wyniki konkursu muzycznego "ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE"

      01.11.2020

      W październiku odbył się w naszej szkole wokalny konkurs muzyczny

      ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE

      z okazji

      Międzynarodowego  Dnia  Muzyki

      Uczniowie prezentowali swoje wykonania drogą elektroniczną.

      Oto wyniki konkursu:

      KATEGORIA KLAS 4:

      I miejsce ex aequo: Maksymilian Cholewiński z klasy 4c i Nikola Raczyńska z klasy 4d.

      Wyróżnienia: Ewa Łukaszewska z klasy 4a i Natalia Korcz z klasy 4b.

      KATEGORIA KLAS 5:

      I miejsce Milena Grabarkiewicz z kl. 5a

      II miejsce Michalina Fifer z klasy 5a

      KATEGORIA KLAS 6:

      I miejsce Nikola Majchrzak z klasy 6f,

      II miejsce ex aequo: Zuzanna Kaniosz z klasy 6d oraz Julia Rajewska z klasy 6e.

      KATEGORIA KLAS 7:

      I miejsce ex aequo: Nadia Wenzel z klasy 7b oraz Jagoda Hermann z klasy 7f,

      II miejsce ex aequo: Julia Gryszczyńska i Dominika Korcz z klasy 7g.

       

      Gratulujemy serdecznie wszystkim młodym wokalistom, za ich zaangażowanie, walory wokalne oraz artystyczną duszę.

      Monika Serwatka i Joanna Bucholc

    • Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych Ósmoklasiści - Pierwszoklasistom
     • Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych Ósmoklasiści - Pierwszoklasistom

      26.10.2020

      W naszej szkole jedną z form obchodów jest zachęcenie najmłodszych uczniów do czytania. Trwa cykl spotkań i warsztatów pod hasłem Ósmoklasiści -Pierwszoklasistom. Ponieważ 29 października przypada 10 rocznica śmierci Ludwika Jerzego Kerna postanowiłam przybliżyć najmłodszym uczniom naszej szkoły jego pełne humoru wiersze. W każdej klasie pierwszej odbyło się już jedno z dwóch zaplanowanych spotkań.

      9 października uczniowie klasy I C wysłuchały wiersza pt.: Pan Tygrysw interpretacji  starszej koleżanki Zuzi Zych z klasy 8 C. Kolejny wiersz zatytułowany Psina przeczytała uczniom klasy I B12 października Ola Cholewińska również z klasy 8 C. Zuzia Zych miała okazję przeczytać młodszym koleżankom i kolegom z klasy I A jeszcze jeden wiersz Ludwika Jerzego Kerna pt.: Nosorożce w dorożce20 października.

      Do każdych zajęć czytelniczych zostały przygotowane prace plastyczne związane z wierszem.

     • "Zapal znicz pamięci"

      23.10.2020

         Zachęcamy do udziału w akcji "Zapal znicz pamięci", służącej upamiętnieniu ofiar zbrodni z 1939 r. W najbliższą niedzielę (25 października) zapalmy znicze pamięci w miejscach przypominających o straceniach obywateli II RP w pierwszych miesiącach II wojny światowej.

         W Wągrowcu zachęcamy do zapalenia zniczy pod pamiątkową tablicą na ścianie budynku Sądu Rejonowego przy ulicy Kościuszki 18, przy którym w 1939 r. odbyły się egzekucje oraz przy pomniku ku czci pomordowanych mieszkańców miasta w okresie okupacji niemieckiej (ul. Kościuszki, przed Zespołem Szkół nr 2). 

        Może podczas niedzielnego spaceru wybierzecie się wspólnie z rodzicami we wskazane miejsca i zapalicie znicz pamięci? Jeśli tak, prześlijcie nam zdjęcia(hno@sp3wagrowiec.pl) oraz na mail IPN-u. Więcej informacji na stronie www.wagrowiec.eu

    • Święto Patrona
     • Święto Patrona

      19.10.2020

                                                         

          14 października w naszej szkole obchodziliśmy Święto Patrona – Cystersów Wągrowieckich. Dzień ten wyglądał inaczej niż zwykle. Nie było tradycyjnych scenek z życia zakonników, dawnych zabaw wągrowczan i współzawodnictwa między klasami. Przewodniczący otrzymali od organizatorów zestaw zadań dla swojej klasy. W zalakowanych kopertach znalazły się  kolorowanki,  krzyżówki, łamigłówki, labirynty i trudne pytania dotyczące historii naszego regionu.  Nauczyciele również brali udział w zmaganiach i wykazali się  dużą wiedzą o patronie. Uczniowie  wysłuchali też krótkiej audycji o zasługach białych mnichów dla miasta, przygotowanej przez klasę VIII D. W godzinach popołudniowych na stronie internetowej szkoły znalazł się escape  room o wągrowieckim klasztorze. Żeby wydostać się z zabudowań klasztoru trzeba było wykazać się  niemałą wiedzą.                                                                                      Nie  zabrakło też podziękowań, życzeń i piosenek z okazji Święta Edukacji. Na zakończenie uroczystości wszystkie klasy otrzymały kolorowe dyplomy i cukierki ufundowane przez Szkolną Radę Rodziców. Pamiątkowe zdjęcia wykonał Pan Piotr Misiak. Nad przebiegiem uroczystości czuwały panie: Ania Ciszewska, Romana Mucha, Agnieszka Maciejewska, Monika Serwatka i Małgorzata Smarzyk.

    • Pożegnanie
     • Pożegnanie

      13.10.2020

      Z głębokim żalem zawiadamiamy, że odeszła na wieczny spoczynek

      emerytowana, wieloletnia nauczycielka naszej szkoły

      Aleksandra Podemska

      Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.

      Dyrektor i Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Wągrowcu

     • SZKOLNY KONKURS SKO ,,PAŹDZIERNIK MIESIĄC OSZCZĘDZANIA”

      13.10.2020

      Pod takim hasłem rozpoczynamy kolejną edycję szkolnego konkursu SKO.

      Umiejętność właściwego gospodarowania pieniędzmi, czasem oraz oszczędzania wody, energii, papieru czy też środowiska odgrywa bardzo ważną rolę w życiu człowieka. Od najmłodszych lat powinniśmy uczyć się oszczędzania. Taką możliwość daje uczniom Szkolna Kasa Oszczędności.

      Głównym celem oszczędzania w SKO jest gromadzenie funduszy na wycieczki, wakacje, wymarzony sprzęt czy zabawki. Realizowanie swoich marzeń za własne pieniądze daje uczniom ogromną satysfakcję i motywację do dalszego oszczędzania.

      Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych i będzie trwał do 30 października 2020r.

      I. Konkurs dla uczniów klas I – IV.

      Konkurs na najciekawszą SKARBONKĘ samodzielnie wykonaną, dowolną techniką w formie przestrzennej. Każda praca powinna być podpisana – imię, nazwisko oraz klasa. Skarbonkę należy dostarczyć do opiekuna SKO – Agnieszki Grabickiej.

      II.Konkurs dla uczniów klas V – VI

      Konkurs na hasło o oszczędzaniu. Zachęcam uczniów do wymyślenia hasła o oszczędzaniu. Napisz je na kartce, podaj swoje imię i nazwisko oraz klasę i przekaż je opiekunowi SKO – Agnieszce Grabickiej.

      Życzę udanych pomysłów! Nagrody czekają!

    • X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
     • X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

      12.10.2020

      W piątek 2 października 2020 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tygodniu poprzedzającym wydarzenie, na lekcjach matematyki, uczniowie klas 4-8 w przyjemny sposób powtarzali tabliczkę mnożenia. Natomiast w piątek przeszli egzamin z jej znajomości. Wszyscy, którzy bezbłędnie wykonali zadania otrzymali ordery „Ekspert Tabliczki Mnożenia”.  Uczniowie mieli również możliwość wzięcia udziału w internetowym konkursie matematyczno – logicznym zorganizowanym przez koordynatora głównego ŚDTM. W konkursie tym udział wzięło 30 uczniów.  Troje uczniów awansowało do finału online, który odbędzie się w najbliższą sobotę. 

     • Informacja dla rodziców

      07.10.2020

      Przypominamy Państwu, iż szkoła podstawowa, do której uczęszcza Państwa dziecko uczestniczy w obecnym roku szkolnym, w unijnym Programie dla szkół, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz realizując w ramach Programu działania edukacyjne.

      Więcej informacji tutaj Program_dla_szkol_-_Informacja_dla_rodzicow.pdf​​​​​​​

    • Wybory do Samorządu Uczniowskiego
     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

      01.10.2020

      We wtorek 29 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego.

      Oto uczniowie, którzy zdobyli największą liczbę głosów:

      1. Jagoda Hermann 7f
      2. Mateusz Najder 7e
      3. Antonina Bryniak 8a
      4. Szymon Kujawa 4c
      5. Natasza Patelska 4a
      6. Anastazja Korbik 8b
      7. Wiktoria Poczekaj 8d
      8. Adrian Szymański 8d
      9. Oskar Szwed 2c
      10. Ludwik Lis 3a

      Dziękuję wszystkim kandydatom za udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego.

      Powyższą dziesiątkę zapraszam na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 5 października o godzinie 12:25 w sali 58 😊

      Do zobaczenia 😊

            Agnieszka Maciejewska

     • Nabór chłopców do sekcji piłki ręcznej

      21.09.2020

      MIEJSKI KLUB SPORTOWY

      „ N I E L B A  W Ą G R O W I E C ”

      N I P :  7 6 6 - 1 6 - 1 8 - 3 5 0

      Stadion Miejski OSiR w Wągrowcu ul. Kościuszki 59    62-100 Wągrowiec

      Tel /fax.067 26 22 362 e-mail biuro@nielba.pl

       

      MKS NIELBA WĄGROWIEC OGŁASZA NABÓR CHŁOPCÓW Z   KLAS  2-3  SZKOŁY PODSTAWOWEJ.

      DO SEKCJI PIŁKI RĘCZNEJ.

       

      Spotkanie organizacyjne odbędzie się 22 września 2020r. o godzinie 15:00 oraz 24 września 2020 r. o godzinie 15:00 w Małej Sali Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu przy ulicy Kościuszki 59.

      Kontakt : mgr Zbigniew Maćkowiak / 509 508 538/

       

      Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych.

     • Fotorelacja z rozpoczęcia roku szkolnego

      14.09.2020

      1 września 2020 r. odbyła się  uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021. Ze względów bezpieczeństwa, w uroczystej akademii wzięły udział tylko klasy pierwsze i czwarte. Na inauguracji gościliśmy Burmistrza Miasta Wągrowca Pana Jarosława Berendta. Podczas uroczystości uczniowie klas pierwszych zostali przez pasowanie włączeni do społeczności szkolnej.  Wszystkim uczniom  życzymy udanego, spokojnego i bezpiecznego roku szkolnego.

    • Podziękowania dla firmy SERPOL-COSMETICS
     • Podziękowania dla firmy SERPOL-COSMETICS

      07.09.2020

      "Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi"
                                                                                                                                                            - Jan Paweł II

       

      W imieniu Szkoły Podstawowej nr 2 w Wągrowcu
      składam najszczersze podziękowania za udzielone wsparcie.
      Niewiele jest tak hojnych i skorych do pomocy firm jak
      SERPOL - COSMETICS
      Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 
      Kinga Babicz

     • Bezpieczny powrót do szkoły - wskazówki MEN, GIS i MZ dla rodzica

      24.08.2020

      1. Nie posyłaj do szkoły i placówki chorego dziecka.

      2. Przestrzegaj regulaminu funkcjonowania szkoły w czasie epidemii.

      3. Poinformuj szkołę jeśli domownicy są objęci kwarantanną.

      4. Sprawdzaj na bieżąco informacje od dyrektora szkoły i nauczycieli.

      5. Zawsze odbieraj telefon ze szkoły, jeżeli nie możesz odebrać, pilnie oddzwoń.

      6. Przypomnij dziecku zasady bezpieczeństwa podczas posiłków.

      7. W miarę możliwości unikaj transportu publicznego w drodze do i ze szkoły. Pomyśl o spacerze, rowerze.

      8. Organizuj dziecku jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu.

      9. Przypomnij dziecku, że zasady bezpieczeństwa obowiązują przed lekcjami i po nich.

    • Wyprawka do klasy I na rok szkolny 2020/2021
     • Wyprawka do klasy I na rok szkolny 2020/2021

      28.07.2020

      Oto lista materiałów, w które należy zaopatrzyć swoje dziecko przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego :

      - zeszyty 16-kartkowe w kratkę -2 sztuki

      - zeszyty 16-kartkowe w trzy kolorowe linie bez marginesów - 3 sztuki

      - blok rysunkowy biały A4- 1 sztuka

      - blok rysunkowy kolorowy A4 -1 sztuka

      - blok techniczny biały A4-1 sztuka

      - blok techniczny A4 kolorowy -1 sztuka

      - blok A3 biały - 1 sztuka

      - blok A3 kolorowy- 1 sztuka

      - zeszyt papierów kolorowych- 2 sztuki

      - kredki świecowe bambino,kredki ołówkowe,

      - pastele olejne

      - plastelina duże opakowanie

      - farby plakatowe 12 kolorów

      - farby akwarelowe 12 kolorów

      - pędzelki różnej grubości

      - kubek do wody

      - klej w sztyfcie, klej magik

      - nożyczki

      - ołówek twardy i miękki (HB, H)

      - teczka z gumką - 2 sztuki

      - patyczki do liczenia

      - strój gimnastyczny w woreczku ( koszulka biała i czarne/granatowe spodenki)

      - obuwie sportowe

      Podręcznik do religii dla 

      kl. 1 Szkoły Podstawowej "Poznaję Boży Świat " wyd. Jedność.

      Wszystkie elementy wyprawki należy podpisać imieniem i nazwiskiem dziecka.

    • Informacja dotycząca podręczników do religii na rok szkolny 2020/2021
     • Informacja dotycząca podręczników do religii na rok szkolny 2020/2021

      22.07.2020

      Klasa I

      UWAGA. NOWE KSIĄŻKI.

      Podręcznik do religii dla klasy I Szkoły Podstawowej „ Poznaję Boży Świat”
      wyd. Jedność

      Bez zeszytu

       

      Klasy II

      Bez podręczników.

      Tylko zeszyt A4

       

      Klasy III

      Bez podręczników.

      Tylko zeszyt A4 ( może być kontynuacja zeszytu z poprzedniego roku szkolnego)

       

      Klasy IV - VIII

      Tylko podręczniki + zeszyt

       

      Klasa IV

       „Miejsce pełne BOGActw” wyd. Jedność

       

      Klasa V

      UWAGA. NOWE KSIĄŻKI.

      „Szczęśliwi, którzy szukają prawdy” wyd. Jedność

       

      Klasa VI

      „Tajemnice BOGAtego życia” wyd. Jedność

       

      Klasa VII

      „Błogosławieni, którzy SZUKAJĄ JEZUSA” wyd. Jedność

       

      Klasa VIII

      „Błogosławieni, którzy UFAJĄ JEZUSOWI” wyd. Jedność

    • Drużyna Mathteam na II miejscu w Polsce
     • Drużyna Mathteam na II miejscu w Polsce

      01.07.2020

      Drużyna Mathteam w składzie: Magdalena Rojtek, Łukasz Malak, Tymofii Ferenets zajęła ostatecznie II miejsce w Polsce w części krajowej Europejskiego Konkursu Statystycznego. Film „Młodzi ludzie w Europie” przygotowany przez uczniów zajął również  II miejsce i  tym samym  będzie reprezentował Polskę w części europejskiej konkursu, która zostanie rozstrzygnięta we wrześniu.

      Trzymamy kciuki!

    • Pożegnanie uczniów klas ósmych
     • Pożegnanie uczniów klas ósmych

      30.06.2020

      W piątek, 26 czerwca 2020 r. pożegnaliśmy uczniów klas ósmych. Nikt z nas nie przypuszczał, że pożegnanie odbywać się będzie w tak innej i trudnej rzeczywistości. Wierzymy, że po wakacjach wrócimy do normalnych zajęć. Dla naszych absolwentów będzie to już inna, nowa rzeczywistość. Życzymy Wam słusznych wyborów, ciekawych znajomości, realizacji wszystkich planów i spełnienia marzeń.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zakończenia roku szkolnego przez klasy ósme

      KLASA 8A

      KLASA 8B

      KLASA 8C

      KLASA 8D

     • Harmonogram rozdania świadectw

      24.06.2020

      Świadectwa będą rozdawane według następującego harmonogramu:

      KLASA VIII A godzina 08:00                                                                                                                          KLASA VIII B godzina 08:40                                                                                                                                    KLASA VIII C godzina 09:20                                                                                                                                   KLASA VIII D godzina 10:00

      KLASY I godzina 11:00

      KLASY II godzina 11:40

      KLASY III godzina 12:20

      KLASY IV godzina 13:00

      KLASY V godzina 13:00

      KLASY VI godzina 13:40

      KLASY VII godzina 14:20

      Gdy nie będzie padało rozdanie świadectw odbędzie się na boisku szkolnym. Na wypadek deszczu w drzwiach (wejście główne od boiska, wejście do sali gimnastycznej, wejście do nowego skrzydła) i z okien na parterze szkoły. Uczniowie odbierają świadectwa w miarę możliwości osobiście, bez osób trzecich, aby na boisku było jak najmniej osób. Proszę trzymać się wyznaczonych godzin aby nie tworzyć zgromadzeń.Obowiązują maseczki lub przyłbice i bezpieczny 2m odstęp. Uczniowie wchodzą na boisko od strony MOPS-u, a wychodzą od ul. Janowieckiej.

      Dzieci z podwyższoną temperaturą, przeziębione nie przychodzą po odbiór świadectwa. Świadectwa mogą zostać odebrane przez rodziców.

      Nieodebrane świadectwa szkolne wychowawcy przekażą do sekretariatu szkoły i będzie je można odebrać w godzinach pracy sekretariatu.

       

     • Hotel dla owadów

      15.06.2020

      Na terenie naszego boiska szkolnego pojawił się już pierwszy hotel dla owadów który ma zapewnić schronienie dla wielu gatunków. W szczególności będą to owady pożyteczne : biedronki, pszczoły samotnice,  błonkówki. Wykonanie takiego hotelu nie jest skomplikowane. Zachęcam do samodzielnego odszukania hotelu (po powrocie do szkoły) i przyjrzenia się jak on jest zrobiony, może i w waszych ogródkach pojawią się takie naturalne ozdoby. 

      Poniższe fotografie przedstawiają hotel znajdujący się na boisku szkolnym, oraz w ogródku uczennicy naszej szkoły. 

     • Wyniki konkursu "Wokół wszystko gra"

      03.06.2020

      Drodzy Artyści, uczniowie SP2

      Bardzo mi miło poinformować, że w konkursie muzyczno – fotograficznym „Wokół wszystko gra” wzięło udział 33 uczniów. Taka ilość chętnych osób przerosła moje najśmielsze oczekiwania…

      Zatem werdykt nie należał do najłatwiejszych zadań. Jednak komisja w składzie: Anna Ciszewska, Joanna Bucholc, Ewa Maćkowiak i Monika Serwatka postanowiła nagrodzić następujących uczniów:

      1 miejsca ex aequo: Franek Drewicz 5d i Marta Wiertel 6b,

      2 miejsca ex aequo: Anna Sokół 4a, Julianna Zink 5d i Agata Narożyńska 5f,

      3 miejsca ex aequo: Elena Bartol 4b, Krzysztof Dolata 7b i Anna Sielewicz 8b.

      Wyróżnienia: Michał Dulęba 4b, Dawid Furman 7d, Wiktoria Poczekaj 7d i Dominik Grabarkiewicz 8b.

      WSZYSTKIM uczestnikom serdecznie gratulujemy, a w szczególności liderom konkursu.

      Serdeczne podziękowania kieruję w stronę Rady Rodziców za ufundowanie nagród oraz sponsorom.

      Pozdrawiam serdecznie, Monika Serwatka

    • Głosujcie na MATHTEAM!
     • Głosujcie na MATHTEAM!

      03.06.2020

      https://rejestracja.stat.gov.pl/GlosowanieEKS/Konkurs/KategoriaB

      Od 2 czerwca do 9 czerwca trwa jednorazowe głosowanie na najlepszy film Europejskiego Konkursu Statystycznego. Jako finaliści części krajowej przygotowaliśmy film na temat „Młodzi ludzie w Europie”. Dzięki Waszym głosom nasz film może wygrać w krajowej części Europejskiego Konkursu Statystycznego i przejść do części europejskiej, w której będziemy reprezentowali nasz kraj. Chcemy kontynuować niezwykłą statystyczną przygodę. Głosujcie na nas klikając na ostatnią 5 gwiazdkę pod filmem ;)

      Głosy można oddawać z kilku urządzeń (telefon, komputer).

      Można ocenić również pozostałe drużyny, liczy się średnia głosów.

      Dzielcie się naszym filmem w Social Mediach: Facebook, Twitter.

      W związku z pojawiającymi się wątpliwościami interpretacyjnymi dotyczącymi głosowania informujemy, że jedna osoba może oddać tylko jeden głos. Można wykorzystać do tego celu dostępne urządzenie(komputer, tablet lub telefon) oraz wybraną przez siebie przeglądarkę.

       

       

     • Informacja biblioteki szkolnej

      03.06.2020

      Zwrot wszystkich książek wypożyczonych z biblioteki szkolnej (nie podręczników) obowiązkowo od 3 do 5 czerwca 2020 r.,
      w godzinach 1000 – 1100

       

      ZWROT PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH

      Przed końcem roku szkolnego uczniowie zobowiązani są do zwrotu wypożyczonych z biblioteki szkolnej podręczników. W związku z tym:

      • Prosimy o przygotowanie wszystkich wypożyczonych podręczników, sprawdzenie pod kątem uszkodzeń i przyniesienie ich do szkoły w wyznaczonym terminie. Wszelkie  uszkodzenia / zaginięcia podręczników prosimy niezwłocznie zgłaszać bibliotekarzowi.
      • W sytuacji stwierdzenia zniszczenia rodzic zobowiązany jest do odkupienia podręcznika lub uiszczenia opłaty za podręcznik na podany rachunek bankowy.
      • Podręczniki są zwracane przez uczniów/rodziców w określonych z góry dla każdej klasy godzinach  (w celu uniknięcia grupowania się osób).
      • Osoby dokonujące zwrotu podręczników przynoszą  je zapakowane
       w reklamówkach opisanych  na zewnątrz: imię, nazwisko ucznia, klasa. 
      • W wyznaczonym terminie w celu usprawnienia zwrotów, prosimy ustawić się przed wejściem do szkoły w kolejności alfabetycznej, zachowując odstęp 1,5 m . Nie wchodzimy do szkoły.

       

      HARMONOGRAM ZWROTU PODRĘCZNIKÓW

       

      8.06.2020r.

      1A - 8.00

      1B - 8.40

      1C - 9.20

      2A - 10.00

      2B - 10.40

      2C - 11.20

      2D - 12.00

      3A - 12.40

      9.06.2020r.

      3B - 8.00

      3C - 8.40

      3D - 9.20

      4A - 10.00

      4B - 10.30

      5A - 11.00

      5B - 11.40

      5C - 12.20

      5D - 13.00

      10.06.2020r.

      5E - 8.00

      5F - 8.40

      6A - 9.20

      6B - 10.00

      6C - 10.40

      6D - 11.20

      6E - 12.00

      6F - 12.30

      6G - 13.00

       

       

      15.06.2020r.

      7A - 8.00

      7B - 8.40

      7C - 9.20

      7D - 10.00

       

      16 – 18. 06. 2020 – egzaminy klas VIII

       

      19.06.2020r.

      8A - 8.00

      8B - 8.40

      8C - 9.30

      8D - 10.10

       

       

     • Informacja - Egzamin Ósmoklasisty

      01.06.2020

      Przeprowadzenie egzaminu ósmoklasisty - wytyczne

       

      1. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
      2. Zdający,nauczyciel oraz każda inna osoba uczestnicząca w przeprowadzaniu egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
      3. Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
      4. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
      5. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, linijki. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
      6. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.
      7. Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.
      8. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywaćust i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez uczniów. Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej1,5-metrowego odstępu).
      9. Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
      • podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie
      • wychodzi do toalety
      • podchodzi do niego egzaminator
      • kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.

          10. Zarówno zdający, jak i członkowie zespołu nadzorującego mogą – jeżeli uznają to za właściwe – mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku / stanowisku egzaminacyjnym lub kiedy obserwują przebieg egzaminu, siedząc albo stojąc (w przypadku członków zespołu nadzorującego i innych osób zaangażowanych w przeprowadzanie egzaminu w danej sali).

       

      11.Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu. W tym celu dyrektor szkoły może na przykład:

      1. przekazać zdającym z wyprzedzeniem (np. 2-, 3-dniowym) informację o godzinie, o której powinni stawić się w szkole przed rozpoczęciem egzaminu – mogą to być np. różne godziny dla zdających z różnych sal egzaminacyjnych (czas wejścia na teren szkoły / do sali egzaminacyjnej w np. 15-, 20-minutowych odstępach)
      2. wpuszczać zdających na teren szkoły różnymi wejściami,
      3. wypuszczać zdających z sal po egzaminie według ściśle określonej procedury – np. sala po sali, oddział po oddziale, upewniając się, że zdający nie gromadzą się pod szkołą, aby omówić egzamin poinstruować zdających, aby wrażeniami po egzaminie dzielili się między sobą z wykorzystaniem mediów społecznościowych, komunikatorów, telefonicznie, a unikali spotkań w grupie, np. przy wejściu do szkoły.

       

       

       

    • Komunikat
     • Komunikat

      21.05.2020

      W związku z rekomendacją Burmistrza Miasta Wągrowca(w załączniku) informuję, że od 25 maja 2020 r. będą odbywały się w szkole konsultacje dla uczniów klas 8 oraz zajęcia rewalidacyjne i rewalidacyjno-wychowawcze. Nie będzie czynna świetlica szkolna, a także nie zostaną uruchomione zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami dydaktycznymi dla uczniów klas 1-3.

      DYREKTOR SZKOŁY

      mgr Kinga Babicz

      Załącznik rekomendacja_Burmistrza_Miasta_Wagrowca(1).pdf

    • Konkurs matematyczny Kangur
     • Konkurs matematyczny Kangur

      21.05.2020

      KANGUR MATEMATYCZNY

      W związku z pandemią koronawirusa konkurs matematyczny Kangur będzie przeprowadzony drogą elektroniczną, poprzez platformę dzwoneczek. pl. Poniżej dołączam link do strony z konkursem                           https://www.dzwonek.pl/

      Hasła i loginy otrzymacie(lub już otrzymaliście) wy lub wasi rodzice od nauczycieli uczących was.

      W związku z nietypową sytuacją konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch etapach, każdy po 90 min. Pierwszy jako konkurs próbny i dopiero w terminie póżniejszym konkurs główny. Poniżej terminy konkursów dla uczniów naszej szkoły z podziałem na kategorie. Bardzo ważne jest otwarcie konkursu o dobrej godzinie w czasie gdy jest dla was aktywny.

      Żaczek

      klasy 2 szkół podstawowych;

      Maluch

      klasy 3 i 4 szkół podstawowych;

      Beniamin

      klasy 5 i 6 szkół podstawowych;

      Kadet

      klasy 7 i 8 szkół podstawowych;

       

      W związku z internetową formą konkursu poniżej podaję link do instrukcji dla ucznia

      https://www.kangur-mat.pl/dokumenty/kangur_2020_Instrukcja_uczestnik.pdf.

      Proszę aby uczniowie zalogowali się wcześniej na stronie konkursu i sprawdzili  czy są dopisani do dobrej kategorii. Po Zalogowaniu należy  zaakceptować regulamin , zaznaczając że jesteście niepełnoletni.

      Należy wtedywpisać dane rodzica/opiekuna lub nauczyciela.  Jeśli rodzice wyrażą na to zgodę to podajcie ich dane jeśli nie to możecie podać moje dane

      Mail   k.malak@sp2.wagrowiec.eu

      Krzysztof Malak.

      W głównej instrukcji jest informacja o wprowadzenie swoich danych. Nie musicie  tego robić, bez tego też można przystąpić do konkursu wprowadzenie tych danych jest dobrowolne.

      Powodzenia

      Malak Krzysztof

    • Komunikat
     • Komunikat

      18.05.2020

      Drodzy Czytelnicy!

      W związku z wejściem w życie kolejnego etapu znoszenia ograniczeń związanych z COVID – 19 informujemy, że od 19 maja 2020 roku Biblioteka szkolna będzie czynna dla czytelników od poniedziałku do piątku,               w godzinach 1000 – 1100.

      Korzystanie z biblioteki odbywać się będzie na nowych zasadach:

      1. Przed wejściem do szkoły obowiązuje zakrycie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.
      2. W korytarzu przed biblioteką mogą znajdować się maksymalnie 4 osoby,
       z zachowaniem odległości między sobą 1,5 m.
      3. Zwracaną książkę czytelnik odkłada w wyznaczonym miejscu. Oddane książki podlegają obowiązkowej kwarantannie.
      4. Wyłączony zostaje dostęp do księgozbioru – książki podaje bibliotekarz.
      5. W celu usprawnienia wypożyczania i zwrotu prosimy, w miarę możliwości
       o wcześniejsze zamawianie książek poprzez e-mail:

      j.nalewalska@sp2.wagrowiec.eu

      g.budasz@sp2.wagrowiec.eu

      1. Zwrot wszystkich książek wypożyczonych z biblioteki szkolnej (nie podręczników) obowiązkowo                 od 1.06.2020 r. do 10.06.2020 r.
     • Sukces klasy 5b - „Matematyka bez granic”

      11.05.2020

      Opublikowano wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Matematyka bez granic” mającego charakter zawodów międzyklasowych. Podsumowanie wyników finału odbywa się              w poszczególnych regionach kraju.  W edycji polskiej klasa 5b zdobyła I miejsce w województwie wielkopolskim. Etap finałowy konkursu odbywał się w tym samym dniu, o tej samej porze,                    a uczniowie rozwiązywali te same zadania w ponad 27 krajach świata.  Konkurs organizowany jest pod patronatem Rady Europy. W Polsce patronat nad nim sprawuje Polskie Towarzystwo Matematyczne.  Gala finałowa miała odbyć się w Poznaniu, lecz ze względu na sytuację  związaną         z epidemią została odwołana.

      Wszystkim uczniom 5b gratulujemy świetnego wyniku! 

    • Rok 2020 Rokiem Romana Ingardena – konkurs
     • Rok 2020 Rokiem Romana Ingardena – konkurs

      07.05.2020

      Sejm RP ustanowił rok 2020 Rokiem Romana Ingardena. Dokładnie 14 czerwca 2020 roku mija 50. rocznica śmierci tego najwybitniejszego polskiego filozofa XX wieku. Z tej okazji zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie.

      Na czym będzie polegało Wasze zadanie?

      Korzystając z dowolnych źródeł, wykonajcie lapbook przedstawiający życiorys oraz działalność naukową Romana Ingardena. Ocenie podlegać będzie nie tylko treść, ale także kreatywność i oryginalność Waszych prac.

      Prosimy o przesyłanie zdjęć wykonanych lapbooków do 6 czerwca 2020 r. na adresy e-mail: b.paluka@sp2.wagrowiec.eu oraz b.spychala@sp2.wagrowiec.eu.

      Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

      Powodzenia! 

       

       

     • Szkolny Konkurs Muzyczno - Fotograficzny

      04.05.2020

      Weź udział w Szkolnym Konkursie Muzyczno - Fotograficznym dla klas 4 - 8 "Wokół wszystko gra!"

      Zasady konkursu:

      • Sfotografuj lub wykonaj samodzielnie własne dzieło artystyczne na temat otaczającej nas przyrody, w której można dostrzec elementy muzyki.
      • Na pracę czekam do 25 maja 2020 r. Swój projekt konkursowy proszę przesłać na e - maila: m.serwatka@sp2.wagrowiec.eu
      • W tytule umieść swoje imię i nazwisko oraz klasę, do której obecnie uczęszczasz.

      Liczę na Twoją pomysłowość, oryginalność, uważność i spostrzegawczość! Na autorów najciekawszych prac CZEKAJĄ NAGRODY!

       GORĄCO ZACHĘCAM!

       Monika Serwatka

    • Majowe Święta
     • Majowe Święta

      30.04.2020

      Przed nami  święta majowe, które są bardzo ważne dla historii Polski. Obchodzimy je w szczególny sposób i zawsze razem. W tym roku będzie inaczej ze względu na panującą pandemię koronawirusa.  Nie możemy jednak zapomnieć ważnych wydarzeń z naszej przeszłości. Przypomnijmy skąd wzięły się te święta i komu je zawdzięczamy.

      1 maja to Międzynarodowy Dzień Pracy, jego rodowód sięga XIX wieku i jest naznaczony krwią i cierpieniem wielu osób.

      2 maja to tradycyjny Dzień Flagi Państwowej ustanowiony na pamiątkę umieszczenia flagi biało-czerwonej na Kolumnie Zwycięstwa Siegessaule i gmachu Reichstagu  przez żołnierzy I Dywizji Kościuszkowskiej podczas zdobywania Berlina. Co ciekawe w tym dniu obchodzony jest także Dzień Polonii.

      3 maja 1791 roku w Warszawie uchwalono pierwszą w Europie konstytucję. Niedługo  minie 229 lat od tego wydarzenia.


      W tym roku nie będzie tradycyjnego świętowania, uroczystych akademii i przemówień. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia obchodów w wirtualnym świecie:
     • Koronawirus. Książka dla dzieci

      27.04.2020

      Wydawnictwo Poradnia K wydaje bezpłatnie książkę „Koronawirus. Książka dla dzieci” z ilustracjami Axela Schefflera (znanego z „Gruffalo”) i rekomendacjami pediatrów immunologów: dr. hab. med. Wojciecha Feleszki   i dr. med. Pawła Grzesiowskiego oraz zespołu ekspertów medycznych Grupy LUX MED. Książka jest przewodnikiem dla dzieci i rodziców. Zawiera odpowiedzi na pytania, z którymi się dziś spotykamy: „Co to jest koronawirus?", „Jak się można zarazić?", „Co się stanie, jeśli złapiesz koronawirusa?", „Dlaczego część miejsc, do których chodzimy, jest teraz zamknięta?", „Co mogę zrobić, żeby pomóc"?

      Link do pobrania książki poniżej

       

       

     • Dzień Ziemi

      22.04.2020

      Dzień ten jest obchodzony od 1990 roku (od 50 lat!!!)a idea została wypromowana dzięki działaniom Amerykanów. W tej akcji zaangażowanych  jest 190 krajów. W Polsce tradycje związane z obchodami tego dnia zaczęły się od 1990 roku. Hasło Dnia Ziemi 2020 roku ,a jednocześnie motyw przewodni święta to ,,Działania  na rzecz ochrony klimatu''. Niestety w tym roku z powodu epidemii koronawirusa wszelkie duże inicjatywy musiały zostać odwołane.

      Zmiany klimatyczne odczuwamy tu i teraz np.

      *gorące i suche jak na Polskę lata 

      *ciepłe i bezśnieżne zimy

      * dotkliwy brak opadów i susze ( w tej chwili plonie Biebrzański Park Narodowy !!!) a pożary lasów to już norma

      * niespotykanie niski stan wód  w rzekach

      Co Wy drodzy uczniowie i rodzice  możecie zrobić w swojej okolicy lub domu:

      * ponowne wykorzystanie i recykling opakowań z tworzyw sztucznych

      *rezygnacja lub ograniczenie korzystania z plastikowych opakowań

      * przemyślane zakupy ( do ich wyprodukowania też potrzeba energii)

      * a przede wszystkim oszczędzajcie wodę,w szkole tez się o tym uczyliście, warto to wprowadzić w życie!!!

      Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych

      Lidia Bielecka

      Romana Fleming

      Tadeusz Piasecki

      Dariusz Śmigielski

     • Konkurs „Moja pierwsza książka z biblioteki szkolnej”

      22.04.2020

       Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas  I do wzięcia udziału w konkursie plastycznym

      „Moja pierwsza książka z biblioteki szkolnej”.

      • Zadanie konkursowe polega na wykonaniu ilustracji do przeczytanej książki. Praca może przedstawiać postać lub scenkę opisaną w książce.
      • Prace plastyczne wykonujemy dowolną techniką (rysunek, wyklejanka itp.), w formacie: A4.
      • Prace podpisujemy imieniem i nazwiskiem, podajemy tytuł książki oraz zaznaczamy z której jesteśmy klasy.
      • Dzieci, które nie zdążyły wypożyczyć książki, a chcą  wykonać ilustrację, mogą zrobić pracę plastyczną na podstawie przeczytanej książki z domowej biblioteczki.
      • Zdjęcia wykonanych prac przesyłamy z pomocą Rodziców na adres email: g.budasz@sp2.wagrowiec.eu
      • Zdjęcia prac przesyłamy do 8.05.2020r.
      • Nadesłane prace będą wyeksponowane na stronie inernetowej szkoły w zakładce – biblioteka.
     • UWAGA KONKURS

      19.04.2020

      Ogłaszam konkurs na wykonanie (z czegokolwiek) dywanu Sierpińskiego.Dywan Sierpińskiego to fraktal otrzymany z kwadratu za pomocą podzielenia go na dziewięć (3x3) mniejszych kwadratów, usunięcia środkowego kwadratu i ponownego zastosowania tej samej procedury do każdego z pozostałych ośmiu kwadratów. W jaki sposób go stworzyć? No cóż. Ja zrobiłam go z żelków. Czekam na wasze pomysły. Najlepsza praca zostanie umieszczona na ogromnym wirtualnym dywanie, który tworzony jest w ramach Międzynarodowego projektu SierpinskiStones.Konkurs trwa do środy. Prace należy przesłać na adres mailowy: a.maciejewska@sp2.wagrowiec.eu W treści maila należy wpisać: „Wyrażam zgodę na przesłanie mojej pracy w ramach projektu "SierpinskiStones”.

      Agnieszka Maciejewska

    • ŚWIATOWY DZIEŃ KOSTKI RUBIKA
     • ŚWIATOWY DZIEŃ KOSTKI RUBIKA

      17.04.2020

      Dziś 17 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Kostki Rubika. Kostkę Rubika wynalazł Ernő Rubik w 1974 roku, zaś w 1976 roku została skonstruowana i opatentowana w Japonii przez inżyniera Terutoshiego Ishige. Od tamtej pory logiczna zabawka, która nie tylko bawi ale przede wszystkim uczy, trafiła w ręce ludzi niemal na całym świecie (do Polski w 1980). Kostka Rubika to sześcian, w którym każda ze ścian podzielona jest na 9 pól. Celem gry jest takie rozwiązanie łamigłówki, aby każda ze ścian tworzyła jeden kolor. Biorąc pod uwagę liczbę kombinacji - jakie na kostce mogą się pojawić – wydawać to się może zadaniem niesłychanie trudnym. W przypadku tradycyjnej kostki (3x3x3) liczba ta wynosi aż 43 252 003 274 489 856 000 (43 tryliony).

      Jedni dopasowują ściany kolorów do siebie bez problemu, inni chociaż wiele razy próbowali, nigdy nie pokonali układanki. Jednak są i śmiałkowie, którzy kostkę Rubika układają na czas i tym samym biją rekordy. 

      Mats Valk potrzebował w tym roku 4,74 sekund do ułożenia całej kostki. Poprzedni rekord, ustanowiony w 2015 roku, należał do 14-letniego wtedy Lucasa Ettera – wynosił 4,90 sekundy.

      Proponujemy uczcić dzisiejsze święto ułożeniem kostki.

    • Ogólnopolski sukces drużyny MATHTEAM
     • Ogólnopolski sukces drużyny MATHTEAM

      16.04.2020

      Główny Urząd Statystyczny ogłosił wyniki kolejnego etapu Europejskiego Konkursu Statystycznego. Nasza drużyna znalazła się wśród pięciu najlepszych drużyn w Polsce, a uczniowie Magdalena Rojtek (8b), Łukasz Malak (8b) i Tymofii Ferenets(8d) zostali finalistami krajowej części konkursu. W ostatnim etapie drużyna dokonała analizy obszernego zbioru danych udostępnionego przez organizatora. Wręczenie nagród zaplanowano na uroczystej gali, która ma się odbyć  w Warszawie. Przed drużyną stoi kolejne wyzwanie, czyli nagranie filmu,  który będzie poddany pod ocenę jury i internautów.Najlepszy  film będzie reprezentował Polskę w europejskiej części konkursu.

      Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

    • Komunikat
     • Komunikat

      09.04.2020

      Uprzejmie informujemy, że do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty – to przepis ujęty w podpisanym dziś, 9 kwietnia br. rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej.

       

     • Świąteczne życzenia

      07.04.2020

      Z okazji Świąt Wielkanocnych,

      byłym i obecnym pracownikom, rodzicom, uczniom

      i sympatykom naszej szkoły,

      życzymy

      aby Zmartwychwstanie Pańskie napełniło wszystkich spokojem,

      podniosło na duchu, dało siłę w pokonywaniu trudności,

      i pozwoliło z ufnością patrzeć w przyszłość.

       

      Zostańmy w domu!

       

       

    • Światowy Dzień Zdrowia
     • Światowy Dzień Zdrowia

      07.04.2020

      Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Obchodzone jest corocznie od 1950 w dniu 7 kwietnia,  w rocznicę powstania WHO. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. W tym szczególnym dla nas czasie powinniśmy PODZIĘKOWAĆ tym, którzy codziennie dbają o nasze zdrowie.DZIĘKUJEMY I DOCENIAMY.

    • Informacja w sprawie rekrutacji do klasy pierwszej
     • Informacja w sprawie rekrutacji do klasy pierwszej

      23.03.2020

      Rekrutacja do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu

      INFORMACJA

      UWAGA!
      Z UWAGI NA SYTUACJĘ EPIDEMIOLOGICZNĄ,
      WPROWADZONO ŚRODKI OSTROŻNOŚCI
      W ZWIĄZKU Z REKRUTACJĄ DO SZKÓŁ.
      TERMINY ZOSTAJĄ BEZ ZMIAN.
      ZARÓWNO WNIOSKI, JAK I POZOSTAŁE OŚWIADCZENIA
      NALEŻY POBIERAĆ/WYSYŁAĆ ZA POŚREDNICTWEM POCZTY ELEKTRONICZNEJ NA ADRES:

      szkola2wagrowiec@wp.pl

       

      LUB DOSTARCZAĆ POCZTĄ.
       

      ORYGINAŁY DOKUMENTÓW BĘDZIE MOŻNA UZUPEŁNIĆ PO POWROCIE UCZNIÓW DO SZKOŁY.
                        Zgodnie z harmonogramem rekrutacji wnioski o przyjęcie do szkoły można składać                         od 30 marca 2020 r. do 7.04.2020r.

       

      Pliki do pobrania:

      Zgłoszenie dziecka do klasy I ( wypełnia rodzic/opiekun prawny dziecka z obwodu szkoły) zgloszenie.pdf

      Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy I wniosek.pdf

      Zarządzenie Burmistrza Miasta Wągrowca zarzadzenie.pdf

      Załącznik do zarządzenia zalacznik.pdf